Duke shfaqur rezultatet 1 nga 15 e 15

Temė: Dhurata

 1. #1
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Anėtarėsuar
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Earth
  Postime
  5,004
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  3222

  Gabim Dhurata

  Gjithmone gjendem ngushte ne raste festash dhe ditelindjesh, cfare dhurate ti bej? a do ti pelqeje?
  Veshtire te zgjedh, kam nje mungese te theksuar ideshe ne kte ane.
  Ju lutem me tregoni cila do ishte dhurata me e mire per nje mikeshe, nje mik, per motren, vellain, per prinderit, per gjysherit.
  Me tregoni dhe cila ka qene dhurata me e bukur qe keni marre dhe qe keni bere.
  flm


  SHINE ON!

  Sęglópur

  Sartre matters

 2. #2
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,973
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Dhurata

  Me vertet dhe une e kam cik problem kete me dhuratat...
  por duke vajtur ne per dyqane...vjen dhe frymzimi...Sbesoj se ka nje dhurate tip per shoqen me te mire, mamin ose gjyshen...Varet nga tipi secilit...se ca perdore dhe se ca i pelqen...

  Dhuratat e bukura qe kam marre une jan ato qe kan pasur simbolin e dragon-fly. Jam adhuruese e dragonfly dhe flutura.

  Po ashtu dhe librat jan dhurata te bukura, nqs di se ca stili i pelqen te lexoj.

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 3. #3
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Anėtarėsuar
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Earth
  Postime
  5,004
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  3222

  Gabim Titulli: Dhurata

  si eshte kjo dragonfly? kapese,varese?

  un per vit vetem libra dhuroj,nuk shtyhet keshtu

  SHINE ON!

  Sęglópur

  Sartre matters

 4. #4
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,973
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Dhurata

  Koleksioni im ka dhe varese, dhe kapse, veth dhe broshe...dhe tere format e mundshme...
  Disa kan qen dhurata disa ja kam bere vete vetes dhurate...

  Se di sa kan dal gjerat hand-made ne Shqiperi, nga nje lloje plasteline e quajtur Fimo...mund te behen veth, byzylik...kuti per bizhu...cfare te shkon neper mendje


  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 5. #5
  VIP Avatari i Hartini
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  4,481
  Rrespekti
  2081

  Gabim Titulli: Dhurata

  Interesante !

  Qe ti besh dikujt nje dhurat te pelqyshme , duhet ta njohesh mire personin ne fjale .
  Duhet te kemi parasysh disa gjera ;
  Jo te gjithe pelqejne dhuratat .
  Shkaku qe behet dhurata
  Shijet e personit qe i beni dhuraten
  Anen financiare
  ēdo dhurat ka specifiken e vete .
  Dhurata duhet te behet vetem per njerzit e rrethit familjar ose shume te ngusht shoqeror.
  Duhet pasur parasysh se ēdo here dhurata mbart me vete nje kuptim dhe ajo duhet zgjedhur duke u bazuar ne kuptimi qe do ti japesh ,
  me mesazhin qe do percjellesh .
  Shpesh dhuratat mund te prishin nje relacion shoqeror , prandaj kujdes .Ka dhe dhurata helmuse.
  Dhurata me e bukur qe kam marre eshte nje ore LOTUS , por nuk eshte ajo qe me ka sjellur me shume kenaqesi ,
  kurse me e bukura qe kam bere eshte nje shishe vere 32 vjeēare franceze.


 6. #6
  neomamma Avatari i ida angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,233
  Rrespekti
  2064

  Gabim Titulli: Dhurata

  Kur vjen puna te keto dhuratat vertet qe vihesh ne veshtiresi ...gjithsesi nese i njeh shijet ,gustot e personit nuk eshte dhe aq e veshtire .

  Psh shoqes apo mamit per ditelindje do ishte shume e bukur nje varse me gurin qe karakterizon shenjen zodiakale te saj

  Per ditelindje e mora nje te tille ,nje gur opal e perzier me aqua marine ne formen e nje ylli ...eshte dhurat shume e vecante ....mbi te gjitha mesova se kush gur i perket shenjes time


  I love you daddy
  :flamuri:

 7. #7
  Lost out in the desert Avatari i *Linda*
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  26
  Postime
  855
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  146

  Gabim Titulli: Dhurata

  Po te them personalishte dhuratat me te bukura qe kam marre. Por para se ti tregoj, mjafton qe dhurata te vije nga personi qe don e respekton shume, dhe sidomos qe te jete e ndjere, cfaredo dhurate te jete do pelqehet!

  1- Nje varse e holle fare flori i bardhe, e thjeshte por elegance e papare. Mrekulli!
  2- Canta Louis Vuitton (mu eshte deshte pak kohe per t'a besuar qe me te vertet po ma dhuronin )
  3- Lap-topin e ri.
  4- Nje cante Guess, bashke me portafolin dhe rrypin njesoj.

  Keto kan qene disa nder dhuratat me te kushtueshme, dhe qe vertet s'i prisja e me pelqyen, kurse tjerat:

  1-Vajza e halles me kishte shkruajt nje leter, bashke me nje fotografi e vume ne korniz ku ishim ne dyja duke lare dhembet (nje nder dhuratat qe me ka mbush me shume me gezim)
  2-Mbaj mend si sot, kur me erdhen 18 lule per ditelindje, (mbushja 18 vjec)
  3-Vellai me kishte bere nje korniz te madhe fare, me gjitha fotot nga me te vjertat deri te tanishmet, njera siper tjetres gjitha bardh e zi, dhe bashke me to nje peluche, nje zemer me dy duar e cila shkruante. Po ta them me gjithe zemer, te kam xhan!

  Dhe shume e shume tjera s'do mbaroja sonte. Gjithsesi dhuratat me te bukura s'jan ato me te kushtushme, por ato qe s'i pret dhe te gezojne zemren!


  It can't rain forever!

 8. #8
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Rrespekti
  155

  Gabim Titulli: Dhurata

  kete vit per ditelindje me dhuruar shoqet nje byrzylyr me gur ne forme zemre me diamante te vegjel...ishte dicka shum e vecante..besoj se bizhute mbeten zgjedhja me e parapelqyer si per meshkuj ashtu dhe per femra


 9. #9
  VIP Avatari i Karamele Zana
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Postime
  4,098
  Blog Entries
  5
  Rrespekti
  544

  Gabim Titulli: Dhurata

  Une e kam te veshtire kur nuk e njoh mire personin, por per ata qe njoh mundohem te gjej gjera qe e di qe i pelqejne, ose i kam degjuar te thone se i pelqejne. Me djemte gjerat elektronike vlejne, por edhe rroba (sidomos disa qe u pelqen te marrin nga nje femer sepse mendojne se eshte zgjedhur me ate syrin e "kjo do te te shkoje shume" ) parfume gjithashtu. Per femrat eshte me e lehte. Tualet, veshje, aksesore, parfume, per disa gjera per ne shtepi (aroma te ndryshme, gjera zbukurimi). Varet dhe nga shijet... Por eshte disi e veshtire se do qe ai person ta pelqeje ate.


 10. #10
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  DurreS
  Mosha
  30
  Postime
  15,434
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Dhurata

  1 darke ne maje te malit pamje nga qyteti fantastike .

  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 11. #11
  ... Avatari i AjSi
  Anėtarėsuar
  Mar 2009
  Postime
  2,835
  Rrespekti
  2306

  Gabim Titulli: Dhurata

  Dhurata i kam shume qejf.Prandaj mezi po e pres 18 vjetorin se e di qe do kem shume sidomos ate makinen qe mpremtoi babi
  E vetmja gje qe akm inat eshte te coj ose te marr leke per ditelindje me duket shume pa kuptim .Dmth leket okay por per ditelidnje duhet dicka e vecantqe qe ta mbaje mend edhe personi.Si mbaj edhe shume mend dhurata qe kam marre por po i permend disa

  -Eshte nje varese argjendi me te shkruar emrin tim ne te , por meqe ne shqiperi nuk benin ashtu ma bleu babi ne ceki ishte shume shume e bukur!

  -Ne ditelindjen time te 16 qelloi te isha ne austri me ato te shkolles edhe mbaj mend qe gjate gjithe dites se permendi asnjeri ditelindnjen time edhe u habita shume se mendova se e kishin harruar te gjithe edhe isha shume e merzitur , aty nga mesdita kishim per te bere prezantimin per shqiperine edhe isha un ajo qe do e beja vura diskun e powerpointit kur me del nje foto e imja per ditelidnjen time! kishin bere nje projekt shume te bukur me powerpoint gati sa nuk kam qare aty...

  -Se harrova kishin bredh gjysmene vienes te me blinin nje ore me ngjyre roze se me ishte fiksuar

  -Nje bluze shume te lezecme qe e kam akoma qe kishin vene firmat te gjithe nxenesit e klases edhe kishin shkruar dicka per mua..shume gje e vecante.

  -Pastaj me pelqejne shume veshjett pafund dhurata me to por me e bukura eshte nje qe e kam marre pa ndonje rast te vecante ma solli babi nga it xhinse te denim shum cool

  -Edhe ajo qe me pelqen me shume dhurata e tezes qe me solli nje katalog nga bloomingdales edhe me tha te zgjedh nje braceletes qe ishin aty e zgjodha njerine dhe ma dergoi..Love it! ;D


  Ka edhe me por spo me kujtohen ato me te bukurat tani ..



 12. #12
  Why not ? Avatari i lela adela bubu settete
  Anėtarėsuar
  Feb 2009
  Postime
  1,531
  Blog Entries
  35
  Rrespekti
  97

  Gabim Titulli: Dhurata

  kam 1 shoqe qe cdo vit me dhuron kuti tualeti ....
  por e bon kastile sepse e din qe un perdor vetem lapsin e zi dhe maskara
  ahahahahahhahaha
  dhe sa her e shof mvjen me qesh me te madhe...

  un per vete kam qef te blej zakonisht rroba...rrall ndodh qe blej nai varse ose byrzylyk...
  problemi i vetmi i imi eshte qe i blej te shtrrenjta per to dhe per vete ngel pa gjo XD
  kurse te dashurit kur jemi me nai dyqan ... dhe e shof qe i ven syt aty.... perpara e lus qe ti veshi ... pastaj ja blej ...te pakten e di qe i pelqen dhurata ime... ska nevoj per surpriza.
  vath kam dhuruar vetem nje her ....ishin rreth te madh dhe ne mes ishte shkruajtur me te madhe : sexy ......meqe ajo eshte modele e fiksume pas kto gjerave ja dhurova
  me pelqen te bej dhurata te sakta dhe te mira se sa kot mi kot sa me than qe : i bera dhurat

  Ska vend per ty ne jeten time:lekund:
  "La gente cerca la felicitą come quando un ubriaco cerca la sua casa...non la trova ma sa che esiste... "

  "Smart may have the brains, but stupid has the balls"

 13. #13
  3R1
  3R1 nuk ėshtė nė linjė
  rremujaxhije:P Avatari i 3R1
  Anėtarėsuar
  Oct 2008
  Vendndodhja
  ne shtepi...
  Postime
  2,029
  Rrespekti
  115

  Gabim Titulli: Dhurata

  ateher......
  motres ja di shijet
  ajo vetem parfume e bluza don
  me te dashurin kam pa rene ne pike te hallit,se e kam pas qun firmash,e lija lesht e kokes ne dhurata
  x gjysherit nuk ja kam haberin
  mamase i pelqejne shume bizhuterite(byzylyqe,vathe,unaza ,varse)
  x babane kemishe me kollare,gjithmone!!
  shoqeve noj rrobe shoqeruar me noj gjo simbolike e domethenese
  mua cfare me kane dhurar me ka pelqyer,se gjithmone me pyesnin para se tme benin dhurata

  You're not Albanian??
  It's :ok, nobody is Perfect!!!



  ..kerko te dish kush je,e te jesh ajo qe din.. :viola:

 14. #14
  missing you.... Avatari i ERA_VL
  Anėtarėsuar
  Sep 2008
  Vendndodhja
  ne mendjen dhe zemren e tij...
  Postime
  1,391
  Rrespekti
  72

  Gabim Titulli: Dhurata

  kur duhet te bej dhurata jam shume ne siklet...jo i pelqen, jo s'i pelqen dhe ju ngel qejfi pastaj...megjithate bej dhurata, por jo shume....por dhe une kam marre goxha dhurata..me shume me jane dhuruar varese...por qe nuk i preferoj...shpresoj ti mbaj ne te ardhmen se me eshte mbushur sirtari plot, nese jo mire jane aty....dhurata qe preferoj me shume jane vethet....nuk ngopem me veth...kur me pyesin se cfare dua per ditelindje them direkt "veth"....

  e di si eshte puna....te bashkohet qielli me token, une s'ndryshoj mendje....

 15. #15
  Une jam..... Avatari i cat-woman
  Anėtarėsuar
  Nov 2009
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  1,524
  Rrespekti
  68

  Gabim Titulli: Dhurata

  eshte e vertete qe kur don te besh nje dhurate per kedo qofte gjithmone ndihem keq sillem neper dyqane dhe nuk vendos dot.....sa per mua nga njerezit shume te afert zakonisht marr gjera te kendshme...si lule libra varese e te tjera nga njeriu i zemres zakonisht unaza per ne gishtin e vogel se jam e fiksuar

  Te jetosh eshte dicka e perditshme...te dish te jetosh eshte zgjuarsi...te kesh zgjuarsi eshte merite

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
Regjistrohuni The Facebook Platform


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182