Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 18 nga 18

Teme: Ministri grek: Shqiptarėt zgjohen ēdo mėngjes me muzikė greke, por na shajnė

 1. #1
  Moderatorė Avatari i Danay
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,573
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5498

  Ministri grek: Shqiptarėt zgjohen ēdo mėngjes me muzikė greke, por na shajnė


  Ministri i jashtėm grek, Nikos Kotzias ka bėrė njė analizė tė marrėdhėnieve me Shqipėrinė, duke theksuar se ato karakterizohen nga njė paradoks.
  Sipas tij, nga njėra anė shqiptarėt e adhurojnė Greqinė dhe nga ana tjetėr ka njė mosbesim e nacionalizėm dinamik.
  Kotzias i bėri kėto deklarata duke folur para njė auditori partiak, nė qytetin e Kozanit.
  “Kisha fatin tė flas nė Universitetin e Tiranės dhe iu fola me zemėr nė dorė.
  Iu thashė qė ka njė ēmenduri nė marrėdhėniet tona.
  Ka njė paradoks: Zgjoheni nė mėngjes, dėgjoni muzikė greke, lėvizni plot gaz me atė muzikė dhe befas priteni pak me brisk e pėr kėtė nisni tė shani Greqinė”, tha Kotzias, duke shtuar se “ėshtė ēmenduri.
  Nga njėra anė e adhurojnė Greqinė, mos e harroni kurrė kėtė: na adhurojnė- dhe nga ana tjetėr ka njė mosbesim, njė nacionalizėm dinamik“.
  Ministri i Jashtėm grek ka shtuar mė tej se gjatė mandatit tė tij nė krye tė diplomacisė greke, Athina zyrtare ka bėrė dy gjėra nė drejtim tė Shqipėrisė.
  “E para, iu propozuam njė paketė pėr tė vėnė tė gjitha ēėshtjet pėr t’i zgjidhur; jo atė ēame, ēėshtje tė tilla nuk kanė asnjė punė nė paketė.
  Tė marrė pala shqiptare ato qė kėrkon, tė heqim ligjin e gjendjes sė luftės, megjithėse nuk e di pse konsiderojmė qė jemi ende nė luftė.
  Tė zgjidhim ēėshtjet konsullore.
  Por edhe ata duhet tė pranojnė ndėrtimin e varrezave ushtarake grek, tė zgjidhet me tė vėrtetė dhe thelbėsisht ēėshtja e delimitimit tė kufirit detar dhe zonave ekskluzive ekonomike, etj”, tha Kotzias.
  Nė referimin e tij ndaj Shqipėrisė, dhe aspiratės sė vendit pėr anėtarėsim nė Bashkimin Europian, ministri i jashtėm grek tha se ėshtė e mirėpritur.
  Por Kotzias ka kritikuar qeveritė e mėparshme greke tė cilat, sipas tij u treguan shumė dorėlėshuar me vendin fqinj: pa i vėnė asnjė kusht miratuan futjen e Shqipėrisė nė NATo dhe marrjen e statusit tė vendit kandidat pėr anėtarėsim nė BE.
  “Tani, – tha ministri i Jashtėm grek, – perėndimorėt duan tė hapin negociatat pėr anėtarėsim dhe kishin vėnė vetėm njė kusht: reformėn e sistemit gjyqėsor. Por Athina vuri dhe kushte tė tjera.”
  “Ne u vumė pesė kushte, qė u pėrfshinė tė gjitha dhe kėtė nuk e prisnin as shqiptarėt as miqtė e tyre nė Komisionin Europian. Kushtet ishin:
  -Mbrojtjen e pronės, veēanėrisht pronat e minoriteteve, -mbrojtjen e minoritetit autentik grek nė Shqipėri,
  -luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe trafikut tė drogės”.
  Ministri i Jashtėm grek iu referua edhe marrėdhėnieve me Maqedoninė duke thėnė se Athina mbėshtet anėtarėsimin nė NATO dhe BE tė vendit fqinj.
  Por ai pėrsėriti se, qė tė ndodhė kjo, duhet qė Shkupi tė heqė dorė nga pretendimet rivendikuese ndaj Greqisė dhe tė pranojė njė kompromis pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit. /Ora News
  Mos lejo asnje te ndjehet rehat duke mos te respektuar ty..

 2. #2
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  PerTej HoriZontit
  Postime
  29,104
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  10
  Eh sa te zier jane keta.
  Nejse mire na bejne athua ua kemi nevojen,s"kemi c"te themi te pakten komuniteti qe jeton ketej.
  Ndersa sa per Nacoionalizmin dinamik vete ky eshte nje nder ta qe e ushqen rendshem.
  Likes Passion liked this post

 3. #3
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  1,285
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  574
  Nje te vertet ka thene.  Shinoni ketu ne forum
  Likes Passion liked this post

 4. #4
  sweet Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  27
  Postime
  10,045
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2904
  boo sa minister i paafte, qenka me keq se keta tanet....po hajd se edhe po degjuam muzike greke ska naj gje...por puna eshte se nuk e degjojme or taj,,,ne degjojme tallava.
  Treat your self like a star!!!

 5. #5
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  1,285
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  574
  Citim Origjinale Postuar nga sensuu Shfaq Poten
  boo sa minister i paafte, qenka me keq se keta tanet....po hajd se edhe po degjuam muzike greke ska naj gje...por puna eshte se nuk e degjojme or taj,,,ne degjojme tallava.
  Me pak fjale ne nuk degjojme muzike evgjitesh por muzike evgjitesh?

 6. #6
  Moderatorė Avatari i Danay
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,573
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5498
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Nje te vertet ka thene.  Shinoni ketu ne forum


  Te pershendes!
  Mos lejo asnje te ndjehet rehat duke mos te respektuar ty..

 7. #7
  Banned
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  31
  Postime
  1,322
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten

  Ministri i jashtėm grek, Nikos Kotzias ka bėrė njė analizė tė marrėdhėnieve me Shqipėrinė, duke theksuar se ato karakterizohen nga njė paradoks.
  Sipas tij, nga njėra anė shqiptarėt e adhurojnė Greqinė dhe nga ana tjetėr ka njė mosbesim e nacionalizėm dinamik.
  Kotzias i bėri kėto deklarata duke folur para njė auditori partiak, nė qytetin e Kozanit.
  “Kisha fatin tė flas nė Universitetin e Tiranės dhe iu fola me zemėr nė dorė.
  Iu thashė qė ka njė ēmenduri nė marrėdhėniet tona.
  Ka njė paradoks: Zgjoheni nė mėngjes, dėgjoni muzikė greke, lėvizni plot gaz me atė muzikė dhe befas priteni pak me brisk e pėr kėtė nisni tė shani Greqinė”, tha Kotzias, duke shtuar se “ėshtė ēmenduri.
  Nga njėra anė e adhurojnė Greqinė, mos e harroni kurrė kėtė: na adhurojnė- dhe nga ana tjetėr ka njė mosbesim, njė nacionalizėm dinamik“.
  Ministri i Jashtėm grek ka shtuar mė tej se gjatė mandatit tė tij nė krye tė diplomacisė greke, Athina zyrtare ka bėrė dy gjėra nė drejtim tė Shqipėrisė.
  “E para, iu propozuam njė paketė pėr tė vėnė tė gjitha ēėshtjet pėr t’i zgjidhur; jo atė ēame, ēėshtje tė tilla nuk kanė asnjė punė nė paketė.
  Tė marrė pala shqiptare ato qė kėrkon, tė heqim ligjin e gjendjes sė luftės, megjithėse nuk e di pse konsiderojmė qė jemi ende nė luftė.
  Tė zgjidhim ēėshtjet konsullore.
  Por edhe ata duhet tė pranojnė ndėrtimin e varrezave ushtarake grek, tė zgjidhet me tė vėrtetė dhe thelbėsisht ēėshtja e delimitimit tė kufirit detar dhe zonave ekskluzive ekonomike, etj”, tha Kotzias.
  Nė referimin e tij ndaj Shqipėrisė, dhe aspiratės sė vendit pėr anėtarėsim nė Bashkimin Europian, ministri i jashtėm grek tha se ėshtė e mirėpritur.
  Por Kotzias ka kritikuar qeveritė e mėparshme greke tė cilat, sipas tij u treguan shumė dorėlėshuar me vendin fqinj: pa i vėnė asnjė kusht miratuan futjen e Shqipėrisė nė NATo dhe marrjen e statusit tė vendit kandidat pėr anėtarėsim nė BE.
  “Tani, – tha ministri i Jashtėm grek, – perėndimorėt duan tė hapin negociatat pėr anėtarėsim dhe kishin vėnė vetėm njė kusht: reformėn e sistemit gjyqėsor. Por Athina vuri dhe kushte tė tjera.”
  “Ne u vumė pesė kushte, qė u pėrfshinė tė gjitha dhe kėtė nuk e prisnin as shqiptarėt as miqtė e tyre nė Komisionin Europian. Kushtet ishin:
  -Mbrojtjen e pronės, veēanėrisht pronat e minoriteteve, -mbrojtjen e minoritetit autentik grek nė Shqipėri,
  -luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe trafikut tė drogės”.
  Ministri i Jashtėm grek iu referua edhe marrėdhėnieve me Maqedoninė duke thėnė se Athina mbėshtet anėtarėsimin nė NATO dhe BE tė vendit fqinj.
  Por ai pėrsėriti se, qė tė ndodhė kjo, duhet qė Shkupi tė heqė dorė nga pretendimet rivendikuese ndaj Greqisė dhe tė pranojė njė kompromis pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit. /Ora News
  ...keshtu eshte kur ne Shqiperi shikohen te gjitha kanalet televizive greke dhe ne Greqi jo vetem qe nuk ka nje kanal shqiptar per respekt, por emri "shqiptar" degjohet vetem per keq!

 8. #8
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  1,285
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  574
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten


  Te pershendes!
  Yt hipokrite

  Lol

  Antishqiptare

 9. #9
  Moderatorė Avatari i Danay
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,573
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5498
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Yt hipokrite

  Lol

  Antishqiptare
  Po ti patrioti vec llogje ke mo
  Mos lejo asnje te ndjehet rehat duke mos te respektuar ty..

 10. #10
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  1,285
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  574
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten
  Po ti patrioti vec llogje ke mo
  Ty nese te pyesin nga je u thua Greke

  Kur shkon te dogana "keta shqiptaret cfare rrace poshter, shume te ngdalte"  Si me shkruan sikur me qen nga Tropoja e Greqise

 11. #11
  Banned
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  31
  Postime
  1,322
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  -Ato thumba t'i leje menjane ministri grek...

  ...ja nje kenge qe SHQIPTARI zgjohet "ēdo mėngjes":


 12. #12
  Moderatorė Avatari i Danay
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,573
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5498
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Ty nese te pyesin nga je u thua Greke

  Kur shkon te dogana "keta shqiptaret cfare rrace poshter, shume te ngdalte"  Si me shkruan sikur me qen nga Tropoja e Greqise


  Na na degjoje e kete,vec kujdes se mund te hyje e ty ne gjak

  U jap rryshfet ne fakt e me kalojne pa prit ne rradhe... ca ti bej atij Grekut une pa shqipos i gjej derman
  Mos lejo asnje te ndjehet rehat duke mos te respektuar ty..

 13. #13
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  1,285
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  574
  Kot e keni me keto kenge
  Une nuk i degjoj

  Ty te ks hyr ne gjak e te ka dal ajo shqiptare

 14. #14
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  8,636
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2836
  Une sdu as kenget as grekerit...ca do thush tashi o minister

  Ndryshimi fillon nga vetja

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o

 15. #15
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,646
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4058
  Nje kenge greke e di.. o tope tope o papagllos.

  Kurre nuk e kam kenduar. Genjen ministri.
  I walk slowly, but I never walk backward
  Likes Passion liked this post

 16. #16
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  PerTej HoriZontit
  Postime
  29,104
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Aver Shfaq Poten
  Nje kenge greke e di.. o tope tope o papagllos.

  Kurre nuk e kam kenduar. Genjen ministri.
  Ehhh i ziuuuu tiii ahhahahahaha ma ja dite perkthimin e ben delet direkt;;  e tha e tha papagalli,qe te perqafon tjetriiii ,e thaa e thaaa...sssssss opaaaaaa...
  tope tope o papagallosssss....
  Likes Aver liked this post

 17. #17
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,646
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4058
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Ehhh i ziuuuu tiii ahhahahahaha ma ja dite perkthimin e ben delet direkt;;  e tha e tha papagalli,qe te perqafon tjetriiii ,e thaa e thaaa...sssssss opaaaaaa...
  tope tope o papagallosssss....
  Hahaha, nga pushimet atje si femije vetem dy fjale me kane mbetur ne koke nga ata qe vinin te shisnin poshte ballkonit.. por as ato nuk e di shkruhen. Lol

  Me duket se shalqinit i thonin karpuzi dhe akulloreve adolexhi.. Po jo?
  I walk slowly, but I never walk backward
  Likes NeVertiti liked this post

 18. #18
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  PerTej HoriZontit
  Postime
  29,104
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Aver Shfaq Poten
  Hahaha, nga pushimet atje si femije vetem dy fjale me kane mbetur ne koke nga ata qe vinin te shisnin poshte ballkonit.. por as ato nuk e di shkruhen. Lol

  Me duket se shalqinit i thonin karpuzi dhe akulloreve adolexhi.. Po jo?
  Shalqinit po sakte,ndersa akullores i thone; Pagoto.
  Likes Aver liked this post

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •