Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: Cili nga keto terme ju pelqen me shume?

Votuesit
20. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • Shqiperi e madhe

  0 0%
 • Shqiperi etnike

  7 35.00%
 • Shqiperi reale

  7 35.00%
 • Asnjera( Opsion i katert)

  6 30.00%
Duke shikuar rezultatet 1 ne 28 nga 28

Teme: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

 1. #1
  Anėtar i ri Avatari i Royal
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Mosha
  27
  Postime
  137
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11

  Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  Cili nga keto tre terma ju pelqen dhe eshte me i sakte?

  Shqiperi e madhe- perdoret zakonisht nga qarqe pro serbe, pro greke, per te treguar si rezik zhvillimet ne ajon.
  Shqiperi etnike- term me i perdorur nga shqipetaret, por duhet mare parasysh se me kete nenkuptohet edhe Nishi, vend ku tani nuk jetojne shqipetare
  Shqiperi reale- term i perdorur se fundmi, si kunderpergjigje e asaj te pares, pasi shqipetaret kerkojne Shqiperine reale, ate ku banojne dhe jetojne shqipetaret, ajo qe eshte e prekshme, e dukshme.
  NJĖ KOMB, NJĖ GJUHĖ, NJĖ E ARDHME.......

 2. #2
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  29
  Postime
  2,323
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  22
  un jom per Shqipni Etnike dmth ajo qe mo nuk mundet mu realizu sps shum vende tash i perkasin shteteve tjera dhe sps shqipet kan nryshu tashmo kshtu qe si emer boll i mir Shqipni Etnike, duhet me mbet n'histori e na me shku kejt n'Eu..
  mos um asish be :isterik:

 3. #3
  Anėtar i Nderuar Avatari i Nostra_22
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Loading...
  Mosha
  35
  Postime
  3,428
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  66
  Shqiperi natyrale !
  Prezenca juaj s'do te jetė kurrė nė lartėsinė e mungesės suaj.:kokes:

  Fetė janė si xixėllonjat, pėr tė ndriēuar kanė nevojė pėr errėsirė:syze:

  Dituria mė pėrndjek, por unė jam mė i shpejtė !!!

 4. #4
  Struga zemra Ilirides Avatari i polisi_tajrush
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Mergim
  Postime
  1,017
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  17
  gjithashtu per Shqiperi natyrale Nostra_22
  NJĖ ĖSHTĖ SHQIPĖRIA

  Menjat flamur Perėndia
  Me dorė t'vet e ka shkru
  Pėr shqiptarėt dot t'jetė Shqipnia
  Kush e prek,qoftė mallku...!

 5. #5
  Anėtar i Nderuar Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,587
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  114
  Me shum me pelqen Shqiperi etnike !!!!!!!!!!!

 6. #6
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,837
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1292
  Citim Origjinale Postuar nga Nostra_22 Shfaq Poten
  Shqiperi natyrale !
  shpjegohu cik me shume Nostra
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 7. #7
  Anėtar i Nderuar Avatari i Nostra_22
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Loading...
  Mosha
  35
  Postime
  3,428
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  66
  Citim Origjinale Postuar nga Hard Styler Shfaq Poten
  shpjegohu cik me shume Nostra
  Kam frike se shpjegimi ia ul vlerat, megjithate po e provoj.

  Shqiperi natyrale, Shqiperi me kufinj territoriale duke futur Ēamerine, Maqedonine bashke me Shen Naumin qe shiti Zogu, Kosoven + Presheve, pjesen jugore te Malit te Zi, me pak fjale kudo ku shqiptaret jane autoktone.
  Prezenca juaj s'do te jetė kurrė nė lartėsinė e mungesės suaj.:kokes:

  Fetė janė si xixėllonjat, pėr tė ndriēuar kanė nevojė pėr errėsirė:syze:

  Dituria mė pėrndjek, por unė jam mė i shpejtė !!!

 8. #8
  Anėtar i Nderuar Avatari i bledikorcari
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ndodhem ne Korce....
  Postime
  2,316
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  43
  atje ku banojne shqiptare,atje ku flitet shqip,atje ku rjedh djerse shqiptare .... ato troje quhen shqiptare dhe per ate jam dhe une.

 9. #9
  Veri investigatio Avatari i alfonci
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Perpara kompjuterit
  Postime
  3,045
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  82
  mbase do ta quaja sic e ka cituar edhe shkrimtari i madh shqipetar, Ismail Kadare, "Shqiperia Natyrale" por si opsionin me te ngjashem do te perdorsha ate te shqiperise etnike.
  Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

  "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

  Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

 10. #10
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,837
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1292
  Citim Origjinale Postuar nga Nostra_22 Shfaq Poten
  Kam frike se shpjegimi ia ul vlerat, megjithate po e provoj.

  Shqiperi natyrale, Shqiperi me kufinj territoriale duke futur Ēamerine, Maqedonine bashke me Shen Naumin qe shiti Zogu, Kosoven + Presheve, pjesen jugore te Malit te Zi, me pak fjale kudo ku shqiptaret jane autoktone.
  Po maqedonia ka dhe maqedonas
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 11. #11
  Anėtar i Respektuar Avatari i fcbesia
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Prishtinė-Shqipėri Etnike
  Mosha
  32
  Postime
  1,418
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  50
  Shpejgimi real eshte, SHQIPĖRI
  Ndersa me bashkimin e tokave shqiptare nuk do quhet as Natyrale as Etnike,por SHQIPERI


  Unė dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn,tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja!


 12. #12
  Banned
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Peja
  Postime
  2,189
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  0
  Shqiperi etnike...

 13. #13
  Anėtar i Nderuar Avatari i Nostra_22
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Loading...
  Mosha
  35
  Postime
  3,428
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  66
  Citim Origjinale Postuar nga Hard Styler Shfaq Poten
  Po maqedonia ka dhe maqedonas
  Nuk ka maqedonas, ka sllave e bullgare dhe pjesa derrmuese shqiptare.

  Me pelqeu ajo qe shkroi fcbesia.
  Prezenca juaj s'do te jetė kurrė nė lartėsinė e mungesės suaj.:kokes:

  Fetė janė si xixėllonjat, pėr tė ndriēuar kanė nevojė pėr errėsirė:syze:

  Dituria mė pėrndjek, por unė jam mė i shpejtė !!!

 14. #14
  Mbret i Elbasanit Avatari i _King_Arthur_
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  Detroit Michigan usa
  Mosha
  32
  Postime
  189
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  12
  shqiperi reale si ka qene ne fillet e saj para coptimit nga shtetet e medha.
  Duaje atdhene si Shqiperia Ameriken !!!

  RROFTE SHQIPERIA ETNIKE

 15. #15
  Anėtar i Nderuar Avatari i Hostel
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Google maps aty e gjen nese kerkon
  Postime
  4,256
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  405
  Ashtu qysh e tha edhe i madhi Kadare Shqiperi Naturale.
  And I was shakin' at the knees
  Could I come again please.
  Yeah the ladies were too kind
  You've been - thunderstruck, thunderstruck

 16. #16
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,358
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327

  Titulli: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  Shqiperi etnike valla kur do vi ajo dite se?

 17. #17
  Moderatorė Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,672
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2662

  Titulli: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  Asnjera nga keto s'me duket reale ,
  por do thoja hapsire e lire e shqipeve te lira.
  Feja eshte injorance , por jo vetem !

 18. #18
  Anėtar i Respektuar Avatari i redi-
  Antarėsuar nė
  Mar 2009
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  1,628
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  12
  Forca e Rrespektit
  20

  Titulli: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  shqiperia e madhe,ashtu sic ka qene

 19. #19
  Anėtar i Respektuar
  Antarėsuar nė
  Dec 2009
  Postime
  1,876
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  142

  Titulli: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  .......Shqiperi etnike ka qene endrra e te gjithe shqiptareve.......Shqiperi e madhe duket si term pak i kapercyer nga koha.....Shqiperine reale e kemi......
  ......Do te doja te thoja Shqiperija etnike,...por eshte e pamundur.......keshtu qe bashkohem me Hartinin....dhe them hapsire e lire e shqipeve te lira.......

 20. #20
  VIP Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,711
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  887

  Titulli: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  Vetėm Shqipėri, e bukur ėshtė ashtu nuk ka nevojė tė i shtohet asgjė,
  pėrveē se trojet tona, kuptohet!
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

 21. #21
  Anėtar i Respektuar
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  1,514
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  34

  Titulli: Shqiperi e madhe, Shqiperi etnike apo Shqiperi reale

  u.s.a. ..............
  [COLOR="R[/COLOR]

 22. #22
  Anėtar i Respektuar Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290
  ...per momentin, Shqiperi e copetuar!

 23. #23
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,521
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3101
  Kshu si jemi me mire,sepse po te ishim shqiperi e madhe,do "vidhte" vetem nje...ndersa keshtu,secili duke "vjedhur" ne vendin e tij..e ne fund,hane te gjithe
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 24. #24
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319
  Shqiperi e Madhe eshte term i perdorur nga serbogreket.
  Nuk ka Shqiperi te Madhe.
  Ka Shqiperi Etnike.
  Qe eshte edhe zgjidhja me e mire per shqiptaret.
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!
  Likes ricky_ch liked this post

 25. #25
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,521
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3101
  Citim Origjinale Postuar nga LeVoyageur Shfaq Poten
  Shqiperi e Madhe eshte term i perdorur nga serbogreket.
  Nuk ka Shqiperi te Madhe.
  Ka Shqiperi Etnike.
  Qe eshte edhe zgjidhja me e mire per shqiptaret.
  Do "vriteshin" nder vete pastaj,per i cope pushtet!
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 26. #26
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Do "vriteshin" nder vete pastaj,per i cope pushtet!
  Do vriteshin derisa te fitonte vetem njeri.
  Kaq do ishte dhimbja
  Pas kesaj do vinin te mirat per te gjithe.
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 27. #27
  Anėtar i Respektuar Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290
  ...o po c'e ke thene mire o LeVoyageur, por prap se prap sikur po tallen disa!

  Franca, Gjermania, Italia e te tjere nuk vriten per nje cope pushtet, Shqiperia eshte duke u vrare, keshtu eshte kur i bien pushtat ne pjes e jo burrat...

 28. #28
  VIP Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,711
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  887
  Shpresoj qė disa kėtu nuk e kanė seriozisht.
  A vritemi a s'vritemi, punė e madhe.
  Tė tjerėt janė vrarė shumė kohė para neve,
  ndėrsa ne sot po fillojmė e njė dite besoj se vijmė
  nė tė njėjtėn situatė qė tė tjerėt gjinden sot.
  Dhashtė Zoti asnjė pėllėmbė e shqiptarisė mos mbetet
  nėn sundim tė huaj.
  Njė duhet ta mėsojnė shqipja: "se i yti ta lėnė njė asht ta
  lėpishė, i huaji ta hanė krejt".
  Tė vrau, apo nuk tė vrau i yti, sė paku gjindesh nė trojet
  e tua.
  Po nejse, kur tė vijė ajo ditė e bekuarė.......?!?!?!?
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-05-2012, 17:02
 2. O Shqipėri moj e mjera Shqipėri !!...
  Nga Зngjεll ne forum Video
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 18:54
 3. Kadare: Jo Shqipėri e Madhe, por Natyrale
  Nga Hostel ne forum Politika kombėtare
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-07-2008, 16:27

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •