Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Basha me tė rinjtė nė Korēė: 10 mijė stazhe pune nė vit, me pagė

 1. Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290

  Jump to Comments

  Basha me tė rinjtė nė Korēė: 10 mijė stazhe pune nė vit, me pagė

  2 Comments by Eugeneral Published on 19-06-2017 09:57
  18/06/2017  Premtimet e pambajtura tė kryeministrit Rama, gjatė mandatit tė tij tė parė qeverisės ishin kryefjala e Lulzim Bashės gjatė takimit nė Korēė me studentė dhe tė rinj, qė sipas tij nuk kishin asnjė tė ardhme, pasi janė lėnė pa punė.

  Basha foli pėr rritjen dhe jo uljen e taksave, por dhe pėr ēmimet e energjisė dhe naftės.

  “Katėr vite kanė kaluar qėkur Edi Rama premtoi 300 mijė vende pune. Premtoi uljen e taksave pėr 97% tė shqiptarėve. Premtoi uljen e ēmimit tė energjisė, naftės dhe subvencionet pėr fermerėt. Premtoi kushte mė tė mira dhe tarifa mė tė ulėta pėr studentėt. Kjo janė tė vėrtetat tuaja, tė vėrtetat e ēdo shqiptari. Ekonomia ėshtė nė njė gropė totale”, u shpreh Basha.

  Basha u sqaroi tė rinjve korēarė, se programi i tij qeverisės, pėrveē uljes sė taksave kishte edhe njė prioritet qė lidhet me stazhin e studentėve, qė pėrveē rritjes profesionale do shoqėrohet edhe me njė pagesė.

  “Mė 25 qershor nisim planin pėr uljen e taksave qė do tė rrisė punėsimin. Do tė rrisė mundėsinė pėr zhvillim ekonomik. Sėbashku me komponentė tė tjerė tė kėtij plani qė do tė funksionojnė tė gjithė bashkė. I tillė ėshtė edhe plani pėr stazhet e punės. 10 mijė stazhe pune nė vit, njė vjeēare tė paguara me 200 mijė lekė tė vjetra ēdo muaj pėr ēdo tė ri qė aplikon dhe fiton njė stazh pune , i cili do tė jetė nė bazė tė meritės dhe rezultateve nė Universitet”, tha Basha.

  / Top Channel

 2. Total Comments 2

  Comments

 3. #2
  Anėtar i Respektuar Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290
  -Shikoni nga minuta 0:20 deri 1:00

  Zoti Lulezim Basha, po ju pergjigjem si SHQIPTAR dhe vetem si SHQIPTAR:

  Jemi ne vitin 2017 ndersa Ju numeroni "4 vite"!

  -Jane afer 600 vite qe nga koha e Skenderbeut, e jo 4 vite!

  -Jane afer 100 vite qe nga koha Pavaresise dhe Copetimit te Shqiperise, e jo 4 vite!

  (Ju, Lulezim Basha, deshironi te ZEVENDESONI apo te beni shuuurren?!)


  -Shikoni nga minuta 1:36 deri 1:56

  Zoti Lulezim Basha, po ju pergjigjem si SHQIPTAR dhe vetem si SHQIPTAR:

  Jemi ne vitin 2017 ndersa Ju numeroni "10 mij vende pune ne vit"!

  -Jane mbi 30 milione SHQIPTARE...

  ...ndersa ju po tallni byyythen, o Zoti Lulezim Basha!  ---Keni ndonje legen tjeter te votojme?!

 4. #3
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,831
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Tallet me siguri sepse keto fonde nga do i nxjerri?
  Nese mendon te detyroj privatin mos harroj se nuk mund te mbuloj cdo fushe, pasi nuk ka kaq shume kompani te shtrira ne treg.
  Ne shtet ok mundet por nga buxheti i kujt ministrie do dalin?

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •