Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Faqja 1 nga 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 20 e 49

Temė: Femra, dhe bukuria e saj.

 1. #1
  llahtaria vete Avatari i njoni
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  periferi
  Mosha
  33
  Postime
  907
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  51

  Gabim Femra, dhe bukuria e saj.

  Cila mund te quhet nje femer perfekte sipas jush?

  Un kam mendimin qe nje femer qe te jete sa me perfekte, ska nevoje te vishet si kjo me te bardha, nje femer qe te jete sa me terheqese edhe ti jape tamam nje bukuri femrore (sepse bukuria femrore nuk eshte vetem gjoks edhe vithe) kur flasim per bukuri femrore duhet te flasim edhe per klasin qe tregon nje femer ne veshje, stil , sjellje etj etj.. Duke pare foton e ksaj femres me kemishe te bardhe ve re se femra eshte kthyer ne nje objekt seksi, nuk e ka me ate bukurine femrore qe duhet te tregoje, flasim per sekretet qe ajo fsheh, ne rast te ksaj me fustan te bardhe, kjo ka treguar gjithcka, edhe nuk eshte dicka e veshtire te krijosh nje imazh te ksaj femre sepse kjo e ka treguar gjysmen e trupit nuk ka ndonje interes te vecante, thjeshte mund te jete e bukur kur e sheh, ta themi troc mendimi pare qe te vjen ne mendje kur sheh nje femer te tille eshte "yyyy ca gjoksi" = objekt seksi.

  Kur sheh kte foton tjeter, ktu ndryshon puna!!

  C'mendim keni?
  Cila kadegori e femrave ju pelqen? (mos shikoni me ate syrin "yyyy ca gjoksi apo ca shalesh" shikoni me syrin e estetikes!!
  Ka humbur bukuria femerore, sot kush e kush te nxjerr sa me shum ne pah gjoksin, vithet, shalet etj etj.. pra shkurt, nje femer sot eshte kthyer ne objekt seksi.

  Kto foto jan thjeshte si illustrim.

  Imazhet E Bashkangjitura Imazhet E Bashkangjitura
  Inteligjenca tek personat eshte e limituar, por budallalleku ska kufij. (© Une)

 2. #2
  Anėtar Aktiv
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  558
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  50

  Gabim

  Pershendetje!

  Ka humbur bukuria femerore, sot kush e kush te nxjerr sa me shum ne pah gjoksin, vithet, shalet etj etj.. pra shkurt, nje femer sot eshte kthyer ne objekt seksi.
  Nuk jemi kthyer te gjitha ne nje object sexi jo, mos perfshini te gjitha,por shumica munde te them qe po, sidomos keto te gjenerates se re,qe jetojne me telenovela!
  Mua personalishte me pelqen ajo ne foto te pare, ashtu dicka eshte stili im,dhe gjithmone ka qen shija ime, nuk me ka pelqyer kurre te vishem shkurte e te bie ne sy turpi.Te dukesh bukur dhe sexi nuk do te thote qe duhet te tregosh pjeset e turpshme te trupit.Disa mund te thone "eh po nuk ka se cka tregon per ate" e qe besa nuk eshte ashtu fare hic!


 3. #3
  llahtaria vete Avatari i njoni
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  periferi
  Mosha
  33
  Postime
  907
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  51

  Gabim

  SIkur ta dija qe dikush do kapej tek ajo pjesa e fundit qe shkruajta.

  Nuk eshte pergjithesim se sbej pergjithesime.. thjeshte debat pa fol per asnje ne vecanti.

  Te pershendes edhe te falenderoj per pergjigjen qe ke dhene.

  Inteligjenca tek personat eshte e limituar, por budallalleku ska kufij. (© Une)

 4. #4
  Anėtar Aktiv
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  558
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  50

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga njoni Shiko postimin
  SIkur ta dija qe dikush do kapej tek ajo pjesa e fundit qe shkruajta.

  Nuk eshte pergjithesim se sbej pergjithesime.. thjeshte debat pa fol per asnje ne vecanti.

  Te pershendes edhe te falenderoj per pergjigjen qe ke dhene.
  Jo jo, ne rregull, dhe pajtohem plotesisht me postin tende,vetem desha te them qe, ende ka shume femra qe mbajne dhe tregojne bukurin e tyre ashtu si i ka hije nje femre !

  Ju pershendes gjithashtu!

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Aurora : 01-09-08 nė 03:14

 5. #5
  мαи ωιтн α мιѕѕιои Avatari i Loverboy
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  WorLd 0f dReAms
  Mosha
  30
  Postime
  13,302
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2434

  Gabim

  Bukuria e njeriut eshte shpirti i mire. Lakuriqesia eshte vetem nje dere e se keqes se panderprere.

  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 6. #6
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim

  E bukur tema! Urime....

  Tani sic i "ndave" dhe ti femrat ne 2 kategori..."me shije" dhe "pa shije" per tu veshur....
  puna e veshjes eshte e influencuar nga disa faktore : edukata qe ka mare ne fam [po te jet nje fam qe i ka dhene nje edukate themelore kur nuk do tregohej si foto nr 2...], puna /shkolla qe ka [nuk do vej asnjeri ne nje pune/shkolle serioze e veshur si foto nr 2], mbase dhe gjendja ekonomike se di sa ja lejon te terave te vishen me "shije"
  varet dhe nga mosha....ka mosha ku disa femra do benin gjithcka per te terhequr vemendje....

  gjithsesi misteri terheq me sh vemendje...ama te jet nje veshje qe te di te te veri ne drite disa kualitete e ketu nuk referohem pikerisht tek gjoksi ose prapanicat....psh mund te te veri linjen e trupit, belin...a ku di une..ca ka cdo femer "pike te dobet"

  jam per veshjet nr1 biles ato te japinm nje ajer me FEMININ .....

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 7. #7
  VIP Avatari i Nostra_22
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  32
  Postime
  3,428
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  96

  Gabim

  Do me dukej shume diskutim i cungur te flasesh per bukurine e femres vetem duke u bazuar tek dy fotot ilustrative.

  Per to mund te them qe eshte me shume pune mode, ka klasike dhe moderne.

  Une do doja te flisnim per nje tjeter argument.

  Bukuria e femres per mua eshte respekti qe ajo ka ndaj vetes, stili ne te folur, ne te qeshur, ne te levizur, padyshim dhe ne te veshur. Jam me parimin sa me thjeshte aq me bukur.

  Gjithashtu nuk mund te leme menjane nivelin e saj kulturor.

  Para disa kohesh kam patur punuar me nje vajze goxha seksi, por qe ne diten e pare kur biseduam, ajo nuk e dinte qe shkurti kishte 29 dite cdo vit te brishte, nuk njihje muziken, filmat e artin ne pergjithesi.

  Nuk kishte lexuar nje liber ne jeten e vet.

  Kjo eshte ver8 objekt seksi, kur e trajton veten si te tille dhe tragjedia e saj nis pikerisht qe pas seksit ajo nuk vlen me as dy groshe.

  Ky eshte c'perfytyrimi i figures se femres per mua.


  Prezenca juaj s'do te jetė kurrė nė lartėsinė e mungesės suaj.:kokes:

  Fetė janė si xixėllonjat, pėr tė ndriēuar kanė nevojė pėr errėsirė:syze:

  Dituria mė pėrndjek, por unė jam mė i shpejtė !!!

 8. #8
  Moderatorė Avatari i bella
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Aty ku nuk je ti!
  Postime
  7,810
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  5689

  Gabim

  Te them se Veshja eshte siperfaqesore, eshte dicka qe bie ne sy, vetem kaq........Si te vishemi sexy, apo jo sexy, perseri femra do jete nje objekt bisede ne rradhe te pare.

  Shiko tani, se lexova qe me siper kane thene qe fotoja e pare me prezanton eshte me femerore etj.....hmmmm pak si hipokrizi me duket kjo mua, si nga vajzat ashtu edhe nga djemte.....Te vishemi bukur, qe trupi te na dale ne pah ( bukur jo vulgare, kuptoni drejt), linjat , eshte dicka femerore.........Nje femer e veshur si ajo ne foton e pare (se di si eshte ne fytyre se nuk e pashe ) per mua eshte nje femer pa shije, pa gusto.....Ku eshte ndryshimi midis nje femre dhe nje mashkulli?....Tek feminiliteti dhe gustoja
  Bukurine e nje femre nuk e ben vetem pamja e saj, (kete duhet ta keni mesuar tashme ka shume fakte ) por sjellja, sensualiteti, delikateza, kultura e saj etj....APO JO ?

  Sigurisht qe nudizmi eshte kthyer ne biznes, kalendaret sexy qe behen cdo vit, keto po ndryshojne dhe e bejne femren te duket si nje objekt sexy.


  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga bella : 27-03-09 nė 11:07
  " Mm-hmm. Oh, so typical. Ooo, I'm a man. Ooo, I have a penis. Ooo, I have to win money to exert my power over women."

  UNE JAM KESHTU, NUK DO ME NDRYSHONI KURRE....Njihmeni NESE KENI DURIM.

 9. #9
  Away Avatari i Capkenia_tr
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  413
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  57

  Gabim

  Femra perfekte nuk egziston, per sa kohe nuk egziston perfeksioni ne njerezoren. Sa per temen nuk duhet me doemos te zhvishesh bukur per tu dukur e modernizuar, per mua kjo eshte zhveshje edhe e personalitetit te femres.

  Me thoni kush do terheqte me shume vemendjen e meshkujve, nje femer me kanotjere transparente, gjithe shpina jashte, me minifund qe duken komplet kembet dhe linjat apo nje femer e veshur bukur me rroba te modes por qe nuk eshte domosdoshmerisht e zbuluar?
  Pastaj kot nuk ka dal proverbi qe -Veshja tregon njeriun
  Pastaj nuk eshte e then se duhet te zhvishesh qe te jesh moderne ne ditet e sotme.
  Nje femer me mend ne koke me parime dhe me gusto nuk ka nevoje te zhvishet per te ber per vete nje mashkul 10. #10
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  146

  Gabim

  Perfeksioni i nje femre...nuk tregohet vetem ne veshje....ka qe vishen shume bukur,por ka ane te tjera te cilat i ulin pike atyre...jo nuk besoj se dy foto e disa fjale per veshjen mund te formojne femren perfekte.....
  femra perfekte mjafton te ndjehet ne rregull me veten,mos te dale nga kufijte e kesaj ndjesie,normal veshja luan rol,por jo kryesorin!!!!!! 11. #11
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  36
  Postime
  13,705
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  5940

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga njoni Shiko postimin
  Cila mund te quhet nje femer perfekte sipas jush?
  Grua e mire
  Kuzhiniere e mire
  Lavire e mire


  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 12. #12
  ღ..in stanby..ღ Avatari i §*dori*§
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  lavori in corso..........
  Mosha
  26
  Postime
  519
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  57

  Gabim

  te vishesh bukur sdo te thote domosdoshmerisht te vishesh me class finese dhe shije...........e bukura esht subjektive dhe secili nga ne e interpreton si te doje.......per mua e bukur esht 1 femer me kostum......dmth me pelqejne famrat ne karriere qe vishen me fund dhe xhakete e kepuce me taka.......ajo per mua esht femer me nivel dhe respekt per veten.........do me pelqente 1 dite te behesha grua me karriere sigurisht veshja ime do ishte e tille........

  :fluturoze:.....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
  1 shikim,2 sy te dashuruar......
  2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
  1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......:fluturoze:

 13. #13
  Moderatorė Avatari i bella
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Aty ku nuk je ti!
  Postime
  7,810
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  5689

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kitrra 123 Shiko postimin
  Grua e mire
  Kuzhiniere e mire
  Lavire e mire
  ahahahhaha.....Kam nje deejavu per kete postim madje edhe per pergjigjen time ........Ti po qe e dike se cfare dashke kitrra

  " Mm-hmm. Oh, so typical. Ooo, I'm a man. Ooo, I have a penis. Ooo, I have to win money to exert my power over women."

  UNE JAM KESHTU, NUK DO ME NDRYSHONI KURRE....Njihmeni NESE KENI DURIM.

 14. #14
  llahtaria vete Avatari i njoni
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  periferi
  Mosha
  33
  Postime
  907
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  51

  Gabim

  Femra perfekte nuk egziston, per sa kohe nuk egziston perfeksioni ne njerezoren.
  Mos u kapni tek fjala "perfekte" ! Kjo fjale u perdor ne postimin tim, thjeshte se spo gjeja nje fjale tjeter ne ate moment. E di edhe un qe ska njerez perfekt.

  Inteligjenca tek personat eshte e limituar, por budallalleku ska kufij. (© Une)

 15. #15
  Anėtar i Nderuar Avatari i Briciolo
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  varavingo
  Postime
  2,387
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  106

  Gabim

  Une mendoj se bukuria e nje femre varet tek karakteri i saj, menyra se si leviz, menyra se si raportohet me njerezit qe e rrethojne!
  Respekti qe ajo i jep vetes i jep asaj me shume bukuri se sa do te mund te kishte nese do sillej sic duan te tjeret
  Te jesh e bukur nuk do te thote te kesh tipare te bukura, te jesh e bukur do te thote te zbukurosh te shemtuaren, ti japesh ciltersi fytyres, te jesh e edukuar mbi te gjitha!
  Personalisht vleresoj me shume femrat inteligjente, ato qe kane njohuri te shumta, qe kane force karakteri dhe nuk mposhten nga veshtiresite, po pyesin veten se si te kalojne veshtiresite.
  Ato qe shprehin feminilitetin e tyre me sjellje dhe me veshje!
  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 16. #16
  llahtaria vete Avatari i njoni
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  periferi
  Mosha
  33
  Postime
  907
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  51

  Gabim

  Ato qe shprehin feminilitetin e tyre me sjellje dhe me veshje!
  Te rralla jan femrat qe sillen tamam si femra.

  Inteligjenca tek personat eshte e limituar, por budallalleku ska kufij. (© Une)

 17. #17
  Anėtar i Nderuar Avatari i Briciolo
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  varavingo
  Postime
  2,387
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  106

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga njoni Shiko postimin
  Te rralla jan femrat qe sillen tamam si femra.

  Kjo ndodh per shkak te faktit sepse ato nuk dine cfare duan nga jeta!
  Dmth duan te terheqin vemendjen e te jene te respektuara , por nuk kuptojne qe respekti fitohet dhe nuk imponohet!
  Nje femer me prezence dhe me edukate asnjehere nuk do ishte me poshte se sa nje femer me tipare perfekte por vulgare!
  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 18. #18
  llahtaria vete Avatari i njoni
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  periferi
  Mosha
  33
  Postime
  907
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  51

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Briciolo Shiko postimin
  Kjo ndodh per shkak te faktit sepse ato nuk dine cfare duan nga jeta!
  Dmth duan te terheqin vemendjen e te jene te respektuara , por nuk kuptojne qe respekti fitohet dhe nuk imponohet!
  Nje femer me prezence dhe me edukate asnjehere nuk do ishte me poshte se sa nje femer me tipare perfekte por vulgare!
  Shum femra nga ana e fjalorit, lene per te deshiruar. Ka femra te cilat organet gjenitale apo sharjet i perdorin pa te keq. Kjo gje me acaron jashte mase! Se ke idene se sa i vlersoj femrat qe flasin paster, pa sharje edhe ofendime si me qene cuna rrugac!

  Inteligjenca tek personat eshte e limituar, por budallalleku ska kufij. (© Une)

 19. #19
  Anėtar i Nderuar Avatari i Briciolo
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  varavingo
  Postime
  2,387
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  106

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga njoni Shiko postimin
  Shum femra nga ana e fjalorit, lene per te deshiruar. Ka femra te cilat organet gjenitale apo sharjet i perdorin pa te keq. Kjo gje me acaron jashte mase! Se ke idene se sa i vlersoj femrat qe flasin paster, pa sharje edhe ofendime si me qene cuna rrugac!
  Mua me japin bezdi edhe ato qe perdorin organet jashteshqitese per te shprehur karakter!
  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 20. #20
  llahtaria vete Avatari i njoni
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  periferi
  Mosha
  33
  Postime
  907
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  51

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Briciolo Shiko postimin
  Mua me japin bezdi edhe ato qe perdorin organet jashteshqitese per te shprehur karakter!
  Boooo o Briciolo cfar me kujtove..

  Mah, kto ma neverisin fare!

  Inteligjenca tek personat eshte e limituar, por budallalleku ska kufij. (© Une)

Faqja 1 nga 3 123 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •