• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

10 bankat me te medha e me te fuqishme te botes!

Bilderberg

Anëtar i ri
Midis 10 bankave me te medha te botes 3 te parat jane kineze gje që te le te kuptosh se kush e ka potencialin ekonomik ne te ardhmen.


1) Industrial and Commercial Bank of China – 196 (Vlera ne Burse ne Dollare) - www.icbc.com.cn

2) China Construction Bank
- 143 (V B $) - www.ccb.com

3) Bank of China
– 120 (V B $) - ضذ¹ْزّذذب«اٍأإ»§حّص¾

4) HSBC (Britanni e Madhe) – 109 (V B $) - Home

5) JP Morgan (USA) – 106 (V B $) – www.jpmorganchase.com

6) Wells Fargo (USA) – 65 (V B $) – www.wellsfargo.com/

7) Banco Santander (Spanj) – 62 (V B $) - www.gruposantander.com

8) Mitsubishi UFJ (Japoni) – 59 (V B $) - ژO•HUFJƒtƒBƒiƒ“ƒVƒƒƒ‹پEƒOƒ‹پ[ƒv

9) ITAU (Brazil) – 48 (V B $) - Banco Itaْ - Feito Para Você

10) Bank of America (USA)- 48 (V B $) - www.bankofamerica.com
 
Top