• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Islami fe ne krize

 • 217
 • 12
Turqia ka akuzuar Presidentin Emmanuel Macron për “islamofobi”, pasi bëri thirrje që Franca të ndajë veten nga separatizmi islamik.

18 muaj përpara zgjedhjeve presidenciale, kur pritet që të përballet me të djathtën, Macron e përshkroi islamin si fe në krizë.

Zëdhënësi i presidencës turke...

Naftëtarët në grevë: Na ka katandisur kështu politika

 • 134
 • 9
Naftëtarët e Ballshit janë në një grevë urie prej disa ditësh. Nga ndërtesa ku ata janë ngujuar një përfaqësues i sindikatës tha se ata kanë arritur deri në këtë pikë për shkak të politikës.

Ata shprehen se prej shumë muajsh janë zhdukur pronarët dhe nuk kanë kujt t’i drejtohen

Rregulla të reja për udhëtimet drejt BE, dokumenti me të cilin duhet të pajisen shqiptarët

 • 92
 • 0
Deri në fund të vitit 2022, të gjithë shtetasit shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë në ndonjë prej vendeve që i përkasin Zonës Shengen do të duhet të aplikojnë dhe të marrin një ETIAS.

ETIAS qëndron për Sistemin Evropian të Informacionit dhe Autorizimit të Udhëtimit dhe është një sistem i ri...
Planeti Mars , mundësia më e favorshme për tu vëzhguar është sot!!
 • 118
 • 2
Këtë javë, Marsi është më i afërti me tokën dhe nuk do të jetë kaq pranë për 15 vitet e ardhëshme

Marsi, Trupi i dytë më i afërt kozmik, ka qenë në imagjinatën tonë kolektive për dekada. Midis fantazive të vizitave marsiane dhe premtimit të ujit nën sipërfaqen e tij të akullt, Marsi nuk ka...
Gratë revolucionare tëParisit
 • 110
 • 1
Më 5 tetor 1789 gratë e Parisit morën përsipër frenat e Revolucionit Francez. Kur mendojmë për atë ngjarje epokale, vetëm emra meshkuj na vijnë në mendje: Robespierre, George Danton, Napoleon Bonaparte. E vetmja grua që përmendim është Marie Antoinette, roli i së cilës si një viktimë është...
Leksionet e jetës sipas Bill Gates
 • 82
 • 0
Rregulli 1: Jeta nuk është e drejtë, duhet të mësoheni me të.

Rregulli 2: Bota nuk do të kujdeset për vlerësimin tuaj personal. Bota pret që ju të bëni diçka, përpara se të ndjeheni mirë me veten.

Rregulli 3: Ju nuk do të fitoni sapo të mbaroni shkollën, menjëherë për punën që bëni, 60.000...
Coco Chanel, historia e një gruaje që ndryshoi miliona gra
 • 100
 • 3
Gabrielle Chasnel, e njohur më vonë si Coco Chanel, është një nga femrat që vijon të frymëzojë edhe sot me jetën dhe modelet që la pas. E njohur për markën e saj simbolike, Coco Chanel mbetet sot simboli i elegancës franceze. Në të vërtetë, ajo njihet si e tillë në universin e modës dhe në mbarë...
Covid-19 i shpjeguar nga Clausewitz
 • 53
 • 1
“Lufta jonë e çuditshme” kundër kameleonit

Gian Enrico RusconiEshtë përhapur ideja se pandemia në reagimet e veta politiko-sociale ka qenë si një luftë apo si një “pasluftë”. Vetë Mario Draghi ka thënë se kriza imponon “një ndryshim mentaliteti, si në kohëra lufte”. Por shumë studiues e...
Liverpool poshtërohet nga Aston Villa, gafat dhe 7 golat e pësuar i japin “sulm në zemër” Klopp-it
 • 117
 • 5
VIDEO/ Liverpool poshtërohet nga Aston Villa, gafat dhe 7 golat e pësuar i japin “sulm në zemër” Klopp-it
E pabesueshme, por e vërtetë. Aston Villa bën atë që pak kush mund ta kishte imagjinuar, teksa poshtëron Liverpool-in me shifrat e thella 7-2. Turpi shtohet edhe më tepër për “the reds”...
Ku lind forca e vullnetit? Dhe pse shpesh nuk i bindemi?
 • 77
 • 1
“Vullneti është për mendjen si një i verbër i fortë, që mban mbi shpatulla një njeri të çalë, i cili mund të shohë”
-Arthur Schopenhauer-

Megjithëse shprehja “vullnet” është një frazë që të gjithë e përdorin pa menduar shumë, ajo është në të vërtetë një koncept që është bërë burim i polemikave...
Mjekja që për 46 vite jetoj e fshehur në identitetin e një burri.
 • 163
 • 1
Gjatë shekullit të tetëmbëdhjetë, studimi i mjekësisë ne Britani ishte e ndaluar për vajzat. Në ato kohë, Margaret Ann Bulkley ëndërronte të bëhej mjeke, gjë e cila ishte e ndaluar nga forca e zakonit dhe ajo e ligjit njëherësh.
Me qëllim që të përmbushë ëndrrën e saj për tu bërë mjeke, ajo u...
Këto janë 6 femrat ‘shtriga’ të horoskopit
 • 240
 • 9
Qoftë për partnerin tënd, apo për këdo person tjetër që do të takosh në jetën tënde, është e rëndësishme të kesh të dhëna mbi personalitetin e tyre. Dhe të të gjitha informacioneve që do të mbledhësh, ta dish që më e sakta është ajo e shenjës së horoskopit, sepse në bazë të datës së lindjes mund...
Gif nga fv.al
“Tare punon 24 orë në ditë për merkaton”, Inzagi me vlerësime për Interin: Na duhet ndeshja perfekte
 • 87
 • 0
Lazio do të presë Interin ditën e nesërme, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël, teska të dyja skuadrat suprizuan sezonin e shkuar duke rivalizuar gjatë me Juventusin për titullin kampion. Trajneri i bardhekaltërve ka mbajtur sot konferencën e zakonshme për shtyp një ditë përpara...
Projeksioni i krizës ekonomike/ Shqipëria me rënien më të madhe në rajon
 • 96
 • 0
Gotën mund ta shohësh edhe gjysëm bosh edhe gjysëm plot, sipas këndvështrimit që zgjedh. Kështu sipas shifrave që u dhanë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës, vendi i ka shpëtuar skenarit më të keq të krizës ekonomike që...
Jam në dietë, kam eliminuar zilinë, gënjeshtrat dhe thërrimet e dashurisë
 • 191
 • 11
Jam në dietë. Kam eliminuar lajkatimet e panevojshme, falsitetin e marrëdhënieve sterile, hipokrizinë e fshehur pas përqafimeve dhe thërrimet e dashurisë.Mjaft me thërrime dashurie dhe mjaft me urinë për vëmendje. Ajo do të kalojë. Jam në dietë sepse një ditë zgjohesh dhe kupton se pesha që...
E bujshme/ Reja heq 5 futbollistët nga Shqipëria, një leksion i madh dhe vjen Kallaku me të shumëpërfoluri Marko Molla
 • 104
 • 0
Një ndryshim i madh do të jetë në listën e Shqipërisë përpara takimeve të tetorit. Kuqezinjtë do të ndeshen kundër Armenisë në një miqësore, për të vazhduar me takimet e “Ligës së Kombeve” ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë. Sipas asaj që raporton “Top Channel” kemi një shembull disiplinor që Reja...
“The Economist”: Yjet shqiptare të muzikës që po pushtojnë botën (FOTO)
 • 108
 • 0
“The Economist”: Yjet shqiptare të muzikës që po pushtojnë botën (FOTO)

Një nga revistat më prestigjioze ndërkombëtare, “The Economist”, i ka kushtuar një shkrim famës që po gëzojnë kohët e fundit në botën e muzikës yjet me prejardhje etnike shqiptare.
Deri së fundmi, shqiptarët etnikë më të...
Mbi 1 milionë të vdekur nga Covid, OBSH: Virusi mund te goditet, gati teste të shpejta për gjithë botën
 • 49
 • 0
Mbi 1 milionë të vdekur nga Covid, OBSH: Virusi mund te goditet, gati teste të shpejta për gjithë botën

Tashmë është zyrtare: pandemia e koronavirusit ka marrë mbi një milionë jetë njerëzish nëpër botë, e konfirmuar kjo nga universiteti prestigjioz John Hopkins. Sipas të njëjtit institucion...
Nis krisja e opozitës? Ristani flet troç: Do doja që PD ta merrte pushtetin e vetme, pa LSI
 • 47
 • 0
Nis krisja e opozitës? Ristani flet troç: Do doja që PD ta merrte pushtetin e vetme, pa LSI

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD Arben Ristani ka deklaruar hapur se do të donte që në zgjedhjet e ardhshme Partia Demokratike ta merrte e vetme pushtetin duke nënkuptuar se koalicioni me LSI nuk është...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,420
Mesazhe
1,542,607
Anëtarë
16,562
Anëtari më i ri
AndyB

Dhuruesit

Top