Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 7 nga 7

Teme: Turizmi seksual, femrat iu drejtohen vendeve ekzotike

 1. #1
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,381
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10

  Turizmi seksual, femrat iu drejtohen vendeve ekzotike

  Turizmi seksual, femrat iu drejtohen vendeve ekzotike  Turizmi seksual nuk ėshtė vetėm pėr meshkujt. Rritet numri i femrave qė vlerėsojnė mė shumė mashkullin e vendeve ekzotike. Nė fakt ende nuk ka njė turizėm seksual tė mirėfilltė, por fenomeni ėshtė nė rritje dhe tashmė zgjat 80 ditė.

  Sipas studiueses amerikane Deborah Pruitt dhe lituanezes Suzanne LaFont, Karaibet, Lindja e Mesme dhe Afrika Lindore, janė vendet e preferuara tė femrave. Pothuajse 600 mijė femra nė vit shkojnė drejt kėtyre destinacioneve pėr tė takuar tė rinj tė fuqishėm, me tė cilėt duan qė tė kenė marrėdhėnie tė natyrave tė ndryshme. Studiueset e tjera, pėr shembull Susan Frohlick, thotė se ėshtė fantazia, dinamika apo kompleksitetet e ndryshme qė tėrheqin femrat. Madje ato paguajnė pėr kėto lloj shėrbimesh, sikur mashkulli tė ishte njė prostitutė nga tė gjitha anėt, ndonėse me pak drejtė-hije tė ndryshme.

  Gjatė intervistave me djemtė dominikanė, ata shpjegojnė edhe pikėpamjet e tyre rreth kėtij fenomenit. “Gratė nga Quebec e Kanadasė janė tė bindura se ne jemi shumė tė preferuar pėr seks”, deklaron njė prej tė intervistuarve. “Tė jesh i zi ėshtė mirė dhe mė shumė ekzotike”, thotė njė tjetėr. Dhe njė gjė tė tillė ata e shfrytėzojnė. Kėta djem kanė mėsuar qė tė bindin dhe tė pėrfitojnė nga kėto gra, me tė cilat shpesh pėrfshihen nė njė lidhje sentimentale, ndonėse nė fazėn e parė nuk mohojnė dhe presin shpėrblim monetar pėr shėrbimin e tyre.

  gazeta-Shqip

 2. #2
  Supergirl Avatari i Nikita
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,099
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11145
  Ato zezaket sikur kane nje fytyre si fytyre bebi. Te bute.
  Madje madje pastrojne rruget ne qytet , gjynah, te shkretet ndersa une mendoj ua sikur te benim ketu seks anash parkut
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 3. #3
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  428
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  245
  Ja dhe ca vite e do i kancerogjebizojne dhe ata me rryma femnizmi e vetem po tua bejne pa hequr koteka-n pastaj.

 4. #4
  Supergirl Avatari i Nikita
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,099
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11145
  Epo me mire se te dalin te perdhunojne rrugeve
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 5. #5
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,109
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2853
  Epo su ben me derman i bardhi ketyre lloj femrash..u gjemojn te zinjeve
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 6. #6

  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  57
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  20
  Qefe qefe kjo dynja

 7. #7
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  458
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  138
  Arap o Arap je me fat.......
  Formula e lumturisė sime: njė Po e vetme, njė Jo e vetme, njė vijė e drejtė, njė qėllim… .

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •