• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Rubrika Roze.
 • 789
 • 1
Pesëmbëdhjetë paraqitjet më seksi ndër vite në historinë e “Grammy Awards” – në mesin e tyre edhe Rita Ora
14 orë

Foto: Getty Images/GuliverNdërsa nuk ka asnjëherë mungesë magjepsje në tapetin e kuq të mbrëmjeve “Oscar” dhe “Golden Globes”, “Grammy Awards” është mbrëmja ku gjërat...

Kampion për vitamina, përfitimet e pazakonta shëndetësore të lëngut të koprës

 • 472
 • 0
Kampion për vitamina, përfitimet e pazakonta shëndetësore të lëngut të koprës

A ju vjen ndërmend një arsye se përse duhet ta shtrydhni koprën?

Së pari, në 100 gramë kopër merrni 154% të dozës së nevojshme ditore të vitaminës A dhe 142% të vitaminës C.Kjo përmbajtje e bën koprën një nga...
Si ta shmangni gripin në vendin ku punoni?
 • 545
 • 6
Si ta shmangni gripin në vendin ku punoni?
Derisa nëpër botë po zhvillohet sezoni i gripit, është mirë që të gjithë punëtorët të marrin masat dhe hapat e nevojshëm për ta mbrojtur veten, por edhe kolegët tyre.
Një hulumtim ka treguar se rreth 84% e të punësuarve shkojnë në punë...
Si po e ndryshon teknologjia, mënyrën se si shkruhet sot historia
 • 577
 • 1
Nga Alexis C.MadrigalHistoria si disiplinë, prodhohet nga arkivat. Arkiva nuk është bibliotekë, por diçka tjetër. Bibliotekat përhapin njohuri, që janë stivosur nëpër libra dhe botime të tjera. Arkivat ruhen në koleksione dokumentesh. Zakonisht, një arkiv përmban materiale nga njerëzit dhe...
Shkenca e FRIKËS. Pse ky emocion i lashtë, është kyç për mbijetesën tonë
 • 574
 • 16
Në shtëpi kur ndodheni vetëm natën, ju dëgjoni një përplasje të zhurmshme. Në çast zemra fillon të rrahë fort, muskujt tensionohen dhe frymëmarrja shpeshtohet. Ju bëheni menjëherë vigjilentë, të gatshëm për të luftuar ose për t’ia mbathur nga burimi i zhurmës, që rezulton të jetë një grumbull...
Shkodra e njerëzve t’mir’, e shpirtjeve t’kalluna
 • 879
 • 24
PERSIATJE
Shkodër, mall pata e shpirtje kam për kyt zjarm, diellin e dritimit të tan dëshirave puth m’ndezin

Fjalë, n’se shkon me dritën n’vendlindjen teme, ma ndez nji diell atje ku dita beh e tamëlt n’syt e mallit, n’vezillimin e njatyne syve puth koha ka strukun thellë. N’se merr krahë...
“Shqiptarët i ka çmendur mendjemadhësia”, 15 këshilla të Mit’hat Frashërit, që tregojnë shqiptarin e vërtetë
 • 579
 • 9
“Shqiptarët do t’i fitojnë të gjitha betejat, pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre”.

Kjo është thënia simbol e Mit’hat Frashërit, alias Lumo Skëndo, e thënë në vitet ’30 kur shkëlqeu një plejadë dhe traditë letrare, por dhe elitare në Shqipëri.

Mit’hat Frashëri u lind më 25 mars 1880 në...
Gratë që nuk kanë moshë: Cilat janë dhe ç’mund të mësoni prej tyre…por edhe ti mund të jesh?!
 • 372
 • 0
Eshtë folur shumë për “gratë e pamoshë”, të lindura midis fillimit të viteve 80 dhe fundit të viteve ’90, që janë rritur duke zbuluar gradualisht teknologji të reja. Tani, megjithatë, ka mbërritur brezi i tyre, njerëz pa moshë që kanë fituar një vend në shoqërinë moderne. Njerëzit “pa skadencë”...

Era Dragusha - nxënësja që lexon mbi 100 libra brenda vitit

 • 969
 • 21
Vajza e prof. dr. Bedri Dragusha “Era Dragusha” nga Fshati Bêrrnicë e Epërme, është nxënësja e cila lexon libra më se shumti në Republikën e Kosovës.
Çfarë dëmesh po i shkakton Shqipërisë largimi i vazhdueshëm i popullsisë?
 • 647
 • 7
Çfarë dëmesh po i shkakton Shqipërisë largimi i vazhdueshëm i popullsisë?
Nga Edison Balla

Largimi i vazhdueshëm i popullsisë nga vendi, mund të konsiderohet pa asnjë mëdyshje si një “emergjencë” kombëtare. Emergjencë e cila duhet të vërë në lëvizje njëherë e mirë të gjithë klasën politike dhe...
Momentet kulminante, nga jeta e legjendës Kobe Bryant
 • 522
 • 0
Momentet kulminante, 22 FOTO nga jeta e legjendës Kobe Bryant

Jeta e një prej personazheve që kanë bërë historinë e NBA dhe sportit botëror.

Kobe Bryant u nda nga jeta në moshën 41-vjeçare pas një aksidenti me helikopter, ku vdiqën 9 persona në total, mes tyre edhe vajza 13-vjeçare e tij...
A duhet test droge për zyrtarët e lartë dhe kandidatët që synojnë poste publike?!
 • 408
 • 0
A duhet test droge për zyrtarët e lartë dhe kandidatët që synojnë poste publike?!

Shqipëria mbetet ndoshta vendi i vetëm në evropë e më gjerë, parlamenti i të cilit ka hartuar e miratuar një ligj për të dekriminalizuar vetveten.

Në fakt ngjan shumë paradoksale, sepse në parim kuvendi është...
Izraelitët shpikin pajisjen që do të lërë Ilir Metën papunë: Brenda 2020 del në treg teknologjia që parashikon tërmetet
 • 400
 • 4
Sizmiologët kanë deklaruar shpesh se tërmetet nuk mund të parashikohen, ndërsa nga Izraeli vjen një lajm i mirë. Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka konfirmuar se brenda vitit pritet të dalë në treg pajisja që sinjalizon termetet 8 deri në 12 orë para se të godasë.

Ai shpjegon...
Ndertime "te cuditshme" neper bote!
 • 788
 • 3
The Crooked House (Sopot, Poland)The Basket Building (Ohio, United States)Stone House (Guimarães, Portugal)
Ishujt Solomon goditen nga tërmeti me magnitudë 6.3
 • 530
 • 12
Ishujt Solomon goditen nga tërmeti me magnitudë 6.3

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi ishujt Solomon të hënën, tha Shërbimi Gjeologjik i Sh.B.A.-së, por asnjë paralajmërim për tsunami nuk u dha.

Tërmeti i fuqishëm goditi në një thellësi prej 17.7 kilometra (11 milje) rreth 140 kilometra (90...
I plotësohet dëshira për tu dëgjuar përtej varrit, zëri i priftit egjiptian të mumifikuar rikrijohet 3000 vite pas vdekjes së tij
 • 1,588
 • 4
I plotësohet dëshira për tu dëgjuar përtej varrit, zëri i priftit egjiptian të mumifikuar rikrijohet 3000 vite pas vdekjes së tij

Shkencëtarët kanë arritur të dëgjojnë zërin e një prifti egjiptian të mumifikuar mijëra vite pas vdekjes së tij.Ata përdoren kordat vokale në 3D për të rikrijuar...
Fëmijët e dytë të familjes sjellin vetëm telashe
 • 749
 • 30
Keni motra apo vëllezër më të vegjël? Ju është dukur shpesh sikur diçka nuk shkon me ta? Epo, studimet e fundit tregojnë se nuk jeni shumë larg të vërtetës, sidomos nëse fëmija i dytë i familjes është djalë. Studiuesit realizuan disa kërkime për çiftet e vëllezërve në Amerikë dhe Danimarkë, duke...
Sa më shumë lexoni, aq më vonë plaket truri
 • 1,296
 • 30
Studimi hap mendjen, por gjithashtu ndihmon për ta mbajtur atë në formë për shumë vite. Sa më i lartë niveli i arsimimit, rënia konjitive ose humbja e kujtesës dhe vëmendja humbin aftësinë me vonesë. Konfirmimi i lidhjes midis nivelit të arsimimit dhe shëndetit të trurit për të moshuarit vjen...
Koronavirusi mbërrin në Europë, konfirmohen dy rastet e para
 • 440
 • 1
Ne qytetin kinez te WUHAN, vatren e virusit vdekjeprures njerezit po vdesin ne rruge

Prej disa ditësh Kina dhe e gjithë bota është në alarm për një virus që ka prekur vendin me popullsinë më të madhe në botë dhe akoma nuk është e qartë se nga ku ka ardhur.

Deri më tani janë konfirmuar mbi 25...
Zbulimi i NASA-s/ Një planet i ngjashëm me tokën
 • 385
 • 2
Misioni i NASA-s që kërkon planete, Tess, ka zbuluar ekzoplanetin e tij të parë që mund të jetë edhe i banueshëm, në përmasat e tokës. Ai rrotullohet rreth një ylli 100 vite dritë larg tokës. Zbulimi u prezantua në takimin e përvitshëm të shoqërisë amerikane astronomike në Honolulu.

Planeti...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,861
Mesazhe
1,585,119
Anëtarë
16,633
Anëtari më i ri
Aneg

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top