Forum: Shkencat Ekzakte

Nėn-Forume Threads / Posts  Postimi i Fundit

 1. Gjithcka rreth shkencės dhe teknologjisė sė fundit!

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 730
  • Postime: 2,306
 2. Probleme, teorema dhe ndihmė nga anėtarėt.

  Moderatoret:

  1. Hartini

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 82
  • Postime: 1,553
 3. Nė kėtė forum mund tė gjeni informacion me karakter ekonomik nga ekonomia shqipėtare dhe ajo botėrore

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 334
  • Postime: 1,320
  1. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 21
   • Postime: 61
  2. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 20
   • Postime: 72
  3. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 12
   • Postime: 14
  4. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 26
   • Postime: 136
  5. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 7
   • Postime: 19
 4. Shėndeti dhe trajtimi i sėmundjeve tė ndryshme.

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 1,906
  • Postime: 9,127
  1. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 364
   • Postime: 1,346
  2. Dhėmbet, qė nga femijėria deri nė pleqėri...si ti kujdesim dhe ti mbajmė sa mė tė shėndetshėm.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 42
   • Postime: 149
  3. Njė organisėm i shėndetshėm mirėmbahet me dietė dhe sport. Nė kėtė nėnforum do gjeni dietat mė tė mira, ushqimet e rekomanduara pėr njė stil jete tė shėndetshėm.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 245
   • Postime: 1,302
  4. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 401
   • Postime: 1,705
  5. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 300
   • Postime: 1,170
  6. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 13
   • Postime: 23
  7. Trupi i njeriut preket cdo dite nga baktere te demshme per organizmin, te cilat mund te shkaktojne semundje. Semundja ne teresi ėshtė ērregullim i funksioneve trupore, kongenitive, sociale ose shpirtėrore, i cili e pengon subjektiv kondicionin dhe mirėqenien dhe ndikon negativ nė qenie tė gjallė. Sėmundja mund tė shikohet si gjendje me procese tė ērregulluara biologjike, tė cilat dėrgojnė te ērregullimet e funksionit dhe tė ndėrtimit tė organizmit. C'rregullimi i shendetit shkaktohet nga nje sere semundjesh ne terresi

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 51
   • Postime: 354
  8. Jane semundje ngjitese qe mund te ndodh nga nje teshtim, nga nje shtrengim duarsh, nga nje puthje apo thjesht nga nje prekje e tavolines me nje pacient te infektuar.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 4
   • Postime: 11
 5. Kėtu do tė gjeni cdo informacion qė ka tė bėj me kėtė degė kaq tė mistershme e tė bukur tė Astrologjisė. Horoskop etj..

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 172
  • Postime: 2,474
 6. Arkeologėt nė kėrkim tė thesareve dhe pėrmbajtja e lashtėsisė Shqipėtare

  Moderatoret:

  1. Loyalty

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 243
  • Postime: 483
 7. Tek ky forum mund tė flasim pėr tė gjitha ato fenomene tė cilat pėr njė arsye ose njė tjetėr mbeten enigmė dhe tė pashpjegueshme.

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 146
  • Postime: 1,713
 8. Misteret e pazgjidhura te Universit, enigmat me te cuditeshme dhe kuriozitete intriguese te botes qe na rrethon

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 244
  • Postime: 1,240
 9. Teori, arritje, probleme fizike dhe astronomie. Qielli dhe yjet.

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 512
  • Postime: 2,250
 10. Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 367
  • Postime: 1,328
  1. Tė shėtisim virtualisht nė vendet mė tė bukura qė gjenden nė Tokė.

   Moderatoret:

   1. MasteR

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 206
   • Postime: 828