• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Njeriu më i pasur në botë do të japë 10 miliardë dollarë për luftimin e ngrohjes globale
 • 670
 • 11
Njeriu më i pasur në botë do të japë 10 miliardë dollarë për luftimin e ngrohjes globale
|


Jeff Bezos tha të hënën se ai po jep 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimin klimatik. Drejtori i Përgjithshëm i Amazon dhe njeriu më i pasur në botë njoftoi në një postim në Instagram se do të...
Rama: Do marrim punëtorë nga jashtë, këta të rrinë të pinë kafe me lekët e babës se janë juristë
 • 591
 • 1
Rama: Do marrim punëtorë nga jashtë, këta të rrinë të pinë kafe me lekët e babës se janë juristë


Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video teksa ka qenë duke inspektuar në Durrës riparimet dhe restaurimet pas dëmtimeve të 26 nëntorit.
Teksa ka qenë duke biseduar me një inxhinier, Rama...
Psikologjia e gjeopolitikës: Si i formësojnë ndjenjat, marrëdhëniet ndërkombëtare
 • 565
 • 1
TARIK OĞUZLU*

Ndërsa ekuilibrat e fuqive në politikën globale kanë ndryshuar thellësisht, klasifikimi i vendeve për sa i përket perspektivës së tyre ndërkombëtare, tani është bërë një detyrë e lodhshme. Çështja është se si vendet e grumbulluara përreth grupimeve të ndryshme, mund t’i përgjigjen...
Çështje zgjedhjesh (me mendje, apo me zemër?)
 • 624
 • 15
Eshtë më mirë të zgjedhim me mendje apo me zemër? Kush zgjedh arsyen beson në aftësitë më të zhvilluara të trurit. Por ndonjëherë gabon. Kur duhet të bëjmë një zgjedhje, zonat që përcaktojnë sjelljet instiktive kanë tendencën të vënë kënaqësinë e menjëhershme mbi një avantazh të ardhshëm. Por...
Etika cfarë është?
 • 2,391
 • 57
Një ditë e pyetën matematikanin e madh persian Al-Khawarizmi për vlerën e qenies njerëzore, kështu ai u përgjigj:
"Nëse ai ka etikë, atëherë vlera e tij është 1. Nëse është inteligjent, shtoni një zero dhe vlera e tij do të jetë 10. Nëse ai është i pasur, shtoni një zero tjetër dhe vlera e tij...
VEPRA QE "BIEN" NGA QIELLI
 • 639
 • 2
Krishti i mbuluar me vello, një kryevepër e napolitanit, Giuseppe SanmartinoNjë Krisht i gjallë në shtratin e vdekjes. Është edhe sot ashtu siç ishte 267 vite më parë, kur ajo u realizua. Të ngjeth kur vështron portretin e Jezusit që ruan të pashlyera vragat e mundimeve dhe një pikëllim i...
Urrejtje me pasoja te medha
 • 507
 • 1
URREJTJE ME PASOJA TË MËDHA

As kryeministri i Serbisë mbretërore, Nikolla Pashiqi, as ministri i Sigurimit të Brendshëm Shtetëror - UDB-së së Serbisë dhe Jugosllavisë Komuniste, Aleksandër Rankoviqi e as kryetari i Serbisë pseudodemokratiko-fashiste, Sllobodan Millosheviqi, që aq shumë e kanë...
Asgjësohen mijëra pata pas shpërthimit të një virusi në Bullgari
 • 607
 • 1
Asgjësohen mijëra pata pas shpërthimit të një virusi në Bullgari
Agjencia për Siguri Ushqimore në Bullgari ka raportuar për shpërndarjen e virusit të zogjve, H5N8, në një fermë patash, në qytezën Rakovski në jug të shtetit.
Kjo agjenci ka thënë më 17 shkurt se gati, 6,000 pata do të...
Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet
 • 1,112
 • 21
Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka publikuar një video në tweeter ku thotë se ende është e emocionuar pasi gjatë Konferencës së Donatorëve Shqipërisë iu dhanë 1.15...
Pse gratë më të forta shpesh ndjehen të thyera për brenda
 • 763
 • 7
Kur takojmë një grua të fortë, mund të ndjehemi të tërhequr nga vetëbesimi i saj.

Duket sikur ajo i ka të gjitha: një punë të suksesshme, një familje të bukur, shëndet të mirë dhe madje edhe kohën për të ndihmuar ata që kanë nevojë. Por pas asaj buzëqeshje të ndritshme, shumë nga këto gra...
Gezuar diten e pavaresise Kosove!
 • 1,191
 • 35
Kosova feston sot 12-vjetorin e Pavarësisë, njihuni me 11 fakte të 17 shkurtit të 2008-ës

17 janari është një ditë e shënuar për gjithë shqiptarët kudo që janë, pasi përkon me datën kur Kosova u shpall e pavarur. Në kuadër të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, do të organizohen një sërë...

E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”

 • 929
 • 1
E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”

Tre drejtorët e DPPP, Gent Gazheli, Alket Hyseni e Agim Ismaliaj; e kanë mbajtur këtë dosje, si “fishek presioni” në kasafortë/ Gruaja e Ben Blushit, u investigua prej...
Krerët e BE-së mblidhen për zgjerimin
 • 676
 • 2
Krerët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderë të Bashkimit Europian janë mbledhur mbrëmjen e sotme në Bruksel, për të përgatitur samitin e Zagrebit, që mbahet nga 5 deri në 7 Maj dhe që do t’i kushtohet perspektivës së zgjerimit të unionit.

Samiti jozyrtar i Brukselit, i thirrur nga...
Një program ecjeje me të cilin mund të largoni 8 kg brenda një muaji
 • 1,284
 • 8
Ecja mund të duket si një lëvizje normale dhe e lirë, por është më e dobishme dhe shëndetshme nga sa e imagjinojmë, sidomos për ata që dëshirojnë të humbasin peshë.

Nëse keni si qëllim rënien nga pesha, mund të ndiqni këtë program të veçantë të krijuar për ata që janë të shëndetshëm ose pa...
5 dhimbje shqetësuese që ju bëjnë të mendoni se keni probleme me dhëmbët
 • 659
 • 1
Këto janë dhimbjet që na bëjnë të mendojmë se shkaktarë është dhëmbi por në fakt ka të bëjë me pjesë tjera të trupit.

Ne e dimë që mund të ketë shumë arsye për dhimbje dhëmbësh si zgavrat, ndjeshmërinë, pulpitin, etj., Por rezulton se jo të gjitha dhëmbët kanë të bëjnë me çështjet e dhëmbëve...
Njihuni me 10 vendet ku mësimdhënësit paguhen më së miri
 • 743
 • 1
Forumi Ekonomik Botëror ka përpiluar një listë të dhjetë vendeve ku arsimtarët paguhen më mirë.

Lista u dedikohet mësimdhënësve të shkollave të mesme.

Në vendin e dhjetë është Austria, ku një punonjës me përvojë 15-vjeçare fiton 54,406 dollarë çdo vit.

Koreja e Jugut është përpara. Në këtë...
A jemi të sigurt që e shfrytëzojmë më së miri kohën tonë të lirë?
 • 667
 • 6
Ne gjithmonë jetojmë në nxitim dhe na duket se nuk mund të realizojmë gjithçka që duhet të bëjmë. Kjo është arsyeja pse ne jemi gjithmonë të prirur të mendojmë se koha jonë e lirë është e paktë dhe joekzistente. Por a jemi të sigurt se është vërtet kështu? Dhe si ta përdorim kur na duhet të lëmë...
Lufta kundër koronavirusit, kinezët dezinfektojnë edhe paratë
 • 586
 • 2
Autoritetet kineze kanë ndërmarrë masa të gjëra në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ku njëra ndër to ështe dhe dezinfektimi i bankënotave, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave kineze, Banka Qëndrore e Kinës njoftoi se kanë filluar dezinfektimin e parave që kanë...

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

 • 639
 • 4
Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë në emisionin e mëngjesit në televizionin publik serb RTS1

Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë intelegjencën politike të Kurtit. Sipas tij, kryeministri kosovar, është një nga...
Ekspertiza: Kacifas nuk u qëllua nga RENEA, vrau veten! Pranë trupit u gjetën gëzhojat e automatikut që qëlloi policinë
 • 4,069
 • 171
TIRANE- Kostandin Kacifas ka vrarë veten. Ky është përfundimi i ekspertivës mjeko-ligjore të policisë shkencore për ngjarjen e ndodhur në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetorit 2018 kur shënohej dita e dëshmorëve të Greqisë, e cila rrëzon pretendimet e ngritura deri para këtij momenti se Kacifas...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
67,300
Mesazhe
1,630,509
Anëtarë
16,705
Anëtari më i ri
Marina5

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top