Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 16 nga 16

Teme: Akullorja krijon varėsi si kokaina

 1. #1
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10

  Akullorja krijon varėsi si kokaina

  akullorja-varesia-jpg

  Njė studim i ri ka dalė nė pėrfundim se dėshira pėr akullore i ngjan shumė asaj dėshire qė provojnė tė droguarit.

  Kėrkimi, i publikuar online nga ‘American Journal of Clinical Nutrition’, tregon se akullorja mund tė krijojė varėsi tek njerėzit njėlloj siē krijon kokaina tek ata qė e pėrdorin rregullisht.


  Dr. Kyle Burger u shpreh pėr ‘The Telegraph’: “Mėnyra se si truri reagon pas konsumimit tė akullores ėshtė e njėjtė me reagimin e trurit tė atyre qė pėrdorin kokainė. Sa mė shumė tė hash akullore aq mė shumė kėrkon pėr tė ndjerė edhe njėherė kėnaqėsinė e mėparshme.”

  Studimi ka vėzhguar 150 adoleshėntė tė moshės 14-16 vjeē. Studiuesit u dhanė atyre sasi tė ndryshme akulloresh dhe ata qė konsumuan mė tepėr kėrkonin sėrish, por e shijonin gjithmonė e mė pak dhe pėr kėtė arsye duheshin sasi edhe mė tė mėdha akulloreje pėr tė kėnaqur organizmin.


  B:t.chanel

 2. #2
  Anėtar i Respektuar Avatari i diku diku
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,813
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  607

  Pe: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  E dishim

 3. #3
  Anėtar i Nderuar Avatari i flowmaster
  Antarėsuar nė
  Nov 2011
  Vendodhja
  Duke dremitur nen nje peme ulliri..
  Postime
  2,195
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1209

  Pe: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Prandaj sme mjaftonte mua nje Magnum me lajthi..
  “Much silence and a good disposition, there are no two works better than those.”

 4. #4
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,107
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3109

  Titulli: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Duhen vere studime dhe per kete pune, se kush ka "genat" e duhura per "varesi" akullore. Se une psh, s'hy ne listen e "dependences" akullores dhe cokollates.

  Besoj qe eshte pune pelqimi, sic ka ushqime/shije te ndryshme qe na pelqejne ashu dhe me akulloren/cokollaten/embelsirat ne pergjithsi.
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 5. #5
  I'm offline Avatari i MasteR
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Invisible...
  Postime
  12,634
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2149

  Pe: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Se besoj
  Tė investosh pėr pamjen tėnde, do tė thotė tė paguash pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve...
  Ndėrsa tė investosh pėr arsimin dhe kulturėn tėnde, do tė thotė t'i bėsh tė tjerėt tė 'paguajnė' pėr vėmendjen tėnde!!

 6. #6
  Anėtar i Nderuar Avatari i gafi
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ne shtepi
  Mosha
  38
  Postime
  2,579
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  98

  Titulli: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  kush po shperdan akullore ketej . vallah edhe kata studiusit e sodit po japin komente te quditshme hajde shkenc hajde po deshirojne me ba edhe kokainen terheqese si akulloren .e medet qfar kohe po jetojme

  18 : 27. Lexo ēka tė ėshtė shpallur ty nga libri i Zotit tėnd! Nuk ka kush qė mund t'i ndryshojė fjalėt e Tij dhe pos Tij, nuk mund tė gjesh strehim.
  18:29. E ti thuaj: “E vėrteta ėshtė nga Zoti juaj, e kush tė dojė, le tė besojė, e kush tė dojė, le tė mohojė. Ne kemi pėrgatitur pėr jobesimtarėt zjarr qė muret e tij (tė flakės) i rrethojnė ata, e nėse kėrkojnė shpėtim, ndihmohen me njė ujė si katran qė pėrzhit fytyrat. E shėmtuar ėshtė ajo pije, e vend i keq ėshtė ai”.

 7. #7
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,362
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8072

  Pe: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Ooo varesi ndaj qumshtit??
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 8. #8
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,657
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066

  Titulli: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Po dale tashi keta kan bere studime me adoleshente nga mosha 14 deri ne 16, domethen ne te tjeret qe e kemi kaluar me kohe kete moshe nuk futemi tek kjo varesi . Keshtu qe mund te vazhdojm te ham pa merak akullore .
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 9. #9
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,653
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1308

  Pe: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Kot aman,si te krijon varesi akullorja...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 10. #10
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Braila Romania
  Mosha
  33
  Postime
  15,433
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  944

  Titulli: Akullorja krijon varėsi si kokaina

  Skan ca shpikin kto tani e bejn studime idiote se besoj asiher .
  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 11. #11
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,174
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2853
  Edhe akullorja pati mbetur per varesi
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 12. #12
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  Mendoj qe cdo ushqim qe jemi te terhequr shume drejt shijes se ti,nese nuk vem pak fre kalon ne nje tip varsie.

 13. #13
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319
  As akullorja e as kokaina.
  E vetmja varesi qe kam eshte nikotina.
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 14. #14
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,104
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Futja kot,varet cfare pelqen te ha dikush,ja une psh n'cuk se cmendem per akullore

 15. #15
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,746
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4100
  Ne llogaritshin ne varesine time do te falimentojne nga pari te fundit.

  E kane me te futme, per marketing.
  I walk slowly, but I never walk backward

 16. #16
  VIP Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  8,910
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  550
  Si mė paska shpėtuar kjo tema mua
  Nuk i pėlqej madje u bė goxha koh qė nuk ha akullore.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 11-11-2014, 13:03
 2. Pushteti krijon varesi si kokaina
  Nga NeVertiti ne forum Portali i forumit
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 13:02
 3. Ja si sherbehet akullorja ne Dubai...
  Nga Dying_Poet ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-01-2012, 11:09
 4. Sa kushton Kokaina?
  Nga ReNdEx ne forum Lajme nga Shqipėria
  Pergjigje: 16
  Postimi i Fundit: 14-07-2011, 00:49
 5. Akullorja qė kushton 700 euro!
  Nga MasteR ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-06-2011, 11:24

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •