• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Gjenitë bëjnë çudinë, këto shpikje do ju lënë pa fjalë (FOTO)
 • 700
 • 0
Gjenitë bëjnë çudinë, këto shpikje do ju lënë pa fjalë .

Nëse disa prej nesh kanë pak aftësi krijuese, por ka të tjerë që janë ekspertë të vërtetë në kreativitet.
Pamjet e marra nga e gjithë bota dhe të sjella nga “Shareably” zbulojnë disa nga shpikjet më argëtuese, të cilat për hir të së...
Zjarret në Australi/ Ekspertët paralajmërojnë pasoja katastrofike për botën
 • 507
 • 0
Zjarret në Australi/ Ekspertët paralajmërojnë pasoja katastrofike për botën

Rritja e temperaturës mesatare në Australi është rreth 1.4 gradë celcius mbi nivelet para industriale, para sezonit të zjarreve të këtij viti, çka tregon një ritëm më të shpejtë të ngrohjes se mesatarja globale prej 1.1...
Filmi shqiptar “Delegacioni” është përzgjedhur për çmimin “Oscar”
 • 30
 • 3
Filmi “Delegacioni”, me regji të Bujar Alimanit, i cili është përzgjedhur për çmimin “Oscar”, do të shfaqet në New York në datën 14 janar.

Duket se filmi shqiptar nuk ka njohur ndonjëherë kaq shumë sukses në skenat ndërkombëtare. Jo vetëm përzgjedhja në kompeticione ndërkombëtare të filmit...

Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra, efekte të forta në organizëm

 • 1,135
 • 11
Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra, efekte të forta në organizëm

Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është shkaktar i shumë sëmundjeve të rrezikshme siç është diabeti, mbipesha, problemet me tretjen e të tjera.

Regjimet e shëndetshme ushqimore janë...
“Doktorët po bëjnë miliona me ‘operacionet e virgjërisë’ në fshehtësi të plotë”
 • 1,658
 • 35
“Doktorët po bëjnë miliona me ‘operacionet e virgjërisë’ në fshehtësi të plotë”

Bluzat e bardha britanike janë vënë përballë akuzave se po fitojnë mijëra para nga operacionet për të rikthyer virgjërinë vajzave të cilat duan të martohen “të paprekura”
“Daily Mail” shkruan thuhet se qindra vajza...
Shpresat vijne nga Franca’, DW: Shtohen shanset e Shqiperise per fillimin e negociatave
 • 446
 • 1
Shpresat vijne nga Franca’, DW: Shtohen shanset e Shqiperise per fillimin e negociatave

Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Franca, Komisioni i ri Europian dhe Presidenca Kroate e Këshillit Europian, mbështetëse e fortë e anëtarësimit të...
Galaktikat me te hershme te Universit
 • 702
 • 4
Grupi Galaxive 13 miliardë vjet dritë larg mund të mbarojë 'epokat e errëta' kozmike para syve tanë

Këto tre galaktika janë disa nga më të vjetrat që janë parë ndonjëherë ne universin tonë.

Kjo hartë e ilustruar e universit tregon grupin galaktik EGS77 duke pastruar mjegullën kozmike të...
Energjia e erret ekzistenca e saj!!!
 • 656
 • 3
Energjia e errët është e vërtetë, pavarësisht pretendimeve për të kundërtën.

Energjia e errët e Abell Cluster 100819 02
Grumbulli galaktik Abell 1689 është i famshëm për mënyrën se si përkul dritën në një fenomen të quajtur thjerrje gravitacionale. Studimi ka zbuluar sekretet se si energjia e...
Concorde, nje avion mitik.
 • 690
 • 5
Concorde. Ka qene nje avion linje supersonik i prodhuar nga nje shoqeri franko-angleze. Prototipi i pare i kryer ne mars te 1969, dhe nje vit me vone avioni per here te pare arrine Mach2. Me 2 179 km/h dhe deri 18000m lartesi, duke u renditur avioni i '2 komercal per shpejtesi pas avionit rus...
Po bën xhiron në rrjet/ Shihni propozimin më romantik në botë
 • 2,125
 • 57
Harrojini propozimet me në sfond kullën Eiffel apo ballkonin e dashurisë së Romeo & Zhulietës.

Lee Loechler ka vendosur një standart të ri propozimi, që duhet vërtetë një mendje shumë – e theksojmë – shumë kreative për të sjellë diçka më emocionuese se kaq.

Lee e ftoi të dashurën e tij...
SHQIPTARET QE LUFTUAN NE BETEJEN E PLEVNES .
 • 612
 • 0
MBI SHQIPTARET QE LUFTUAN NE BETEJEN E PLEVNES .

Duke qene se shoh se kreret tane ne Shqiperi tregojne nje zell te çuditshem per ti perfshire sa edhe detyruar shqiptaret te luftojne per te huajt sa thuajse shumekush po haron se jemi shqiptar dhe ngelem duke bere neper komente hail kroacia...
Po kalonin marijuanë nga Shqipëria, arrestohen grekja dhe shqiptari në Kostur
 • 909
 • 7
Po kalonin marijuanë nga Shqipëria, arrestohen grekja dhe shqiptari në Kostur
Dy persona përfunduan në pranga e policisë greke të Kosturit pasi u kapën me 26 kg marijuanë në automjet.
Janë arrestuar shoferja 36- vjeçare greke dhe pasagjeri shqiptar. Gazetarja Shpresa Dine raporton se...
Shkencëtarët krijojnë gjak artificial për të gjitha grupet e gjakut
 • 1,249
 • 9
Shkencëtarët krijojnë gjak artificial për të gjitha grupet e gjakut

Shkencëtarët japonezë në akademinë ushtarake kanë krijuar gjak artificial, i cili mund të përdoret nga kushdo, pavarësisht nga lloji i gjakut, dhe mund të ruhet deri në një vit në temperaturë normale.

Testet u bënë mbi lepujt...
Si po na ‘vret’ çdo ditë vesi i të ankuarit dhe stresuarit për çdo gjë
 • 586
 • 5
Si po na ‘vret’ çdo ditë vesi i të ankuarit dhe stresuarit për çdo gjë

Të ankuarit ose thënë më thjesht ‘të qahesh’ është një sjellje shumë e dëmshme për sistemin nervor!

Të stresuarit për çdo gjë është një varësi që duhet kuruar, pasi sipas ekspertëve të shëndetit, po na vret çdo ditë dhe kjo...
Produkti që mbron shëndetin e flokut – Si ta përdorni
 • 4,171
 • 97
Produkti Që Mbron Shëndetin e Flokut – Si Ta Përdorni

Majoneza është një nga salcat më të përdorura në botë.

Kohët e fundit, industria ushqimore po prodhon variante me pak yndyrë dhe me përbërës natyralë në përpjekje për ta vendosur majonezën në listën e ushqimeve të shëndetshme
Studimet thonë...
Zgjerimi i Universit!!!
 • 573
 • 0
Shkencëtarët më shum konfuz pas matjeve të reja mbi zgjerimin e universit!!

Një krizë në fizikë mund të jetë thelluar. Duke parë se si drita nga objektet e largëta të ndritshme është përkulur, studiuesit kanë rritur mospërputhjen midis metodave të ndryshme për llogaritjen e shkallës së...
Pse japonezët janë më të zhvilluar?
 • 789
 • 18
Pse japonezët janë më të zhvilluar?

1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet ”Rruga për tek Morali”, ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit.

2- Nuk ka ngelje nga klasa e parë deri në klasën e tetë, pasi qëllimi në këtë periudhë është edukimi...
“The Guardian” vlerëson veprën e shkrimtarit: “Kukulla” e Kadaresë, një studim magjepsës i një dashurie të vështirë
 • 670
 • 0
“The Guardian” vlerëson veprën e shkrimtarit: “Kukulla” e Kadaresë, një studim magjepsës i një dashurie të vështirë

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”, ka vlerësuar pozitivisht veprën “Kukulla” të autorit shqiptar Ismail Kadare, duke e cilësuar atë si një kujtim elegant, nostalgjik...
Shpërthen vullkani në Meksikë, spektakël llave drejt qiellit.
 • 506
 • 4
Shpërthen vullkani në Meksikë, spektakël llave drejt qiellit.Në Meksikë ka shpërthyer vullkani Popocatépetl i Meksikës, të cilin banorët vendas e quajnë Mali i Tymosor për shkak se për shekuj të tërrë ky vullkan ka qenë shumë aktiv.

Llava po del me presion nga nëntoka në majën e malit duke...
Gruaja rrezikon burg! Shpëtoi fëmijët nga shtëpia që po digjej, por jo fotot e liderëve komunistë.
 • 735
 • 12
Gruaja rrezikon burg! Shpëtoi fëmijët nga shtëpia që po digjej, por jo fotot e liderëve komunistë.

Një nënë në Korenë e Veriut rrezikon burgun sepse shpëtoi dy fëmijët e saj nga shtëpia që po i digjej, dhe për këtë arsye, nuk pati kohë të nxirrte prej andej portretet e drejtuesve të vendit...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,861
Mesazhe
1,585,085
Anëtarë
16,633
Anëtari më i ri
Aneg

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top