• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

“Arsenal” armësh në shtëpi, si u kap 47 vjeçari në Tiranë
 • 1,128
 • 15
“Arsenal” armësh në shtëpi, si u kap 47 vjeçari në Tiranë


Një 47 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës pasi i është gjetur në shtëpi arsenal armësh zjarri, granata, municion luftarak e jelek antiplumb.
Ato i janë sekuestruar shtetasit sot gjatë një operacioni blic në Tiranë nga...
Fundi i kohës.
 • 974
 • 8
Në fund të kohës do të jemi vetëm pluhur. Galaktikat do të ushqehen me memorien tonë duke përshëndetur secilën prej grimcave të universitetit, për nderë të epokës së re të pavdekshme.
Dhe përsëri, si gjithmonë, do të jetë sikur të mos kemi ekzistuar kurrë, të pavdekshëm nga ligji i Një_shit. Të...
Si ndikon duhanpirja te koronavirusi dhe a e vret rakia? Ja si përgjigjet eksperti
 • 1,346
 • 23
Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero u është përgjigjur disa pyetjeve të bëra nga publiku, gjatë mbrëmjes së sotme në emisionin “Open” në lidhje me koronavirusin.

Njëra nga pyetjet ishte:

Në qoftë se pi duhan, a jam më i rriskuar?
-Faktet janë kokëforte në Kinë. Janë 76% e të prekurve...
Pamje të jashtëzakonshme të rrëqebullit të Ballkanit, i cili është parë në Bjeshkët e Nemuna
 • 724
 • 2
Pamje të jashtëzakonshme të rrëqebullit të Ballkanit, i cili është parë në Bjeshkët e Nemuna

Nën-lloji më i rrezikuar në botë, rrëqebulli i Ballkanit, është fotografuar në parkun kombëtar Bjeshkët e Nemuna.
Rrëqebulli është fotografuar nga organizata mjedisore ERA Group, përmes kamerave të...
Fundi i një Urdhri.
 • 658
 • 0
Fundi i një Urdhri të Shenjtë që nisi me zjarrin që dogji në turrën e druve Mjeshtrin e Madh të Kalorësve Templar

Më 18 mars të vitit 1314 – Jaku i Molesë (Jacques de Molay), Mjeshtër i Madh i Kalorësve Templarë, digjet në turrën e druve nga mbreti Filip IV i Francës. Fundi i papritur i...

ANALIZA/ Prof. Edvin Prifti: Të pathenat e koronavirusit dhe inteligjenca virale

 • 583
 • 0
Prof. Edvin PRIFTI

Koronavirusi (SARS-CoV-2), virusi i Ëuhan, apo Covid19, i cili tashme eshte bere shkaktari i nje modeli te ri jetese duke mbyllur ne kushte domicialiare nje perqindje jo te vogel te popullates, qe po kthehet ne arsyen e mbijeteses, eshte me prezent se kurre midis nesh.

Ne...

Dy stilet strategjike te menaxhimit të epidemisë në krahasim.

 • 485
 • 0
Propozoj një hipotezë në lidhje me stilin e menaxhimit të adoptuar në Europë dhe në vendet e tjera. Nënvizoj që është thjesht një hipotezë, sepse ndryshe për ta përforcuar ate duhen kompetenca, informacione statistike, epidemiologjike dhe ekonomike, që nuk shpiken. Pranohen kritikat dhe...
Ç’është liria?
 • 901
 • 8
Faik Konica u tregon shqiptarëve se “Ç’është liria?”

Ç’është liria? – Më mbetet pakë kohe akoma. Dua të marr shpatën, t’u çanj kokën gomarëve, edhe, në vend të trurit, të kllas këtë: ç’është liria? Te mos të kisha nisur këtë fletën, (gazetn Albania), vaftë në Djall! s’do të humbja kohën time...
Koronavirusi/ Shqipëria në karantinë, humbjet në ekonomi deri në 25 milionë euro në ditë
 • 756
 • 15
Koronavirusi/ Shqipëria në karantinë, humbjet në ekonomi deri në 25 milionë euro në ditë

Vetëkarantinimi pa afat i shoqërisë shqiptare, mbyllja e bareve, restoranteve, fabrikave dhe bizneseve të tjera, si masë drastike për parandalimin e përhapjes të koronavirusit, po jep efekte edhe në...
Pas CoronaVirusit: As ne po as bota, nuk do t’jemi më të njëjtët!
 • 582
 • 7
Shkrimtari Stefano Massini na rendit 10 gjëra, që nuk do të jenë më të njëjtat, pasi gjithçka të ketë marrë fund. Ai i drejtohet Aleksandros, vogëlushit që lindi saktësisht 30 ditë më parë, lindja e të cilit përkoi me shpërthimin e virusit në Itali. Por cila shoqëri do ta kujtojë Aleksandron...
Kura 30 ditore me qumësht blete, sekreti i përdorimit për shëndet të tortë
 • 620
 • 1
Kura 30 ditore me qumësht blete, sekreti i përdorimit për shëndet të tortë

Është koha kur bletërritësit krahas mbledhjes së mjaltit të ri nisin edhe mbledhjen e qumështit të bletës, i cilësuar si shëruesi natyral i shumë sëmundjeve. E ndërsa tani është pikërisht sezoni i mbledhjes së këtij...
Ish-oficeri: Koronavirusi qe po ben kerdine eshte prodhuar ne laborator ushtarak
 • 636
 • 3
Ish-oficeri: Koronavirusi qe po ben kerdine eshte prodhuar ne laborator ushtarakMediat amerikane forcojne hipotezat sipas të cilave epidemia e koronavirusit e ka pasur origjinën në një laborator në Wuhan, vendi ku shpërtheu fillimisht, tashmë i izoluar. Në laborator janë zhvilluar edhe armë...
Policët në Vlorë dhurojnë lule për vajzat dhe gratë për 8 marsin
 • 717
 • 4
Policët në Vlorë dhurojnë lule për vajzat dhe gratë për 8 marsin
Efektivët e policisë së Vlorës shpërndajnë lule në forme urimi për zonjat e qytetit të Vlorës me rastin e 8 marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas.
Sic shihen teksa janë nisur nga Komisariati me motorë dhe mjete të tjera të...
Barrierat e ëndrrës amerikane, 12-vjeçarja shqiptare që sfidoi 12 shtete në Itali
 • 803
 • 3
Barrierat e ëndrrës amerikane, 12-vjeçarja shqiptare që sfidoi 12 shtete në Itali

Kupat mbi pianon e saj, duken si të zëna ngushtë. Janë gati sa 2-fishi i moshës, por talenti i Ana Kodrës premton se do të ketë edhe shumë të tjera. Me peshën e dy këngëve si “My way” të Frank Sinatras dhe...
Pamjet mahnitëse nga planeti Mars
 • 1,212
 • 5
Pamjet mahnitëse nga planeti Mars

Sonda e NASA-s në Mars, Curiosity, ka sjellë të tjera imazhe se si duket planeti i kuq. Daily Mail shkruan se fotoja e publikuar është bashkim i më shumë se 1.000 imazheve nga Marsi, që janë shkrepur gjatë 2019-s.


Kjo është një ndër fotografitë me...
Elif Shafak: Kriza humanitare në Turqi hedh dritë mbi dështimet e Evropës
 • 524
 • 1
Bashkimi Evropian u ndërtua mbi vlera. Vlerat liberale, demokratike, pluraliste dhe përparimtare. Për demokratët jashtë Evropës ishte premtimi për të rregulluar të drejtat liberale që kishin më shumë rëndësi – lirinë e fjalës, kontrollet dhe ekuilibrat, një media të lirë, akademinë e pavarur...
Ndonjëherë jam e lodhur duke qenë kaq e fortë
 • 1,085
 • 23
Drita e ëmbël e diellit në mëngjes është e pamëshirshme ndërsa zhytesh gjithnjë e më thellë në rehatinë e ngrohtë të çarçafëve tuaj, duke shpresuar dhe lutur që të mund të mblidhni energji për të mbijetuar gjatë ditës. Ju ndjeni peshën e botës mbi ju, ndiheni të lodhur duke menduar se si të...
Rreziku më i madh i njerëzimit/ 8,8 milionë vdekje të parakohshme, çfarë na kushton tre vjet jetë
 • 516
 • 1
Rreziku më i madh i njerëzimit/ 8,8 milionë vdekje të parakohshme, çfarë na kushton tre vjet jetë

Pluhuri, ozoni dhe të tjera lëndë dëmtuese për ajrin i kushtojnë njerëzimit në mbarë botën më shumë vite jetë se sa sëmundjet e rrezikshme infektive si malarja apo SIDA, duhani apo luftrat, thonë...
Brukseli rikonfirmon: Po hapjes së bisedimeve me Shqipërinë
 • 612
 • 5
Brukseli rikonfirmon: Po hapjes së bisedimeve me ShqipërinëKomisioni europian ka rikonfirmuar sot rekomandimin e tij pozitiv për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë. Komisioni ka hartuar një raport të ndërmjetëm i cili pritet t’u shërbejë si një bazë e re vlerësimi vendeve...
Manifestimi/ Shpaloset flamuri gjigant
 • 557
 • 7
Manifestimi/ Shpaloset flamuri gjigant


FOTO/ Protestuesit me flamuj shqiptar, mimoza dhe maska kundra Koronavirusit

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot popullin në një manifestim në mbrojtje të kushtetutës siç e ka quajtur ai.

Protestuesit duket se ja kanë vënë veshin disi thirrjes së...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
67,300
Mesazhe
1,630,494
Anëtarë
16,705
Anëtari më i ri
Marina5

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top