• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nga e hena do te hyjm ne izolim total per 15 dite

 • 270
 • 4
LAJMI I FUNDIT – Nga e hena do te hyjm ne izolim total per 15 dite?
Hoti: ‘Pas miratimit të buxhetit, nga e hëna izolim të plotë në gjithë Kosovën për 15 ditë?’
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas miratimit të rishikimit të buxhetit.
Urime të gjithëve për miratimin...
Ndërron jetë nëna e kryeministrit, Rama: Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë. Prehu në paqe mam!
 • 464
 • 22
Ndërron jetë nëna e kryeministrit, Rama: Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë. Prehu në paqe mam!

Ndërron jetë në moshën 82-vjeçare nëna e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama.

Lajmin e hidhur e ka ndarë vetë kryeministri, me një postim të bërë ne faqen e tij në Facebook. Kryeministri i jep...
Si do ta kujtojmë Covid-19?
 • 318
 • 2
Në thelb, historia mund të ndahet në dy pjesë:në atë që na pëlqen ta kujtojmë, dhe atë që përpiqemi vazhdimisht ta harrojmë. Ne britanikët kemi qejf të egledisemi pas miteve heroike të dy luftërave botërore, por jemi më pak të prirur të kujtojmë aspektet më të këqija të perandorisë, tregtinë e...
Nje trajtim "mjeksor" interesant per grate.
 • 74
 • 16
Në kohërat e lashta, gratë që paraqiteshin me ankth, lëkundje humori dhe depresion dërgoheshin nga burrat e tyre te mjeku, sëmundja e diagnostikuar quhej "histeri". Trajtimi i saj u bazua në një "masazh të legenit" për të arritur një paroksizëm histerik, i njohur tani si orgazëm. Kështu që shumë...

‘Gjigantët’ në kongres, fuqia e kompanive teknologjike

 • 209
 • 0
‘Gjigantët’ në kongres, fuqia e kompanive teknologjikeShefat ekzekutivë të katër kompanive më të mëdha teknologjike të botës Apple, Amazon, Facebook dhe Google u përballën me pyetjet e ligjvënësve amerikanë, lidhur me mënyrën se si e përdorin fuqinë e konsiderueshme që ato kanë mbi tregun...

Tren i shpejtë nga Shqipëria/ BE merr rekomandimin për rrjetin e trenave, përfshihet edhe Kosova

 • 175
 • 3
Tren i shpejtë nga Shqipëria/ BE merr rekomandimin për rrjetin e trenave, përfshihet edhe Kosova

Instituti i Vjenës për studime ekonomike ndërkombëtare i ka rekomanduar Bashkimit Europian ndërtimin e një rrjeti linjash hekurudhore të shpejtësisë së madhe dhe në të parashikohet edhe përfshirja...
Zbulohet gjithçka, ky është i dashuri 39-vjeçar i Rita Orës (FOTO)
 • 487
 • 18
Zbulohet gjithçka, ky është i dashuri 39-vjeçar i Rita Orës (FOTO)


Rita Ora iu bashkua të dashurit të ri Romain Gavras të enjten, ndërsa çifti lundroi Mesdheun me miqtë gjatë qëndrimit të tyre në Ibiza.

Dhe ata dukeshin mjaft të lumtur, ndërsa hipën në një anije të vogël për një lundrim...
Rama: Nuk e ndalojmë bashkimin e Lulit me Monën, do t’i mposhti bashkë me...
 • 164
 • 0
Rama: Nuk e ndalojmë bashkimin e Lulit me Monën, do t’i mposhti bashkë me...

Kryeministri Edi Rama nuk është tërhequr nga ndalimi i koalicioneve parazgjedhore aktuale të përbëra dhe sot konfirmoi se do të fshihen. Sipas Ramës modeli që ishte deri tani ishte një tren me 40 vagona ku vota shkonte...
Çastet medituese: Forca e çuditshme e mendjes
 • 342
 • 22
Çastet medituese: Forca e çuditshme e mendjes

Me mendimet dhe aspirata të përditshme dhe të drejta mund të realizojmë të gjitha ëndrrat tona, të arrijmë qetësinë shpirtërore dhe kënaqësinë

Deri në perfeksion arrihet me ushtrime, durim dhe qëndrueshmëri, ndërkaq rezultatet e dëshiruara të...
Rastet me COVID-19 në Kosovë – 8 të vdekur, 220 raste të reja dhe 121 të shëruar
 • 179
 • 0
Rastet me COVID-19 në Kosovë – 8 të vdekur, 220 raste të reja dhe 121 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar121pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 3.874 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.086.

Rastet pozitive janë nga:komuna...
Twitter është duke testuar një version për pagesa
 • 412
 • 3
Twitter po shikon një model abonimi, ka konfirmuar Jack Dorsey.

Lajmet pasojnë thashethemet në lidhje me një version të paguar të Twitter pasi një post i lirë pune në kompani ishte postuar për një inxhinier softuerësh për të punuar në një platformë abonimi të koduar “Gryphon”, transmeton...
Shën Sofia shton tensionet/ Grekët djegin flamurin turk në Selanik, reagon ashpër Turqia: Djemtë e pistë...
 • 958
 • 82
Shën Sofia shton tensionet/ Grekët djegin flamurin turk në Selanik, reagon ashpër Turqia: Djemtë e pistë...

Një grup ekstremistësh grek dogjën në orët e vona të së enjtës flamurin turk në Selanik, në shenjë proteste ndaj kthimit të “Shën Sofisë” në xhami. Ndërsa marshonin drejt konsullatës...
Transformimi befasues ja si do të duket njeriu pas 3 mijë vitesh
 • 161
 • 0
Transformimi befasues ja si do të duket njeriu pas 3 mijë vitesh

Duket se njeriu do të pësojë transformim të dukshëm pas 3 mijë vitesh.

Kështu thotë shkencëtari anglez, paleoantropologu Matthew Skinner.

Pas studimeve të shumta, ai ka parashikuar se si do të jetë e ardhmja trupit të njeriut...
Detajet/ 1,8 milionë euro prona, zbulohet biznesi i ri i Shkëlzen Berishës pranë Gërdecit
 • 336
 • 34
Detajet/ 1,8 milionë euro prona, zbulohet biznesi i ri i Shkëlzen Berishës pranë Gërdecit

Zbulohen të tjera detaje për godinën e blerë nga Shkëlzen Berisha, me shifrën marramendëse prej 1.8 milionë euro.

Gazeta Shqip ka mësuar se ky objekt i pozicionuar në afërsi të Gërdecit, fillimisht është...
Eshtë koha të përcaktojmë prioritetet tona
 • 275
 • 1
Joseph Stiglitz
Edhe pse duket një shekull më parë, nuk ka kaluar shumë kohë që kur ekonomitë botërore filluan të ndalojnë prodhimin për shkak të pandemisë. Në fillim të krizës, shumica e njerëzve kishin parashikuar një rimëkëmbje të shpejtë, duke imagjinuar se ekonomisë i duhej thjesht një...

Mjeku i njohur jep lajmin e mirë për njerëzimin: Shkencëtarët në Romë një hap drejt trajtimit të COVID-19. Kush është proteina mrekullibërëse që gjend

 • 432
 • 24
Mjeku i njohur kardiokirurg, prof. Edvin Prifti jep një lajm të mirë. Ai thotë se shkencëtarët në Romë janë një hap drejt trajtimit të COVID-19.

Sipas tij, shkencëtarët kanë zbuluar një proteinë që gjendet në qumështin e nënës dhe shkatërron ARN-në virale duke mos e lejuar kodin gjenetik të...
“Vëllaçko, dua 850 dollarë! Recetën e hodha në kosh”, zbulohen mesazhet: Si funksiononte skema e mashtrimit në Facebook
 • 197
 • 1
“Vëllaçko, dua 850 dollarë! Recetën e hodha në kosh”, zbulohen mesazhet: Si funksiononte skema e mashtrimit në Facebook
Personi binte pre e mashtrimit, i premton me mesazh që do t’ia dërgoj sapo të marrë rrogën, pasi pronari ku punon nuk ia ka vonuar pagën për shkak të situatës së pandemisë...
Libri "Mendime te Maskuara" tashme ne treg !
 • 2,141
 • 137
Pershendetje te dashur antare!
Libri tashme mund te jete ne doren e gjithkujt qe e deshiron ate :)E gezofshi :)
Përgatituni që tani për dimrin
 • 461
 • 18
Një dimër veçanërisht sfidues në Mbretërinë e Bashkuar mund të sjellë një valë të dytë infeksionesh nga koronavirusi, që mund të rezultojë në afro 120 mijë të vdekur në spitale – dy herë më shumë se sa vala e parë – sipas një vlerësimi, të një skenari të arsyeshëm.
Nëse masat e izolimit...
Për çfarë po e shfrytëzojnë mohuesit pandeminë
 • 257
 • 0
Nga Francesca Coin
Sociologu Keit Kan-Herris ka shkruar një nga librat më tërheqës për dukurinë e mohimit.
“Negacionizmi: E vërteta e pashprehur (botuar në Britani në vitin 2018), bën dallimin midis mohimit dhe negacionizmit, mohimit si një ideologji dhe mënyrë jetese.
Mohimi është një proces...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,001
Mesazhe
1,504,366
Anëtarë
16,508
Anëtari më i ri
^Anna ^

Dhuruesit

Top