• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Njerëzit e civilizuar sipas Anton Çehovit
 • 681
 • 4
“Njerëzit e civilizuar, sipas mendimit tim, përmbushin këto kritere:

1. Respektojnë njerëzit si individë, kështu që janë gjithmonë tolerantë, miqësore, të qetë. Nuk bëjnë skena vetëm për një keqkuptim. Nuk ju bëjnë të ndiheni sikur po ju bëjnë ndonjë nder të madh duke jetuar me ta dhe nuk bëjnë...
Masat e reja shtrënguese/ Rama paralajmëron burg e penalitete të ashpra: I drejtohemi parlamentit
 • 674
 • 9
Masat e reja shtrënguese/ Rama paralajmëron burg e penalitete të ashpra: I drejtohemi parlamentit

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se penalitetet do të jenë mjaft të ashpra për të gjithë shkelësit, ndërsa po përpilohen masat e reja shtrënguese. Me një status në Facebook, ai njoftoi se qeveria...
5G - Rrezikshmëria
 • 2,070
 • 1
5G ☠️

Sistemi 5G është një rrjet #wiGig #wireless që vepron në spektrin # 60GHz me një shpejtësi #download deri në # 10Gbps në krahasim me shpejtësinë # 4G të shkarkimit të # 10Mbps.
Sidoqoftë, frekuenca prej 60 GHz është frekuenca në të cilën molekulat e oksigjenit lëkunden. Në 60 GHz...

Rama nuk është i mirë, por dinak

 • 1,287
 • 26
30 mjekët e infermierët në Itali, analiza e gazetarit italian: Rama nuk është i mirë, por dinak

Nga Alberto Negri

Media italiane, tepër injorante për çështjet e jashtme, është mallëngjyer nga ‘mirësia’ e liderit shqiptar Edi Rama që ka dërguar këtu 30 mjekë e infermierë. Bëhet fjalë për një...
Ja ku e kanë burrat !
 • 3,670
 • 114
Ja ku e kanë burrat zemrën, në bazë të shenjës së tyre të zodiakut

Çdo shenjë ka një shkallë të përcaktuar të vlerave dhe u jep më shumë rëndësi disa gjërave sesa të tjerave. Në këtë artikull do t’ju zbulojmë se ku e ka zemrën secila prej shenjave të zodiakut dhe cilat janë përparësitë e jetës...
Lamtumira pa lamtumirë e Gëzim Krujës
 • 658
 • 2
Lamtumira pa lamtumirë e Gëzim Krujës

Nga Xhahid Bushati*

Gëzim Krujën e kam njohur. Mund të kem qenë në klasën e pestë, kur në shtëpinë time, teksa shëtitja dhomave, heshturazi dhe me zë ripërsëritja humorin dhe batutat e tij. U ngjanin thesareve. Me kalimin e viteve “arkivi” i humorit të tij...
“Shkodra, bombë me sahat”/ Pas Ramës, edhe presidenti Meta thirrje qytetarëve
 • 870
 • 20
“Shkodra, bombë me sahat”/ Pas Ramës, edhe presidenti Meta thirrje qytetarëve

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me prefektin e qarkut të Shkodrës, kryetaren e Bashkisë, Voltana Ademi dhe ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu pas përkeqësimit të treguesve të...
Jeta e padurueshme me një narcizist
 • 2,472
 • 66
Narcizistët e sëmurë janë partnerë të vështirë në jetën bashkëshortore. Pavarësisht mirëkuptimit për shpirtin e trazuar pas egos së theksuar: nëse nuk do të humbasësh vetveten sa më parë larg prej një njeriu të tillë!

"Shpirti, qetësohu, sot po e bëj unë pazarin." Një fjali, që Sarah nuk e ka...

Vdiq mjeshtri i komedisë shqiptare, Gëzim Kruja

 • 740
 • 12
Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, “Mjeshtri i Madh” Gëzim Kruja, raporton TCH.

Kohët e fundit ai vuante nga një sëmundje e rëndë teksa kishte humbur edhe zërin.

Ai ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me monologë gazmor. Ka interpretuar mbi një mijë role në skeçe të ndryshme dhe ka...
Covid-19: Lufta e Trump, Putin, Xi Jinping kunder Iluminateve
 • 1,896
 • 12
Video Q-LOBAL CHANGE jan me nga 10 pjese por pjesa e 9 dhe e 10 do te jen kulminante...

Shikoni kto dy video,

Per ta filluar, kjo teme do te ngrehet me disa pytje te cilat jane dhe pak sa dyshuese.

Pse u fol qe Trump erdhi me votat e Putin?

Pse princi i anglise hoqi dore nga froni para...
Basha publikon shkrimin e prestigjiozes evropiane: Teatri Kombëtar po përballet me rrezikun e shembjes
 • 556
 • 1
Basha publikon shkrimin e prestigjiozes evropiane: Teatri Kombëtar po përballet me rrezikun e shembjes

Organizata prestigjioze “Europa Nostra dhe Institutit të Bankës së Investimeve Evropiane, listojnë Teatrin tonë Kombëtar mes shtatë monumenteve më të rrezikuara në Europë që duhen mbrojtur...
22 kamionë mes tyre edhe një shqiptar përfshihen në një aksident masiv në Bullgari, ka të vdekur e dhjetëra të plagosur
 • 645
 • 3
22 kamionë mes tyre edhe një shqiptar përfshihen në një aksident masiv në Bullgari, ka të vdekur e dhjetëra të plagosur

Një aksidentin e zinxhirit, me dy viktima ka ndodhur në afërsi të qytetit Harmanlı në autostradën E-80 të Bullgarisë. Sipas mediave vendase në këtë aksident kanë humbur jetën...
Prej 4 javësh të bllokuar në tragetet e kompanisë Italiane, riatdhesohen 37 shqiptarë të tjerë
 • 492
 • 0
Prej 4 javësh të bllokuar në tragetet e kompanisë Italiane, riatdhesohen 37 shqiptarë të tjerë

DURRËS- 37 detarë të cilët kishin mbetur të bllokuar në tragetet e kroçerat e një kompanie në Itali janë riatdhesuar gjatë natës.

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme në bashkëpunim me Ministrinë e...
La pietas romana.
 • 569
 • 1
"LA PIETAS ROMANA"
Historiani romak Valerio Massimo në '30 pas Krishtit, në librin "FACTORUM ET DICTORUM MEMORABILIUM LIBRI IX", (fakte dhe histori të paharrueshme) tregon për një grua romake me emrin Pero, së cilës i kishin burgosur babain e saj që quhej Cimone, dhe i dënuar me vdekje nga...
I lindur në hapësirë.
 • 596
 • 6
Dëgjoje, o njeri, zërin e mençurisë, kushtoji vëmendje zërit të Thoth, Atlantidasit! Lirisht ta jap ty mençurinë time, mbledhur në kohën dhe në hapësirën e këtij cikli; zot i mistereve, Diell i mëngjesit, që jeton përgjithmonë, një bir i Dritës që shkëlqen ndritshëm, yll i mëngjesit, Thoth...
Çelësi i mençurisë
 • 1,769
 • 32
Nëse dikush vjen të të lypë një këshillë, lere të shprehet lirshëm, derisa ta thotë gjithçka për të cilën ka ardhur tek ti. Nëse ai heziton të ta hapë zemrën, do të thotë se ti, gjykatësi, ke vepruar gabim. Mos përsërit diskutime ekstravagante, dhe as mos dëgjo diskutime të tilla, sepse janë...

5G nje kancer

 • 1,545
 • 48
Joel M. Moskowitz:

Teknologjia e fundit celulare, 5G, do të përdorë valë milimetër për herë të parë përveç mikrovalëve që kanë qenë në përdorim për teknologjitë celulare më të vjetra, 2G deri 4G. Duke pasur parasysh shtrirjen e kufizuar, 5G do të kërkojë antena çdo 100 deri në 200 metra, duke...
Suedia refuzon karantinën: Dëmton shëndetin mendor të qytetarëve
 • 837
 • 16
Teksa bota po mbyll kufijtë e qytetet ndërsa qeveritë po ndalojnë eksportet, duket se një nga viktimat e para të koronavirusit është vetë globalizimi.

Banka botërore llogarit se 80 deri 90 përqind e dëmit ekonomik të epidemive zakonisht vjen nga sjelljet antagoniste dhe jo nga sëmundja, vdekjet...
I vetmi vend në Europë/ Suedezët vijojnë jetën normalisht, kafenetë dhe restorantet plot
 • 632
 • 11
I vetmi vend në Europë/ Suedezët vijojnë jetën normalisht, kafenetë dhe restorantet plot

Në krahasim me gjithë Europën, Suedia ende jeton normalisht sot. Shkollat fillore dhe kopshtet e fëmijëve vazhdojnë të punojnë, shumica e punonjësve shkojnë në punë ose punojnë nga shtëpia.
Të gjitha...
Dashuri në karantinë/ Sheh vajzën duke kërcyer në çatinë e pallatit, i çon numrin me dron dhe aty nis..(FOTO)
 • 1,161
 • 17
Dashuri në karantinë/ Sheh vajzën duke kërcyer në çatinë e pallatit, i çon numrin me dron dhe aty nis..(FOTO)

Të biesh në dashuri gjatë karantinës. Një histori e veçante vjen nga SHBA ku dy të rinj janë dashuruar gjatë karantinës.

E gjitha nisi kur Jeremy Cohen pa një vajzë duke kërcyer në...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
67,317
Mesazhe
1,632,436
Anëtarë
16,709
Anëtari më i ri
AngelaS

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top