Duke shikuar rezultatet 1 ne 17 nga 17

Teme: Trafiku (qarkullimi rrugor)

 1. #1
  Anėtar i Respektuar Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,173
  Forca e Rrespektit
  86

  Default Trafiku (qarkullimi rrugor)

  Trafiku ketu ne Shqiperi (e kam kap me Shqiperine une )shpesh le per te deshiruar ,si nga kalimtaret ,po ashtu edhe nga drejtuesit e automjeteve.
  Vijat e bardha me aq sa shohim cdo dite as qe respektohen fare ,madje edhe mungojne shpesh.

  Semaforet edhe ata me raste funksionojne sikurse dhe me raste respektohen.
  Pervec qe qeveria nuk e ve ujin ne zjarr as pas gjithe atyre aksidenteve te renda qe kane ndodhur ,as njerezit nuk tregohen te kujdesshem ne dobi te tyre.

  C'fare mund te bejme ne kunder ketij problemi, qe eshte alarmant si problem ???
  Po ju anetare sa i respektoni rregullat e qarkullimit rrugor ???

  Vijat e bardha - te padukshme ne te shumten e rasteve,shume rralle respektohen nga drejtuesit e automjeteve.
  Semaforet-here me drita here pa drita,jane te paqarte shpesh here.
  Tabelat-1/2 e tyre te shtremberuara dhe te tjerat te mbuluara nga pluhuri -rralle zvendesohen me te reja .
  Parkimi-sa shemtuar duket kur nga trotuari ne trotuar ne mes ndodhet gjithmone nje makine .
  Etj...etj...,

  Si veproni kur shihni dike se po i thyen ato???
  Kush eshte me teper fajtor ,qeveria apo populli lidhur me kete fenomen ???

  Me vjen per te qeshur ne fakt kur mendoj se per trafikun kam lexuar ne edukaten qytetare qe ne klasen e 4-rt dhe asnjehere nuk kam pare qe ato rregulla qe i kam mesuar ne femijerine time te hershme te praktikohen.

  Ju lutem pergjigjuni sa me realisht !


  Attached Images Attached Images

  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 2. #2
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,385
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  706

  Default

  E para: se kam marr patenten aty dhe nuk di se cfare ju keshillojne autoshkollat.

  E dyta: policise rrugore duhet tu heqin celularin se nje me dy me cel ne dore

  Tani sdi cfare komenti te le sinqerisht. Po njehere kur po kaloja vijat e bardha vjen njeri me makine dhe nuk po ndalonte, ishim nja 4 a 5 veta bashke ky miku mire qe nuk po ndalonte po na i bente dhe me dore hapuni , me familjen brena dhe djalin e vogel perpara. Shembull i mire dmth ...apo rruga me 2 korsi, gjithmone korsija e majte eshte e shpejtesise...ne shqiperi eshte e djathta .

  Duhet te filloje nga policia spastrimi i rrugeve, po ata e kan mendjen te flasin me cel

  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 3. #3
  fuck grecce Avatari i columbia
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  220
  Forca e Rrespektit
  52

  Default

  keto rregulla i thyejne policat rrugore fillimisht dhe si mund ta zbatoj une??kurr asnjehere nuk do e zbatoj rregullat e qarkullimit derisa te behen te bararbarta per te gjithe.kur nuk e respekton ligjvenesi,cpret nga mua?????


 4. #4
  prince Avatari i princi_gjak_perzier
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Atje ku me ne fund ndjehem i lire.
  Postime
  370
  Forca e Rrespektit
  58

  Default

  Ajo qe mund te bejm ne eshte thjeshte ti zbatojm rregullat, sa per te tjeret, nuk mund ti mesosh dikujte tjetri respektin.
  respekti eshte reciprok, i zbatoj.
  Kur dikush e thyen rregullin, kur atij nuk i vine keqe per koken e vet cfare me mbetet mua te bej.
  keqe per te heret a von .........shpresojta kuptoj pa ardhur ai moment.
  Sa per fajin do e ndaja 50% populli dhe 50% shteti.


 5. #5
  Anėtar i Respektuar Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,173
  Forca e Rrespektit
  86

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga columbia Shfaq Poten
  keto rregulla i thyejne policat rrugore fillimisht dhe si mund ta zbatoj une??kurr asnjehere nuk do e zbatoj rregullat e qarkullimit derisa te behen te bararbarta per te gjithe.kur nuk e respekton ligjvenesi,cpret nga mua?????
  Pse ti per te tjeret i ben gjerat???
  Kalo me semafor te kuq pra meqe keshtu ...
  Nga ty pres qe te mos marre dikush tjeter shembullin tend por shembullin qe duhet te marre  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 6. #6
  VIP Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,609
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  151

  Default

  Trafiku ne shqiperi eshte per faqe te zeze.......jane pikerisht ato probleme qe zhgenjyy ka parashtruar me lart.....por pakujdeisa me e madhe vjen nga policia rrugore..ne vend qe te drejtojne trafikun,merren me muhabet me njeri tjetrin dhe ne kryqezime behet lemsh nga makinat edhe pse ne dukje ka polic.kur nuk ka prap po e njejta pune,sepse semaforet si te rinj si te vjeter jane jashte perdorimit,kudo te hedhesh syte neper rruge shikon njerez qe vrapojne per te kaluar ne trotuarin tjeter meqe vijat e bardha jane te tejdukshme ne syte e shofereve,gjysme te dehur ose plotesisht.
  si individ mundohem ti respektoj rregullat e qarkullimit,por nuk me le njeri ne tere ate kaos!!!!!!!


  :fluturoze:"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.:fluturoze:

 7. #7
  fuck grecce Avatari i columbia
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  220
  Forca e Rrespektit
  52

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga zhgenjyy Shfaq Poten
  Pse ti per te tjeret i ben gjerat???
  Kalo me semafor te kuq pra meqe keshtu ...
  Nga ty pres qe te mos marre dikush tjeter shembullin tend por shembullin qe duhet te marre


  po pse vetem un do ta zbatoj ligjin??kur polici vete nuk e zbaton cka ai me shume si mua??


 8. #8
  VIP Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,609
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  151

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga columbia Shfaq Poten
  po pse vetem un do ta zbatoj ligjin??kur polici vete nuk e zbaton cka ai me shume si mua??
  secili e zbaton ligjin per vete..po te mendojne te gjithe si ty,kthehet rruga ne xhungel fare (meqe pjeserisht eshte )

  :fluturoze:"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.:fluturoze:

 9. #9
  NJERI I THJESHT Avatari i sec_l
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Espań, mendjen e kam ne Laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
  Postime
  405
  Forca e Rrespektit
  57

  Default

  Kam koh qe kam ikur dhe se kam iden me si eshte ber por ishalla po permisojm dhe ne njeher te vetme rregullat e qarkullimit se do ishte kultur me shum .

  " No llueve eternamente"
  "Cuidado con lo q deseas... podria hacerse realidad"
  "Los edificios arden, las personas mueren, pero el amor verdadero es para siempre"
  Piensa en lo que puedes perder.

 10. #10
  Anėtar i Respektuar Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,173
  Forca e Rrespektit
  86

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga columbia Shfaq Poten
  po pse vetem un do ta zbatoj ligjin??kur polici vete nuk e zbaton cka ai me shume si mua??

  Sa me qejf e keni te jeni shumica aman  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 11. #11
  Anėtar i Respektuar Avatari i triumfuesja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  in my world
  Postime
  2,173
  Forca e Rrespektit
  86

  Default

  Duket nga pjesemarrja ne teme sa i zbatoni rregullat


  Nje dashuri e humb
  nje tjeter te humbur gjej
  Zhgenjime korr
  e prap dashuri mbjell

 12. #12
  FORCAT RENEA Avatari i albstudent
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  VLORE - TEPELENE - TIRANE
  Mosha
  29
  Postime
  886
  Forca e Rrespektit
  53

  Default

  Trafiku mbetet nje problem ne Tirane se ne qytetet e tjera nuk ndodh kshu . Por policia rrugore ne bashkepunim me bashkine e Tiranes ka hartuar disa palne per lehtesimin e qarkullimit te automjeteve . Per nje koh te shkurter nuk do ekzistoje ky problem

  tO bE oR NoT tO bE

 13. #13
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  po jon njerzit qe nuk rrespektojn rregullat...shqipja osht pak si e eger..edhe ktu n'It amo shum njerz nuk rrespektojn rregullat e ju se keni iden sa t'vdekun bon ky mosrrespektim qdo dit..

  mos um asish be :isterik:

 14. #14
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Braila Romania
  Mosha
  30
  Postime
  15,411
  Forca e Rrespektit
  25

  Default

  Shqiperia per rregulla qarkullimi eshte kot fare ne 4 dite me kane ndalu 9 here vetem polic shef rruges po sikur ne vend te policit te vene semaforat nuk do ishte me mire i thone autostrade rruges tr dr po ku ka vend ne bote qe del polici me lazer ne autostrade dhe te ndalon pastaj autostrada ka tabela jeshile do duhen dhe nja 20 vjet per te rregulluar trafikun ne al

  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 15. #15
  Anėtar i Nderuar Avatari i DeViL
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Gjithkund
  Postime
  2,372
  Forca e Rrespektit
  65

  Default

  po nuk ndyshum ne trafiku apo respektimet e rregullave po kto do jen edhe mas 20000 vjetesh...

  ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)٩͡[๏̯͡๏]۶٩(-̮̮̃•̃)۶

 16. #16
  Anėtar i Nderuar Avatari i Briciolo
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  varavingo
  Postime
  2,387
  Forca e Rrespektit
  111

  Default

  Jane fajtore te dy bashke! Shqiperia nuk ka pike ligji per urbanistiken, jo me per semaforet
  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 17. #17
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  26
  Postime
  11,878
  Forca e Rrespektit
  1909

  Default Titulli: Trafiku (qarkullimi rrugor)

  Ne shqiperi kjo ane esht ku therret qameti pasi qarkullimi rrugor le shum per te deshiruar sado dhe semafor te ket neper rruge po prap e njeta gje esht si dhe vizat e bardha qe pothuajse nuk respektohen as nga makinat as nga kembsoret ...Do te duhen dhe ca vite te tjera dhe nse do arrim te behemi si gjith evropa jemi akoma larg ktij rregulli..

  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Trafiku i armėve dhe mbetjet toksike
  Nga eGo0sTyle ne forum Aktualiteti
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-05-11, 16:08
 2. Ja si rregullohet trafiku rrugor nė Shqipėri
  Nga sabah ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-01-10, 01:30
 3. BSH: Del nga qarkullimi kartemonedha 500-lekeshe
  Nga elbruna ne forum Sistemi bankar
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-01-10, 13:49
 4. Rreshen-Kalimash, bllokohet per 32 ore qarkullimi
  Nga E3 ne forum Lajme nga Shqipėria
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-08-09, 23:38
 5. Banka e Shqiperise terheq nga qarkullimi:
  Nga Bianca SK ne forum Sistemi bankar
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-10-08, 21:16

Etiketa per kete Teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181