Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 10 nga 10

Teme: Tiranė, ndėshkohen urbanėt pėr mosfunksionimin e kondicionerėve

 1. #1
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10

  Tiranė, ndėshkohen urbanėt pėr mosfunksionimin e kondicionerėve

  Tiranė, ndėshkohen urbanėt pėr mosfunksionimin e kondicionerėve  Janarin e njė viti mė parė, kur u ndryshua ēmimi i biletės pėr transportin urban, Bashkia e Tiranės u kėrkoi kompanive plotėsimin e tė paktėn 10 kritereve.

  Mosrespektimi i tyre ka ēuar disa herė nė gjobitjen e kompanive, tė cilat nė jo pak raste kanė cėnuar standardet e transportit urban nė kryeqytet. Bashkia e Tiranės, gjatė kontrolleve tė ushtruara pėr 6-mujorin e parė tė kėtij viti, ka marrė 181 masa administrative pėr 10 linjat e transportit nė kryeqytet.

  Gjobitja e tyre ėshtė bėrė nė bazė tė njė sistemi pikėzimi, nga i cili vendoset mė pas pėr masat qė do tė merren. Sipas tė dhėnave, shkeljet mė tė shpeshta janė bėrė pėr sistemin e ajrimit tė automjeteve. Pėr kėtė janė lėshuar 126 gjoba pėr mosfunksionimin e kondicionimit nė autobusė.

  Nė jo pak raste, konkretisht 35 gjoba janė vendosur pėr mosrespektimin e stacionėve tė autobusėve. Edhe nė kėto ditė kur temperaturat kanė shėnuar vlera shumė tė larta, qytetarėt duket se vuajnė ende nga kėto shkelje.

  Pėr 6-mujorin e parė tė vitit 2017, kompanitė e transportit urban nė Tiranė janė gjobitur 12 herė pėr mosdhėnien e biletės te pasagjerėt dhe gjithashtu masė ėshtė marrė edhe pėr mosnjohjen e abonesė. Pėr kėtė tė fundit, pėr tė cilėn pati edhe njė debat pėr modelin e abonesė qė do tė ishte e vlefshme, me foto ose jo, Bashkia ka bėrė tė ditur se do tė njihen tė gjitha llojet.

  / Top Channel

 2. #2
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  451
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  138
  Nev, ju e besoni kete artikull?

  E ke idene sa kolliten kompanite e autobuzeve ne tirane tek shefi?
  Formula e lumturisė sime: njė Po e vetme, njė Jo e vetme, njė vijė e drejtė, njė qėllim… .

 3. #3
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  Mirembrama Odeon!

  Ne fakt artikulli me len pak indiferente.
  Por po flas nga eksperienca ime,pasi isha nja nje muaji ne Shqiperi,me rastisi dy-tre here te udhtoj me autobuzet e unazes dhe urban.
  Ka dy te kqija ne transportin publik,sistemi i ajrit i kondicionuar mungon dhe njerzit qe ne shume raste era djeres te shpuante hundet,pa dasht te behem paragjykuese.
  Por edhe sikur 10 euro nje kg uji te blihet duhet blere,apo nje antidjeres per sqetullat.

 4. #4
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  451
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  138
  Paske ardhur ne tirane dhe sme takove! Po i paguaja une kafete, per kaq gje je telefosur autobuzeve per dy kafe e nje uje pa gaz. (Shaka)

  Ti kthehemi temes; e lexove kete artikull dhe besoj se pretendon qe diēka do rregullohet (do kete reagim) sipas logjikes njerezore.
  Mire flasim serish bashke pas 6 muajsh dhe te siguroj qe katastrofa do rritet.

  Do shohim ēudira ne shtator si rritja e dritave, rritjen serish te cmimit te biletes, njekohesisht uji tashme pret firmen e entit rregullator per mbrojtjen e konsumatorit i cili nuk do e mendoje dy here ate pune.
  Por ki parasysh qe asnje politikan dhe oligark nuk do e pesoje nga keto sa me siper shkruajme ti e une bashke! Por jemi ti e une bashke ata qe do hame derrin ashtu si gjithmone.

  Fiks si ne kohen e xhaxhit 200 petrita ka shqiperia dhe ska shans askush te ngrihet te protestoje per pune, buke, apo pasterti e mijera halle te tjera.
  Kur te vijne zgjedhjet me vrap ke ēadra apo ke selia PS-se do jemi.


  E keshtu o Nev keshtu.... Ja me te mira e te pafsha ne plazh neser dhe futi nje te hekurosur trurit se hallet e hyqymetit i zgjidh baba dovleti qe e paēim e na lente pas jarebi.
  Formula e lumturisė sime: njė Po e vetme, njė Jo e vetme, njė vijė e drejtė, njė qėllim… .
  Likes NeVertiti liked this post

 5. #5
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,446
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1962
  Tani a eshte i vertete artikulli apo jo ? apo hajt thjeshte te mbushim forumin me budalleqe ?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 6. #6
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Odeon Shfaq Poten
  Paske ardhur ne tirane dhe sme takove! Po i paguaja une kafete, per kaq gje je telefosur autobuzeve per dy kafe e nje uje pa gaz. (Shaka)

  Ti kthehemi temes; e lexove kete artikull dhe besoj se pretendon qe diēka do rregullohet (do kete reagim) sipas logjikes njerezore.
  Mire flasim serish bashke pas 6 muajsh dhe te siguroj qe katastrofa do rritet.

  Do shohim ēudira ne shtator si rritja e dritave, rritjen serish te cmimit te biletes, njekohesisht uji tashme pret firmen e entit rregullator per mbrojtjen e konsumatorit i cili nuk do e mendoje dy here ate pune.
  Por ki parasysh qe asnje politikan dhe oligark nuk do e pesoje nga keto sa me siper shkruajme ti e une bashke! Por jemi ti e une bashke ata qe do hame derrin ashtu si gjithmone.

  Fiks si ne kohen e xhaxhit 200 petrita ka shqiperia dhe ska shans askush te ngrihet te protestoje per pune, buke, apo pasterti e mijera halle te tjera.
  Kur te vijne zgjedhjet me vrap ke ēadra apo ke selia PS-se do jemi.


  E keshtu o Nev keshtu.... Ja me te mira e te pafsha ne plazh neser dhe futi nje te hekurosur trurit se hallet e hyqymetit i zgjidh baba dovleti qe e paēim e na lente pas jarebi.
  Po per ujin Erioni me duket idi e rriti cmimin.
  Dhe me abstraktia uji ne shumicen e zonave Tiranes vinte me orar nje here apo dy dite.
  Cudia e rradhes te shtrejtoj ujin qe ste vjen pa nderpreje qe tani,qe te vij pa nderprerje pas 5 vjetesh.
  Me cfare vura re une po ndodh nje fenomen pak i cuditshem dhe mjerues;
  Sistemi i Edit eshte bere pak terrorizues.
  Vihet re lehtesisht mbytja qe ben ai ne taksa dhe rritje cmimesh nderkohe qe asgje nuk afrohet ne permirsimin e sherbimeve apo parametrave social per qytetarin. Pervec betonimin e shesheve.
  Nejse Edi mire ua ben pasi e votuan me 72-73 mandate,por degjova qe te pakten po kontrollon pak korrupsionin neper administrat.
  Kishte bere largim drejtoresh,ashtu ne mas qe te kujtojne sistem totalitar ahhahaha.
  Por gjithesesi jane te duhura pak keto kontrollet,pasi nga me i thjeshti der tek me i larti, ku pak e ku shume ka korrupsion.
  Gjithsesi Nje njeri te marre votat pa asnje program me pika ekonomike, ku nuk flet fare gjate fushates per anptiksin e ekonomis apo permirsimin e saj vetem tek ne ndodh i dicka e tille.

  PS ;Pershendetje dhe per ty! E sa per plazhin po po andej gjendem keto dite vere ahahhaah.
  Likes Odeon liked this post

 7. #7
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,888
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  310
  Mire e kane bere, mire qe rriten biletat por edhe duhet te durrojne kushtet kafsherore njerezit sepse pronaret e autobusave duan te kursejne 1 liter karburant per 100 km qe do harxhonin por te hapnin kondicioneret.

  Te shohim si do zgjidhet dhe urojme mos mbetet vetem nje lajm 3 ditor dhe kaq.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 8. #8
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,104
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Tani a eshte i vertete artikulli apo jo ? apo hajt thjeshte te mbushim forumin me budalleqe ?
  S'di pse dyshon ne fakt,kur ne nje vend si Shqiperia gjithcka eshte e mundur,pse jo kjo?!

  Une kam te aferm qe jetojne ne Tirane dhe mesa me kane thene lajmi eshte mese i vertet,madje keto i ke cdo vit pavaresisht se kete vit jane ankuar e po ben buje!

 9. #9
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,446
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1962
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten
  S'di pse dyshon ne fakt,kur ne nje vend si Shqiperia gjithcka eshte e mundur,pse jo kjo?!

  Une kam te aferm qe jetojne ne Tirane dhe mesa me kane thene lajmi eshte mese i vertet,madje keto i ke cdo vit pavaresisht se kete vit jane ankuar e po ben buje!
  U bazova tek dy komentet me lart

  Edhe k'tu ku jetoj une nuk Kane kondicionere, hyn tek
  Lluksi looool

  Megjithese une Tiranes I bie ne kembe Per 10-5min max ..nga nje lagje gjer ne qender, por andej njerezit pertojne qe te ecin e per k'te arsye vuajne pasoja qesharake ( si pshm djersen e tjetrit/s tek turinjte, mbushja e autobuzit plot duke ndenjur tere kohes ngjitur ne kembe , e ngacmimet seksuale) lool
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 10-08-2017 ne 13:18.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 10. #10
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,174
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2853
  Mendoj qe me shume se ajri kondicionuar,duhet te behet problem tej mbushja..qejf bejn "manjaket",sidomos kur shohin ndonje vajze qe ka te ekspozuar pjese te trupit
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •