Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 50

Teme: Shkrimtarja myslimane thyen tabutė, del manuali i parė i seksit "Hallall"

 1. #1
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319

  Shkrimtarja myslimane thyen tabutė, del manuali i parė i seksit "Hallall"
  Njė grua myslimane ka shkruar njė udhėrrėfyes tabu pėr seksin qė ofron kėshilla tė sinqerta pėr gratė qė ndjekin ritualet myslimane. Autorja, e cila ka zgjedhur tė mbetet anonim, i tha “The Guardian” se ideja pėr librin "Manuali i Seksit tė Muslimanit:

  Njė Udhėzues

  Hallal qė do ju befasojė" erdhi pasi njė mik i rrėfeu asaj jetėn e tij tė tmerrshme tė seksit.

  “Pashė qė shumė gra myslimane po martoheshin pa ndonjė rrugė tė vėrtetė pėr tė mėsuar rreth seksit", tha ajo. "Ēiftet e dinin penisin nė vagjinė ", por pak pėr mėnyrėn se si ta ndanin jetėn e tyre seksuale.

  Pozicione tė ndryshme, gjėra tė ndryshme pėr tė provuar nė shtrat, tė gjitha mungojnė nė literaturėn bashkėkohore islame. Pėr ata qė janė nė perėndim, disa gjėra pėrshkojnė osmozė, kėshtu qė gratė kanė dėgjuar pėr BDSM-nė dhe pėr seksin, por vetėm nė njė kuptim tė paqartė ".

  Umm Muladhat thotė se libri fokusohet nė njė mesazh qė inkurajon gratė myslimane tė gėzojnė dhe tė kėnaqen me njė jetė tė ndryshme seksuale dhe tė fillojnė intimitetin. Kreu i kapitujve pėrfshin "5 mite pėr seksin musliman", "si tė bėsh njė zhurmė", "ēfarė tė thuash gjatė seksit” dhe "si tė bėhesh njė fanatik nė shtrat". Autorja tha se ajo "vuri theksin nė seks vetėm me bashkėshortin tėnd, por duke pasur njė gamė tė plotė tė pėrvojave seksuale me atė bashkėshort.

  Nė Islam, ekziston njė theks nė marrjen e marrėdhėnieve fizike brenda kontekstit tė martesės, jo vetėm pėr riprodhimin. Ėshtė e drejta e gruas qė burri i saj tė kėnaqė atė seksualisht.

  "Ajo zgjodhi tė mbetet anonim, duke zbuluar vetėm se ajo ėshtė amerikane e lindur me njė diplomė nė psikologji, nga frika e reagimit dhe pėr shkak tė ndjeshmėrisė sė lėndės.

  Fillimisht mendova se emri im i vėrtetė do tė shtonte besueshmėrinė, por ėshtė njė temė e ndjeshme", tha Muladhat. "Nėse ėshtė pėrkatėsia etnike, statusi socioekonomik ose religjioziteti, njerėzit qė duan ta sulmojnė librin, gjithmonė do ta bėjnė kėtė duke sulmuar autorin. Duke e ndarė vetveten time nga libri, njerėzit janė tė detyruar tė merren me pėrmbajtjen ". Njė grua mė tha se nuk ėshtė e nevojshme, ato mėsojnė gjithēka nga nėnat e tyre. Por, unė dyshoj se ēdo nėnė flet me detaje eksplicite siē kam bėrė unė nė libėr", shpjegoi ajo.

  Indeksonline
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!
  Dislikes Jetesa disliked this post

 2. #2
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Ej medet per mentalitetin e tyre.

 3. #3
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  3,613
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  326
  Po cfare u kane mesuar konkretisht se na kuriozuat me kete gjysme artikulli???
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 4. #4
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Po cfare u kane mesuar konkretisht se na kuriozuat me kete gjysme artikulli???
  Lexo librin, aty ndodhet sekreti

 5. #5
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Lexo librin, aty ndodhet sekreti
  E lexove ti, po ma sqaro pak me fjalet e tua loool

 6. #6
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  E lexove ti, po ma sqaro pak me fjalet e tua loool
  Ty nuk ta sqaroj dot
  Ti flet me fjale te medha nuk kuptohemi

  Clive ti Muslim je?
  Likes CliveOwen liked this post

 7. #7
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Ty nuk ta sqaroj dot
  Ti flet me fjale te medha nuk kuptohemi

  Clive ti Muslim je?
  Ku ke pare ti Clive te ket emer nje muslim looool

  Po fillo ti sqaroje, do beje perjashtime me fjalet e tua te vogla

 8. #8
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Ku ke pare ti Clive te ket emer nje muslim looool

  Po fillo ti sqaroje, do beje perjashtime me fjalet e tua te vogla
  E Kisha fjalen ai qe fshihet pas Clive bre djal

 9. #9
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  E Kisha fjalen ai qe fshihet pas Clive bre djal
  Po ti me njeh mua me mire se te gjithe ketu, pse pyet diqka kur e di pergjigjen, apo po pyet qe t'i ikesh sqarimit te librit

  Ma sqaro librin si nje besimtare neutrale qe je, ta kuptoj me mire

 10. #10
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Po ti me njeh mua me mire se te gjithe ketu, pse pyet diqka kur e di pergjigjen, apo po pyet qe t'i ikesh sqarimit te librit

  Ma sqaro librin si nje besimtare neutrale qe je, ta kuptoj me mire
  Realisht nuk te njof ndaj te pyeta lool

  Atehere po ta sqaroj me pak fjale cfare kuptoj une

  Ti si Muslim qe je, mjafton te besh sex me nje femer e cila nuk eshte gruaja jote dhe nuk ke nevoje per liber fare .... te gjitha hallall jane
  Ama po i bere me gruan tende .... haram haram do digjesh ne ferr

  Tani kjo shkrimtarja e ka ne mend me I qit grate myslimane jasht rruges se zotin lool

 11. #11
  Super Moderator
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,480
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3036
  Mish hallall e dija,por sex hallall,skisha degjuar ndonjehere!!!!!!
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 12. #12
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Realisht nuk te njof ndaj te pyeta lool

  Atehere po ta sqaroj me pak fjale cfare kuptoj une

  Ti si Muslim qe je, mjafton te besh sex me nje femer e cila nuk eshte gruaja jote dhe nuk ke nevoje per liber fare .... te gjitha hallall jane
  Ama po i bere me gruan tende .... haram haram do digjesh ne ferr

  Tani kjo shkrimtarja e ka ne mend me I qit grate myslimane jasht rruges se zotin lool
  Kendej po me thu qe nuk me njeh, kendej po thu ti si musliman qe je hahahaha, nuk po te pren sopata me nje vend

  Une Daisy, nuk ja zgjedhi femres fe-ne, po ke e mire, po pat tipare qe duhet nje femer, nuk pritoj e beje te shiqon qiellin e 7.

 13. #13
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Kendej po me thu qe nuk me njeh, kendej po thu ti si musliman qe je hahahaha, nuk po te pren sopata me nje vend

  Une Daisy, nuk ja zgjedhi femres fe-ne, po ke e mire, po pat tipare qe duhet nje femer, nuk pritoj e beje te shiqon qiellin e 7.
  Clive stop being smart
  Eshte easy per tu kuptuar qe ti je Muslim for life

  Ps. Kete te fundit e thone te gjithe gjinia mashkullore eshte konsumu

 14. #14
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Clive stop being smart
  Eshte easy per tu kuptuar qe ti je Muslim for life

  Ps. Kete te fundit e thone te gjithe gjinia mashkullore eshte konsumu
  Po cfare paska te keqe me qene muslim Daisy ?

 15. #15
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Po cfare paska te keqe me qene muslim Daisy ?
  Pse kur thashe qe qenka dicka e keqe?

 16. #16
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Pse kur thashe qe qenka dicka e keqe?
  po qe thu eshte easy ta kuptosh qe jam muslim for life !

 17. #17
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  ....nga menyra e te shkruarit ne temat e fese Clive

 18. #18
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Po ne kete forum thujse ne asnje teme fetare s'kam shenu, kurse tek ai forumi tjeter nuk mbaj mend kur kam diskutu per fe.

 19. #19
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Po ne kete forum thujse ne asnje teme fetare s'kam shenu, kurse tek ai forumi tjeter nuk mbaj mend kur kam diskutu per fe.
  Ehe
  Mir e paskam ngatarru pra
  Qenke katolik!
  He se vellezer jane Catholics and Muslims

 20. #20
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Ehe
  Mir e paskam ngatarru pra
  Qenke katolik!
  He se vellezer jane Catholics and Muslims
  Tek une s'ka dallim feje, une ty tdu pa marr parasysh se cfare feje ke

 21. #21
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Tek une s'ka dallim feje, une ty tdu pa marr parasysh se cfare feje ke
  Une jam ateiste

  Ps. Nuk bej dallime as une, pervec atyre qe e teprojne me extremizem

 22. #22
  Anėtar i ri Avatari i CliveOwen
  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  219
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  397
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Une jam ateiste

  Ps. Nuk bej dallime as une, pervec atyre qe e teprojne me extremizem
  Edhe si ateiste tdu, mjafton qe mem besu mu, masi nuk beson ne Zot

 23. #23
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga CliveOwen Shfaq Poten
  Edhe si ateiste tdu, mjafton qe mem besu mu, masi nuk beson ne Zot
  Ncuq ncuq I only believe in me, I'm my own God

 24. #24
  sweet Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  28
  Postime
  10,294
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2906
  Cme shkoi mendja per pica hallall
  Treat your self like a star!!!

 25. #25
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  3,613
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  326
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Lexo librin, aty ndodhet sekreti
  Une thashe te kuptoja pa lexuar librin se pertoja... mgjt mendoj se do ishte 6 pages book..
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 26. #26
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,579
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350
  Citim Origjinale Postuar nga LeVoyageur Shfaq Poten
  "Ajo zgjodhi tė mbetet anonim, duke zbuluar vetėm se ajo ėshtė amerikane e lindur me njė diplomė nė psikologji, nga frika e reagimit dhe pėr shkak tė ndjeshmėrisė sė lėndės.  jo jo ska nevoje te mbetesh anonim -por tregohu kush je me emer........ se ti e di qe keto gjera slejohen ne besimin tone, andaj mos be ndytesi me ket liber tend te budallem te shfaqur....

  Shpresoj te pakten ti nuk do vuash per keto rregulla.... qe vet i paske zbulu dhe ke shkru. Neve sna duhen o ti paturp.

  Tru-thatė anonim.

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 27. #27
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Pse a ka seks haram?
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 28. #28
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  461
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  245
  Duke.qene se muslimanet mund te martohem me shume gra dhe me te mitura si muhameti me aishen, besoj qe disa pjese nga ky manual do jene provokuese. Psh orgji me 6 grate e rritura dhe aishja gruaja e 7 qe shikon.

 29. #29
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,579
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350

  Pika 1: Mos u merr me Profetin tone te dashur Muhammed, sepse ai eshte shum i paster dhe shembull i njerezimit.


  Pika 2: ju shqiptaret vet jo veq qe mbeteni duke vrapu pas femrave, porse edhe duke qene te martuar, i hapeni syte ne femrat tjera dhe nė grate e huaja....


  Pika 3: shikoni turbullirat qe keni ju panderpre tek shumica ne prifterinjet apo kishat e juaja... dhe


  Pika 4: keso libra ne kulturen e juaj te shkruhen, jane shum normale... ama jo tek ne.


  Besoj jam shum e qarte, ndaj mos me citoni kot.


  Faleminderit me mirkuptim!  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 30. #30
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,479
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga Edisongen Shfaq Poten
  Duke.qene se muslimanet mund te martohem me shume gra dhe me te mitura si muhameti me aishen, besoj qe disa pjese nga ky manual do jene provokuese. Psh orgji me 6 grate e rritura dhe aishja gruaja e 7 qe shikon.
  Humori yt i
  145962445-jpg
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •