Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Mbyllet ēadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10

  Jump to Comments

  Mbyllet ēadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

  3 Comments by NeVertiti Published on 19-05-2017 10:09
  Mbyllet ēadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

  Rreth orės 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalėn e mbylljes sė ēadrės sė protestės. Nė fjalėn e fundit para mbėshtetėsve tė tij dhe nė ditėn e 90-tė nga ngritja sė ēadrės, Basha tha se objektivi u arrit.

  “Arritėm marrėveshjen politike pėr ndryshimet kushtetuese, tė sistemit zgjedhor dhe tė gjithė parametrave qė do tė dorėzojnė pushtetin e uzurpuar nga kupola e vjetėr politike tek qytetarėt shqiptarė”, deklaroi Basha.

  Basha tha se angazhimi pėr reformėn kushtetuese ėshtė rezultat i vendosmėrisė sė opozitės.

  Basha thotė se beteja vazhdon dhe marshimi nis me nisjen e fushatės.

  “Beteja jonė nuk pėrfundon kėtu, kjo ėshtė vetėm nxehja dhe pas njė jave ne marshojmė drejt fitores. Republika e re ėshtė realiteti qė ka ardhur dhe do tė jetėsohet pėrmes qėndresės sė vullnetit tonė dhe votės sė qytetarėve shqiptarė drejt republikės sė re mė 25 qershor”, vijoi ai.

  Sipas Bashės, “Republika e vjetėr ka pranuar rrugėn institucionale pėr t’i hapur rrugėn republikės sė re. Kjo ėshtė domethėnia pėr angazhimin pėr reformėn kushtetuese, angazhim qė ėshtė flamuri i bardhė i republikės sė vjetėr para vendosmėrisė tonė”.

  / Top Channel

 2. Total Comments 3

  Comments

 3. #2
  Anėtar i Nderuar Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,269
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  87

  Tirana pa “ēadrėn e lirisė”, bulevardi i rikthehet normalitetit

  Pas 90 ditėsh bllokimi, bulevardi “Dėshmorėt e Kombit” iu rikthye qytetarėve tė cilėt sot kishin mundėsi qė tė lėviznin lirshėm.
  Menjėherė pas ēmontimit tė ēadrės, ndėrmarrjet e Bashkisė sė Tiranės filluan punėn pėr largimin e mbeturinave.

  Siē mund tė shihni edhe nga kjo video e dėrguar nė redaksinė tonė, automjete tė ndėrmarrjes sė pastrimit si dhe punonjės tė saj, pas heqjes sė materialeve si shkopinj, qese, letra, shishe uji, kanė bėrė edhe njė larje me ujė tė gjithė bulevardit dhe tė trotuarėve nė tė dy anėt e tij duke e pastruar nga farat dhe cigaret e shumta tė hedhura nė shesh.

  Me arritjen e marrėveshjes politike, edhe bulevardit mėngjesin e sotėm i ėshtė kthyer shkėlqimi i tij.

  http://www.gazetaexpress.com
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 4. #3
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,114
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8125
  Ne viziten e fundit ne Shqiperi, takova shefin e forumit WXP, dhe duke biseduar per zgjedhjet i thashe:

  Do kete nje marreveshje politike.

  Tha jane kaluar te gjitha afatet Kushtetuese.

  Shqipja nuk veprojne me Kushtetute por me llafe te rruges - ja ktheva.

  Eshte deshmitar i gjalle.

  Megjithate, perkunder masturbimit te Bashes, PD me efektin Serre ka humbur shume. Koha ka per ta treguar.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Likes Marla liked this post

 5. #4
  Themelues i Forumit Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,303
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5729
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Ne viziten e fundit ne Shqiperi, takova shefin e forumit WXP, dhe duke biseduar per zgjedhjet i thashe:

  Do kete nje marreveshje politike.

  Tha jane kaluar te gjitha afatet Kushtetuese.

  Shqipja nuk veprojne me Kushtetute por me llafe te rruges - ja ktheva.

  Eshte deshmitar i gjalle.

  Megjithate, perkunder masturbimit te Bashes, PD me efektin Serre ka humbur shume. Koha ka per ta treguar.
  Prandaj nuk ecen ky vend sepse shkelet kushtetuta per interesa. Mgjate populli meriton ata qe "zgjedh" ne qafe i pacin me 1 fjale.
  Keep your heels head, and standards high.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •