Faqja 1 nga 3 1 2 3 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 20 nga 49
Like Tree16Likes

Teme: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

 1. #1
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Revista Forbes ka publikuar emrat e qyteteve me te bukura ne bote.
  10 qytet me te bukura jan:

  1. Vancouver (Kanada)
  2. Sydney (Australi)
  3. Firence (Itali)
  4. Venecia (Itali)
  5. Cape Town (Afrikė e Jugut)
  6. San Francisco (SHBA)
  7. Chicago (SHBA)
  8. New York City (SHBA)
  9. Londra (Angli)
  10. Cambridge (Angli)
  11. Tokio (Japoni)

  Per ju cili mbetet qyteti me i bukur, me sa keni vizituar deri me sot?


  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 2. #2
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Braila Romania
  Mosha
  30
  Postime
  15,411
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Me i bukuri smund te them sepse sdo qytet ka bukurine e tij .Por franca mund te them .Monte carlo fantastik.

  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 3. #3
  Imperator
  Antarėsuar nė
  Jul 2009
  Postime
  45
  Forca e Rrespektit
  47

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Budapesti, Viena, Dublini, Praga, Shėn Petersburgu dhe Moska.

  Dulce et decorum est pro patria mori

 4. #4
  VIP Avatari i Bianca SK
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Al calduccio nel cuore della mia famiglia....:)
  Postime
  3,994
  Forca e Rrespektit
  122

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Ueeee pse nuk eshte Roma tek kjo lista????
  Sdq me sa kam vizituar une deri me sot,qyteti me i bukur per mua mbetet Roma...Eshte magjike.Gjithesesi pasi te bej kete itinerarin qe kam ne mendje do u tregoj se cili qytet me ka pelqyer me shume.

  Non c'č un amica migliore di una sorella , e non c'č una sorella migliore di te.

 5. #5
  Miss Rrumuja Avatari i Apshu
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Vendodhja
  N'tokė time!
  Postime
  67
  Forca e Rrespektit
  42

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Venezia
  Romė
  Athinė....


  Parisi me tė dėgjuar

  Io Non Saro Mai Nessuno Ma Nessuno Sara Mai Come Me

  La peggior solitudine č essere privi di un'amicizia sincera.


  Shif me sy e plas me tasta! :

 6. #6
  Lost out in the desert Avatari i *Linda*
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  25
  Postime
  854
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  143

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Nga ato qe kam pare, Venecia me ka hy ne zemer me shume se gjitha magjine e saj s'e ka asnje qytet. Gjithashtu arti lashtesija e Romes s'ka krahasime. E mrekullueshme dhe romantike Praha, qe mund ta klasifikoj nder qytetet me te bukura qe kam pare deri tani. Monte Carlo ka nje port fantastik, por me te bukura mund te konsideroj Nizze e Cannes. Per te mos me pelqyer dhe aq ka qene Bruxell, nuk ishte aq sa prisja. Parisi shume romantik, dhe ky qytet madheshtor. Bern por sidomos paesazhet e Svicerres s'kan te krahasuar, e mrekullueshme dhe ajo. Qytet tjera kur t'i shoh do i komentoj

  P.s. Me i bukuri mbi gjitha mbetet qyteti im ne mes te maleve te atdheut tim hihi


  It can't rain forever!

 7. #7
  VIP Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,382
  Forca e Rrespektit
  2077

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Ju besoj eksperteve dhe perderisa ata kane thene eshte Vancoveri , patjeter qe ai eshte.


 8. #8
  3R1
  3R1 eshte jashte linje
  rremujaxhije:P Avatari i 3R1
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  ne shtepi...
  Postime
  2,029
  Forca e Rrespektit
  112

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  i kam vizituar si venezien,si firencen....ishin te bukura,por......vetem kaq:9
  mendoj qe kur te iki ne rome te bianka....ateher do them qe SI ROMA NUK KA

  You're not Albanian??
  It's :ok, nobody is Perfect!!!  ..kerko te dish kush je,e te jesh ajo qe din.. :viola:

 9. #9
  VIP Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,609
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  151

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  po me ben cudi si nuk e kan vene parisin,kur eshte cilesuar si kryeqyteti i botes...nuk kam vizituar asnje,por me aq sa kam pare..parisi eshte i preferuari im,

  :fluturoze:"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.:fluturoze:

 10. #10
  zevzeke Avatari i silvana IMAJ
  Antarėsuar nė
  Jan 2010
  Mosha
  29
  Postime
  285
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  48

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  venezia č vertet unike,pasi i tere qyteti ngrihet mbi nje kanal ujor ,,,ngado lundrohet me vaporino,me gondole nje shetitje.te tjerat kur t'i vizitojme.
  besoj se LUVRI(MUZE ) NE FRANCE,č x t'u klasifikuar nder me te bukurit.

  FAKTI QE DI SI TE LEXOSH NUK ESHTE ASGJE , E GJITHE PUNA ESHTE TE DISH SE CFARE TE LEXOSH !!!


  "]ANTHONY TROLLOPE

 11. #11
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,757
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3218

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Tiranaaaaaa

  SHINE ON!

  Sęglópur

  be young , be dope , be proud

 12. #12
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Me vjen keq Yellow, por Vlora eshte me e bukur

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 13. #13
  E3
  E3 eshte jashte linje
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  8,808
  Forca e Rrespektit
  2581

  Default Qytetet me te populluara te botes

  Ndersa zzinna ka postuar qytetet me te bukura une po postoj qytetet me te populluara mqs kane te njejtin subjekt.
  Jetojme ne nje bote te madhe dhe shume te populluar. Numri i banore te planetit Toke e kalon shifren e 6,8 miliard jeteve, mbipopullimi i planetit po behet cdo dite e me teper nje faktor serioz qe ndikon drejt per se drejti cilesine e jetes tone. Nje pjese e madhe e popullesise banon e mbledhur neper qytete, mega qytete. Aty ku smogu, varferia, papastertia dhe shfrytezimi kalojne cdo cak. Ne kemi bere nje renditje te qyteteve me te populluara ne bote. Vlen per tu theksuar se ne kete renditje nuk do te gjejme asnje qytet amerikan apo europian ( me perjashtim te Moskes ).  1. Shanghai, China 14,348,535 banore  2. Mumbai, India 11,914,398 banore
  3. Beijing, China 11,509,595 banore


  4. Sćo Paulo, Brazil 11,016,703 banore  5. Seoul, Korea 9,895,217 banore  6. Moscow, Russia 10,433,869 banore  7. Dehli, India 9,817,439 banore  8. Chongqing, China 9,691,901 banore
  9. Istanbul, Turkey 9,555,719 banore  10. Karachi, Pakistan 9,339,023 banore

  kreta flakita likes this.

 14. #14
  in dolce attesa Avatari i ida angel
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,202
  Forca e Rrespektit
  2060

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Waw sa vende te bukura keto ne foto ,me pelqyen shume .
  Une s'kam qen ne asnje vend jashte shtetit ( sa inat )...por me sa kam degjuar thone se Parisi eshte i bukur ....mbase do kem fatin ta shikoj nga afer .


  I love you daddy
  :flamuri:

 15. #15
  Playin' guitar on MTV! Avatari i theaxeofpain
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Vendodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  452
  Forca e Rrespektit
  49

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Me ka pelqyer jashtezakonisht shume Mynihu. Qytet jashtezakonisht i paster, i vjeter me ndertesa mijera vjecare, dhe me nje infastrukture te habitshme. Edhe Selaniku eshte goxha i bukur. Ndersa qyteti qe ma ka shpif ka qene Kairo.

  Give a man a fish, and he will eat for one day.
  Teach a man how to fish, and he will eat fish for his whole life.
  Teach a man religion, and he will die praying for a fish.

 16. #16
  Hbk
  Hbk eshte jashte linje
  Anėtar Aktiv Avatari i Hbk
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Vendodhja
  In the rainbow
  Mosha
  24
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  48

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  ne pergjithsi me pelqejn qytet evropiane si Paris,Mynih,Amsterdam,Barcelona....

  Everywhere is freaks and hairies,Dykes and fairies, tell me where is sanity,Tax the rich, feed the poor,Till there are no rich no more,Population keeps on breeding,Nation bleeding, still more feeding economy,Life is funny, skies are sunny,Bees make honey, who needs money, monopoly,World pollution, theres no solution,Institution, electrocution,Just black and white, rich or poor,Them and us, stop the war...
  Id love to change the world
  But I dont know what to do
  So Ill leave it up to you ...

 17. #17
  missing you.... Avatari i ERA_VL
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  ne mendjen dhe zemren e tij...
  Postime
  1,391
  Forca e Rrespektit
  68

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  shume te bukura ato qytetet ne foto...do i ze me radhe qe nga fotua e pare dhe do shkoj ti vizitoj...

  e di si eshte puna....te bashkohet qielli me token, une s'ndryshoj mendje....

 18. #18
  demton_rende_shendetin Avatari i fight_cllub_al
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  roma
  Mosha
  26
  Postime
  2,085
  Forca e Rrespektit
  143

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  me aq sa kam pa , roma roma si roma naten nuk ka (flas per qendren se po u afrove ktej nga periferia pastaj me vnu durt ne koke ) .... per ato qe skam pa , mendoj se dubai duhet te jet super

  fjalt e mia ma t'kqija jan ma te mira se tuat ma t'mirat....

 19. #19
  VIP Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,098
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  541

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Cudi qe asnje nga vendet e Amerikes se Jugut nuk eshte ne kete 11-she.
  Une jam per vendet malore. Deri tani ato vendet malore ne shtetin e Tennessee me kane pelqyer shume...


 20. #20
  Anėtar i ri Avatari i selli
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Postime
  190
  Forca e Rrespektit
  83

  Default Titulli: Cilat jan qytet me te bukura ne bote?

  Firenze...me te vertete eshte sh i bukur...


Faqja 1 nga 3 1 2 3 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 13
  Postimi i Fundit: 02-07-13, 23:03
 2. Cili qytet i ka vajzat me te bukura??
  Nga Giovanni ne forum Sondazhe dhe votime
  Pergjigje: 227
  Postimi i Fundit: 22-05-13, 23:14
 3. I vetmi qytet nė botė pa pemė!
  Nga Tuana ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-03-13, 01:07

Etiketa per kete Teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181