Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 27 nga 27

Teme: Vajzat nga Shqipėria: Mė parė martohemi me serbėt se sa me kosovarėt

 1. #1
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509

  Vajzat nga Shqipėria: Mė parė martohemi me serbėt se sa me kosovarėt


  Shqiptaret nuk po heqin dorė nga martesa me serbėt. Madje kohėve tė fundit martesat po vazhdojnė masivisht.

  Disa nga serbėt janė kundėr kėtyre martesave. Kėtė e kanė vėrtetuar disa komentues tė Telegrafit serb tė cilėt kanė thėnė se kėto martesa janė tė gabuara.

  Mirėpo ka tė tillė qė mendojnė ndryshe duke thėnė se gratė shqiptare janė vetėsakrifikuese, i respektojnė burrat dhe familja pėr to ėshtė e shenjtė, transmeton lajmi.net.

  Gazeta nė fjalė ka raportuar se nė shumicėn e herave gratė shqiptare blihen edhe me para.

  Gjėja mė interesante sipas hulumtimit ka treguar se vajzat nga Shqipėria nuk i duan shqiptarėt e Kosovės, mė shumė i preferojnė serbėt dhe malazezėt.

  Shpesh ndodhin grindje nė mesin e kėtyre llojeve tė martesave shkak i muzikės serbe dhe e vendit se ku mbahet dasma, Shqipėri apo Serbi.

  Pėrkundėr shqiptareve pėr familjet serbe ėshtė turp i madh nėse vajza e tyre martohet me njė shqiptar, shpeshherė atyre iu ndodhė tė heqin dorė nė situata tė tilla.zeri.info
  Heren e fundit u redaktua nga AnGeLiC; 17-04-2017 ne 12:50.

 2. #2
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,957
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182
  Sa po shkon kilogrami sivjet?
  I walk slowly, but I never walk backward
  Likes ZoteriaJuaj, Arfenilla liked this post

 3. #3
  Anėtar i Nderuar Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  3,854
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2168
  Hajde nuse tė reja e tė mira, hajde nuse hajde...
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 4. #4
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,043
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8196
  Me mire te isha jetime sesa te kisha nje 'prind' (se s'mund ti quash prinder) te tille, qe t'me shiste sikur me qene noi bageti apo noi frut tek pazari i fruta-perimeve.
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath
  Likes ZoteriaJuaj, Arfenilla liked this post

 5. #5
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Shqiperia e la pas te keqen, tani po zhvillohet.
  Jemi ne rrugen e duhur...

 6. #6
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet Shfaq Poten
  Me mire te isha jetime sesa te kisha nje 'prind' (se s'mund ti quash prinder) te tille, qe t'me shiste sikur me qene noi bageti apo noi frut tek pazari i fruta-perimeve.
  Keto jane vajza te pamartuara, apo siē quhen atje "te mbetura".

  Emigrimi i mė shume meshkujve, ka bere qe shume vajza, sidomos nga fshatra, te mbeten te pamartuara.

  Nuk besoj qe prinderit i shesin per para, se Serbia nuk eshte ndonje vend i pasur. Thjesht i martojne me mbleseri, me qellimin e vetem qe te krijojne familje. Por duhet pranuar qe dhe jetesa ne Serbi eshte me e mire se ne Shqiperi, se te pakten atje ka infrastrukture, rruge, drita e uje.

  Por nga ana tjeter, edhe vajzat qe martohen me deshiren e tyre, me greke, italiane, gjermane, amerikane, angleze, franceze etj, per interes, per te jetuar atje dhe marre pasaporta te ketyre vendeve, prape quhet shitje.

  Po keshtu edhe martesat e meshkujve shqiptare qe martohen me te huaja, per te perfituar leje qendrimi, quhet shitje.

  E tille eshte gjendja, varferia dhe prapambetja e Shqiperise, qe i detyron njerezit te shiten.

  Por eshte edhe sistemi.
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 17-04-2017 ne 14:12.
  Likes kitrra 123 liked this post

 7. #7
  Anėtar i Nderuar Avatari i Arlea
  Antarėsuar nė
  Mar 2016
  Vendodhja
  Mes Tiranes dhe Londres..)
  Postime
  2,906
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1074
  E mo mire..cte keqe ka ketu????

  JUST ME..!

 8. #8
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,043
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8196
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Keto jane vajza te pamartuara, apo siē quhen atje "te mbetura".

  Emigrimi i mė shume meshkujve, ka bere qe shume vajza, sidomos nga fshatra, te mbeten te pamartuara.

  Nuk besoj qe prinderit i shesin per para, se Serbia nuk eshte ndonje vend i pasur. Thjesht i martojne me mbleseri, me qellimin e vetem qe te krijojne familje. Por duhet pranuar qe dhe jetesa ne Serbi eshte me e mire se ne Shqiperi, se te pakten atje ka infrastrukture, rruge, drita e uje.

  Por nga ana tjeter, edhe vajzat qe martohen me deshiren e tyre, me greke, italiane, gjermane, amerikane, angleze, franceze etj, per interes, per te jetuar atje dhe marre pasaporta te ketyre vendeve, prape quhet shitje.

  Po keshtu edhe martesat e meshkujve shqiptare qe martohen me te huaja, per te perfituar leje qendrimi, quhet shitje.
  Jane sjell dhe ca shkrime te tjera ne forum mbi kte fenomen ku thuhet qe vajzat shiten ne kembim te parave, per shembull 1 vajze= €5,000. Plus qe disa nga kto vajzat jane akoma femije, nga 18 vjeē. Nje 18 vjeēare s'mund te quhet 'e mbetur ne dere'.
  Shitje eshte edhe martesa per te marre pasaporten sic thua ti, i vetmi ndryshim eshte qe njera eshte me deshire dhe vullnet, kurse tjetra jo. Nuk jam dakort te shiten kunder vullnetit te tyre, nqfse e kane me deshire pastaj, ju vaft mbare.
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 9. #9
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Keto jane vajza te pamartuara, apo siē quhen atje "te mbetura".

  Emigrimi i mė shume meshkujve, ka bere qe shume vajza, sidomos nga fshatra, te mbeten te pamartuara.

  Nuk besoj qe prinderit i shesin per para, se Serbia nuk eshte ndonje vend i pasur. Thjesht i martojne me mbleseri, me qellimin e vetem qe te krijojne familje. Por duhet pranuar qe dhe jetesa ne Serbi eshte me e mire se ne Shqiperi, se te pakten atje ka infrastrukture, rruge, drita e uje.

  Por nga ana tjeter, edhe vajzat qe martohen me deshiren e tyre, me greke, italiane, gjermane, amerikane, angleze, franceze etj, per interes, per te jetuar atje dhe marre pasaporta te ketyre vendeve, prape quhet shitje.

  Po keshtu edhe martesat e meshkujve shqiptare qe martohen me te huaja, per te perfituar leje qendrimi, quhet shitje.

  E tille eshte gjendja, varferia dhe prapambetja e Shqiperise, qe i detyron njerezit te shiten.

  Por eshte edhe sistemi.
  Ke quan femer te "mbetur "?
  Cfare Moshe zakonisht quhet femra "e mbetur"?

  Dhe a ka meshkuj te mbetur?
  Likes Arfenilla liked this post

 10. #10
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,350
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Nder vite ne virtual,kam verejt simpatine e vashave shqiptare nga Kosova per djemt serb

  Gjithmone ne bisede e siper ne privat,jo publik.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 11. #11
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,957
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182
  Kjo dukuri duhet te denohet nga secili sepse behet fjale per shitblerje te qenies njerezore ne shekullin 21. Nuk ka rendesi a i shitet serbit, shqiptarit, kinezit apo meksikanit. Gjithashtu secila martese qe behet me deshire te ciftit dhe pa kushtezime duhet te respektohet, pavaresisht kombesise.

  Perndryshe keto tema kane potencial te hatashem per shkaktim te percarjeve por e ka edhe nje te mire sepse ja heq masken secilit.
  I walk slowly, but I never walk backward

 12. #12
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,199
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9110
  Vajzat nga shqiperia?! Jane shumice? Apo ato raste? Keta titujt bombastik te marrin ne qafe
  Eshte e pafalshme shitblerja dhe cudi si nuk behet alarm kjo gje ama pastaj lidhje me deshire ska asgje te keqe. Cdo njeri e di vete me ke bie ne te!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 13. #13
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,498
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Hah e paskan me ngut dalin nga dy nuse ne dite
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 14. #14
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet
  Jane sjell dhe ca shkrime te tjera ne forum mbi kte fenomen ku thuhet qe vajzat shiten ne kembim te parave, per shembull 1 vajze= €5,000. Plus qe disa nga kto vajzat jane akoma femije, nga 18 vjeē. Nje 18 vjeēare s'mund te quhet 'e mbetur ne dere'.
  Shitje eshte edhe martesa per te marre pasaporten sic thua ti, i vetmi ndryshim eshte qe njera eshte me deshire dhe vullnet, kurse tjetra jo. Nuk jam dakort te shiten kunder vullnetit te tyre, nqfse e kane me deshire pastaj, ju vaft mbare.
  Nuk e pėrjashtoj mundėsine qė tė ketė edhe raste siē thua ti, me vajza te vogla, por shumica besoj qė janė ashtu siē thashė.
  Tė gjitha rastet, kanė nė bazė interesin.
  Por po ta shohim thellė e thellė, vetė martesa ėshtė interes... eshte nevoja pėr tė lėnė pasardhės.

  Kjo puna e "pa dėshirės" nuk ėshtė kaq e prerė, sepse nėse s'do, vajza thotė "Jo" nė ceremoninė e marteses. Ajo shkon nė ceremoni me mendje tė mbushur. Por edhe po tė mos ketė dashur fillimisht, kuptohet qė prinderit ia kanė mbushur mendjen, duke i pėrmendur nevojėn pėr t'u martuar, duke i premtuar jetė tė lumtur, jetė mė tė mirė etj. Prindėrit e saj kėshtu e mendojnė, nuk e bėjnė pėr keq. Dhe ne nuk mund tė pretendojmė qė i duam kėto vajza mė shumė se prindėrit e tyre. Se nuk ka prindėr qė u duan tė keqen fėmijėve.

  Me sa shoh, ti je e shqetesuar vetem pėr te drejtat e grave.
  Ka te tjere qe jane me te shqetesuar pėr kombin dhe asimilimin e tij.
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 17-04-2017 ne 15:31.

 15. #15
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Nuk e pėrjashtoj mundėsine qė tė ketė edhe raste siē thua ti, me vajza te vogla, por shumica besoj qė janė ashtu siē thashė.
  Tė gjitha rastet, kanė nė bazė interesin.
  Por po ta shohim thellė e thellė, vetė martesa ėshtė interes... eshte nevoja pėr tė lėnė pasardhės.

  Kjo puna e "pa dėshirės" nuk ėshtė kaq e prerė, sepse nėse s'do, vajza thotė "Jo" nė ceremoninė e marteses. Ajo shkon nė ceremoni me mendje tė mbushur. Por edhe po tė mos ketė dashur fillimisht, kuptohet qė prinderit ia kanė mbushur mendjen, duke i pėrmendur nevojėn pėr t'u martuar, duke i premtuar jetė tė lumtur, jetė mė tė mirė etj. Prindėrit e saj kėshtu e mendojnė, nuk e bėjnė pėr keq. Dhe ne nuk mund tė pretendojmė qė i duam kėto vajza mė shumė se prindėrit e tyre. Se nuk ka prindėr qė u duan tė keqen fėmijėve.

  Me sa shoh, ti je e shqetesuar vetem pėr te drejtat e grave.
  Ka te tjere qe jane me te shqetesuar pėr kombin dhe asimilimin e tij.
  Kesaj i thone martohu per hater te prinderive ose te parave.

  Mos bej si ti e ndjen, bej si te themi ne.

 16. #16
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,629
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Po cte bejme jetojme ne kohe matrapazesh dhe injorance.
  Pasojat e nje jete te mbyllur nga trute dhe te denuar nga varferia.
  rrjedhimi ja kshu,martesa me interes.
  Por ta shikosh nga njera ane,duke njohur se si funksionon mentaliteti ne keto zona perkatse,me mire nuse tek nje serb se sa te thone e mbetur ne dere.
  E te shikohesh si nje meqk qe ndjell zagaret e lagjes. ehhh .
  Likes ZoteriaJuaj liked this post

 17. #17
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Citim Origjinale Postuar nga Daisy Shfaq Poten
  Ke quan femer te "mbetur "?
  Cfare Moshe zakonisht quhet femra "e mbetur"?

  Dhe a ka meshkuj te mbetur?
  Nuk i quajta unė, thashė si quhen atje.

  "E mbetura nė derė" si shprehje, ka lidhje me zakonin qe kur vajza martohet, shkon tek shtėpia e burrit. Nė tė kundėrt mbetet te shtėpia e babait.

  Por sot ato vajza tė pamartuara qe jetojnė tė pavaruara dhe kanė shtėpitė e tyre, nuk mund tė quhen "tė mbetura nė derė", por mund t'i quajmė tė mbetura tė pamartuara.

  Kėshtu mund t'i quajmė edhe meshkujt, tė mbetur tė pamartuar.

  Mbetja pa martuar mund tė jetė me dėshirė, ose pa dėshirė.

  Por nė perėndim, ku ne duam tė shkojmė dhe po pėrpiqemi tė shkojmė, shumica janė "tė mbetur" ose tė divorcuar.


  Pėr temėn, nuk na the ndonjė gjė..
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 17-04-2017 ne 15:48.

 18. #18
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,629
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Por nė perėndim, ku ne duam tė shkojmė dhe po pėrpiqemi tė shkojmė, shumica janė "tė mbetur" ose tė divorcuar.

  ahahhahahahaha dhe perfundojne duke marre ruse e bullgare tu sherbejne ne pelqerit.
  Ama ky eshte parametri i mireqenies prendimore.
  Se rrine te pamartuar se pelqejne lirine apo preferojne egoizmin ne nje lidhje.
  Dhe duke qene qe kane pavarsine e nje ane ekonomike apo nje jete individuale te kenaqeshme,quhen njerz te lire,qe jetojne jeten sipas deshires lule me lule,ose qe u pelqen vetmia
  Likes Artin liked this post

 19. #19
  Anėtar i Respektuar Avatari i Daisy
  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1,193
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  553
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Nuk i quajta unė, thashė si quhen atje.

  "E mbetura nė derė" si shprehje, ka lidhje me zakonin qe kur vajza martohet, shkon tek shtėpia e burrit. Nė tė kundėrt mbetet te shtėpia e babait.

  Por sot ato vajza tė pamartuara qe jetojnė tė pavaruara dhe kanė shtėpitė e tyre, nuk mund tė quhen "tė mbetura nė derė", por mund t'i quajmė tė mbetura tė pamartuara.

  Kėshtu mund t'i quajmė edhe meshkujt, tė mbetur tė pamartuar.

  Mbetja pa martuar mund tė jetė me dėshirė, ose pa dėshirė.

  Por nė perėndim, ku ne duam tė shkojmė dhe po pėrpiqemi tė shkojmė, shumica janė "tė mbetur" ose tė divorcuar.


  Pėr temėn, nuk na the ndonjė gjė..
  Nuk thashe qe e shpike ti si term! Thjeshte te pyeta cfare mendon apo ke quan ti te tille...
  Ne fakt me interesoj te di mos kam mbet Dhe Une

  Per temen cte them te vjell vrer Po pertoj...
  Por mendoj qe ata prind qe "shesin " femijet e tyre ne Kete menyre Nuk ndryshojne shum nga ata qe ju shesin vajzat semaforeve te europes!

  Ska rendesi fare arsya, femija jot mbetet femija jot ne cdo Moshe, Dhe kur mer para ne kembim te dickaje quhet shitje.
  Likes ZoteriaJuaj liked this post

 20. #20
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319
  Gra te mjera trefish.
  E para qe pranojne te martohen si te ishin mall shkembimi.
  E dyta, zor se ne jeten e tyre do njohin dashurine ne kuptimin e plote te fjales.
  Dhe e treta, mire qe martohen si te ishin bageti por kane dhe guximin te deklarojne me mire me serb se me kosovar.
  S'ka mjerim me te madh......shpirteror.

  E dyta
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!
  Likes ZoteriaJuaj liked this post

 21. #21
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,582
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350
  moj vajza: ma mir mos u martoni fare.... sesa te martoheni me ata...


  bile mos u martoni as me ata, te cilet kan dashuri per ata....


  Keshtu duhet jetė......

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..…


  Thanks Jetmira thanked for this post

 22. #22
  Anėtar i Nderuar Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  3,854
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2168
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten
  moj vajza: ma mir mos u martoni fare.... sesa te martoheni me ata...


  bile mos u martoni as me ata, te cilet kan dashuri per ata....


  Keshtu duhet jetė......
  Kush janė ata, e ata ?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 23. #23
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,582
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Kush janė ata, e ata ?

  miku i atyre....

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 24. #24
  Moderatorė Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,074
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4925
  lind pytja femija qe lind nga keto martesa qe edukohen nga nenat shqiptare sipas jush pas ca vitesh ai komuniteti kufitar a do kishte modifikim adn???

 25. #25
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  nje dite nje kusheriri me tregoj se nipin e kishte njoftu me nje vajz nga shqiperia .. dhe ajo shum po shum e bukur dhe e re 16 vjeqare.. e tha cfar pritje miqve e cfar muhabeti i mir ( zot zgjate) sa shpenzimet duke i dhuru nuses shum gjera ,plus dhe familjes ( se ajo nuk kish qen edhe shum e pasur ) pas 8 muaj fejes nusja ik e merr dike tjeter atje ne shqiperi !! tani nipi u merzit shum tha.. dhe iku ne Austri. dhe nuk do me nuse shqiptare hahahhaha .e pra tani un po besoi se nuk duan dhenderr kosovar andje nga ju jo ...e problemi i shitblerjes ka ndodhe deri von edhe ne kosove..
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 26. #26
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Nigoni,

  Kete ceshtje e kemi diskutuar mjafte here dhe e kemi qare dhe dhunuar katerciperisht madje secili nga kenveshtrimi i tij.

  Kjo ceshtje, sikur e kam potencuar, qindra here ka nje mori arsyesh dhe keto femra jane me se paku fajtore.

  Nje fjale e urte e jona thote: Me mire nje burre i keq se sa nje vella i mire

  E trishtueshme paksa por ne mentalitetin tone shume e vertete.

  Ne radhe te pare femra te ne eshte e pabarabart dhe ne situaten kur ngelet e pamartuar ajo edhe tallet, pra motra jone, jo vetem qe mbetet hamalli i shtepise por edhe perbuzet. Shto kesaj edhe fukarallekun dhe punet e renda i detyrojne te marin nje rruge me pak te dhimbshme dhe tek e fundit ajo eshte zgjedhje e tyre dhe asigje te keqe nuk shof nese ato martohen apo jane ne kerkim te nje martes qofte ne aspektin social edhe ne aspektin ekonomik.

  Nuk guxojme te krahasojme femren tone te qytetit me femren e fshatrave te thella sepse dallimi mes tyre eshte si nata me diten. Pra te kuptohemi qe e kam fjalen per jeten e tyre.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Thanks AnGeLiC thanked for this post
  Likes AnGeLiC liked this post

 27. #27
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,625
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635
  Shumica e vajzave (Shqiptare) i quajn meshkujt (Kosovar) mashtruesa, tpabes edhe egoist.
  Un nuk kam njohur ndonjė djal nga Kosova, por di tė them qė meshkuj mė tė dhunshėm, egoist e nevrik se Shqiptarėt ska.
  Kshuqė mė mir qėndroni beqare sesa tmartoheni me gomerėt e Serbis.
  Thanks Jetesa thanked for this post

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •