Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 11 nga 11

Teme: 8 shenjat treguese tė personalitetit tė fortė, ja cilėsitė qė trembin tė tjerėt

 1. #1
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,840
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  8 shenjat treguese tė personalitetit tė fortė, ja cilėsitė qė trembin tė tjerėt  Disa njerėz mendojnė se ju dominoni. Disa, se jeni e pasjellshme. Nė fakt, asnjėra nga kėto nuk ėshtė e vėrtetė. Kėto fjalė nuk e reflektojnė aspak personalitetin tuaj. Pėrkundrazi, “njerėzit e fortė” pėrbrenda janė kotele. Thjesht, njerėzit me tipa dominues duan t’ju etiketojnė si tė tillė.
  Njerėzit e fortė, ndryshe nga njerėzit dominues, nuk kanė dėshirė tė kėrkojnė fitore/trofe, thjesht, ato nuk do tė lejojnė qė njerėz tė tjerė t’i mposhtin.
  Natyrshėm, disa njerėz do tė kenė frikė nga ju. Por kjo ka tė bėjė me faktin se ata nuk e kuptojnė qė ju mund tė jeni aq i/e relaksuar me veten, sa qė nuk keni nevojė pėr konfirmim nga jashtė.
  Ja 8 shenja qė tregojnė se ju ndoshta mund t’i trembni disa njerėz:

  1. Ju nuk i besoni dhe as i pranoni justifikimet, por fokusoheni tek arritjet duke kapėrcyer ēdo pengesė.
  2. Ju jeni e kujdesshme me njerėzit qė lejoni tė “futen” nė jetėn tuaj.
  3. I urreni thashethemet. E urreni tė diskutoni pėr njerėzit, kur ndėrkohė mund tė diskutoni pėr ide.
  4. Nuk mund ta kapėrdini dot pandjeshmėrinė, idiotėsinė dhe injorancėn. Personaliteti i fortė ėshtė rezultat i tė menduarit dhe tė qenit i mirėinformuar.
  5. Ju dini si tė dėgjoni, dhe i dėgjoni tė tjerėt.
  6. Ju nuk ju intereson tė qenit nė qendėr tė vėmendjes sė tė tjerėve.
  7. Nuk keni frikė.
  8. Jeni tolerant ndaj pasigurisė, duke e kthyer kėtė nė njė avantazh.

  Burimi: Gentlewomen

 2. #2
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,840
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  4. Nuk mund ta kapėrdini dot pandjeshmėrinė, idiotėsinė dhe injorancėn. Personaliteti i fortė ėshtė rezultat i tė menduarit dhe tė qenit i mirėinformuar.


  Opo fiks.....ktu nuk bej kompromis hic !

 3. #3
  Moderatorė Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,094
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4939
  sa pika duhet te kemi nga keto per tu vetequajtur te forte?

 4. #4
  sweet Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  28
  Postime
  10,294
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2906
  Une them i forte lind ose i forte behesh

  Ata qe lindin te forte jane dhe te pasjellshem, ata qe behen jane me te sjellshem dhe humane.
  Treat your self like a star!!!

 5. #5
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Si s'me ra nje pike mua he i rente mortja i rente
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Likes AnGeLiC liked this post

 6. #6
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Si s'me ra nje pike mua he i rente mortja i rente
  Ti i ke,por si ke me....... gazra

  Upsss sorry

 7. #7
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,200
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9110
  Une mendoj se jam sh e forte kshu, por qe nuk mund te tremb askend :@
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 8. #8
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,714
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Cdo njeri ka formen e ti/saj ne lidhje me bashkveprimin me boten dhe te tjeret.
  Por mendoj qe nje personalitet i mire dhe i forte njerzor, eshte ai qe respekton veten dhe tjetrin dhe ka thellsisht ndjenja humane.

 9. #9
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten
  Ti i ke,por si ke me....... gazra

  Upsss sorry
  T'i mos ja degjo plakut pordhet ama llafin degjoja
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Likes AnGeLiC liked this post

 10. #10
  Moderatorė Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,094
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4939
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  T'i mos ja degjo plakut pordhet ama llafin degjoja
  ateher i bie te kesh piken 5.. pra i forte dominues :p
  Likes kitrra 123 liked this post

 11. #11
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Une besoj se plakushi yne i ka te tera,packa qe se ben veten dhe tregohet modest....ndaj i ka pa gazra si shume e shume qe vec po kundermojne ahahah Lol
  Likes kitrra 123 liked this post

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •