Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Faqja 2 nga 2 I pariI pari 12
Duke shfaqur rezultatet 21 nga 36 e 36

Temė: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

 1. #1
  βeℓℓe ā๓e Avatari i Love
  Anėtarėsuar
  May 2010
  Vendndodhja
  uith maj bejbi ^_^
  Postime
  8,429
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  26
  Rrespekti
  25

  Thumbs up Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Njė fotografe ka dashur tė kundėrshtojė mendimin e shoqėrisė se femrat tė cilat sapo kanė sjellė nė jetė njė fėmijė duhet tė rigjejnė menjėherė formėn e tyre fizike duke pėrmbledhur nė njė libėr fotot nu.do tė shumė nėnave tė reja.  Jade Bell, nėna e njė fėmije, nisi t’i publikonte kėto foto nė Facebook, duke dashur tė pėrcjellė mesazhin se shenjat e paslindjes dhe format jo perfekte kanė bukurinė e tyre.  Fotografja amerikane e pėrcakton si “epidemi” mendimin e shoqėrisė se femrat duhet tė kenė forma perfekte dhe tė mos lejojnė shndėrrimin e trupit tė tyre pas lindjes.  “Tė jesh nėnė ėshtė punė shumė e vėshtirė dhe shoqėria tė bėn tė dukesh si dėshtake kur ti nuk rifiton formėn. Kjo nuk ėshtė e vėrtetė dhe e drejtė. Kėto foto kanė efekt shėrues tek njė shoqėri qė e ka tė gabuar perceptimin pėr tė bukurėn”, shpjegon Bell.
  Tch
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you & i ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ
  Likes Didi, PiNkY liked this post

 2. #21
  Super Moderator Avatari i Arfenilla
  Anėtarėsuar
  Jun 2010
  Postime
  8,701
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  3259

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Nuk besoj qe duhet ti gjykojme ne kete menyre. Cdo femer e perballon ndryshe shtatzanine dhe lindjen (sic e di ka nje % femrash qe bien ne depresion). Jo te gjithe femrat kane mundesi te kujdesen, jo te gjithe femrat kane nje baze dhe mbeshtetje nga partneri, edhe arrine te harojne veten per tju dedikuar femijes.
  Sweet tani kan ndryshu kohrat, e kuptoj ate se mund te ken dhe problem gjat asaj fazes, por kohet kan ndryshu, un e thash me lart tani deri ne 3 femij maximumi i lindjes po behet e thash 3 se 2 1 e jo me shum,dhe rriten ne standaret shum me te larta seq jan rrit nenat tona, pse mos ti kushtoj vetes pak koh se vera po vjen e plazhi eshte i bukur.

  Nuk pretendoj te jem me lart se te gjithe.Por pretendoj qe kurre te mos shkelem nga askush.

 3. #22
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arfenilla Shiko postimin
  Sweet tani kan ndryshu kohrat, e kuptoj ate se mund te ken dhe problem gjat asaj fazes, por kohet kan ndryshu, un e thash me lart tani deri ne 3 femij maximumi i lindjes po behet e thash 3 se 2 1 e jo me shum,dhe rriten ne standaret shum me te larta seq jan rrit nenat tona, pse mos ti kushtoj vetes pak koh se vera po vjen e plazhi eshte i bukur.
  Mjafton te lindesh nje femije e te mbetesh me bark, apo me shenja ne lekuren e barkut. Ska lidhje me numrit e shtatzanive, sa ka lidhje me njeriun, tipin e lekures, e rethana te tjera.
  Pastaj, jo te gjitha duan te vene ne plazh, e te ekspozohen

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 4. #23
  Super Moderator Avatari i Arfenilla
  Anėtarėsuar
  Jun 2010
  Postime
  8,701
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  3259

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sweetzzinna Shiko postimin
  Mjafton te lindesh nje femije e te mbetesh me bark, apo me shenja ne lekuren e barkut. Ska lidhje me numrit e shtatzanive, sa ka lidhje me njeriun, tipin e lekures, e rethana te tjera.
  Pastaj, jo te gjitha duan te vene ne plazh, e te ekspozohen

  kuptohen ato gjera por kujdesi nuk i ben dem askujt..
  ne flasim per ato se po shikojm ne plazh cdo her ,,,se ato se nuk ikin ne plazh e kan me mir se askush nuk mund ti gjykoj perveqe bashkshorti


  Nuk pretendoj te jem me lart se te gjithe.Por pretendoj qe kurre te mos shkelem nga askush.

 5. #24
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arfenilla Shiko postimin

  kuptohen ato gjera por kujdesi nuk i ben dem askujt..
  ne flasim per ato se po shikojm ne plazh cdo her ,,,se ato se nuk ikin ne plazh e kan me mir se askush nuk mund ti gjykoj perveqe bashkshorti
  Nuk po thot njeri mos kujdesen, po them qe jane gjera qe mund te ndodhin ne rethana te ndryshme, jeta nuk eshte vetem roz, ka dhe te zeze, ka dhe te bardh....

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 6. #25
  Super Moderator Avatari i Arfenilla
  Anėtarėsuar
  Jun 2010
  Postime
  8,701
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  3259

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sweetzzinna Shiko postimin
  Nuk po thot njeri mos kujdesen, po them qe jane gjera qe mund te ndodhin ne rethana te ndryshme, jeta nuk eshte vetem roz, ka dhe te zeze, ka dhe te bardh....

  mir askush nuk po i shan pse duken ashtu ato femra,po thjesht nuk duken bukur dhe skemi pse te tregohemi modest, jo duken mir vetem pse kan lind femij.se pash ca koment tilla edhe me lart


  Nuk pretendoj te jem me lart se te gjithe.Por pretendoj qe kurre te mos shkelem nga askush.

 7. #26
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arfenilla Shiko postimin

  mir askush nuk po i shan pse duken ashtu ato femra,po thjesht nuk duken bukur dhe skemi pse te tregohemi modest, jo duken mir vetem pse kan lind femij.se pash ca koment tilla edhe me lart
  Prap po e kthen diskutimin ne nje ceshtje siperfaqore.
  Po ka bark, ka dhe shenja ne bark. EDHE?! Kjo e ben te shemtuar nje femer?!
  Vertet?

  Pas qe ka sjell ne jete nje femije, pasi qe e ka mbajt 9 muaj, ja qe ka dhe pasoja.

  U mundova me siper tju shpjegoj qe jo te gjitha femrat jane nje soj, lekura e disave prishet me keq, disa skane asnje problem.
  Ka femra qe shendoshen shume, ka qe mbesin shkop.

  Por mos arim ne konkluzione qe te bukura sjane, cdo nene eshte e bukur!

  Think Pink! Say NO to breast cancer!
  Likes MasteR liked this post

 8. #27
  I'm offline Avatari i MasteR
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Invisible...
  Postime
  9,528
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1367

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sweetzzinna Shiko postimin

  Por mos arim ne konkluzione qe te bukura sjane, cdo nene eshte e bukur!
  Shume e vertete

  Tė investosh pėr pamjen tėnde, do tė thotė tė paguash pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve...
  Ndėrsa tė investosh pėr arsimin dhe kulturėn tėnde, do tė thotė t'i bėsh tė tjerėt tė 'paguajnė' pėr vėmendjen tėnde!!

 9. #28
  Super Moderator Avatari i Arfenilla
  Anėtarėsuar
  Jun 2010
  Postime
  8,701
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  3259

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sweetzzinna Shiko postimin
  Prap po e kthen diskutimin ne nje ceshtje siperfaqore.
  Po ka bark, ka dhe shenja ne bark. EDHE?! Kjo e ben te shemtuar nje femer?!
  Vertet?

  Pas qe ka sjell ne jete nje femije, pasi qe e ka mbajt 9 muaj, ja qe ka dhe pasoja.

  U mundova me siper tju shpjegoj qe jo te gjitha femrat jane nje soj, lekura e disave prishet me keq, disa skane asnje problem.
  Ka femra qe shendoshen shume, ka qe mbesin shkop.

  Por mos arim ne konkluzione qe te bukura sjane, cdo nene eshte e bukur!
  tani ne flasim per ato femra se kan lind femij , jo per tjera,,,,,,mir ajo gje kuptohet se lekura e njeriu dallon shum nga njera tjetra ca jan me elastike ca jo ,por ashtu pas lindjes me barkun e varur dhe me shum rrudha nuk duken bukur , them per trupin e tyre jo per kontestin e te qenit nene .

  Nuk pretendoj te jem me lart se te gjithe.Por pretendoj qe kurre te mos shkelem nga askush.

 10. #29
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arfenilla Shiko postimin
  tani ne flasim per ato femra se kan lind femij , jo per tjera,,,,,,mir ajo gje kuptohet se lekura e njeriu dallon shum nga njera tjetra ca jan me elastike ca jo ,por ashtu pas lindjes me barkun e varur dhe me shum rrudha nuk duken bukur , them per trupin e tyre jo per kontestin e te qenit nene .
  Nuk mund ta nxjeresh nga konteksti qe ajo ka lindur... nuk eshte se si ka ndodh asgje.
  Njerzit ndryshojne, nuk reagojne nje soj ne situata te njejta. E njejta dhe me femrat, lekura, shtatzania, shenjat.
  Ca propozon? Qe cdo femer qe ka bark pas lindjes te vej te bej operacion estetik, ta heqi?
  Jane ca gjera qe mund ti pranosh ashtu sic vijne, kur prioritetet ndryshojne, kur jeta ndryshon, edhe kur keto gjerat e "vogla" nuk prishin pune.


  Ka femra qe skane lind asnjehere e kane bark te tille. Ka dhe meshkuj me bark te tille, e me shenja. Ndodh e njejta gje, tek njerzit qe shendoshen ne nje periudh te shkurter, e pastaj dobesohen. Pra s'eshte dicka e lidhur thjesht me shtatzanine, e hajd ti vem nje damk-e shemtuar.  E qe te mar te komentoj fotot
  foto 1- ka shenja reth kerthizes, po jane aq pak te dukshme sa se di ku duken te shemtuara.
  foto 2- kjo femer ka nje ndricim ne fytyre qe e ben jo te bukur, por shume te bukur, duket qe eshte pak kohe pas lindjes, jam e sigurt qe do humbi akoma ne peshe
  foto 3- nene me 2 femije, e dobet, me pak bark, e me shenjat ne lateral, ska asgje te keqe, mund te maskohen me roba banjo-trup ne plazh, mqs ky ishte nje nga problemet
  foto 4- prap sme duket kush e di ca shenje...

  Bebe e vogel ne shtepi dmthn responsabilitet. Sidomos tek i pari, kur as nuk ke eksperience... Sdi ku ke koken, e jo me te vesh ne palester te besh ushtrime te shpetosh nga barku....


  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 11. #30
  Super Moderator Avatari i Arfenilla
  Anėtarėsuar
  Jun 2010
  Postime
  8,701
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  3259

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Nuk mund ta nxjeresh nga konteksti qe ajo ka lindur... nuk eshte se si ka ndodh asgje.
  Njerzit ndryshojne, nuk reagojne nje soj ne situata te njejta. E njejta dhe me femrat, lekura, shtatzania, shenjat.
  Ca propozon? Qe cdo femer qe ka bark pas lindjes te vej te bej operacion estetik, ta heqi?
  Jane ca gjera qe mund ti pranosh ashtu sic vijne, kur prioritetet ndryshojne, kur jeta ndryshon, edhe kur keto gjerat e "vogla" nuk prishin pune.


  Ka femra qe skane lind asnjehere e kane bark te tille. Ka dhe meshkuj me bark te tille, e me shenja. Ndodh e njejta gje, tek njerzit qe shendoshen ne nje periudh te shkurter, e pastaj dobesohen. Pra s'eshte dicka e lidhur thjesht me shtatzanine, e hajd ti vem nje damk-e shemtuar.  E qe te mar te komentoj fotot
  foto 1- ka shenja reth kerthizes, po jane aq pak te dukshme sa se di ku duken te shemtuara.
  foto 2- kjo femer ka nje ndricim ne fytyre qe e ben jo te bukur, por shume te bukur, duket qe eshte pak kohe pas lindjes, jam e sigurt qe do humbi akoma ne peshe
  foto 3- nene me 2 femije, e dobet, me pak bark, e me shenjat ne lateral, ska asgje te keqe, mund te maskohen me roba banjo-trup ne plazh, mqs ky ishte nje nga problemet
  foto 4- prap sme duket kush e di ca shenje...

  Bebe e vogel ne shtepi dmthn responsabilitet. Sidomos tek i pari, kur as nuk ke eksperience... Sdi ku ke koken, e jo me te vesh ne palester te besh ushtrime te shpetosh nga barku....
  Jo un jam kunder operacioneve plastike,por them te jen me te kujdeshme ato se kan mundesi , nuk flas per ato se mezi ju del buka e gojes....e ata burra se thua ti mos do thuash edhe per ta se duken bukur sepse se jan dhe ata baba te dikujt(prind)?aspak nuk duken bukur madje ate meshkuj qe ne moshen e re fillojn te ju rrite barku duke mjaft keq cdo her,palester nese nuk mund te beshe se mungojn leku ,vrapimin askush nuk ta ndalon ase te beshe gjimnastik, ne qe ne sh. fillore i kemi mesu dobit e shendetit,ato se duan te kujdesn per trupin dhe shendetin i takon qe ne oret e para te mengjesi duke vrapu madje dhe te rrituri ne nje mosh shum te shtyer,problemi qendron te ato femra-meshkuj se jan dembel thuaj.! nuk e di pse thua sikur po i etiketoj un me nje njoll shum te keqe!!un e thash se cdo nene eshte e bukur si nene,,,,,,,, e nese flasim per kujdesin ndaj trupit te saj ajo edhe po shifet.
  te foto e par nuk duket edhe keq! per tjera shifen mir............

  p.s mos e dramatizo dhe ti shum qeshtjen e nje femiut te lutem!! gjyshet tona ketu kan lind ka 12 femij dhe jan kujdes sh mir per shpi per ara per femij e tani me nje femij ueeeeeeeeeeeeeeee mbaruam.


  Nuk pretendoj te jem me lart se te gjithe.Por pretendoj qe kurre te mos shkelem nga askush.

 12. #31
  FISEBILIL-LAH Avatari i Ado
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Prishtinė/Republic Of Kosova...
  Mosha
  26
  Postime
  5,311
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  847

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  shum qka pash , por bukuri nuk pash tek kjo tem

  Qur'an Is Not A Book Of SCIENCE. It's a Book Of SIGNS.

  All-llahu Ekber .
  La ilahe il-Allah.

 13. #32
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arfenilla Shiko postimin
  Jo un jam kunder operacioneve plastike,por them te jen me te kujdeshme ato se kan mundesi , nuk flas per ato se mezi ju del buka e gojes....e ata burra se thua ti mos do thuash edhe per ta se duken bukur sepse se jan dhe ata baba te dikujt(prind)?aspak nuk duken bukur madje ate meshkuj qe ne moshen e re fillojn te ju rrite barku duke mjaft keq cdo her,palester nese nuk mund te beshe se mungojn leku ,vrapimin askush nuk ta ndalon ase te beshe gjimnastik, ne qe ne sh. fillore i kemi mesu dobit e shendetit,ato se duan te kujdesn per trupin dhe shendetin i takon qe ne oret e para te mengjesi duke vrapu madje dhe te rrituri ne nje mosh shum te shtyer,problemi qendron te ato femra-meshkuj se jan dembel thuaj.! nuk e di pse thua sikur po i etiketoj un me nje njoll shum te keqe!!un e thash se cdo nene eshte e bukur si nene,,,,,,,, e nese flasim per kujdesin ndaj trupit te saj ajo edhe po shifet.
  te foto e par nuk duket edhe keq! per tjera shifen mir............

  p.s mos e dramatizo dhe ti shum qeshtjen e nje femiut te lutem!! gjyshet tona ketu kan lind ka 12 femij dhe jan kujdes sh mir per shpi per ara per femij e tani me nje femij ueeeeeeeeeeeeeeee mbaruam.
  Kjo puna e gjysheve me eshte bere melodi qe me perseritet here pas here kur mungon ndonje motiv apo arsyje per te thene.
  Clidhje kane gjyshet tona??? Ja ke pare barkun gjyshes? Je e sigurt qe ska nga ato shenjat?

  Koha ndryshon, njeriu ndryshon, ritmi i jetes ndryshon!
  Nqs gjyshja ime bente 12 femije, kishte nje jete aktive nga ora 6 e mengjesit e deri ne 12 kur i vinte ne gjume te gjithe.
  Ushqimin qe hante gjyshja ime sdo e gjej me une asnjehere sot (pale ca shkruajne budalleqe bio e ster bio).
  Mjedisi qe ka jetuar gjyshja ime, nuk krahesohet me ca jetoj une.
  Te gjitha jane faktore qe influencojne, e qe bejne diferencen midis meje dhe gjyshes time.


  Ti thua njerez dembela. Po njerzit jane dembela, se smendojne me gje tjeter pervec punes, aty eshte baza.
  Po nuk me intereson kjo kategori njerzish ne kete teme, flasim vetem per barkun e shtatzaneve. Ti thua te kene kujdes. Nqs do lexoje postimet e mia, e kam thene shume qart

  1. sa me heret beheni nena aq me mire (lekura eshte me e re, edhe me e "gatshme" te duroj ndryshimet)
  2. sigurohuni qe gjate shtatzanise e hidratoni sic duhet lekuren tuaj, po ashtu perdorni kremra speciale (me vitamina E, elastin, kolagjen)
  3. mos shtoni ne peshe me shume sec duhet, ne shtatzani nuk duhet te hani sa 2, e te rini pa bere levizje. Shtatzania (normale, pa komplikime) ju lejon te vazhdoni te keni jete aktive, te beni e sport (sipas muajit qe jeni, ka ushtrime te adaptuara).
  por as keto smund te te garantojne 100% qe do jesh si e re pas shtatzanise, jane gjera qe ndodhin e ato shenjat qe i keni bere si gogol ne kete teme!

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 14. #33
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Anėtarėsuar
  Dec 2011
  Postime
  4,993
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  5586

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  zina dhe Arfe: spo i nxirni fund ksaj teme mduket,,, lereni tani e kthehuni prap pasi tbeheni nena.. me ate kohe do e ken iperjetuar cdo gje e do flisni dhe nga praktika jo vetem teoria ...

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Soulmind : 07-07-13 nė 09:23
  I don't like what are you doing, but I respect who you are, because who you are tomorrow might be better than who I am today...

 15. #34
  ɹǝʇʇǝB uɐɥT ǝɟıL Avatari i Nicktjeter
  Anėtarėsuar
  Oct 2012
  Vendndodhja
  。◕‿◕。
  Postime
  4,572
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  5828

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Kot i keni rene Lostit ne qafe se ta shpif ca

  Por une dua te them qe ska gje tjeter qe adhuroj me shume se sa barkun e bute te mamit tim

  Chi getta semi al vento farą fiorire il cielo

 16. #35
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Vendndodhja
  PerTej HoriZontit
  Postime
  9,190
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Eshte nje nder fazat me te embla me femrore,,dhe me te mrekullueshme,,te trupit femror..(kush nuk arrin te shohi kete gje,,ai/ajo nuk njef ndjenja as dashuri)...
  Eshte nje ndjesi,,lirie e bashkangjitur me ato dhimbjet e buta qe trupi pervetsohet dalengadal te marri veten,,,e nderkoh ne duar ke frutin e jetes,,,femijen e saj,,,...)))

  Puna e rrudhave tek lekura eshte me shume veqori gjenetike e lekures ,,s'do thote qe ngelin vetem ne shtatezani,,p.sh dhe kur merr ca kg dhe i humb,ne qofte se lekura S"ka elasticitetin e duhur,,ngelin shenja rrudhash...keshtu dhe tek shtatezania,,ka femra qe u ngelen shenja ka qe s"u ngelen fare.
 17. #36
  Kate 💖 Avatari i ida angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,261
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2055

  Gabim Titulli: Bukuria e femrave qė sapo kanė lindur

  Sa keq kta meshkujt e forumit e mbase dhe ne teresi .... shume egoista ...... Edhe e rendojne gruan i japin misione per ca muaj edhe tremben nga rrudhat e barkut te grave , pse me telekomand behet femija
  Zizi ne shqip ato rrudhat quhen smagliatura (zmaliatura)
  Ps. Nuk eshte fjale shqip, por e adaptuar ( se mos vin ndonje e na hap fjalore sa per info )


  I love you daddy
  :flamuri:

Faqja 2 nga 2 I pariI pari 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •