• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

VEPRA QE "BIEN" NGA QIELLI
 • 570
 • 2
Krishti i mbuluar me vello, një kryevepër e napolitanit, Giuseppe SanmartinoNjë Krisht i gjallë në shtratin e vdekjes. Është edhe sot ashtu siç ishte 267 vite më parë, kur ajo u realizua. Të ngjeth kur vështron portretin e Jezusit që ruan të pashlyera vragat e mundimeve dhe një pikëllim i...
Urrejtje me pasoja te medha
 • 458
 • 1
URREJTJE ME PASOJA TË MËDHA

As kryeministri i Serbisë mbretërore, Nikolla Pashiqi, as ministri i Sigurimit të Brendshëm Shtetëror - UDB-së së Serbisë dhe Jugosllavisë Komuniste, Aleksandër Rankoviqi e as kryetari i Serbisë pseudodemokratiko-fashiste, Sllobodan Millosheviqi, që aq shumë e kanë...
Asgjësohen mijëra pata pas shpërthimit të një virusi në Bullgari
 • 560
 • 1
Asgjësohen mijëra pata pas shpërthimit të një virusi në Bullgari
Agjencia për Siguri Ushqimore në Bullgari ka raportuar për shpërndarjen e virusit të zogjve, H5N8, në një fermë patash, në qytezën Rakovski në jug të shtetit.
Kjo agjenci ka thënë më 17 shkurt se gati, 6,000 pata do të...
Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet
 • 1,004
 • 21
Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka publikuar një video në tweeter ku thotë se ende është e emocionuar pasi gjatë Konferencës së Donatorëve Shqipërisë iu dhanë 1.15...
Pse gratë më të forta shpesh ndjehen të thyera për brenda
 • 701
 • 7
Kur takojmë një grua të fortë, mund të ndjehemi të tërhequr nga vetëbesimi i saj.

Duket sikur ajo i ka të gjitha: një punë të suksesshme, një familje të bukur, shëndet të mirë dhe madje edhe kohën për të ndihmuar ata që kanë nevojë. Por pas asaj buzëqeshje të ndritshme, shumë nga këto gra...
Gezuar diten e pavaresise Kosove!
 • 1,066
 • 35
Kosova feston sot 12-vjetorin e Pavarësisë, njihuni me 11 fakte të 17 shkurtit të 2008-ës

17 janari është një ditë e shënuar për gjithë shqiptarët kudo që janë, pasi përkon me datën kur Kosova u shpall e pavarur. Në kuadër të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, do të organizohen një sërë...

E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”

 • 838
 • 1
E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”

Tre drejtorët e DPPP, Gent Gazheli, Alket Hyseni e Agim Ismaliaj; e kanë mbajtur këtë dosje, si “fishek presioni” në kasafortë/ Gruaja e Ben Blushit, u investigua prej...
Krerët e BE-së mblidhen për zgjerimin
 • 594
 • 2
Krerët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderë të Bashkimit Europian janë mbledhur mbrëmjen e sotme në Bruksel, për të përgatitur samitin e Zagrebit, që mbahet nga 5 deri në 7 Maj dhe që do t’i kushtohet perspektivës së zgjerimit të unionit.

Samiti jozyrtar i Brukselit, i thirrur nga...
Një program ecjeje me të cilin mund të largoni 8 kg brenda një muaji
 • 1,205
 • 8
Ecja mund të duket si një lëvizje normale dhe e lirë, por është më e dobishme dhe shëndetshme nga sa e imagjinojmë, sidomos për ata që dëshirojnë të humbasin peshë.

Nëse keni si qëllim rënien nga pesha, mund të ndiqni këtë program të veçantë të krijuar për ata që janë të shëndetshëm ose pa...
5 dhimbje shqetësuese që ju bëjnë të mendoni se keni probleme me dhëmbët
 • 573
 • 1
Këto janë dhimbjet që na bëjnë të mendojmë se shkaktarë është dhëmbi por në fakt ka të bëjë me pjesë tjera të trupit.

Ne e dimë që mund të ketë shumë arsye për dhimbje dhëmbësh si zgavrat, ndjeshmërinë, pulpitin, etj., Por rezulton se jo të gjitha dhëmbët kanë të bëjnë me çështjet e dhëmbëve...
Njihuni me 10 vendet ku mësimdhënësit paguhen më së miri
 • 653
 • 1
Forumi Ekonomik Botëror ka përpiluar një listë të dhjetë vendeve ku arsimtarët paguhen më mirë.

Lista u dedikohet mësimdhënësve të shkollave të mesme.

Në vendin e dhjetë është Austria, ku një punonjës me përvojë 15-vjeçare fiton 54,406 dollarë çdo vit.

Koreja e Jugut është përpara. Në këtë...
A jemi të sigurt që e shfrytëzojmë më së miri kohën tonë të lirë?
 • 598
 • 6
Ne gjithmonë jetojmë në nxitim dhe na duket se nuk mund të realizojmë gjithçka që duhet të bëjmë. Kjo është arsyeja pse ne jemi gjithmonë të prirur të mendojmë se koha jonë e lirë është e paktë dhe joekzistente. Por a jemi të sigurt se është vërtet kështu? Dhe si ta përdorim kur na duhet të lëmë...
Lufta kundër koronavirusit, kinezët dezinfektojnë edhe paratë
 • 531
 • 2
Autoritetet kineze kanë ndërmarrë masa të gjëra në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ku njëra ndër to ështe dhe dezinfektimi i bankënotave, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave kineze, Banka Qëndrore e Kinës njoftoi se kanë filluar dezinfektimin e parave që kanë...

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

 • 568
 • 4
Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë në emisionin e mëngjesit në televizionin publik serb RTS1

Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë intelegjencën politike të Kurtit. Sipas tij, kryeministri kosovar, është një nga...
Ekspertiza: Kacifas nuk u qëllua nga RENEA, vrau veten! Pranë trupit u gjetën gëzhojat e automatikut që qëlloi policinë
 • 3,660
 • 171
TIRANE- Kostandin Kacifas ka vrarë veten. Ky është përfundimi i ekspertivës mjeko-ligjore të policisë shkencore për ngjarjen e ndodhur në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetorit 2018 kur shënohej dita e dëshmorëve të Greqisë, e cila rrëzon pretendimet e ngritura deri para këtij momenti se Kacifas...
“Vetting”-u e përzuri gruan e Denar Bibës, për 15 vite nga drejtësia; Rama e emëron shefe të fondeve në ministrinë “Balluku”
 • 536
 • 1
Shteti, çiflik privat për Elonën e Gjin Gjonit dhe Elonën e Denarit të KQZ/ Ajo dha dorëheqje për gjoja “arësye shëndetësore”, pasi e kuptoi se ONM-SHBA në KPK, nuk do ta lejonin të kalonte procesin si “e pastër”; për shkak të “pasurive të zeza” që ka vënë me korrusion bashkë me burirn e votave...
Historia e dashurisë së vërtetë.
 • 990
 • 17
Me 14 shkurt festa e të dashuruarve në të gjithë botën, si dita e Sh.Valentinit. Velentini ishte një klerik i krishterë i shek ll ne Terni, jo larg nga Roma. I cili lidhte kurorë çiftëve fshehurazi.
I pa shmangshem imazhi i një engjëlli të vogël me harkun dhe shigjetat e tij "helmuese" të...
Pamje të tmerrshme/ Shihni si kanë përfunduar 10 mijë luftëtarët e ISIS në burgje
 • 596
 • 3
Pamje të tmerrshme/ Shihni si kanë përfunduar 10 mijë luftëtarët e ISIS në burgje (FOTO)
Në verilindje të Sirisë, në burgjet dhe kampet e përqendrimit po qëndrojnë mijëra burra, gra dhe fëmijë. Ata janë lënë në harresë, gati një vit pas rënies së Shtetit Islamik, për të cilin “dhanë” shpirtin...
Si u bë Tirana kryeqyteti i Shqipërisë
 • 705
 • 8
Si u bë Tirana kryeqyteti i Shqipërisë e jo një qytet tjetër dhe mbi çfarë kriteresh? Historia që nga vendimi i Kongresit të Lushnjes

Tirana u shpall kryeqytet i Shqipërisë nga një vendim i Kongresit të Lushnjes, një nga evenimentet më të rëndësishme të historisë kombëtare për vendimet që mori...
Si janë “hequr” qafe partitë e vogla në të dy kampet politike?
 • 532
 • 0
Si janë “hequr” qafe partitë e vogla në të dy kampet politike?
Nga Edison Balla

Shqipëria është mbase një nga shtetet në rajon e jo vetëm, me numrin më të madh të subjekteve partiake.
Pas shembjes së sistemit komunist, parimi i pluralizmit u lidh në mënyrë direkte mbase edhe duke u keqkuptuar...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,861
Mesazhe
1,585,117
Anëtarë
16,633
Anëtari më i ri
Aneg

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
  Top