• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

E bujshme/ Reja heq 5 futbollistët nga Shqipëria, një leksion i madh dhe vjen Kallaku me të shumëpërfoluri Marko Molla
 • 106
 • 0
Një ndryshim i madh do të jetë në listën e Shqipërisë përpara takimeve të tetorit. Kuqezinjtë do të ndeshen kundër Armenisë në një miqësore, për të vazhduar me takimet e “Ligës së Kombeve” ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë. Sipas asaj që raporton “Top Channel” kemi një shembull disiplinor që Reja...
“The Economist”: Yjet shqiptare të muzikës që po pushtojnë botën (FOTO)
 • 108
 • 0
“The Economist”: Yjet shqiptare të muzikës që po pushtojnë botën (FOTO)

Një nga revistat më prestigjioze ndërkombëtare, “The Economist”, i ka kushtuar një shkrim famës që po gëzojnë kohët e fundit në botën e muzikës yjet me prejardhje etnike shqiptare.
Deri së fundmi, shqiptarët etnikë më të...
Mbi 1 milionë të vdekur nga Covid, OBSH: Virusi mund te goditet, gati teste të shpejta për gjithë botën
 • 49
 • 0
Mbi 1 milionë të vdekur nga Covid, OBSH: Virusi mund te goditet, gati teste të shpejta për gjithë botën

Tashmë është zyrtare: pandemia e koronavirusit ka marrë mbi një milionë jetë njerëzish nëpër botë, e konfirmuar kjo nga universiteti prestigjioz John Hopkins. Sipas të njëjtit institucion...
Nis krisja e opozitës? Ristani flet troç: Do doja që PD ta merrte pushtetin e vetme, pa LSI
 • 47
 • 0
Nis krisja e opozitës? Ristani flet troç: Do doja që PD ta merrte pushtetin e vetme, pa LSI

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD Arben Ristani ka deklaruar hapur se do të donte që në zgjedhjet e ardhshme Partia Demokratike ta merrte e vetme pushtetin duke nënkuptuar se koalicioni me LSI nuk është...
Astronomët zbulojn vrimën e zeze supermasive dhe 6, galaktikat e saj!
 • 66
 • 2
Astronomët zbuluan një vrimë të zezë gjigande me 6 galaktika të bllokuara në rrjetin e saj të gravitetit

Astronomët kanë zbuluar gjashtë galaktika të bllokuara në gravitetin e një vrime të zezë supermasive ' monstër' menjëherë pas Big Bang, sipas hulumtimit të botuar të Enjten që mund të...
Kongresi i pare i gjuhes Shqipe
 • 123
 • 0
Sot shënohet 125-vjetori i Kongresit të parë gjuhësor shqiptar, i cili u mbajt nga data 1 deri në 3 tetor të vitit 1895

Sot shënohet 125-vjetori i Kongresit të parë gjuhësor shqiptar, i cili u mbajt nga data 1 deri në 3 tetor të vitit 1895, në Koriliano Kalabro të Provincës së Kozencës...

“Gjiri i Lalzit” - Si u zaptuan tokat nga kriminelët, politikanët e deri tek oligarkët - Top Story

 • 67
 • 0
“Gjiri i Lalzit” - Si u zaptuan tokat nga kriminelët, politikanët e deri tek oligarkët - Top Story
Vlerësimi i lojtarëve shqiptarë në Itali/ Strakosha nuk kishte faj për 4 golat, Atalanta i vinte nga të gjitha anët
 • 47
 • 0
Thomas Strakosha është duke e vuajtur së tepërmi presionin e Pepe Reinës si portieri i dytë i Lacios, teksa pret mundësinë e parë që do t’i vijë nga Inzagi për t’i hapur telashe gardianit shqiptar. Në fillimin e kampionatit të Serisë A nuk po tregohet shumë siguri nga ana e Strakoshës. Atalanta...
Krijimet e muajit Tetor 2020!
 • 1,677
 • 84
Krijimet e muajit tetor 2020!
Pershendetje forumista, dhe Ja ku jemi perseri bashke me krijimet tona. Ju uroj lexim te mbar. Mos harroni te komentoni + te votoni.

1.Gjysmë Heroi

Gjysma vargjesh pa fytyrë,
Vdekur fjala nëpër tym.
Gjysma jetësh në torturë,
Gjurmë plumbi në një mur.
Gjysma botësh...

LIVE| Dortmund-Bajern/ Leva përsëri me asist, bavarezët e Flik në avantazh

 • 153
 • 4
Duke filluar nga ora 20:30, luhet finalja e Superkupës së Gjermanisë mes Bajernit të Mynihut dhe Borusias së Dortmundit. Një ndeshje kjo që premton spektakël, me të dyja ekipet që do të kërkojnë fitimin e trofeut.
Kjo do të jetë hera e tetë që këto dy skuadra përballen me njëra-tjetrën në...
Perfitimet nga lengu i sheges.
 • 186
 • 3
Perfitimet nga lengu i sheges.

Emri Shkencor : Punica Granatum L

A e dini se shega eshte nje nder frutat me te rralle ne toke per nga vlerat qe ka per shendetin? Nese doni te dini se çfare duhet te konsumoni gjate kesaj periudhe, atehere ne po ju themi se shega duhet me patjeter te beje...
Astronomët zbulojn asteroidin midis Diellit dhe Venusit
 • 118
 • 0
Astronomët kanë zbuluar një asteroid surprizë që rrotullohet më afër diellit sesa Venusi
Astronomët kanë ndërtuar modele me përpikmëri të popullsisë së asteroideve dhe ato modele parashikojnë që do të ketë asteroide me madhësi ~ 1 km që orbitojnë më afër Diellit sesa Venusi. Problemi është...
SHQIPTARË SIPËRMARRËS NË BOTË
 • 174
 • 2
Orieta Kristo emigroi nga Shqipëria në Shtetet e Bashkuara në moshën 14 vjeçare, pa ditur pothuajse fare anglisht. Sot ajo është drejtuese ekzekutive e një kompanie të suksesshme sigurimesh që e themeloi para 5 vjetësh, “Horizon Insurance”. Zonja Kristo është përzgjedhur nga Revista e Biznesit e...
Kanionet e Bëncës mes Labërisë: Një mini Amazonë shqiptare mes ujvarash dhe gjelbërimi të pafund!
 • 98
 • 4
Pak, madje shumë pak, njerëz e njohin ekzistencën e një peisazhi natyror në Shqipëri që kur e sheh dhe eksploron për herë të parë, të jep përshtypjen e një mini-Amazone mes ujvarash të vogla dhe të panumërta dhe një gjelbërimi të pafund. Të tilla janë edhe Kaninonet e Bënces në Tepelenë, i cili...
Fotot mahnitese nga bashkpunimi i disa teleskopeve!!
 • 95
 • 0
Çfarë marrim kur vendosim më shumë se një teleskop hapësinor për të vëzhguar në të njejtin objekt njëkohesisht? Imazhet janë tepër mahnitëse nga ky bashkpunim!

NASA së fundmi theksoi disa bashkëpunime midis Observatorit të saj me rreze X Chandra dhe teleskopëve të tjerë, veçanërisht...

E kërkonte prej kohësh, Barcelona merr vendimin e papritur për Lautaron

 • 98
 • 0
Sipas “Calciomercato”, Barcelona është dorëzuar për sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez. Zikaltërit refuzun të bëjnë ulje çmimi për argjentinasin, ndërsa katalanasit nuk paguanin dot 80 milionë euro për sulmuesin.

Tashmë Lautaro është pranë rinovimit me Interin. Barcelona kishte kohë që e...

Gjenetike, anomali apo tendence/mode?

 • 522
 • 46
Duke mare shkas nga Informacioni i temes se @Senseo mbi nje çift homoseksualesh te cilet kishin sjelle ne jete nje femije dhe duke qene se ne Shqipetaret deri diku jemi fort te lidhur me tradicionalen (mentalitet mbi fenomenin ne fjale), do doja te dija mendimet tuaja mbi homoseksualizmin...
KRYEVEPRAT LETRARE, TË URRYERA NGA SHKRIMTARËT E MËDHENJ.
 • 86
 • 1
Nuk është e lehtë të thuash se diçka nuk na pëlqen kur të gjithë e pëlqejnë. Rreziku është se mos akuzohemi se nuk kuptojmë apo deri për mendjemadhësi: si guxon ta shprehësh opinionin tënd mjeran kur është e qartë se do të përplaset me murin e përjetësisë që mbron kryeveprat? Dhe, mbi të gjitha...
Burri që mbajti beben në bark 9 muaj, bëhen prindër çifti më i veçantë në botë
 • 756
 • 64
E mbani mend çiftin më të veçantë në botë? Danna Sultana dhe Esteban Landrau janë bërë prindër për herë të parë. Djali i tyre Ariel ka ardhur në jetë dhe çifti janë më të lumtur se kurrë.

Danna Sultana, e cila ka lindur mashkull dhe identifikohet femër është bërë shumë e famshme nga lidhja me...
Udhëtimi në kohë mundësohet teorikisht pa paradoks!!!
 • 156
 • 8
Një fizikan ka dalë me një model matematikor që e bën të mundur udhëtimin në kohë 'pa paradoks'


Askush ende nuk ka arritur të udhëtojë nëpër kohë - të paktën në njohuritë tona - por pyetja nëse një arritje e tillë do të ishte teorikisht e mundur apo jo vazhdon të magjepsë shkencëtarët. Siç...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,428
Mesazhe
1,542,914
Anëtarë
16,563
Anëtari më i ri
mim_123

Dhuruesit

Top