Fundi i “Lanės” sė Fierit, shkatėrrohen 200 ndėrtime

Fundi i “Lanes” se Fierit, shkaterrohen 200 ndertime - Top Channel Albania - News - Lajme - YouTube

Shtrati i lumit Gjanica nė Fier pėson ndryshime. Banorėt e quajnė “Lana” e tyre, sepse ashtu si Lana nė Tiranė, rreth shtratit tė tij ishin ndėrtuar dhjetėra banesa.

Pėrmbytjet nga ky lumė janė tė shpeshta.

Banesat nisėn tė shkatėrrohen njė e nga njė pėr t’i hapur rrugėn projektit tė rehabilitimit tė shtratit tė lumit, njė projekt i Bashkisė sė Fierit i mbėshtetur nga qeveria.

Ish-hotel “Shkėlzeni” u shkatėrrua dy ditė mė parė me eksploziv.

E gjithė zona pėrgjate brigjeve tė Gjanicės ėshtė kthyer nė kantier, ku mjetet e rėnda po punojnė pėr tė larguar inertet.

Plot 200 janė ndėrtimet qė janė shkatėrruar dhe nė proces shkatėrrimi, ndėrsa projekti ka njė vlerė prej 50 milionė eurosh dhe parashikon ndėrtim shėtitoresh, parqesh, etj..
t.channel