• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Esmeralda Birçaj: Mbaj pranë vetëm ata që kanë kohë për ty
 • 643
 • 2
Të gjithë kemi bërë diskutime rreth njerëzve, madje shumë. Më kanë thënë që në moshë të re të mos jap shumë. T’i mbaj gjërat për vete dhe të mos ndjek asnjë në jetën time. Kush dëshiron të qëndrojë, qëndron dhe nuk ka arsye të vuajë dhe të konsumohet nga njerëz që nuk e meritojnë atë.

“Mbani...
“Pse dy biznesmenë harxhojnë 160 mijë euro për një biznes të dështuar?”/ Përfaqësuesi i ONM “gozhdon” me pyetjet Fatmira Hajdarin
 • 664
 • 13
Theo Jacobs vëzhgues i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, i pranishëm në seancën e vetingut të Fatmira Hajdarit pati disa pyetje të cilat e vunë ‘me shpatulla pas muri’ atë.

Top Channel iu sjell pjesë nga debati të zhvilluar në sallë.
Theo Jacobs: Po lexoj gjithë këto fakte të...
Raporti i SHISH: Bandat po pastrojnë paratë e drogës, korrupsion në drejtësi e administratë
 • 541
 • 3
Një raport i Shërbimit Informativ Shqiptar i dorëzuar në Kuvend flet për herë të parë në gjuhë institucionale për një fakt të rëndësishëm mbi një kapërcim cilësor të krimit të organizuar në vend.

Fenomen për të cilin, deri tani, nuk kanë folur dy institucione të rëndësishme të shtetit siҫ është...

Shuhet Moikom Zeqo, mendimtari që la si trashëgimi një histori të tërë arti.

 • 486
 • 5
Shuhet në moshën 71-vjeçare një nga intelektualët shqiptarë. Njeriu i artit, Moikom Zeqo ka humbur mëngjesin e sotëm betejën me një sëmundje që e mundonte prej kohësh.

Autori i më shumë se 60 titujve që i lanë brezave një histori të tërë arti e nisi karrierën e tij si mësues, por e donte po aq...
Ish-nxënësi vret zv/drejtorin e shkollës, por ekzekutohet nga policia
 • 586
 • 3
Ish-nxënësi vret zv/drejtorin e shkollës, por ekzekutohet nga policia

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një shkollë në Sllovaki. Mediat e huaja shkruajnë se zv/drejtori i një shkolle vdiq pas një sulmi me thikë.

Raportohet se agresori ishte një 22-vjeçar, ish-nxënës i shkollës në...
Tërhiqet Greqia/ Shtyn me dy javë hapjen e pikave kufitare me Shqipërinë, shkak Covid 19
 • 527
 • 7
Tërhiqet Greqia/ Shtyn me dy javë hapjen e pikave kufitare me Shqipërinë, shkak Covid 19

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord dy ditë më parë për hapjen e kufijve ajrore dhe nisjen e fluturimeve mes Athinës dhe Tiranës në 15 qershor. Dhe pikërisht atëherë kur shumë ndoshta ka nisur planet e...
Viktimizimi patologjik / Njerëzit që fajësojnë të tjerët për të gjitha vuajtjet e tyre
 • 1,844
 • 44
Të gjithë herët a vonë marrim përsipër rolin e viktimës. Por ka njerëz që kthehen në viktima të përhershme dhe përfundojnë duke vuajtur nga ajo që mund të quhet “viktimizim kronik”. Këta njerëz maskohen si viktima të rreme me ose pa vetëdije, për të simuluar një agresion joekzistent dhe në të...

Çdo 4 minuta një autobus dhe maskat të detyrueshme, ja si do të jetë transporti publik në Tiranë nga 15 qershori

 • 501
 • 2
Çdo 4 minuta një autobus dhe maskat të detyrueshme, ja si do të jetë transporti publik në Tiranë nga 15 qershori

Blendi Gonxhe, kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR), zbuloi në “Dita jonë” në A2 se si do të jetë rikthimi i transportit rrugor për...
Dokumentari për objektet e kultit të krishterë në Kosovë ngjall reagime të shumta në Serbi, nuk mungojnë kërcënimet ndaj gazetarit Mema
 • 472
 • 3
Dokumentari për objektet e kultit të krishterë në Kosovë ngjall reagime të shumta në Serbi, nuk mungojnë kërcënimet ndaj gazetarit Mema


Emisioni “Gjurmë Shqiptare”, ka transmetuar 6 ditë më parë dokumentarin e titulluar “Mashtrimi serb me objektet e kultit të krishterë në Kosovë”.

Ky...

Sot dalin rezultatet e “Lotarisë Amerikane”, ja çfarë duhet të dini

 • 495
 • 0
Lajme Vendi

Varicobooster
TIRANE
Sot, më 6 qershor pritet të dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane.
Ndonëse përgjigjet priteshin të merreshin nga 5 maji, për shkak të pandemisë, dalja e tyre u shty nga Departamenti Amerikan i Shtetit deri më 6 qershor.

Pra, duke filluar nga dita e sotme rreth...

Qeveria heq reciprocitetin ndaj Serbisë, Hoti: Presim që edhe pala serbe të heq pengesat

 • 414
 • 0
Qeveria Kosovës në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë.
Kryeministri Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Qeverisë së Republikës së Kosovës, në një konferencë për media ka thënë se i kanë hequr të gjitha pengesat me Serbinë, për të...
Tempulli Universal.
 • 805
 • 15
Në çdo traditë kulturore zemra është pika qendrore e qenies njerëzore. Zemra nuk njeh egoizëm, përkundrazi përbëhet nga një hapësirë intime e përhapur nga një ndjenjë e pan-njerëzimit. Shpesh është intelekti që mbështjell zemrën në vetqendrim. Devotshmëria nuk matet aq shumë me vepra të mira...
Eposi shqiptar i kreshnikve
 • 714
 • 2
Eposi shqiptar i veriut, ose cikli i kreshnikëve, erdhi në vëmendjen e studiuesve para një shekulli. Ai u shfaq pikërisht në përmbyllje të epokës së Rilindjes Kombëtare, që me të drejtë është quajtur shekulli i “kultit të epopesë”.

Letërsia shqiptare lindi e u zhvillua për një kohë të gjatë si...
Covid 19/ Flasin ekspertët: Ja si do përfundojë pandemia e koronavirusit
 • 410
 • 0
Covid 19/ Flasin ekspertët: Ja si do përfundojë pandemia e koronavirusit


Sipas ekspertëve të shëndetësisë, fazat pandemisë prej koronavirusit do të përfundonin kur 60-70% e popullsisë të ketë kontaktuar infeksionin e Covid dhe të kenë zhvilluar antitrupa. Që kjo të ndodhë, sëmundja mund të...
Ja nga e kane prejardhjen shqiptaret!
 • 1,795
 • 32
George Fred Williams më 1914 ka shkruar: “Po të kthehemi në parahistori, para se rapsodët homerikë t’u këndonin hyjnive dhe heronjve mitologjikë, para se të shkruhej gjuha greke, jetonte një popull i njohur me emrin Pellazg.
Shqiptarët janë të vetmit që kanë ardhur deri më sot nga kjo racë e...
Pandemia etnike, si po rikthen virusi ndasitë racore në Europë dhe në Ballkan
 • 589
 • 0
Pandemia etnike, si po rikthen virusi ndasitë racore në Europë dhe në Ballkan
Janusz Bugajski

Ekskluzive DITA – Në mes të pandemisë dhe rënies ekonomike, Europa përballet, gjithnjë e më shumë me ndasi etnike dhe rajonale. Teksa irritimi dhe varfërimi i shoqërive shtohet, vetë-mbrojtja brenda...
Kjo është lista me 10 librat më brilantë që janë shkruar për Skënderbeun
 • 592
 • 0
Kjo është lista me 10 librat më brilantë që janë shkruar për Skënderbeun

1. Kryqtari i fundit nga Virgjil Kule: E botuar me rastin e 100 vjetorit të pavarsisë së Shqipërisë ky është libri monografik më brilant deri tani për Gjergj Kastriot Skënderbeun, i cili tregon muaj pas muaji, vit pas...
Shqipëria i ofron Turqisë bazën ushtarake të Pashalimanit
 • 1,175
 • 43
Mediat greke sapo kanë publikuar një shkrim në të cilën theksojnë se, Kryeministri shqiptar Edi Rama është pothuajse i gatshëm t’i dorëzojë mikut të tij Rexhep Tajip Erdogan bazën e Pasha Limani në Vlorë për tu shndërruar në një bazë detare të marinës turke.

Bisedimet kanë filluar pas takimeve...
Hapet Pompei në Itali: Turizmi, më i fortë se virusi
 • 518
 • 2
Hapet Pompei në Itali: Turizmi, më i fortë se virusi

Siti arkeologjik i Pompeit, i famshëm në mbarë botën, hapet sot për publikun. Destinacioni i dytë turistik më i vizituar në Itali pas Koloseut në Romë, vazhdon të mahnisë me mbetjet e ruajtura në mënyrë gati perfekte të qytetit të lashtë...
Plazhi nis nga 1 qershori, zonat ku janë çmimet e kripura dhe më të lira në Shqipëri
 • 738
 • 29
Më 1 qershor Shqipëria do të jetë gatshme për të nisur plazhin dhe duke nisur nga prenotimet e hoteleve. Kjo është masa lehtësuese, por e kufizuar, ku kryeministri Edi Rama.

“Ne kemi vendosur t’i hapim plazhet nga 1 qershori vetëm për hotelet, ndërsa pas 10 qershorit për të gjithë, pa...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
67,333
Mesazhe
1,633,635
Anëtarë
16,711
Anëtari më i ri
Lacrima

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top