Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 16 nga 16

Teme: Mplaket Shqipėria, bien lindjet rriten vdekjet nė tremujorin e parė 2017

 1. #1
  ♫! Stuck On You ♫! Avatari i AnGeLiC
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  15,854
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5507

  Mplaket Shqipėria, bien lindjet rriten vdekjet nė tremujorin e parė 2017


  Shtesa natyrore e popullsisė pėr tremujorin e parė 2017, pasqyron njė rėnie me 33,6 %, nė krahasim me tremujorin e parė 2016.

  Gjatė kėsaj periudhe numri i lindjeve tejkaloi me 852 numrin e vdekjeve, raportoi sot INSTAT.

  Nė tremujorin e parė 2017, shtesa natyrore e popullsisė pėr 12 qarqet e Shqipėrisė, regjistron normėn mė tė lartė nė qarkun e Tiranės, ku numri i lindjeve tejkalon me 639 numrin e vdekjeve.

  Nė qarqet Elbasan, Durrės, Dibėr, Lezhė dhe Fier shtesa natyrore ėshtė pozitive.

  Vlera mė e ulėt ėshtė regjistruar nė Qarkun e Korēės, ku numri i vdekjeve tejkalon me 160 numrin e lindjeve.

  Numri i lindjeve pėr tremujorin e parė 2017, rezulton 6.880 duke shėnuar njė rėnie me 4,0 %, nė krahasim me tremujorin e parė 2016.

  Numri mė i ulėt i lindjeve regjistrohet nė qarkun e Gjirokastrės, 138 lindje, me njė rėnie prej 10,4 %, nė krahasim me tremujorin e parė 2016.

  Numri mė i madh i lindjeve regjistrohet nė qarkun e Tiranės me 2.087 lindje, tė cilat shėnojnė rritje me 1,5 %, nė krahasim me tremujorin e parė 2016. Qarku i Tiranės dhe qarku i Vlorės janė qarqet e vetme qė pėsuan rritje tė numrit tė lindjeve nė tremujorin e parė 2017, krahasuar me tremujorin e parė 2016, edhe pse kjo rritje rezulton shumė e vogėl.

  Rėnien mė tė madhe tė numrit tė lindjeve gjatė kėsaj periudhe e paraqet qarku i Beratit me 14,3 %.

  Numri i vdekjeve pėr tremujorin e parė 2017 rezulton 6.031, duke shėnuar njė rritje prej 2,6 %, krahasuar me tremujorin e parė 2016.

  Numri mė i madh i vdekjeve regjistrohet nė qarkun e Tiranės me 1.448 vdekje duke shėnuar njė rritje prej 6,3 %, nė krahasim me tremujorin e parė 2016.

  Numri i vdekjeve ėshtė rritur pothuajse nė ēdo qark nė tremujorin e parė tė vitit 2017 nė krahasim me tremujorin e parė 2016.

  Rritja mė e madhe ėshtė regjistruar nė qarkun e Dibrės me 7,8 %. Qarku i Elbasanit shėnoi rėnien mė tė madhe tė numrit tė vdekjeve me 2,7 %, pasuar nga qarku i Shkodrės me 0,9 %, krahasuar me tremujorin e parė 2016.monitor
  Mos lejo asnje te ndjehet rehat duke mos te respektuar ty..

 2. #2
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,022
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8082
  Na ngeli ne pleqve vatani ne dore.

  O rini, duku, duku o te marrte mordja
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 3. #3
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  6,603
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4254
  ULLLLaaaaaaaa
  E vrava Ēezarin jo se nuk e doja por doja mė shumė Romėn.
  *Bruti*

 4. #4
  VIP
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  25,534
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  7816
  E lexova para disa ditesh qe po kumtohet me te madhe ulja e lindjeve.
  Kjo lidhet ngushte me ekonomine tone dhe sigurisht edhe me pasigurine e te paturit nje familje.

  Problem vertet

 5. #5
  Anėtar i Nderuar Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,192
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  141
  Nuk i lene dashnoret me femrat te bien me barre..
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 6. #6
  Supergirl Avatari i Nikita
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  20,808
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11142
  Kur ishte xhaxhi enever thoshteee per cdo njeri qe linddd le te mbjellim nje rrenje ulliri
  Dhe plot me ullinj vendet.

  Por tani ska me rrenjeeee ulliri, pse te pjellin njerezit?
  Te jaoe Edi ullinj do lindin bebat puf puf sikur ti sjellin lejleket
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 7. #7
  Anėtar i Nderuar Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,192
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  141
  Duhet ulur doza e klorit tek uji se i marruan fare te shkretet...

  I them shtetit te jape nje jave viagra falas se iku populli e nuk do dine ke te genjejne pastaj..
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 8. #8
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  12,506
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1916
  Studim pa lidhje ...sic duket e ngaterrojne me ikjen e njerezve

  Sa njerez/cifte njohim nga after qe nuk kane femije ose refuzojne ... nga Ana e ime,asnje .

  Ps... Tani sa ne kohen e Dulles, nuk Kane krrice qe te bejne, jo....ai ishte dicka me vete . Kshuqe Kot bejne krahasime loool
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 06-07-2017 ne 13:35.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .
  Likes Passion liked this post

 9. #9
  Moderatorė Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,172
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1255
  Rrine me shume ne Forum se sa me gruan/burrin, prandaj!

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."
  Likes dangerous, kitrra 123 liked this post

 10. #10
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  6,603
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4254
  Citim Origjinale Postuar nga Loyalty Shfaq Poten
  Rrine me shume ne Forum se sa me gruan/burrin, prandaj!
  Me kete postim ndihem i akuzuar,gjykuar

  Une per vete do e luftoj m'plakjen e vendit tim me kontributin tim

  Pres urimet kur t'ju lajmeroj
  E vrava Ēezarin jo se nuk e doja por doja mė shumė Romėn.
  *Bruti*

 11. #11
  Moderatorė Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  7,031
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2105
  Citim Origjinale Postuar nga Loyalty Shfaq Poten
  Rrine me shume ne Forum se sa me gruan/burrin, prandaj!
  Ke inat ti qč nuk ke kohč -

  ... jo vetem ky fv., po i gjenź lagje mč lagje duke komentuar e dhčnč mendime e kčshila .,

  Pastaj bur(r)it i del boja pas ca kohesh.


  ..ps.. ma bčj hallall qč tč citova .

 12. #12
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,022
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8082
  Une kinse keta cunat e rinje po punojne noj trohe

  Oj plake, ma nep bastunin t'dal pak
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 13. #13
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  421
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  244
  Te rikthehen pushtimet...

 14. #14
  Moderatorė Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,172
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1255
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  Ke inat ti qč nuk ke kohč -

  ... jo vetem ky fv., po i gjenź lagje mč lagje duke komentuar e dhčnč mendime e kčshila .,

  Pastaj bur(r)it i del boja pas ca kohesh.


  ..ps.. ma bčj hallall qč tč citova .
  Vallai, me kete kohe qė Po Kaloj ne Pogradec do doja shume... 😀👍🏼💙♥️

 15. #15
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  1,997
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  954
  Prandaj kemi marr dhe ne ato Muhaxhedinet e Iranit, se kena natalitet negativ, po ecim me hapat e BE! (ose shih ate tjetren qe merr Xakun per burr)
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 16. #16
  VIP Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  8,654
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  547
  U pa puna duhet me kontribu per vendin .

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •