Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12
Duke shikuar rezultatet 31 ne 50 nga 50

Teme: Shkrimtarja myslimane thyen tabutė, del manuali i parė i seksit "Hallall"

 1. #1
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319

  Shkrimtarja myslimane thyen tabutė, del manuali i parė i seksit "Hallall"
  Njė grua myslimane ka shkruar njė udhėrrėfyes tabu pėr seksin qė ofron kėshilla tė sinqerta pėr gratė qė ndjekin ritualet myslimane. Autorja, e cila ka zgjedhur tė mbetet anonim, i tha “The Guardian” se ideja pėr librin "Manuali i Seksit tė Muslimanit:

  Njė Udhėzues

  Hallal qė do ju befasojė" erdhi pasi njė mik i rrėfeu asaj jetėn e tij tė tmerrshme tė seksit.

  “Pashė qė shumė gra myslimane po martoheshin pa ndonjė rrugė tė vėrtetė pėr tė mėsuar rreth seksit", tha ajo. "Ēiftet e dinin penisin nė vagjinė ", por pak pėr mėnyrėn se si ta ndanin jetėn e tyre seksuale.

  Pozicione tė ndryshme, gjėra tė ndryshme pėr tė provuar nė shtrat, tė gjitha mungojnė nė literaturėn bashkėkohore islame. Pėr ata qė janė nė perėndim, disa gjėra pėrshkojnė osmozė, kėshtu qė gratė kanė dėgjuar pėr BDSM-nė dhe pėr seksin, por vetėm nė njė kuptim tė paqartė ".

  Umm Muladhat thotė se libri fokusohet nė njė mesazh qė inkurajon gratė myslimane tė gėzojnė dhe tė kėnaqen me njė jetė tė ndryshme seksuale dhe tė fillojnė intimitetin. Kreu i kapitujve pėrfshin "5 mite pėr seksin musliman", "si tė bėsh njė zhurmė", "ēfarė tė thuash gjatė seksit” dhe "si tė bėhesh njė fanatik nė shtrat". Autorja tha se ajo "vuri theksin nė seks vetėm me bashkėshortin tėnd, por duke pasur njė gamė tė plotė tė pėrvojave seksuale me atė bashkėshort.

  Nė Islam, ekziston njė theks nė marrjen e marrėdhėnieve fizike brenda kontekstit tė martesės, jo vetėm pėr riprodhimin. Ėshtė e drejta e gruas qė burri i saj tė kėnaqė atė seksualisht.

  "Ajo zgjodhi tė mbetet anonim, duke zbuluar vetėm se ajo ėshtė amerikane e lindur me njė diplomė nė psikologji, nga frika e reagimit dhe pėr shkak tė ndjeshmėrisė sė lėndės.

  Fillimisht mendova se emri im i vėrtetė do tė shtonte besueshmėrinė, por ėshtė njė temė e ndjeshme", tha Muladhat. "Nėse ėshtė pėrkatėsia etnike, statusi socioekonomik ose religjioziteti, njerėzit qė duan ta sulmojnė librin, gjithmonė do ta bėjnė kėtė duke sulmuar autorin. Duke e ndarė vetveten time nga libri, njerėzit janė tė detyruar tė merren me pėrmbajtjen ". Njė grua mė tha se nuk ėshtė e nevojshme, ato mėsojnė gjithēka nga nėnat e tyre. Por, unė dyshoj se ēdo nėnė flet me detaje eksplicite siē kam bėrė unė nė libėr", shpjegoi ajo.

  Indeksonline
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!
  Dislikes Jetesa disliked this post

 2. #31
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten

  Pika 1: Mos u merr me Profetin tone te dashur Muhammed, sepse ai eshte shum i paster dhe shembull i njerezimit.


  Pika 2: ju shqiptaret vet jo veq qe mbeteni duke vrapu pas femrave, porse edhe duke qene te martuar, i hapeni syte ne femrat tjera dhe nė grate e huaja....


  Pika 3: shikoni turbullirat qe keni ju panderpre tek shumica ne prifterinjet apo kishat e juaja... dhe


  Pika 4: keso libra ne kulturen e juaj te shkruhen, jane shum normale... ama jo tek ne.


  Besoj jam shum e qarte, ndaj mos me citoni kot.


  Faleminderit me mirkuptim!


  Pika 5: ti perfundimisht ke rreshkit

  Flet per Muhamedin sikur i ke pre kerthizen lool
  Me duket Qe ti shef vetem nje ane te medaljes, ate anen tjeter qe Muhamedi ka qen hajjdut dhe pedofil e ke bere ignore me
  Kohe

  Pika 6: Sexi eshte art oj Nafie, nga sexi ke ardhe dhe ti, megjithse ti ke ardhur nga dashuria

  Tu be continued

 3. #32
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  421
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  244
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Pika 5: ti perfundimisht ke rreshkit

  Flet per Muhamedin sikur i ke pre kerthizen lool
  Me duket Qe ti shef vetem nje ane te medaljes, ate anen tjeter qe Muhamedi ka qen hajjdut dhe pedofil e ke bere ignore me
  Kohe

  Pika 6: Sexi eshte art oj Nafie, nga sexi ke ardhe dhe ti, megjithse ti ke ardhur nga dashuria

  Tu be continued
  Po kur thote mos me citoni kot? Aty te bind komplet. Hahhaa
  Likes Daisy liked this post

 4. #33
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Seksi shikohet e paragjykohet ne forma te ndryshme... per dike eshte art ( loool)per dike Eshte tabu, ti thuash tjetres qe ke rreshkitur sepse beson ne nje besim te percaktuar, mund te themi me plot gojen qe e rreshkitura k'tu i bien te jesh ti.

  Per mua seksi ngelet nevoje & pervoje biologjike , nuk ka lidhje me artin. Forma e fantazise edhe mund ti afrohet artit .

  Po porns hyjne tej Arti ? Looool

  Ps... ne lidhje me temen, mire e ka Jetesa ... nxirre emrin ne publik, kshu anonim mund te njollosi e abuzoje... kushdo. : )
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #34
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Zana hiq ate avatar qe ke vene se te mar me seriozisht
  Kam filluar te dyshoj qe ti dhe Jetesa jeni nje lool

 6. #35
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Shenjat e reeshkitjes .... loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .
  Thanks Jetesa thanked for this post
  Likes Jetesa liked this post

 7. #36
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Kujdes me frena dore

 8. #37
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Te Eshte pjekur me sa shikoj lart e poshte ... nuk ka frena qe te bejne derman. Loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .
  Likes Jetesa liked this post

 9. #38
  Anėtar i Nderuar Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  4,797
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1347
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Pika 5: ti perfundimisht ke rreshkit

  Flet per Muhamedin sikur i ke pre kerthizen lool
  Me duket Qe ti shef vetem nje ane te medaljes, ate anen tjeter qe Muhamedi ka qen hajjdut dhe pedofil e ke bere ignore me
  Kohe

  Pika 6: Sexi eshte art oj Nafie, nga sexi ke ardhe dhe ti, megjithse ti ke ardhur nga dashuria

  Tu be continued


  haha do e pranoja me zemergjerėsi, por sme takon andaj merre vet piken 5: ti perfundimisht ke rreshkit,..... dhe


  pika 6: e dijme te gjithe nga kemi ardh, porse jan disa gjera qe ska nevoje te flitet rreth tyre.


  Megjithate ti jep shenje te kuptojme se "aq din, aq flet".... se normalisht tek ne Muhammedi eshte dhe mbetet Profet i Derguar i Zotit, jo siq shprehesh me fjale tua ti.


  Bye.

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 10. #39
  Anėtar i Nderuar Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  4,797
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1347
  Citim Origjinale Postuar nga Edisongen Shfaq Poten
  Po kur thote mos me citoni kot? Aty te bind komplet. Hahhaa

  Jo jo nuk kishte shprehje tjeter ne prapaskenė, thenia eshte cekė shum sakte per ta kuptu.... Dhe ska sgje per tu qesh, meqenėse.

  Bye.

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 11. #40
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  421
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  244
  Shpresojme qe ky liber tu permiresoje jeten seksuale muslimaneve.
  Muslimanet fanatike besoj qe shkojne nga 30 vjec pa bere seks (nese nuk martohen ende) dhe me e keqja qe ne mendjen e tyre dhe masturbimi duhet te jet haram. Ndoshta dhe kur eksitohen ne enderra ndihen keq te shkretat. Traume besoj qe kalojne. Gjynah.

 12. #41
  Anėtar i Nderuar Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  4,797
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1347
  Shpresoj ti rregulloni ju turbullirat ne kisha qe keni nga prifterinjet e juaj.... ndaj mos u merrni me muslimanėt se cka bejn.

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 13. #42
  Anėtar i Nderuar Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,192
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  141
  Nuk eshte gje e keqe... edhe indianet nxorren kamasutren dhe nuk erdhi fundi I botes perkundrazi specia evoloi...😉😎😎

 14. #43
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Citim Origjinale Postuar nga Edisongen Shfaq Poten
  Shpresojme qe ky liber tu permiresoje jeten seksuale muslimaneve.
  Muslimanet fanatike besoj qe shkojne nga 30 vjec pa bere seks (nese nuk martohen ende) dhe me e keqja qe ne mendjen e tyre dhe masturbimi duhet te jet haram. Ndoshta dhe kur eksitohen ne enderra ndihen keq te shkretat. Traume besoj qe kalojne. Gjynah.
  Nuk do te thote gje ... plus jane gjera private & zgjedhje individuale pavaresisht qe paketa permban rregulla te percaktuara, kjo vlen per c'do lloj besimi apo shoqerie .

  Pshm kemi Shqiptare qe akoma i kerkojne te virgjera, apo i lene nese nuk jane te tilla... plus Shqipet ne lidhje me seksin jane te fustruar ne pergjithesi .... kshuqe sic duket nuk ka te beje feja por tabuja/mentaliteti, ne k'te rast. : )
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 15. #44
  VIP Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  8,654
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  547
  shyqyr boll mbajten prifterinjt dhe murgeshat rrekord per ngritje peshash

 16. #45
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  421
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  244
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Nuk do te thote gje ... plus jane gjera private & zgjedhje individuale pavaresisht qe paketa permban rregulla te percaktuara, kjo vlen per c'do lloj besimi apo shoqerie .

  Pshm kemi Shqiptare qe akoma i kerkojne te virgjera, apo i lene nese nuk jane te tilla... plus Shqipet ne lidhje me seksin jane te fustruar ne pergjithesi .... kshuqe sic duket nuk ka te beje feja por tabuja/mentaliteti, ne k'te rast. : )
  Personale eshte se si te besh seks dhe jo nese ben apo jo. Aty ska asgje personale as shije as menyre etj. Thjesht ta ndalon nje fe dhe kaq. Presin te martohen. Ti mund te thuash feja eshte zgjedhje personale. Ok por kjo ska te beje me seksin.

  E vertete shqiptaret jane te rrepte te seksi. I ruajne te afermit femrat mos te bejne gje, i kerkojne te virgjera etj por ama mos harro se keto jane kerkesa e pretendime. Realiteti eshte qe i luajne fene duke bere seks, ne shtepi brenda ju hyn i dashuri, pastaj ne fund qepen e martohen. Kshuqe ska paralelizem mes asaj qe sta lejon morali shoqeria familja e mes asaj qe sta lejon feja. Ne rastin e pare mund te mashtrosh te besh seks 3 here ne dite e ne fund te qepesh e te martohesh. Ne rastin e dyte ske se si te mashtrosh zotin. Ska sens. Pra nuk bejne asgje, jam i sigurte qe as masturbim. E tmerrshme.

 17. #46
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Aty ska asgje personale as shije as menyre etj. Thjesht ta ndalon nje fe dhe kaq.


  Edhe tek ne pshm ta ndalon shoqeria/mentaliteti , prandaj e bejne fshehurazi ... gjer dje ne Albania nuk flije dot as me te fejuarin tend gjer pas martese jo me te kishe/mbaje te dashur ....vazhdon akoma edhe sot kjo tabu.

  Pra le ti ndajme gjerat.. c'do fe & shoqeri ka rregullat e saja, por kjo nuk do te thote qe kur vjen puna tek zgjedhjet personale k'to rregulla nuk thyhen.

  Ps... Me ate pershkrim lart sikur po flet per Shqiptaret ne pergjithesi , jo per myslimanet ne fjale/artikull ... : )
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 01-08-2017 ne 22:06.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 18. #47
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  421
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  244
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten

  Edhe tek ne pshm ta ndalon shoqeria/mentaliteti , prandaj e bejne fshehurazi ... gjer dje ne Albania nuk flije dot as me te fejuarin tend gjer pas martese jo me te kishe/mbaje te dashur ....vazhdon akoma edhe sot kjo tabu.

  Pra le ti ndajme gjerat.. c'do fe & shoqeri ka rregullat e saja, por kjo nuk do te thote qe kur vjen puna tek zgjedhjet personale k'to rregulla nuk thyhen.

  Ps... Me ate pershkrim lart sikur po flet per Shqiptaret ne pergjithesi , jo per myslimanet ne fjale/artikull ... : )
  Bera krahasimin e traditave shqiptare zakonileve moralit etj me rregullat fetare. Dhe e perseris ne te paren ndalohet por e bejne ndersa ne te dyten ske si e ben se ska sens te mashtrosh zotin.

  Rendesi ka qe te behet seks. Ketu e kam.

 19. #48
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Edhe ne te dyten e bejne... ben mire te lexosh pak me shume nese je i interesuar per debate te tilla .

  QuranicPath | Does the Qur'an Prohibit Masturbation?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 20. #49
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  421
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  244
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Edhe ne te dyten e bejne... ben mire te lexosh pak me shume nese je i interesuar per debate te tilla .

  QuranicPath | Does the Qur'an Prohibit Masturbation?
  Islam and masturbation - Wikipedia

 21. #50
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Edisoni... nese kupton mire English , kjo qe ke sollur ti nuk eshte informacion ne baze te Kuranit. Lexoje mire & mundohu qe ta kuptosh qarte ate qe solla une ( thelbi eshte tek kuptimi i fjaleve fjale per fjale ) , pasi nese nuk ju kushton vemendjen e duhur... ndodhin keqkuptime & keq interpretime .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .
  Likes Jetesa liked this post

Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •