• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Gruaja rrezikon burg! Shpëtoi fëmijët nga shtëpia që po digjej, por jo fotot e liderëve komunistë.
 • 787
 • 12
Gruaja rrezikon burg! Shpëtoi fëmijët nga shtëpia që po digjej, por jo fotot e liderëve komunistë.

Një nënë në Korenë e Veriut rrezikon burgun sepse shpëtoi dy fëmijët e saj nga shtëpia që po i digjej, dhe për këtë arsye, nuk pati kohë të nxirrte prej andej portretet e drejtuesve të vendit...
Një planet i ngjashëm me tokën.
 • 624
 • 0
Zbulimi i NASA-s/ Një planet i ngjashëm me tokën.

Misioni i NASA-s që kërkon planete, Tess, ka zbuluar ekzoplanetin e tij të parë që mund të jetë edhe i banueshëm, në përmasat e tokës. Ai rrotullohet rreth një ylli 100 vite dritë larg tokës. Zbulimi u prezantua në takimin e përvitshëm të...
8 këshilla si të ulni tensionin e lartë të gjakut në dimër
 • 713
 • 0
8 këshilla si të ulni tensionin e lartë të gjakut në dimër

Ulja e temperaturave gjatë stinës së dimrit mund të shkaktojë një rritje të ndjeshme të tensionit të gjakut. Arsyeja kryesore ka të bëjë me mungesën e aktivitetit fizik në dimër, konsumit të lartë të kripës dhe ngushtimit të enëve të...
Kam mesuar se...
 • 998
 • 18
Se të rritesh nuk do të thotë vetëm të mbushësh vite.

Se heshtja është përgjigja më e mirë kur dikush dëgjon budallallëqe.

Se të punosh nuk do të thotë vetëm të fitosh para.

Se miqtë fitohen atëherë kur shfaqim fytyrën tonë të vërtetë.

Se njerëzit që na duan me të vërtetë gjenden gjithmonë...
Filozofia dhe Feja: Cili është dallimi?
 • 3,770
 • 68
Artikull nga Pierre Poulain

Kur shkruaj artikuj, zakonisht zgjedh ndonjë ngjarje të lajmeve për ta komentuar. Sot nuk do të shkoj pas këtij vesi, kam vendosur mos të komentoj një ngjarje, por një eksperiencë personale e cila ka ndodhur gjatë kohës kur unë po jepja mësim.

Kishim seminar një...
Marrëdhëniet tona me vdekjen
 • 899
 • 12
Fragment nga Psikologjia e Turmave-Sigmund Freud

Faktori i dytë, nga i cili rrjedh ndjenja që provojmë sikur kemi humbur në këtë botë, dikur tepër të bukur e familjare, është shqetësimi që na krijon raporti ynë me vdekjen, ashtu siç e kemi patur të ngulitur deri tani. Ky raport nuk ka qenë i...
Lufta SHBA - IRAN
 • 2,946
 • 69
Irani më herët ka sulmuar 2 baza ushtarake amerikane në Irak. Sulmi i Iranit ishte me 13 raketa balistike.
Sulmi e konfirmoi edhe Pentagoni ndërkohë që deklaroi se po punonte për vlerësimin e dëmeve. Pas sulmit erdhi edhe reagimi i presidentit të SHBA-së, Donald Trump i cili tha se sot në...
10 shenja që tregojnë se ai çmendet pas jush!
 • 5,229
 • 147
Kjo është ndoshta dilema më e madhe: Si ta kuptosh kur dikush të pëlqen.

Sepse nuk ka gjë më të tmerrshme sesa t’i afrohesh dikujt që nuk ka pikë interesi tek ty, ndërsa ti vazhdon gënjen mendjen se shumë shpejt do qullosësh diçka.


Në fakt, po të lexoni me vëmendje gjuhën e trupit, me siguri...
Celulari shkaktar për 60% të aksidenteve!
 • 812
 • 18
Aksidentet rrugore, përfshi dhe ato me pasoja në jetë të humbura të shkaktuara nga përdorimi i telefonave dhe tabletave në rrugët shqiptare, mbeten një shqetësim i lartë.

Burime nga Policia Rrugore për Report Tv bënë me dije se nga 10 drejtues automjetesh të përfshirë në aksidente dhe të...
Mos e Shtyni Jetën Kot, Këshilla për të Gjetur Balancën dhe Qëllimin
 • 714
 • 0
Mos e Shtyni Jetën Kot, Këshilla për të Gjetur Balancën dhe Qëllimin

A keni provuar ndonjëherë të drejtoni një makinë që nuk ka ajër të mjaftueshëm në gomat e saj?

Është e menaxhueshme, por jo ideale. Nëse vijoni t’i shpërfillni, rrezikoni të bëni dëme të përhershme në automjetin tuaj. Dhe...
Zonat e bregdetit shqiptar qe mund te zhduken ne 2050
 • 652
 • 0
Një raport i “Climate Central”, i cili ka studiuar rreth 135 rajone të rruzullit tokësor, tregon se cilat janë zonat më të rrezikuara për t’u zhdukur, më 2050, si pasojë e rritjes së nivelit të detit.

Të dhënat e përditësuara tregojnë se mbarë globi është i rrezikuar nga zhdukja e rajoneve për...
Karakteristikat e pazakonta të qyteteve tona
 • 1,260
 • 16
Shifrat/ Karakteristikat e pazakonta të qyteteve tona, ‘maniakët’ e alkoolit, kopracët, punëtorët…

Nga Jenida Vladi/

Vjetari statistikor i fundit i publikuar nga Instituti i Statistikave nxjerr të dhëna interesante lidhur me tendencën që kanë dëshmuar qarqe të ndryshme të vendit për punësimin...
Mendja ndikon seksin? Po, por mos harroni… stomakun!
 • 25
 • 3
Kur kemi dëgjuar që speci djegës është afrodiziak i mirë, herë e kemi besuar dhe herë jo…në fakt duhet ta besojmë!
Tashmë është vërtetuar edhe shkencërisht që ekzistojnë disa ushqime që favorizojnë eksitimin mashkullor dhe femëror, kjo falë substancave të veçanta që ato përmbajnë.
Nëse doni të...
Ku ndodhet Shpella e Gadimës?
 • 955
 • 1
Shpella e Gadimës është shpellë karstike në Kosovë, në Lindje të Fushës së Kosovës, 3 km nga rruga Prishtinë-Shkup, në afërsi të Lipjanit, në fshatin e Gadimës së Poshtme.

Njihet ndryshe si “Shpella e Mermertë”, e formuar nga veprimtaria tretëse e mermerit mbi ujin dhe si e tillë mund të jetë e...
Jemi brezi që nuk do të ketë marrëdhënie
 • 944
 • 8
Duam një filxhan të dytë me kafe për fotot që hedhim në Instagram të dielën në mëngjes, një palë këpucë të tjera në fotot tona artistike.

Duam të tregojmë në Facebook që kemi në marrëdhënie, në mënyrë që të gjithë të mund të komentojnë, duam një publikim të denjë për hashtag.
Duam të kemi dikë...
Fjala ‘InshaAllah’ tani edhe në fjalorin e gjermanishtes
 • 811
 • 3
Fjala “inshaAllah”, (që do të thotë Në dashtë Zoti) dhe përdoret shumë shpesh në jetën e përditshme nga ana e muslimanëve, ka hyrë në fjalorin e gjuhës gjermane, sipas agjencisë së lajmeve ‘Anadolu Agency’.
PNë faqen e fjalorit më të rëndësishëm të Gjermanisë, Duden, njëherësh udhëzues...
Gjysma e grave që janë në një lidhje, kanë ‘një burrë rezervë’
 • 1,973
 • 44
Studim/ Thuajse gjysma e grave që janë në një lidhje, kanë ‘një burrë rezervë’

Sipas një studimi të kryer në Angli nga një shoqëri sondazhi, 50% e grave që janë në një lidhje, mbajnë gati një ‘burrë rezervë’ në rast se lidhja nuk shkon ashtu siç duhet. E madje, thuhet se gratë e martuara kanë...
Merimanga ngre peshe peshkun e kuq
 • 605
 • 1
Nuk e kishim imagjinuar, merimanga ngre peshe peshkun e kuq.

A do e kishit imagjinuar një merimangë ‘të fiksuar’ pas peshkut?

Pamjet janë bërë publike nga Jeremy Schalkwijk dhe tregojnë një skenë të paimagjinueshme për shumë prej nesh.

33-vjeçari është i pasionuar pas peshqve dhe ka ndërtuar...
Esat Pasha: Unë komandoj një vend të ndarë
 • 786
 • 0
Esat Pasha: Unë komandoj një vend të ndarë, gjysma e të cilit mbështet Austrinë dhe gjysma tjetër Turqinë…
Aurenc Bebja
“Le Gaulois” ka botuar, të hënën e 17 janarit 1916, në faqen n°3, intervistën e Esat Pashë Toptanit me gazetarin e “Le Journal”, të zhvilluar në Durrës më 18 dhjetor 1915, të...
E tmerrshme në Australi, mijëra kafshë të ngordhura në rrugë
 • 893
 • 12
E tmerrshme në Australi, mijëra kafshë të ngordhura në rrugë

Pamje të tmerrshme mbërrijnë nga zjarret apokaliptike, ndërsa në mediat sociale janë përhapur video kangurësh që përpiqen të shpëtojnë nga pyjet e djegura dhe trupa të djegur koalash të shtrirë në tokë.

Bilanci i zjarreve që kanë...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
67,231
Mesazhe
1,623,167
Anëtarë
16,697
Anëtari më i ri
MK47

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top