• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Pioli gjen mënyrën e veçantë për të motivuar lojtarët, në çdo tabelë në qendrën stërvitore shkruan…

 • 16
 • 2
Fiks një vit më parë, më 20 tetor, Stefano Pioli u ul në stolin e Milanit, ditë që përkon dhe më ditëlindjen e tij. 20 janë rezultateve pozitive radhazi që Pioli ka arritur me Milan, e fundit ishte fitorja në derbi që i dha dhe kreun e Serie A.
2020 është një vit fantastik për kuqezinjtë, aq...

Konflikti detar,perfundon ne Hage

 • 80
 • 12
Shqiperia dhe Greqia bien dakord t'i drejtohen gjykates nderkombetare te Hages per ta zgjidhur konfliktin per kufirin detar.
Si e shihni vendimin?

Mediat greke: Për kufirin detar të Shqipërisë vendos Erdogani, jo Rama

 • 60
 • 7
Komentet për vizitën e ministrit të Jashtëm grek
Një shëtitje pa asnjë fryt konkret e paralajmërojnë vizitën e kryediplomatit grek të martën mediat greke kur të gjithë presin finalizimin faktik të zgjerimit të ujërave territoriale Greke në 12 milje në detin Jon.
Mungesa e entuziazmit në tokën...

Dendias: Deti në Gjykatën ndërkombëtare, zgjidhim edhe ligjin e luftës

 • 14
 • 0
Dendias: Deti në Gjykatën ndërkombëtare, zgjidhim edhe ligjin e luftës

Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias, në një konferencë për mediat bëri me dije se heqja e ligjit të luftës do të zgjidhet së shpejti.
Ai gjithashtu theksoi se integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian është një objektiv...

Shqipëri, PD kallëzim penal në SPAK për inceneratorët

 • 16
 • 0
Në Shqipëri Partia Demokratike depozitoi sot një kallëzim penal për inceneratorin e kryeqytetit, të cilin e konsideron një projekt mafioz me lidhje që çojnë sipas saj deri të kryeministri Edi Rama. Denoncimi pranë Prokurorisë së posaçme antikorrupsion vjen pasi tema e inceneratorëve, edhe në...

Tiranë: Koha për t’iu kthyer trashëgimisë së Nënë Terezës

 • 29
 • 2
19 Tetori kujtohet si dita e Lumturimit të Nënë Terezës. Në bisedë me DW, Imzot George Frendo kërkon që politikanët në Shqipëri të jenë të vetëdijshëm për mesazhin e Nënë Terezës e t'i kthejnë sytë nga të varfrit.

Shtatori, që prej katër vitesh, është muaji i shenjtërimit të Nënë Terezës nga...

Familja i jep fund kërkimit për eshtrat e Remzi Hoxhës

 • 71
 • 7
Pas 25 vitesh/ Familja i jep fund kërkimit për eshtrat e Remzi Hoxhës: Do e mbyllim këtë kapitull të tmerrshëm të jetës sonë.

TIRANË– Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij.

Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit dhe vrasjes së Remzi Hoxhës, ata...
Frikë nga vitet qe mbarojnë me 0.Vritet kushdo qe futet me Shtepine e Bardhë
 • 15
 • 1
Një "mallkim" i mistershëm ndjek nga pas zgjedhjet amerikane. Prej mëse dy shekujsh, kush zgjidhet president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vitet me 0, ka një fund të keq dhe nuk e mbyll kurrë mandatin.

Kjo ndodh me Shtëpinë e Bardhë në Uashington D.C. dhe që lidhet me numrin zero. Si...

“Mos prek Shqipërinë”, Protestë për vizitën e Ministrit Grek në Tiranë

 • 382
 • 64
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias pritet të vizitojë nesër Tiranën. Me këtë rast, Partia, Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe shoqata patriotike “Çamëria” kanë paralajmëruar protestë para ministrisë së Jashtme.
LEXO EDHE: Zgjerimi në detin Jon, ministri i Jashtëm grek mbërrin nesër në Tiranë...

Rama intervistë për Business Insider: Një bllokim i dytë do të na vrasë

 • 21
 • 0
Bllokimi i dytë do të na vrasë. Prandaj, ne kemi vendosur kufizime shtesë. Duhen veshur maska dhe të mbrojmë veten dhe të tjerët jo vetëm brenda, por edhe jashtë. Unë e kuptoj që ju keni një problem të ngjashëm në Poloni,”– thotë Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë në një intervistë për Business...

CRCA: Të bëhen ligje më të forta, fëmijët shqiptarë mbeten të rrezikuar nga shfrytëzimi seksual dhe trafikimi

 • 7
 • 0
ECPAT International dhe CRCA/ECPAT Shqipëri kanë publikuar raportin “Shqipëria: Shfrytëzimi i fëmijëve për qëllime seksuale”, i cili është raporti më i fundit ndërkombëtar, që fokusohet tek evidentimi i rreziqeve që ekspozojnë fëmijët në trafikim, shfrytëzim seksual, pornografi dhe turizëm...

Nga mbikërqyrja kibernetike tek mediat sociale: 10 parashikimet e shkrimtarëve futuristë, që sot janë vërtetuar

 • 19
 • 4
Nga Nostradamusi deri tek seriali i animuar “The Simpsons”, ka pasur qindra e mijëra parashikime mbi shumëçka, nga pushtimi i hapësirës deri tek ndryshimet klimatike. Më poshtë po rendisim veprat e 10 shkrimtarëve dhe studiuesve, që në kohë të ndryshme kanë parashikuar me një saktësi të...

Dorëzohet Barcelona, Mesi largohet në fund të sezonit. Ja te cila skuadër do vazhdojë karrierën

 • 26
 • 2
Barcelona pret që Lionel Mesi të largohet drejt Mançester Sitit me parametër zero në përfundim të këtij sezoni. Sipas informacioneve të “Mirror”-it, klubi i argjentinasit është dorëzuar se mund ta bindë kapitenin për të rinovuar në “Camp Nou” kontratën që skadon pas 8 muajsh.
33-vjeçari, i...

Shqiptarët i kundërpërgjigjen priftit, shkelin me këmbë flamurin serb dhe …

 • 25
 • 3
Disa ditë më parë një prift serb e ka larguar flamurin kombëtar që ndodhet në kullën e vrojtimit në Koshare, që nga viti 1999, por shumë shpejtë shqiptarët i janë kundërpërgjigjur veprimit të tij.

Florim Morina dhe Nuhi Bashota i janë kundërpërgjigjur priftit serb, duke e larguar flamurin serb...

Ibra lëshon “shigjetën” e radhës pas derbit: Milano s’pati kurrë mbret, kanë një…

 • 68
 • 8
Heroi i derbit të fundit të Madoninës, Zllatan Ibrahimoviç ka lëshuar “shigjetën” e radhës, pas dopietës që shënoi në portën e Interit të Antonio Kontes.Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Instagram”, ku Zllatan shfaqet duke festuar me skuadër, ai shkruan: “Milano nuk pati kurrë një...

Hyrja në Prishtinë bëhet me pagesë

 • 215
 • 41
Shumë shpejt, hyrja me vetura në qendër të Prishtinës do të bëhet me pagesë.
Në katër anët e kryeqytetit, të gjitha automjetet që vijnë nga vendet e tjera, do të duhet të paguajnë hyrjen.

Komuna po planifikon që në nëntor të merret një vendim i tillë, derisa ai pritet të hyjë në fuqi nga viti i...

Rama ftesë qytetarëve: Aplikoni online, ja si të bëheni deputetë të PS!

 • 59
 • 7
Partia Socialiste teksa përgatitet për zgjedhjet e reja të 25 prillit, ka njoftuar se është e hapur edhe për prurje të reja nga qytetarë që duan të përfshihen në politikë.

Përmes një video të ndarë në Facebook, Rama njofton se të gjithë ata që kanë dëshirën e mirë për të kandiduar për deputet...

Greqia vendos gardh në kufirin me Turqinë

 • 70
 • 3
Ndërtimi i gardhit të ri në kufirin greko-turk në Evros po përparon me shpejtësi dhe do të përfundojë në prill 2021. Së bashku me ndërtimin e gardhit të ri, 26 km të gjatë dhe 5 metra të lartë, pjesët e vjetra prej 10 km janë duke u rikonstruktuar me shtimin në anën greke të një kangjelle metali...
Aleksandër Moisiu, aktori i madh shqiptar që emocionoi Franz Kafkën
 • 6
 • 0
Aleksandër Moisiu, aktori i madh shqiptar që emocionoi Franz Kafkën… flirti me mbesën e Tolstoit dhe varrosja nën tingujt e Bethovenit.

Megjithëse i krishterë, Moisiu shpesh etiketohej si hebre ose me prejardhje të pjesshme hebraike për shkak të emrit të tij dhe marrëdhënies miqësore me aktorët...
Deliron Basha: Do vijnë plehra nga jashtë, njësoj si mbetjet kimike të Ilir Kullës!
 • 46
 • 4
Deliron Basha: Do vijnë plehra nga jashtë, njësoj si mbetjet kimike të Ilir Kullës!

Pas publikimit të fakteve mbi lidhjet e hershme me monopolet e trajtimit të mbetjeve në kohën kur drejtonte bashkinë Tiranë dhe dokumentit për ndërtimin e një impjanti që “do të groposte kazanët e kontenierët...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,455
Mesazhe
1,544,185
Anëtarë
16,565
Anëtari më i ri
Peshkaqeni

Dhuruesit

Top