Dislikes Dislikes:  0

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: Eshte arsimi tregues definitiv per perzgjedhjen e partnerit ?

Votuesit
61. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • Po

  18 29.51%
 • Jo

  43 70.49%
Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314
Duke shikuar rezultatet 391 ne 407 nga 407

Teme: Ai/ajo nuk ka shkolle !

 1. #1
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,107
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3109

  Question Ai/ajo nuk ka shkolle !

  "Ai nuk ka shkolle! Si mund ta zgjedh une ate? Si mund te rri me dike qe eshte nen nivelin tim?" Nuk e di nqs i keni digjuar keto fjale por ka plot raste qe nje femer/ mashkull nuk pranon te ketr lidhje me dike qe s'ka te njejten pergatitje sa te tijen.

  Tani ka 2 ane medaljeje sepse jo gjithmone shkolla te ben njeri dhe te meson dhe po ashtu une personalish njoh njerez qe s'kane ndonje arsimim te madh por jane sume te afte dhe te sukseshem.


  Duhej te ndikoje arsimi ne nje lidhje ?
  Aq kohe sa e do....dhe kuptohesh me te ....duhet ta gjykosh faktin e arsimimit te tij ?
  Ju si do vepronit? Cfare mendimi keni mbi kete ceshtje?!
  Heren e fundit u redaktua nga Nostra_22; 16-11-2008 ne 22:52.
  Think Pink! Say NO to breast cancer!
  Likes Ultraviolet, Alessia liked this post

 2. #391
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,343
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Per Arfenillen dhe Zinen.

  Kam 2 cuna per ju;
  Te dy me shtepi te mire. Inteligjent te pashem. Njeri punon murator se nuk beri dot shkolle.ama i pelqen te punoj murator Ose kamerier, (dmth pune jo profesionale) se ben sh lek.
  tjetri eshte arkitekt dhe ka zyre tijen.(mundte ishte dhe jurist, ekonomist, etj)
  Ke do zgjidhni te njihni?
  Ti shoqe a po shperndan femra e meshkuj keshtu per biznes a shiko se kjo eshte kontraband dhe denohesh rende per ket veper penale

  E para e pune,s pothujse shumicen se doja ti thoja un i ka then zina (zina flm se me kurseve energjin)e dyta , un do e martoj se eshte njeri se ndaje gjuh te perbashket ... e jo se ka diplom (kuptohet se nuk nevlersohet shkollim asnjhe ) por duhe mos harru se ai nese ka marr diplome,, ai ka marr psh nje nje lende se ka zgjedh ,per tjera mund te jet i lare nga truri .Pra me pak fjal un do martohem me dike se me thot gjuha e zemres < se ja ky eshte pjesa qe ty te plotson ... duhet par edhe gjerat nga ana tjeter... sa ne kemi shkoll per te kerku nje shum me te lart se vet ne .
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 3. #392
  Banned
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  15,348
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Pse k'to gomeret me shkolle, mos valle na kane nxjerre ne drite... k'to po e shkaterrojne njerezimin, sot.

  Mjafton te jete punetor/e, dhe te kete mendjen ne vend.
  Likes Arfenilla liked this post

 4. #393
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,119
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1901

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Ahhh thuaj c'ngelem ne der ne te pashkolluarit ....
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 5. #394
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,119
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1901

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  Ti beson qe une po mbroja dike tjeter, por nga e di qe spo mbroja veten nga nje njeri qe me kishte zhgenjyer sepse skishte dashur te kishte nje lidhje me mua se skisha shkolle  Po nqs e rilexove edhe njehere, ku e lexove ne teme qe pa shkolle dmthn analfabet? Tani spo behet me fjala per 8vjecar e gjimnaz, se njerzit nuk pretendojne aq... por beteja eshte shkolla e larte. Shkolla s'eshte bere per te gjithe, disa skane neurone, disa skane durim, disa kane nje talent qe mbase nuk kerkon shkolle qe ta praktikojne...ose ose ose... shkaqe ka me thes.
  Pse kapem tek cilesia dipllomave? Sepse njoh diplloma 0 e diplloma me vlere

  E kuptoj, se spo them te maresh nje qe sdi as te te shkruaj emrin e jo me letra dashurie por nje qe ka ndaluar tek gjimanzi,e ka mbaruar...ku qendron problemi? Ka pas kohe me zgjeru horizontin e njohurive me 12 vj shkolle

  Nuk te akuzova qe se ke kuptuar, kisha vene NQS - pra e kisha vene ne dyshim , duhet te beje e kursin e psikollogjis kundert se te mungon rend.Ps: gezohem si perhere po mundohesh te me rikujtosh rrugen tende te dipllomuar, por sme impresionon shume, sepse gjerat nuk thuhen, por tregohen e vertetohen se fjale e une kam shume

  Une kam vec klases e pare dhe gjysmen e te dytes, ne Vlore Teli Ndini....
  Ja hegsha zemren shkolles se Teli Ndinit se ka nxjerr dy nxensa yje me talent Ty Teta Zina dhe Mua sigurisht smund ta lej veten time jasht duke dit qe kam qen pjes e ksaj shkolle..
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer
  Likes sweetzzinna liked this post

 6. #395
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,119
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1901

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  Zina kur del per kafe nuk e pyet tjetrin " sa vjet shkolle ke? me ca note e mbarove Universitetit? Magna cum laude ke? E nqs se ke ngrihem automatikisht....
  Apo ekziston koncepti qe nqs del me dike per kafe, automatikisht del per nje lidhje?
  Ne fakt kur del me dike, del me qellimin ta njohesh si njeri, si karakter (sa mundesh ta lexosh, kuptohet) e jo ti thuash ah ti djalo sqenke gje, svlen per mua, ik nga erdhe .
  Tani marim dy raste extreme sepse ashtu i mora dhe une, por ne keto dy extreme nuk permende se si jane keta dy bukurosha....Te pashem dhe inteligjent, si i mate? Sepse bukuria sot eshte 0 ( vetem femra duhet te jete e bukur)....
  I pari sberi shkolle se smundi, por edhe do te fitoj shume leke.... kjo e ben te shkathet apo inteligjent?
  Ndersa i dyti eshte arkitekt ose jurist, ekonomist por kjo sdo te thote qe shkollen e ka bere te sakte e se ka bere private, qe se ka paguar babi dipllomen e qe se ka punesuar mama???

  Ne jeten reale, kam nje shoqe qe ka mbaruar nje shkolle te larte (tamam, pa leke) edhe eshte martuar me nje djal i cili ka bere vetem gjimnazin e punon ne dru - eshte artist, eshte talenti tij te perpunoj drurin.... Ata kane nje jete te bukur, kane plot subjekte diskutimi, djali eshte i lexuar e nqs ska dipllom ne mur, edhe tani pergatiten te kene nje femije. Deri ketu askujt sju be vone qe ajo ka dipllome e ai ka gjimnaz... Kur te dy punojne, te dy kane nje rroge, te dy kane nje nivel kulturor e nqs skane te njejten pergatitje.

  E nje rast tjeter, prap nga rethi im shoqeror, nje shoqja ime e ngusht ka pasur lidhje 8 vjecare me nje djal qe po ashtu kishte mbaruar vetem gjimnazin e punonte si murator a vinte pllaka mermeri, se di me sakt ca pune bente ai. Gjithsesi ata kishin subjekte te perbashkta e kane pasur nje lidhje goxha te bukur, qe fatkeqsisht u nderpre per shkak te distances.

  Ku dua te dal? Qe ne jete mund te takosh shume njerez, duhet te kesh kapacitetit te pranosh te njohesh cdo njeri pa e gjykuar e pa i vene nje etikete pa e njohur ende mire. Mund te kesh surpriza aty ku se pret.... Jo cdo kush qe ka nje dipllom universiteti eshte automatikisht i zgjuar, e jo cdo kush qe ska nje universitet eshte idiot dhe budalla.
  Eshte normale qe me nje njeri qe te ecen muhabeti, ta pranosh ne shoqeri (+me shume nqs del rasti), pa e kondicionuar kete pune nga diplloma.
  Ka gjithe ata njerez qe kane bizneset e veta, ka njerez qe kane mbaruar gjimnazin por qe kane lexuar me shume libra se sa une e tij ne nje vend....
  Une spo them te vem ne lidhje nje analfabet me nje qe ka mbaruar me magna cum laude, sepse asnjeri sdo ndihej mire ne kete lidhje... Por ne momentin qe gjendet rruga e perbashket e ka nje komunikim te shendetcem, e ne lidhje nuk flitet vetem sa eshte kilja e domateve e sa kushtojne breket, besoj qe ke tere mundesite per te krijuar dhe mirembajtur nje mardhenje.

  E qe te te pergjigjem pyetjes, nqs njeriu qe une zgjedh per te jetuar permbush tere kushtet qe une "pretendoj" ( te jete i Zoti vetes, te kete nje llogjik te shendetcme, te pelqej jeten familjare, te kete mundesi te me mbaj ison ne dialog, etj etj etj) nuk me pengon aspak nqs ka nje apo dy diplloma me pak se se mua.
  Nuk zgjedh dipllomen, zgjedh njeriu...
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 7. #396
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,119
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1901

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga Jetmira Shfaq Poten
  vallahi me ket mendje qe kom un, as qe jom tu marttu hic
  epo ska lezet un me shkoll tmorr 1 baarbon rrugesh me 8 vjecare
  si tjem vet do e marr e burrin
  sa per shoqet e tua te trashegohen, tken jet tlumtur por un flas per veten ate cka dua vet jo cka bejn te tjerat
  Mir moj xhan mir ti mire e ke kur thua qe je me shkoll e sja vlen te maresh nje barbon ..Por jeta te sjell te papritura kur nje dit barboni behet princi jot dhe pse per te tjeret mund te jet barbon ...Mai dire mai

  Shkollimin personalisht nuk e shikoj si nje kriter baz tek nje lidhje... Nuk esht shkolla ajo qe te ben te duash nje njeri nuk jan profosionet qe mund te maresh nga shkollimi dhe nuk jan as dipllomat ato qe te bejen te dashurosh ..Dashuria nuk njeh shkollim ...

  Shkollimi po vlen per shum gjera te tjera ne jet por jo per dashurin..Ti shikon nje person te pelqen dashurohesh me te e zbupn qe nuk ka shkoll ca do besh do e lesh se esht i pashkolluar??? nderkoh qe ti bernda vetes e ndjen qe e dashuron dhe srri dot larg tij/saj..

  P.s..Njoh dhe njerez me shkoll qe duke pretenduar o mar njeri me shkoll o ska ..Kan perfunduar beqar dhe skan arrit kurr te marin ate qe pretendonin....
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 8. #397
  Marakli Krapit Avatari i Quku
  Antarėsuar nė
  Mar 2009
  Postime
  6,540
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  3
  Forca e Rrespektit
  2457

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  Zina kur del per kafe nuk e pyet tjetrin " sa vjet shkolle ke? me ca note e mbarove Universitetit? Magna cum laude ke? E nqs se ke ngrihem automatikisht....
  Apo ekziston koncepti qe nqs del me dike per kafe, automatikisht del per nje lidhje?
  Ne fakt kur del me dike, del me qellimin ta njohesh si njeri, si karakter (sa mundesh ta lexosh, kuptohet) e jo ti thuash ah ti djalo sqenke gje, svlen per mua, ik nga erdhe .
  Tani marim dy raste extreme sepse ashtu i mora dhe une, por ne keto dy extreme nuk permende se si jane keta dy bukurosha....Te pashem dhe inteligjent, si i mate? Sepse bukuria sot eshte 0 ( vetem femra duhet te jete e bukur)....
  I pari sberi shkolle se smundi, por edhe do te fitoj shume leke.... kjo e ben te shkathet apo inteligjent?
  Ndersa i dyti eshte arkitekt ose jurist, ekonomist por kjo sdo te thote qe shkollen e ka bere te sakte e se ka bere private, qe se ka paguar babi dipllomen e qe se ka punesuar mama???

  Ne jeten reale, kam nje shoqe qe ka mbaruar nje shkolle te larte (tamam, pa leke) edhe eshte martuar me nje djal i cili ka bere vetem gjimnazin e punon ne dru - eshte artist, eshte talenti tij te perpunoj drurin.... Ata kane nje jete te bukur, kane plot subjekte diskutimi, djali eshte i lexuar e nqs ska dipllom ne mur, edhe tani pergatiten te kene nje femije. Deri ketu askujt sju be vone qe ajo ka dipllome e ai ka gjimnaz... Kur te dy punojne, te dy kane nje rroge, te dy kane nje nivel kulturor e nqs skane te njejten pergatitje.

  E nje rast tjeter, prap nga rethi im shoqeror, nje shoqja ime e ngusht ka pasur lidhje 8 vjecare me nje djal qe po ashtu kishte mbaruar vetem gjimnazin e punonte si murator a vinte pllaka mermeri, se di me sakt ca pune bente ai. Gjithsesi ata kishin subjekte te perbashkta e kane pasur nje lidhje goxha te bukur, qe fatkeqsisht u nderpre per shkak te distances.

  Ku dua te dal? Qe ne jete mund te takosh shume njerez, duhet te kesh kapacitetit te pranosh te njohesh cdo njeri pa e gjykuar e pa i vene nje etikete pa e njohur ende mire. Mund te kesh surpriza aty ku se pret.... Jo cdo kush qe ka nje dipllom universiteti eshte automatikisht i zgjuar, e jo cdo kush qe ska nje universitet eshte idiot dhe budalla.
  Eshte normale qe me nje njeri qe te ecen muhabeti, ta pranosh ne shoqeri (+me shume nqs del rasti), pa e kondicionuar kete pune nga diplloma.
  Ka gjithe ata njerez qe kane bizneset e veta, ka njerez qe kane mbaruar gjimnazin por qe kane lexuar me shume libra se sa une e tij ne nje vend....
  Une spo them te vem ne lidhje nje analfabet me nje qe ka mbaruar me magna cum laude, sepse asnjeri sdo ndihej mire ne kete lidhje... Por ne momentin qe gjendet rruga e perbashket e ka nje komunikim te shendetcem, e ne lidhje nuk flitet vetem sa eshte kilja e domateve e sa kushtojne breket, besoj qe ke tere mundesite per te krijuar dhe mirembajtur nje mardhenje.

  E qe te te pergjigjem pyetjes, nqs njeriu qe une zgjedh per te jetuar permbush tere kushtet qe une "pretendoj" ( te jete i Zoti vetes, te kete nje llogjik te shendetcme, te pelqej jeten familjare, te kete mundesi te me mbaj ison ne dialog, etj etj etj) nuk me pengon aspak nqs ka nje apo dy diplloma me pak se se mua.
  Nuk zgjedh dipllomen, zgjedh njeriu...
  E t'keqen e dipllomes.......origjinal nga koha e xhaxhit
  (Æ`*•.ø♥La Ilahe Ilallah Muhammeden ReesulAllah ♥ø.•*“Æ)
  Mendume se barku mbushet,
  Me mish e makarona,
  Kjo ishte lumtunia.!
  Dikur, andrrave tona...
  Likes sweetzzinna liked this post

 9. #398
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,107
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3109

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga ReNdEx Shfaq Poten
  Ahhh thuaj c'ngelem ne der ne te pashkolluarit ....
  Ty te kam thene une qe do te martoj, po prit te martohem une njehere per vete

  Thuhet qe per cdo kapak ka nje tenxhere qe i pershtatet, keshtu qe smbetet asnjeri vetem
  Think Pink! Say NO to breast cancer!
  Likes ReNdEx liked this post

 10. #399
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,119
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1901

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  Ty te kam thene une qe do te martoj, po prit te martohem une njehere per vete

  Thuhet qe per cdo kapak ka nje tenxhere qe i pershtatet, keshtu qe smbetet asnjeri vetem
  E mir ja ne pritje te tenxheres jam une
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 11. #400
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,610
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga ReNdEx Shfaq Poten
  Mir moj xhan mir ti mire e ke kur thua qe je me shkoll e sja vlen te maresh nje barbon ..Por jeta te sjell te papritura kur nje dit barboni behet princi jot dhe pse per te tjeret mund te jet barbon ...Mai dire mai

  Shkollimin personalisht nuk e shikoj si nje kriter baz tek nje lidhje... Nuk esht shkolla ajo qe te ben te duash nje njeri nuk jan profosionet qe mund te maresh nga shkollimi dhe nuk jan as dipllomat ato qe te bejen te dashurosh ..Dashuria nuk njeh shkollim ...

  Shkollimi po vlen per shum gjera te tjera ne jet por jo per dashurin..Ti shikon nje person te pelqen dashurohesh me te e zbupn qe nuk ka shkoll ca do besh do e lesh se esht i pashkolluar??? nderkoh qe ti bernda vetes e ndjen qe e dashuron dhe srri dot larg tij/saj..

  P.s..Njoh dhe njerez me shkoll qe duke pretenduar o mar njeri me shkoll o ska ..Kan perfunduar beqar dhe skan arrit kurr te marin ate qe pretendonin....
  at dit qe kom shkrujt ket pergjigje kom qen me nerva :p :p :p
  un i kom fut mendje tleht
  o marr burr korcar ose rrij beqare :p
  Likes ReNdEx liked this post

 12. #401
  Interist Forever Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,119
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1901

  Titulli: Ai/ajo nuk ka shkolle !

  Citim Origjinale Postuar nga Jetmira Shfaq Poten
  at dit qe kom shkrujt ket pergjigje kom qen me nerva :p :p :p
  un i kom fut mendje tleht
  o marr burr korcar ose rrij beqare :p
  E mir rendsi ka qe te kan ren nervat

  Dhe degjo mos pretendosh per burr vlonjat se na mori lumi pastaj
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer
  Likes Jetmira liked this post

 13. #402
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  A'thua do jene shkolluar hic antaret e keti forumi qe kur eshte hapur kjo tema ?! ahahahhahahaha
  Likes Soulmind liked this post

 14. #403
  Super Moderator
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,480
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3036
  Po ne qe shesim fara,pa martu do rrime ee

  Per mendimin tim qe nje lidhje te eci,patjeter qe duhet te kene nivel te njejte arsimor..sepse ajo/ai qe nuk e ka arsimimin e njejte..ose ka me pak se tjetri,gjithe jeten do ndihet inferior/e
  Heren e fundit u redaktua nga Abis; 24-10-2017 ne 08:00.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 15. #404
  Super Moderator
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,480
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3036
  Votova po..por,rezultati qenka,30%-70% per jo-ne..dmth qe nuk qenkam dhe aq pa shprese..e merrkeni edhe nje shites farash
  Heren e fundit u redaktua nga Abis; 24-10-2017 ne 08:09.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 16. #405
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,831
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Sot nuk ka standarte ne llojin e kualifikimeve para dhe pas universitare . Ke njerez qe te inspirojne edhe pse nuk kane mbaruar nje shkollim te larte , po aq ekzistojne edhe njerez qe vetem te tille smund te quhen edhe pse kane nje kualifikim shkollor.

  Me pak fjale , shihet njeriu e jo diploma.

  @Abis me shume je ti qe shikon veten me inferioritet sesa dikush qe mund te jete arsimuar me shume se ti. Ky eshte problemi yt e jo i te tjereve.
  (Ishte e gjeneralizuar kjo)
  Likes NeVertiti liked this post

 17. #406
  Super Moderator
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,480
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3036
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Sot nuk ka standarte ne llojin e kualifikimeve para dhe pas universitare . Ke njerez qe te inspirojne edhe pse nuk kane mbaruar nje shkollim te larte , po aq ekzistojne edhe njerez qe vetem te tille smund te quhen edhe pse kane nje kualifikim shkollor.

  Me pak fjale , shihet njeriu e jo diploma.

  @Abis me shume je ti qe shikon veten me inferioritet sesa dikush qe mund te jete arsimuar me shume se ti. Ky eshte problemi yt e jo i te tjereve.
  (Ishte e gjeneralizuar kjo)
  Po-ne,e kisha pergjithesisht..jo per veten.ishte shaka pjesa tjeter
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 18. #407
  Moderatorė Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  7,490
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2155
  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  "Ai nuk ka shkolle! Si mund ta zgjedh une ate? Si mund te rri me dike qe eshte nen nivelin tim?" Nuk e di nqs i keni digjuar keto fjale por ka plot raste qe nje femer/ mashkull nuk pranon te ketr lidhje me dike qe s'ka te njejten pergatitje sa te tijen.

  Tani ka 2 ane medaljeje sepse jo gjithmone shkolla te ben njeri dhe te meson dhe po ashtu une personalish njoh njerez qe s'kane ndonje arsimim te madh por jane sume te afte dhe te sukseshem.


  Duhej te ndikoje arsimi ne nje lidhje ?
  Aq kohe sa e do....dhe kuptohesh me te ....duhet ta gjykosh faktin e arsimimit te tij ?
  Ju si do vepronit? Cfare mendimi keni mbi kete ceshtje?!
  ... hččč .

  Thonč ... njerez pa shkollč hesapi mos u vini faj., por kemi parč e degjuar njerez tč shkolluar qč ja kalojnč pykes per tč ēarč dru ...

Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. 13 miliarderėt pa shkollė!
  Nga PiNkY ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-08-2013, 08:40
 2. Tė famshėm, por pa shkollė
  Nga NeVertiti ne forum Stil jete
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 17:56
 3. Veshja ne shkolle?
  Nga *Linda* ne forum Arsimi
  Pergjigje: 22
  Postimi i Fundit: 12-02-2010, 22:38
 4. Miliarderet pa shkolle
  Nga fcbesia ne forum Arsimi
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 30-07-2008, 20:54

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •