Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3

Teme: Shkrimtarja myslimane thyen tabutė, del manuali i parė i seksit "Hallall"

 1. #1
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,163
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319

  Shkrimtarja myslimane thyen tabutė, del manuali i parė i seksit "Hallall"
  Njė grua myslimane ka shkruar njė udhėrrėfyes tabu pėr seksin qė ofron kėshilla tė sinqerta pėr gratė qė ndjekin ritualet myslimane. Autorja, e cila ka zgjedhur tė mbetet anonim, i tha “The Guardian” se ideja pėr librin "Manuali i Seksit tė Muslimanit:

  Njė Udhėzues

  Hallal qė do ju befasojė" erdhi pasi njė mik i rrėfeu asaj jetėn e tij tė tmerrshme tė seksit.

  “Pashė qė shumė gra myslimane po martoheshin pa ndonjė rrugė tė vėrtetė pėr tė mėsuar rreth seksit", tha ajo. "Ēiftet e dinin penisin nė vagjinė ", por pak pėr mėnyrėn se si ta ndanin jetėn e tyre seksuale.

  Pozicione tė ndryshme, gjėra tė ndryshme pėr tė provuar nė shtrat, tė gjitha mungojnė nė literaturėn bashkėkohore islame. Pėr ata qė janė nė perėndim, disa gjėra pėrshkojnė osmozė, kėshtu qė gratė kanė dėgjuar pėr BDSM-nė dhe pėr seksin, por vetėm nė njė kuptim tė paqartė ".

  Umm Muladhat thotė se libri fokusohet nė njė mesazh qė inkurajon gratė myslimane tė gėzojnė dhe tė kėnaqen me njė jetė tė ndryshme seksuale dhe tė fillojnė intimitetin. Kreu i kapitujve pėrfshin "5 mite pėr seksin musliman", "si tė bėsh njė zhurmė", "ēfarė tė thuash gjatė seksit” dhe "si tė bėhesh njė fanatik nė shtrat". Autorja tha se ajo "vuri theksin nė seks vetėm me bashkėshortin tėnd, por duke pasur njė gamė tė plotė tė pėrvojave seksuale me atė bashkėshort.

  Nė Islam, ekziston njė theks nė marrjen e marrėdhėnieve fizike brenda kontekstit tė martesės, jo vetėm pėr riprodhimin. Ėshtė e drejta e gruas qė burri i saj tė kėnaqė atė seksualisht.

  "Ajo zgjodhi tė mbetet anonim, duke zbuluar vetėm se ajo ėshtė amerikane e lindur me njė diplomė nė psikologji, nga frika e reagimit dhe pėr shkak tė ndjeshmėrisė sė lėndės.

  Fillimisht mendova se emri im i vėrtetė do tė shtonte besueshmėrinė, por ėshtė njė temė e ndjeshme", tha Muladhat. "Nėse ėshtė pėrkatėsia etnike, statusi socioekonomik ose religjioziteti, njerėzit qė duan ta sulmojnė librin, gjithmonė do ta bėjnė kėtė duke sulmuar autorin. Duke e ndarė vetveten time nga libri, njerėzit janė tė detyruar tė merren me pėrmbajtjen ". Njė grua mė tha se nuk ėshtė e nevojshme, ato mėsojnė gjithēka nga nėnat e tyre. Por, unė dyshoj se ēdo nėnė flet me detaje eksplicite siē kam bėrė unė nė libėr", shpjegoi ajo.

  Indeksonline
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 2. #2
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  PerTej HoriZontit
  Postime
  29,343
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  10
  Ej medet per mentalitetin e tyre.

 3. #3
  Anėtar i Respektuar Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  1,166
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  119
  Po cfare u kane mesuar konkretisht se na kuriozuat me kete gjysme artikulli???
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •