Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 3 nga 7 I pariI pari 1 2 3 4 5 6 7 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 41 nga 60 e 135

Temė: Shtepia ideale

 1. #1
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Shtepia ideale

  Shtepia ideale

  Ja disa plane dhe modele per shtepin tuaj.
  Ju pelqen ndonje nga keto shtepite ? Apo me teper preferoni shtepite e medha qe shumica e shqiptareve te tilla i ndertojne?
  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga *deliza* : 24-07-09 nė 01:48
  Likes ReNdEx, iLirjam, kreta flakita, Sweetie, KENT and 1 others liked this post
   
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 2. #41
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Anėtarėsuar
  Jun 2009
  Postime
  5,520
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  3618

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  uau ,kam patur para disa vitesh ne dhome,me topolino

 3. #42
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  Si ta rregulloni dhomėn e fėmijėve


  Kur tė vendosni ta rregulloni dhomėn e fėmijėve tuaj, gjithsesi duhet qė, nė kėtė aktivitet, t’i pėrfshini edhe ata. Lejoni ata qė tė krijojnė mbretėrinė e tyre tė vogėl, pėr ē’gjė do t’u falėnderojnė mė vonė.

  Fėmijėt kanė nevojė pėr hapėsirė, e jo pėr mobile tė tepėrta. Atyre u mjafton njė shtrat i rehatshėm, tavolina e punės, ormani dhe ndonjė raft.

  Pėrcaktohuni pėr mobile tė thjeshta

  Nė shumicėn e shtėpive, sidomos nė banesa, nuk ka dhoma tė mėdha tė fėmijėve, ku mund tė rrinė dy a mė shumė fėmijė. Pėr kėtė shkak, duhet njė imagjinatė e pasur pėr rregullimin e kėtyre ambienteve. Mobilet duhet tė jenė praktike, tė thjeshta dhe pa vija tė mprehta, prandaj mė sė miri ėshtė qė tė pėrcaktoheni pėr mobile qė kanė shumė funksione. Shfrytėzojeni ēdo centimetėr tė ambientit, nė mėnyrė qė tė keni vend pėr rroba, shtroja e mbuloja, libra dhe lodra. Mos vini tepihė dhe perde tė rėnda, meqė aty grumbullohet pluhuri.

  Shtrati le tė ‘rritet’ me fėmijėn

  Nė shtratin e thjeshtė me gjatėsi 190 cm dhe gjerėsi 90 cm, fėmija mund tė flejė nga mosha 3 vjeēare, e derisa tė rritet. Zgjidhni modelet pa detaje tė shumta dhe, ēdo pesė vjet, ndėrrojeni dyshekun. Pėr fėmijėt mė tė vegjėl pėrdorni ēarēafė dhe mbulesa me ngjyra pastele, me personazhe nga filmat e vizatuar, e kur tė rriten paksa, lėri vetė ata qė tė zgjedhin shtrojat dhe mbulojat sipas qejfit tė tyre.

  E lodrat?

  Fėmijėt duhet tė marrin pjesė nė rregullimin e dhomės sė tyre, meqė kjo do tė jetė mbretėria e tyre e vogėl ku do tė mėsojnė, luajnė dhe flenė. Blijuni atyre njė arkė tė bukur druri tė cilėn mund ta pėrdorin si ulėse, objekt pėr tė luajtur, dhomė tė kukullės dhe vend ku do tė lėnė lodrat e tyre.

  Zgjidheni tavolinėn me kujdes

  Fėmija duhet tė ketė ambient tė mjaftueshėm pėr tė mėsuar dhe tė ketė rafte pėr vendosjen e librave, fletoreve dhe gjėsendeve tė tjera shkollore. Kjo nuk dmth se tavolina e tyre duhet tė jetė mė modernia, apo mė e shtrenjta. Mjafton qė ajo tė jetė praktike. Bile, fėmijėve mė shumė u pėlqejnė gjėrat e thjeshta dhe tė improvizuara, sesa ato tė shtrenjtat dhe tė komplikuarat.

  Rregullimi funksional

  Nėse dhoma e fėmijėve tuaj ėshtė tepėr e vogėl, ku duhet tė vendosni dy shtretėr, atėherė ėshtė mė mirė qė tė pėrcaktoheni pėr shtretėrit nė kat. Modelet mė tė mira janė ato qė kanė dollap shtesė pėr vendosjen e lodrave, mbulesave, apo dyshekut shtesė, nė rastet kur ju vjen ndonjė shok a shoqe pėr tė bujtur.


  aktualiteti
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 4. #43
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  Rregullimi i shtėpisė ne stilin japonez

  Stili japonez i dekorimit te shtėpive, ne kohe te fundit ka filluar te praktikohet shume ne vendet perėndimore.
  Stili japonez i dekorimit te shtėpive, ne kohe te fundit ka filluar te praktikohet shume ne vendet perėndimore. Stili japonez konsiderohet si njė nga stilet me te rehatshme dhe me ekzotike.

  Stili tradicional japonez bazohet ne drejtpeshimin ne mes te ambientit dhe objekteve. Objektet nuk janė te mprehta dhe nuk janė te definuara. Janė fleksibile dhe lehte bartet nga njė vend ne tjetrin. Mobiliet kryesisht janė nga materialet natyrale si bambuja, druri dhe letra. Gjate rregullimit te ambientit ne stilin japonez drita duhet te jete indirekte, kryesisht fshihet pas ndonjė objekti dhe ne kėtė mėnyrė merr ngjyre me te ngrohte. Rendėsi te madhe kane edhe bimėt. Orkidetė dhe bonsai janė te domosdoshėm pėr te dekoruar njė ambient ne stilin japonez.  ikub.al

  ---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:09 ----------


  Cfare perde te zgjedhim?

  Estetika nė shtėpi, ėshtė njė kėnaqėsi si pėr burrin, ashtu edhe pėr gruan. Sa mė komode dhe e rregullt tė jetė njė dhomė apo ambienti ku jeton, aq mė i qetė dhe mė i koncentruar ėshtė edhe individi nė punėn e tij. Sigurisht, kjo situatė,ndikon mjaft edhe nė edukimin e fėmijėve. Pak e ēuditshme si temė, por qė mjaft e rėndėsishme pėr zonja e shtėpisė. Pėrzgjedhja e perdeve... Kjo duhet tė bėhet nė raport me mobiljet dhe orenditė tjera tė dhomės. Pėr dhomat e mbushura me mobilje mė sportive, do tė shkonin modelet e thjeshta tė perdeve. Apo pse jo, pėr dhomat ku kolltuqet dhe tapetet janė me zbukurime e figura tė ndryshme, atėherė perdet preferohen tė jenė tyl i hollė dhe me pak ngjyra mbase edhe njė ngjyrėshe. Ato nuk duhet tė jenė tė ekzagjeruara. Nė tė kundėrt, as mobiljet e as perdet nuk do tregonin cilėsinė dhe bukurinė e saj. Nė nja rast tė tillė, ambienti do tė dukej rrėmujė dhe jo cilėsor.


  Pėr dhomat e shtruara nė mėnyrė klasike, nuk duhet tė mendohen kurrsesi modele sportive perdesh.

  Perdet e pėrgatitura nga materiale tė ndryshme, mund tė pėrdoren nė mėnyra tė ndryshme. Materialet mund tė jenė mėndafsh, pambuk apo edhe lino. Kėto materiale mund tė jenė pak mė tė shtrenjta se tė tjera, por janė shumė mė tė qėndrueshme karshi dritės sė diellit, pluhurit. Kėto materiale nuk duhet tė lahen kurrsesi nė makinat larėse. Mė e mira, ėshtė larja nėpėr pastrimet kimike, por qė mund tė provohet edhe larja me dorė me ujė tė vaktė dhe detergjentė zgjedhur mirė.


  Pėr dritaret e mėdha

  Pėr dritaret e mėdha, preferohen perde nga material i trashė nė trajtė kadifeje. Njė plotėsim pėr ta do tė ishin disa panorama tė vogla pėrreth tyre dhe pse jo edhe disa jatėkė tė vegjėl qė tė zbukurojnė mjedisin pėrreth. Gjatėsia e kėtyre perdeve, duhet tė jetė deri nė tokė.
  Pėr sallonet apo soxhornot siē kanė nisur tė quhen, do tė preferoheshin ngjarat vishnje, jeshile, e verdhė e errėt, kafe, e kuqe dhe tonet e ngjyrės bezhė. Vendimi pėr kėto merret sipas mobiljeve qė keni nė dhomė. Por nėse nė sallon keni mobilje dhe tapetė me dekoracione tė shumta, njė tyl i lehtė do tė qėndronte mė kėndshėm.  Pėr dhomat e fėmijėve

  Pėr dhomat e fėmijėve, perdet duhet tė qėndrojnė larg ekzagjerimeve. Pėr kėto dhoma, nuk do tė preferoheshin perde tė gjata deri nė tokė, por deri sa tė mbulohet dritarja. Materiale tė lehta dhe tė buta do tė jepnin njė atmosferė mė tė pranueshme pėr karakterin e moshės. Nėse do tė pėrdoret tyl, atėherė pėr dhomat e djemve, mund tė pėrzgjidhen perde me figura heronjsh kinematografikė apo filmash vizatimorė, qė djemtė i pėlqejnė. Pėr vajzat, disa flutura apo lule qė zbukurojnė dekorin e perdes. Copa qė teprojnė nga perdet, mund tė pėrdoren edhe pėr dekoracione tė ndryshme brenda dhomės.


  Pėr ambientet e gatimit

  Dhomat e gatimit janė ato qė kanė nevojė pėr mė shumė dritė dhe ajrosje nė njė shtėpi. Gatimi i pėrditshėm dhe disa herė nė ditė, bėn qė kėto ambiente tė shoqėrohen vazhdimisht nga aroma tė ndryshme, avuj etj. Perdet pėr kėto dhoma, duhet tė mendohen tė jenė nga materiale qė mund tė lahen lehtė dhe shpesh. Kurrsesi nuk duhet tė zgjidhen modele qė zgjaten deri nė tokė. Ngjyrat duhet tė jenė jo tė errėta, pasi krijojnė gjendje stresuese.  ikub.al
  Likes iLirjam liked this post
   
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 5. #44
  demton_rende_shendetin Avatari i fight_cllub_al
  Anėtarėsuar
  Sep 2008
  Vendndodhja
  roma
  Mosha
  29
  Postime
  2,074
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  155

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  kur te planifikoj shtepine time ideale .... gjeja me e rendesishme do jete: personat qe do fus poshte catise se saje .... nese kta jan ideal , ska rendesi se sa dhoma e guzhine mund te kete .... eshte patjeter shtepi ideale
  fjalt e mia ma t'kqija jan ma te mira se tuat ma t'mirat....

 6. #45
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fight_cllub_al Shiko postimin
  kur te planifikoj shtepine time ideale .... gjeja me e rendesishme do jete: personat qe do fus poshte catise se saje .... nese kta jan ideal , ska rendesi se sa dhoma e guzhine mund te kete .... eshte patjeter shtepi ideale
  Fatkeqsisht temes ashtu i ka ngel titulli..te kem mundesi ja nderoj po ka ca postime pastaj qe nuk pershtaten...Nese i shihni artikujt qe jan sjell jane me shume keshilla, ide, sygjerime se si ne nje menyre me te bukur te rregullohej enterieri i shtepise....Pastaj sa i perket harmonise ne familje dihet se te gjithe luftojme per nje ideal te tille ....

  Do ju sygjeroja te gjitheve ti merni me teper si ide dhe asgje me teper se kjo .
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 7. #46
  Cezma Ferres Avatari i milloshi
  Anėtarėsuar
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Dededo
  Mosha
  26
  Postime
  325
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  56

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  mjafton qe te mos te kem asnje te pa deshiruar ne shtepi...
  persa i perket arkitektures dhe mobilimit.......besoj se jan gjera qe nuk tregohen pa shembuj konkret..

 8. #47
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Anėtarėsuar
  Jun 2009
  Postime
  5,520
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  3618

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  e bardhe

 9. #48
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Anėtarėsuar
  Nov 2008
  Vendndodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,158
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Rrespekti
  4899

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  Delii shume te bukura keto shtepit!Une sdua shume mi nje keshtjell ose nje vil nga keto..si thua ti ke do me japesh?!..ihihi
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 10. #49
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  Menyra te lehta dhe pa shpenzime per te zbukuruar muret  * Varni shume korniza  Gjeni korniza antike ne treg, hiquni pjesen e pasme, ne menyre qe te shihni tejpertej dhe varini ne grupe te medha me nga 10-15 cop. Mos u shqetesoni nese kornizat nuk kombinojne, ky eshte qellimi. Sa me te shumellojshme te jene kornizat, aq me bukur do te duken.

  * Nje boje e shpejte

  Perdorni shirit lyerjeje per te krijuar disa kuti ne qender te murit. Lyejini kutit me ngjyra te ndryshme per nje pamje unike. Zgjidhni ngjyra te hapura si bizelja, per ti dhene gjalleri, ose per dicka me te ngrohte, zgjidhni kafen e tokes dhe te gjelbren.

  * Gjeni gjera nga femijeria juaj  Merrni mamane ne telefon dhe pyeteni nese ka ruajtur ndonje krijim tuajin kur keni qe e vogel. Vizatimet e femijeve jane abstrakte dhe te mbushura me ngjyra te celura dhe do ti japin menjehere gjalleri ambjentit nese i vendosni ne mure. Per me teper ato jane edhe nje pikenisje per biseda kur ju vizitojne miq.

  * Fotografoni dicka
  Dilni jashte me aparatin tuaj dhe beni disa foto: lule, tabela ne rruge, cfare tju kap syri. E bukura e aparatit dixhital eshte se nuk mund te gaboni, pasi aparati fokusohet vete. Pastaj zgjidhni ate qe ju pelqen me shume dhe zmadhojeni me permasat e nje posteri. Sa me te madhe ta beni, aq me shume vend do te zere dhe aq me shume variacion do ti shtoje dhomes tuaj.

  * Zgjidhni leter te bukur

  Shkoni ne nje dyqan qe shesin letra muri dhe zgjidhni nje rulon me figura te bukura. Blini disa korniza te lira dhe brenda tyre ngjisni letren. Varini ne grupe me nga kater qe te duket me shik.

  ikub.al
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 11. #50
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Postime
  15,654
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1359

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  Te gjitha te bukura,shtepia me pelqeu me shume ajo e treta...Ndersa per dhomat,sdo zgjidhja asnjeren nga ato kam qejf ta zgjedh e ta bej vete sipas deshires...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 12. #51
  Anėtar i Nderuar Avatari i Snow Hristina
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Vendndodhja
  ne djall ska cte te duhet ty
  Mosha
  30
  Postime
  3,720
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  242

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  te gjitha fotot qe ke postuar jan shum te bukura. sa per shpi me pelqeu ajo e fundit
  :lekund: Ndonjėherė njerėzit nuk duan tė dėgjojnė tė vėrtetėn,
  sepse ata nuk duan qe iluzionet e tyre tė shkatėrrohen.
  :lekund:

 13. #52
  Etnoshqiptar Avatari i Ylli-1
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  SHQIPERIA ETNIKE
  Postime
  8,285
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1068

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  23-1-.jpg

  Une u solla shtepine time (Oborri akoma do rregulluar)
   
  KOMBI MBI TĖ GJITHA

  Njė ditė pa buzėqeshje, ėshtė ditė e humbur!

  Mos mė quani kosovar, sepse unė sė pari dhe gjithmonė jam SHQIPTAR qė rastėsisht jeton nė Kosovė

 14. #53

  Anėtarėsuar
  Aug 2011
  Postime
  1
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  0

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  shume shtepi te bukura sikur te ishin edhe planet e madhesive sa te mdhaja jane

 15. #54
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  Po ju sjell ca foto qe mund te japin nje ide per adoleshentet qe duan te rregullojne dhomat e tyre ..Jane praktike, unike, te bukura dhe te arenduara me shume stil. ( se paku per mua)..Urroj t'ju pelqejne e pse jo dikujt dhe ti hyne ne pune .

  Likes sweetzzinna liked this post
   
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 16. #55
  Banned
  Anėtarėsuar
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Gjithmon
  Mosha
  33
  Postime
  4,708
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  0

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  kjo me pelqeu shum!

  Shqiptaret ne pergjithsi nuk ndertojn vila,,por pallate 4--5 kate.
  [/CENTER]
  Likes ReNdEx liked this post
   

 17. #56
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,057
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  3063

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  Nje pamje keshtu dua dhe une ( mundesisht ato xhamat te jene nga tavani ne dysheme...)
  Likes *deliza*, ricky_ch liked this post
   
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 18. #57
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  27
  Postime
  3,920
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  393

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  Me pelqen shume perzgjedhja jote Zinna..Pamja nga deti eshte shume qetsuese..Une dua shtepi me obor shume te madh..Me pelqen gjelberimi, lulet..Shtepine nuk do e doja shume te madhe, por e dua enterierin e vecante mbrenda ..
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 19. #58
  Etnoshqiptar Avatari i Ylli-1
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  SHQIPERIA ETNIKE
  Postime
  8,285
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1068

  Gabim Titulli: Shtepia ideale

  Ilirjam, te pelqeu shtepija ime, nuk eshte pallat 4-5 katesh por nje vile-shtepi banimi ne fshat...
  KOMBI MBI TĖ GJITHA

  Njė ditė pa buzėqeshje, ėshtė ditė e humbur!

  Mos mė quani kosovar, sepse unė sė pari dhe gjithmonė jam SHQIPTAR qė rastėsisht jeton nė Kosovė

 20. #59
  Pa Diplome Avatari i LoSsT
  Anėtarėsuar
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Ne Toke
  Postime
  4,668
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  5924

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  Likes ReNdEx, ricky_ch liked this post
   
  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 21. #60
  Anėtar i Nderuar
  Anėtarėsuar
  Feb 2010
  Postime
  4,414
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2822

  Gabim Pe: Shtepia ideale

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sweetzzinna Shiko postimin
  Nje pamje keshtu dua dhe une ( mundesisht ato xhamat te jene nga tavani ne dysheme...)
  ZIZI te lumte edhe une si arkitekt i bashkohem mendimit tend spontan,
  pra duhet pamja, klima, natyra jo ndertesa( mure, dritare, mobilje etc etc)

  Persa i perket temes shtepia ime ideale do te ishte nje shtepi me drite natyrale, e ngrohte ne dimer, e fresket ne vere, me nje mikroklime dhe nje natyre perreth ne te cilen mbizoteron flora dhe fauna, uji, toka etc, ku materialet e perdorura mund te jene druri, guri, xhami, materiale natyrale etc etc por mbi te gjitha ,nje shtepi ekonomike, pa shpenzime energjie, me izolime termike dhe kushtet ambjentale sipas nevojave humane, nje shtepi natyrore njerezore.
  Nje arkitekt i madh ka thene: Njeriu ndihet mire prane asaj nga e cila ka prejardhjen, prane natyres.
  me ilustrim mund te jete kjo,
  nocal-green-dream-home-1.jpg
  earth-house-estate-lattenstrasse-1.jpg
  fallingwater-1.jpg
  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga sweetzzinna : 11-09-11 nė 18:16
  Likes sweetzzinna, ricky_ch liked this post
   
  " Cfare eshte nje mik ?... Eshte nje individ me te cilin keni guxim te jeni vetvetja..."

Faqja 3 nga 7 I pariI pari 1 2 3 4 5 6 7 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tema Tė Njėjta

 1. Partnerėt idealė
  By sweetzzinna in forum Dashuri dhe pasion
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 1 javė mė parė, 01:56
 2. Mosha Ideale per...
  By SuRiAnA in forum Diskutime shoqėrore
  Pėrgjigje: 91
  Postimi i Fundit: 21-12-14, 17:14
 3. Puna ideale.
  By elbruna in forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-09, 14:17

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •