• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

“Lulja e Molles”
 • 548
 • 2
“Lulet e mollës” dhe prarimi i pranverës, dashuria e pamundur e Migenës së Xhon Gollsuorth

Kush e ka lexuar librin “Lulet e Molles” dhe nuk është përlotur nga dashuria tragjike Migen Devid, një fshatareje të thjeshtë nga një fermë e largët angleze me Frenk Esherstin, një student, i cili kishte...
Në këtë zonë të Italisë, dalin në shitje shtëpi për vetëm 1 euro!
 • 649
 • 6
Në këtë zonë të Italisë, dalin në shitje shtëpi për vetëm 1 euro!


Taranto, një port i ndodhur në gjirin e Puglia-s, po përballet prej vitesh me zvogëlimin e numrit të popullësisë dhe zyrtarët e lartë, duan t’i kthejnë atij vendi gjallërinë, atë që meriton!
Prandaj edhe ka ardhur premtimi që...
Nga marrëdhënia me Gregun tek pikturat e Ramës në shtëpi, rrëfimi i rrallë i Matilda Makoçit
 • 418
 • 0
Nga marrëdhënia me Gregun tek pikturat e Ramës në shtëpi, rrëfimi i rrallë i Matilda Makoçit


Nga marrëdhënia me Gregun tek pikturat e Ramës në shtëpi, rrëfimi i rrallë i Matilda Makoçit

35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda...
Vdes vajza 12-vjeçare, shkak ishte gjymtimi i vaginës me urdhër të prindërve
 • 2,377
 • 65
Vdes vajza 12-vjeçare, shkak ishte gjymtimi i vaginës me urdhër të prindërve

Një vajzë e mitur në jug të Egjiptit ka gjetur vdekjen pasi prindërit e saj e çuan tek mjeku për ti bërë gjymtim të vaginës.

Kjo praktikë kriminale është e njohur në të gjithë rajonin si gjymtimi i organit gjenital...
Nipi 11 muajsh nuk pushon së qari, gjyshërit e djegin të gjallë në sobë
 • 651
 • 11
Nipi 11 muajsh nuk pushon së qari, gjyshërit e djegin të gjallë në sobë

Një krim i tmerrshëm, i cili iu kushtoi shumë vite nga jeta e tyre pas hekurave. 43-vjeçarja Zhanna Miyagasheva dhe burri i saj Alexander Miyagashev, 48 vjeç u dënuan këtë të premte përkatësisht me 9 dhe 15 vite burg.

Ata...
A gjendeni ne listen e 30 mbiemrave me te perdorur ne shqiperi ??
 • 1,061
 • 33
Personalisht JO
Parashikimi “i frikshëm” i The Simpson, zbuloi përhapjen e koronavirusit?
 • 1,748
 • 35
Seriali mjaft i njohur amerikan “The Simpson” që tregon jetën e një familjeje në SHBA është i njohur për një sërë parashikimesh për ngjarje të ndryshme të ndodhura në Amerikë, por edhe në mbarë botën.

Duket se këtë herë, “The Simpson” kanë parashikuar edhe koronavirusin, e këtë e kanë bërë në...
Nga Pitagora, tek masoneria dhe Iluminati: Shoqëritë e fshehta më të çuditshme
 • 798
 • 2
Nga Frimasoneria tek Illuminati, shoqëritë sekrete lindin për qëllime nga më të ndryshmet. Fuqia e tyre ishte kaq e madhe, sa që ndryshuan deri edhe rrjedhën e historisë. A ekzistojnë ende sot?


Nga kohërat më të lashta e deri më sot shoqëritë e fshehta karakterizohen nga larmia e qëllimeve dhe...
BLACKOUT / Nëse bota do të zhytej në errësirë
 • 398
 • 0
Gabimet njerëzore, defekte strukturore, rrufetë, stuhitë dhe madje edhe kafshët. Arsye nga më të larmishmet mund të bëjnë që sistemi elektrik të ndalet. Dhe nëse ndodh …Metrotë janë të mbushura me punëtorë që kthehen në shtëpi, rrugët plot me taksi të verdha dhe makina, ashensorët e...
Duken të padëmshme: Këto janë shenjat e para të kancerit të mushkërive
 • 527
 • 0
Duken të padëmshme: Këto janë shenjat e para të kancerit të mushkërive

Në një studim të gjerë, studiuesit analizuan të dhëna nga 27.795 pacientë të diagnostikuar me kancer të mushkërive nga 2000 deri në 2017, dhe arritën në përfundimin se treguesit më të hershëm të sëmundjes ishin gulçim dhe...
Rrëmbimi dhe vrasja e Jak Prengës, lihen në burg 5 arrestuarit/ Avokati i Elton Hajrit: Ai ka 3 vite që nuk shkel në resort
 • 430
 • 1
Rrëmbimi dhe vrasja e Jak Prengës, lihen në burg 5 arrestuarit/ Avokati i Elton Hajrit: Ai ka 3 vite që nuk shkel në resortTrupi gjykues ka dhënë masën arrest me burg për 5 të arrestuarit për rrëmbimin dhe vrasjen e 49-vjeçarit Jak Prenga.

Për të arrestuarin e 5 Festim Bexhdillin, rëndon...
BE po përçahet, sepse nuk ka një identitet që e mban të bashkuar
 • 667
 • 1
1

Nga George Friedman
Në fundin e kësaj jave, Britania e Madhe, ekonomia e dytë më e madhe në Evropë, do të dalë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë, Polonia gjendet nën sulmin intensiv të Brukselit për shkeljen e rregullave të BE-së, për shkak të përpjekjes për të kufizuar pavarësinë e gjyqtarëve...
Çifti nuk është gjë tjetër veçse një aleancë kundër vdekjes
 • 761
 • 2
Nga Enrico dal Buono*Nuk është fjala për zemra, as për orgazma, projekte jete apo fëmijë. Çifti është një aleancë kundër vdekjes. Gjithsesi humbëse përballë vdekjes. Është e destinuar të humbë duke nisur që nga momenti i shikimit të parë dhe çdo puthje, përkëdhelje dhe sherrnajë, nuk është...
Nëna i rrëmbeu burrin vajzës
 • 636
 • 27
Historia e pazakontë/ I pagoi dasmën e ëndrrave, më pas nëna i rrëmbeu burrin vajzës dhe bën fëmijë me të.

Lauren Wall ishte aq mirënjohëse për nënën e saj për pagimin e dasmës së saj, saqë ajo madje e mori atë edhe në muajin e saj të mjaltit.

Vetëm tetë javë pas ceremonisë 15,000 £, Lauren...
Hapet fabrika për nxjerrjen e oksigjenit nga pluhuri i Hënës
 • 522
 • 0
Hapet fabrika për nxjerrjen e oksigjenit nga pluhuri i Hënës

Agjencia Evropiane e Hapësirës (ESA) ka hapur fabrikën e saj në Holandë, për të nxjerrë oksigjenin nga pluhuri i Hënës që mund të lejojë astronautët e ardhshëm të marrin frymë dhe të bëjnë karburant rakete në sipërfaqen hënore...
Parlamenti Europian jep miratimin përfundimtar për largimin e Britanisë nga BE
 • 583
 • 10
Parlamenti Europian jep miratimin përfundimtar për largimin e Britanisë nga BE

Parlamenti Europian i dha miratimin përfundimtar largimit të Britanisë nga BE-ja, duke hapur kështu rrugën Brexit-it të premten, në 31 janar.

621 ligjvënës votuan pro shkëputjes së Britanisë, 49 ishin kundër dhe 13...
Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera
 • 847
 • 3
Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjeraKompania e njohur antivirus Avast ka shitur të dhëna të përdoruesve që përfshin histori specifike të shfletimit në internet kompanive të mëdha në të gjithë botën

Sipas një...
Po ty te eshte ngritur?
 • 1,898
 • 58
Po ty te eshte ngritur?
-Rrogat e frikshme të zyrtarëve shqiptarë-

Ata nuk kanë aspak nevojë për pagat që marin nga taksat tona e madje shpesh herë harrojnë ti tërheqin edhe nga llogaritë e tyre bankare. Hendeku i pagave në Shqipëri thellohet çdo vit e pavarësisht performancës së ekonomisë...
Kontraktorët, ana e padukshme e luftërave të SHBA-së nëpër botë
 • 439
 • 0
Nga Kathy Gilsinan

Majk Xhabar, nuk e kishte takuar kurrë zëvendësin e tij. Por kur Naures Hamid vdiq në një sulm me raketa mbi një bazë ushtarake irakiane pas Krishtëlindjes, Xhabar pa fotot e rrënojave, dhe njohu mes tyre flamurin amerikan që ai e kishte pikturuar vetë në derën e një dhome që...
Dyshohet rasti i parë me Koronavirus, reagon ministria
 • 695
 • 3
Dyshohet rasti i parë me Koronavirus, reagon ministria

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar me anë të një sqarimi në lidhje me një rast të dyshuar të koronavirusit në Shqipëria.

Sqarim:
Nuk ka asnjë studente të shtruar në spitalin infektiv në Tiranë. Rasti i spitalit infektiv është një grua që...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,861
Mesazhe
1,585,085
Anëtarë
16,633
Anëtari më i ri
Aneg

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top