• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".
Të vërteta apo jo? Këto janë gjashtë prej mallkimeve më të njohura në histori
 • 158
 • 3
Të vërteta apo jo? Këto janë gjashtë prej mallkimeve më të njohura në histori.


Njerëzit mund të jenë shumë besëtytë, por ndonjëherë disa mallkime historike duken shumë të vërteta, për të qenë rastësi apo besëtytni të thjeshta

Këto janë 6 prej mallkimeve më të famshme historike:

Mallkimi i...

A mundet "rritja" e Greqisë, të jetë "zvoglim" i Shqipërisë?

 • 257
 • 15
A mundet "rritja" e Greqisë, të jetë "zvoglim" i Shqipërisë?

Menjëherë pas kryeministri grek bëri lajmërimin në Parlamentin e shtetit fqinj se Greqia do ta çojë hapësirën e vet ujore në 12 milje, te ne nisën debatet shpesh të hidhura, por edhe në formën e frazave goditëse të ndërsjella midis...
Cfarë na ka pickuar elektoralisht?
 • 103
 • 1
çfarë na ka pickuar elektoralisht?

Shënim

Ja edhe zgjedhjet përfunduan në Mal të Zi. Pavarësisht se cila forcë do t'a krijojë qeverinë, një gjë është e qartë! Atje shqiptarët u sollën si qytetarë të emancipuar dhe nuk e shndërruan fushatën elektorale, as votën e lirë dhe të fshehtë, në rast...
Pse kanë frikë njerëzit nga vaksina anti-Covid?
 • 352
 • 26
Pse kanë frikë njerëzit nga vaksina anti-Covid?

Greer McVay këmbëngul se ajo nuk është aspak kundër vaksinës. Ajo është e azhurnuar me nivelin e saj të imunizimit dhe e kishte vaksinuar djalin e saj kur ishte fëmijë. Por ajo ka frikë se po nxitohet në mënyrë të rrezikshme për zhvillimin e një...

Kritik mbi pseudo-analizen e Andi Bushatit per Marreveshjen e Detit

 • 224
 • 9
Pershendetje miq!

Ditet e fundit eshte rindezur ne media tema e Marreveshjes se Detit e 2009-es. Per ju qe nuk e njihni si ceshtje, po e filloj me nje parathenie:

Marreveshja eshte nje nga skandalet me te medha qe rendojn mbi historine e nje udheheqesi shqiptar, ne kete rast mbi...
Historia budiste që na mëson të injorojmë ata që na lëndojnë
 • 214
 • 9
Ne jemi kaq të përdorur saqë reagojmë me nerva kur dikush na bën një dëmtim, gjë që na bën të mërzitemi ditën ose nganjëherë gjithë jetën. Kjo histori budiste na tregon se shpesh lumturia jonë mund të varet nga injorimi i atyre që na dëmtojnë.

Sa herë jemi ndjerë të ofenduar, trishtuar...

Ngjarje e rëndë në Shkodër, ekzekutohet me 18 plumba

 • 377
 • 28
Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmjen e sotme në qytetit e Shkodrës. Një 23-vjeçar u ekzektua me 18 plumba automatiku. Bëhet fjalë për Gledis Krajën, i lindur në Lezhë, i cili në të kaluarën ka qenë edhe futbollist, teksa rezulton aktiv në faqen e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Nga...
“Dy doza vetëm për 10 dollarë”, Rusia cakton çmimin e vaksinës anti-Covid: Dyshime të shumta, por kërkesa të larta
 • 283
 • 1
Pavarësisht skepticizmit perëndimor, Moska është e vendosur ta hedhë në treg vaksinën anti-COVID “Sputnik V”, të cilën e krijoi e para në botë.

Kryetari i bordit të drejtorëve të kompanisë R-Pharm, Alexei Repik ka zbuluar se çmimi i vaksinës ruse kundër Covid-19 për tregun ndërkombëtar...
Gjuha Arbëreshe bëhet zyrtare në rajonin e Abruzzos në Itali
 • 330
 • 3
Gjuha Arbëreshe bëhet zyrtare në rajonin e Abruzzos në Itali

Këshilli rajonal i Abruzzos votoi sot njohjen e Arbërishtes si gjuhë zyrtare të pakicave në këtë rajon të Italisë.

Presidenti Meta, me anë të një postimi në facebook, tha se i shpreh “Mirënjohje kryetarit të bashkisë arbëreshe të...
Radhët në Kakavijë, udhëtarët të rrezikuar nga infektimi prej COVID-19
 • 155
 • 2
Radhët në Kakavijë, udhëtarët të rrezikuar nga infektimi prej COVID-19

Një situatë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Kakavijë ku prej mëngjesit, qytetarë që duan të kalojnë kufirin, janë bllokuar nga pala greke për shkak të testimit për virusin Covid 19.

Ndonëse kërkesa e palës greke në...
Dija antike dhe frika moderne.
 • 223
 • 0
Një çelës i stoikut për paqen e mendjes:
Seneka në antidotën e ankthit

"Ka më shumë gjëra ... ka të ngjarë të na trembin se sa të na shtypin; ne vuajmë më shpesh në imagjinatë sesa në realitet. "
"E vërteta është, ne dimë aq pak për jetën, ne nuk e dimë se cili është lajmi i mirë dhe cili është...
Tre elementët e rinj të deklaratës bombë të Yuri Kim për sulmet ndaj SPAK
 • 189
 • 0
Tre elementët e rinj të deklaratës bombë të Yuri Kim për sulmet ndaj SPAK

Ka qenë më e qarta dhe më e prera se asnjëherë tjetër deklarata e sotme e ambasadores amerikane në Tiranë Yuri Kim.

Duke komentuar zhvillimet politike pas disa hetimeve të nisur nga SPAK, ku protagonist ka qenë edhe një...
Situata e Covid, Spahia i drejton 10 pyetje Ramës dhe Manastirliut
 • 144
 • 0
Situata e Covid, Spahia i drejton 10 pyetje Ramës dhe Manastirliut

Partia Demokratike po akuzon qeverinë për mos marrjen ne masave në kohë nga ana qeverisë sa i përket përballimit të situatës së krijuar nga shpërthimi i koronavirusit.

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në...
Vdes nga Covid artisti i njohur shqiptar
 • 203
 • 0
Vdes nga Covid artisti i njohur shqiptar

Skulptori i njohur Arben Bajo nuk e ka fituar betejën me COVID-19. Lajmi i trishtë është dhënë nga miqtë e tij në rrjetet sociale.

Artisti Arben Bajo ndodhej i intubuar në spitalin Infektiv. Dje, miqtë bënë thirrje urgjente për gjak të grupit A negativ...
India në foto
 • 41
 • 29
India, toka magjike pasuri kontrastesh..

Kush e bën trurin të punojë

 • 172
 • 4
Truri ku ndodhen qendrat e shqisave tona, është vetëm një pjesë mishi që peshon mesatarisht 1,400 gram. Kjo pjesë mishi është e mbrojtur nga kafka, pra një grumbull kockash. Kjo është një mbrojtje e tillë, që as drita, zhurma, aroma nuk mund të depërtojnë përmes kësaj strukture kockore. Pjesa e...

Mos fajësoni fatin për dhimbjen në Bejrut

 • 285
 • 1
Nga Frida Ghitis, CNN
Ndonjëherë, fati përpiqet të sfidojë jetën tonë duke shkaktuar mizori. Kur qielli në Beirut shpërtheu të martën, duke u ndjerë edhe në Qipro, 150 milje larg në Mesdhe, duke shkatërruar një qytet që njihej si Parisi i Lindjes së Mesme, pikërisht në atë moment mizoria nuk...

Kina dhe Ujguret

Shpërthimi që tronditi Bejrutin, raportohen 100 të vdekur dhe mbi 4000 të lënduar.

 • 430
 • 17
Skuadrat e Shpëtimit në Bejrut vazhdojnë që të kërkojnë në rrënoja për trupa të vdekur dhe njerëz të gjallë, nga shpërthimi i depove i ndodhur mbrëmë në portin e kryeqytetit të Libanit.
Deri tani, mediat e huaja, raportojnë se janë 100 persona që kanë humbur jetën nga dy shpërthime të fuqishme...

Aktiviteti ekonomik i Turqisë arrin nivelin më të lartë në nëntë vjetët e fundit

 • 346
 • 1
Aktiviteti ekonomik i Turqisë arrin nivelin më të lartë në nëntë vjetët e funditAktiviteti ekonomik i Turqisë gjatë korrikut u ngrit në nivelin më të lartë në nëntë vjet pasi shteti i lehtësoi masat për luftimin e koronavirusit.

PMI-ja u rrit nga 53.9 sa ishte në qershor në 56.9 në korrik...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,001
Mesazhe
1,504,378
Anëtarë
16,508
Anëtari më i ri
^Anna ^

Dhuruesit

Top