Faqja 9 nga 13 I pariI pari ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 161 nga 180 e 255
Like Tree79Likes

Temė: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

 1. #1
  Avatari i NaStyBoy
  Anėtarėsuar
  May 2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  74
  Rrespekti
  35

  Gabim Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Kush do tė fitojė zgjedhjet e 23 Qershorit? Si po shkohet me to? Cilat janė skenaret e mundshme tė koalicioneve? Ky ndryshojnė zgjedhjet e kėtij viti nga ato tė 2009-ės?

  Mendo Per Te Ardhmen E Shkuara Nuk Kthehet Me Pass!!

 2. #161
  Avatari i uNabLe
  Anėtarėsuar
  Jan 2013
  Postime
  14
  Rrespekti
  0

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  PD-se I Erdhi Fundi !! Ta Mbaj Fort Pushtetin Dhe Keto Muaj


 3. #162
  Larguar...
  Anėtarėsuar
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  1,240
  Rrespekti
  757

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Rama, nuk vinte dot ne pushtet me slloganet boshe per Rilindje, Politika e Re, apo me premtime koti; nuk fitonte mbi Berishen thjesht me anti-berishizem. Keshtuqe "martesa" me LSI-ne, eshte se opozita humbet KAUZEN per te ardhur ne pushtet... . Se duam s'duam, pjesa me e korruptuar e pushtetit ne keto kater vjet ajo ishte, LSI.
  Rama sfidoi ēdo limit kesaj here, moral, politik, partiak, per te mbijetuar ne "postin" e liderit te opozites!

  Une pres nje futje ngjale spektakolare ndaj Rames.

  Kila likes this.
  La vita č bella...

 4. #163
  ♪♫Jč t'aimč mon ąmour♪♫ Avatari i Call
  Anėtarėsuar
  Jul 2011
  Postime
  2,267
  Rrespekti
  2360

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  hajduti sa demokrat i flakt qe je

  God wrote your love story. Let Him read it to you. He will bring in the perfect one at the perfect time..

 5. #164
  شيطان בעל זבוב Avatari i Iron_Leon
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Jam atje ku ėshtė edhe zemra ime
  Postime
  3,545
  Rrespekti
  1166

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajduti Shiko postimin
  Rama, nuk vinte dot ne pushtet me slloganet boshe per Rilindje, Politika e Re, apo me premtime koti; nuk fitonte mbi Berishen thjesht me anti-berishizem. Keshtuqe "martesa" me LSI-ne, eshte se opozita humbet KAUZEN per te ardhur ne pushtet... . Se duam s'duam, pjesa me e korruptuar e pushtetit ne keto kater vjet ajo ishte, LSI.
  Rama sfidoi ēdo limit kesaj here, moral, politik, partiak, per te mbijetuar ne "postin" e liderit te opozites!

  Une pres nje futje ngjale spektakolare ndaj Rames.
  Hajduti,ti e kupton mirė politikėn edhe kupton gjithashtu pse u bė kjo aleancė.Vėrtet qė PS ka humbur shumė njerėz sepse ka humbur moralin edhe programin qė ajo mbėshteste,pėr kėtė them se ke tė drejtė,por ka fituar diēka tjetėr mė tė vlefshme.Ka fituar shumicėn nė KQZ dhe nė KZ ,diēka qė i lidh edhe duart edhe kėmbėt Berishės.Me pak fjalė ka siguruar qė vota do tė shkojė edhe do nė numėrohet ashtu si votuesit e kanė hedhur ,jo si zgjedhjet e mėparshme apo ato bashkiake mė vonė.Prandaj me gjithė humbjet e njė pjese tė elektoratit socialist them se PS mund tė fitojė vetėm nga njė faktor,zgjedhjet nuk mund tė vidhen.Pastaj nėse Meta shpresoni se do ndėrojė krah gaboheni,Meta do tė sigurojė veten qė mos i hyjė burgut edhe ka zgjedhur aleancė me atė qė e mendon fitues,kjo ėshtė logjikė e ftohtė e njė njeriu tė rrezikuar.Pėr sa i pėrket mendimit tim,sinqerisht uroj qė tė fitojė pėrsėri PD.Rama ka bėrė zgjedhjen mė tė pamoralshme qė mund tė bėnte dhe pėr kėtė elektorati duhet ta dėnojė.Problemi ėshtė se njerėzit janė shumė tė pakėnaqur edhe mendoj se do tė votojnė masivisht PS

  Ē'do budalla do tė gjejė gjithmonė njė budalla tjetėr qė tė mahnitet me tė.

 6. #165
  Vogėlushe Avatari i Elushe
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  4,354
  Rrespekti
  5720

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iron_Leon Shiko postimin
  Hajduti,ti e kupton mirė politikėn edhe kupton gjithashtu pse u bė kjo aleancė.Vėrtet qė PS ka humbur shumė njerėz sepse ka humbur moralin edhe programin qė ajo mbėshteste,pėr kėtė them se ke tė drejtė,por ka fituar diēka tjetėr mė tė vlefshme.Ka fituar shumicėn nė KQZ dhe nė KZ ,diēka qė i lidh edhe duart edhe kėmbėt Berishės.Me pak fjalė ka siguruar qė vota do tė shkojė edhe do nė numėrohet ashtu si votuesit e kanė hedhur ,jo si zgjedhjet e mėparshme apo ato bashkiake mė vonė.Prandaj me gjithė humbjet e njė pjese tė elektoratit socialist them se PS mund tė fitojė vetėm nga njė faktor,zgjedhjet nuk mund tė vidhen.Pastaj nėse Meta shpresoni se do ndėrojė krah gaboheni,Meta do tė sigurojė veten qė mos i hyjė burgut edhe ka zgjedhur aleancė me atė qė e mendon fitues,kjo ėshtė logjikė e ftohtė e njė njeriu tė rrezikuar.Pėr sa i pėrket mendimit tim,sinqerisht uroj qė tė fitojė pėrsėri PD.Rama ka bėrė zgjedhjen mė tė pamoralshme qė mund tė bėnte dhe pėr kėtė elektorati duhet ta dėnojė.Problemi ėshtė se njerėzit janė shumė tė pakėnaqur edhe mendoj se do tė votojnė masivisht PS
  Jam kurioze te dij, a do votosh apo do bojkotosh ti?

  Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

 7. #166
  Larguar...
  Anėtarėsuar
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  1,240
  Rrespekti
  757

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iron_Leon Shiko postimin
  ...Ka fituar shumicėn nė KQZ dhe nė KZ ,diēka qė i lidh edhe duart edhe kėmbėt Berishės.Me pak fjalė ka siguruar qė vota do tė shkojė edhe do nė numėrohet ashtu si votuesit e kanė hedhur ,jo si zgjedhjet e mėparshme apo ato bashkiake mė vonė....
  Zgjedhjet ne tirane nuk ishin te mira, sepse fitoi Basha, te fitonte Rama do ishin beterr, edhe me keq.

  Mos shiko KQZ lart por shiko komisionet poshte sepse aty do luhet loja. Kuptohet nese do te luhet


  ...Gaboheni ku mendoni se Meta do te nderroje krah...
  Do Zoti ishalla JO. Qofsha une i gabuar!!!

  Ky bashkim mes PS dhe LSI tregon se pazarlliku eshte mbi interesave te qytetareve qe duan te votojne partine e tyre. Te gjithe protestuesit e 21 janarit thelle ne shpirtin e tyre ndihen te tradhtuar sepse e gjithe ajo dhune me 4 viktima u be per Ilir Meten. Nuk mund te harrohet kurrsesi 21 janari, s'mund te harrohet cfar i thane njeri tjetrit .. Deklaratat e Rames kunder Metes ishin aq te forta sa e quante njeri i korruptuar me bllok ne dore dhe qe i eshte ngjitur Berishes si m... pas kepuces dhe nga ana tjeter Meta per Ramen pjese e krimit te organizuar, moster etj. Keto deklarata i keni edhe ne internet. Jane vrare 4 njerez. Rama shkonte te familjaret duke vajtuar.. Me kete qe po ben tani tregon qe nuk i intereson viktimat por ka perdorur ata per qellimin politik..Tani nuk e di cfar do i thote famliljareve por nje gje di me siguri : Ai nuk ka me fytyre te flase per viktimat e 21 janarin.
  Me cfar morali duan te qeversin keta njerez te paskrupullt qe tallen me shqiptaret. Pse do te votojne ligjet tani me pazare ? Kur eshte per interesa personale politike i voton ligjet dhe kur eshte per interesat e qytetareve i zvarrit sipas qejfit duke mbajtur peng nje Shqiperi e e tere. Nuk i votoi 2 vjet me pare por na harxhoi 2 vjet jete per interesat te ndyra e sharlatanit politik, qe per mua nuk eshte as me pak dhe as me shume se nje mafioz i korruptuar.

  Berisha tani eshte me mire se keta, dhe do marre me shume vota se c'do merrte..

  Sipas fjaleve qe kane thene eshte bashkimi i korrupsionit me krimin e organizuar , keshtu i pershtaten njeri tjetrit.

  ...por... kam nje frike Iron se ....
  ... mendoj se ne qender te ketij koalicioni Rama - Meta eshte votimi i tre ligjeve qe jane bere pengese per poziten! Thika eshte me dy presa: Rama voton ligjet me qellimin e vetem qe...nqse fiton zgjedhjet te kete fondet nga BE ne dispozicion dhe te filloje punen mbare...por per mua "Kali i Trojes", Meta nuk do te rrije prape rehat, nqse Rama nuk fiton do mburret para Berishes se i siguroi integrimin apo "statusin e kandidatit"...sepse te tre ligjet mbeten te votuara... dhe hyn prape ne qeveri...

  Keto zgjedhje i fiton PD, dhe ka shume mundesi qe Edi Rama te perfundoje ne psikiatri.

  Kila likes this.
  La vita č bella...

 8. #167
  Nobody Is Perfect Avatari i cent
  Anėtarėsuar
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Ne Hėnė
  Postime
  5,936
  Rrespekti
  4775

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Keto zgjedhje i fiton PD, dhe ka shume mundesi qe Edi Rama te perfundoje ne psikiatri.
  Vdekshin te gjithe nga i pari deri tek i fundit

  Elushe likes this.
  Kur diamantit nuk i gjetėn asnjė tė metė, Thanė qė shkėlqimi i tij ti vret sytė..!!

 9. #168
  wish me well... Avatari i ZHIGO
  Anėtarėsuar
  Oct 2011
  Postime
  1,423
  Blog Entries
  14
  Rrespekti
  804

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  si duken keta "klyshat" partiakė ,

  si dukur . me lule ne dore , me friken ne mos mamaja na kish hekurosur mire perparesen sepse do te na ndeshkonin . nuk e kuptojne akoma as sot...

  qe ne luftojme per demokraci , dhe jo per parti demokratike , njerez te vegjel ne shpirt . te ngushte ne mendje . po fundja kujt i plas...

  ah ,,, ē'mu kujtua dhe buka me vaj me krip .


 10. #169
  Moderatorė Avatari i bella
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Aty ku nuk je ti!
  Postime
  7,709
  Rrespekti
  5141

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Politikanet shqiptare jane si Paris Hilton dhe Kim Kardashian. Jane gjithmon ne qender te vemendjes edhe pse nuk din te bejn asgje.

  " Mm-hmm. Oh, so typical. Ooo, I'm a man. Ooo, I have a penis. Ooo, I have to win money to exert my power over women."

  UNE JAM KESHTU, NUK DO ME NDRYSHONI KURRE....Njihmeni NESE KENI DURIM.

 11. #170
  Nobody Is Perfect Avatari i cent
  Anėtarėsuar
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Ne Hėnė
  Postime
  5,936
  Rrespekti
  4775

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Tashme Venecia per 1 ore me autobus jo me avion
  Shpikja e fundit e Sali Berishes.


  Kur diamantit nuk i gjetėn asnjė tė metė, Thanė qė shkėlqimi i tij ti vret sytė..!!

 12. #171
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Anėtarėsuar
  Jun 2011
  Postime
  1,723
  Rrespekti
  674

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Dhe ta mendosh qe kryetarja Parlamentit (zv.Kryetarja Partise Sali Berishes) esht nga Shkodra,biznesmeni i suksesshem Tom Doshi i Partise Edi Rames esht dhe ai nga Shkodra si nuk e ngriten 1 her zerin ne Parlament per Shkodren? Si nuk i than 1 her Sali Berishes "shiko ore maēok se Shkodra te ka votuar ne mase dhe ti as qe e permend!"
  3 vite rresht qe Shkodra permbytet! Ne vend se ti dergojn demshperblime ēdo vit sdo ishte me e leverdisshme si per financat dhe per ato banore qe jetojn me tmerrin e permbytjeve te pastrohen lumenjt,digat te restaurohen.
  Apo po lozin ate lojen "i permbysim,i dergojm nga nje demshperblim ēdo vit qe te na votojn"

  Washington Post: Fshatarėve tė pėrmbytur nė Shqipėri u sos durimi


  Kur i soset durimi ketij populli e di Saliu se si shkon puna pastaj... deri ku degradon situata... e ka provuar para 16 vitesh.

  ...kur Kanuni ishte ligj qe prodhoj ket BURRNI... ky koncept shkoi pertej detit ne Sicili,Arbresht u msun Kanunin italiant e qujn MAFI !

 13. #172
  ɹǝʇʇǝB uɐɥT ǝɟıL Avatari i Nicktjeter
  Anėtarėsuar
  Oct 2012
  Vendndodhja
  。◕‿◕。
  Postime
  4,504
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  5279

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Hajduto po fitoi Pd e meritojme nga nje kafe ne ne fv, se kemi degjuar propaganden tende qe ne janar

  Chi getta semi al vento farą fiorire il cielo

 14. #173
  شيطان בעל זבוב Avatari i Iron_Leon
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Jam atje ku ėshtė edhe zemra ime
  Postime
  3,545
  Rrespekti
  1166

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
  Jam kurioze te dij, a do votosh apo do bojkotosh ti?
  Elushe,nėse deri para pak kohėsh isha nė dyshim tė votoja pėr herė tė parė nė jetėn time,njė votė qė dihej do tė shkonte pėr PS, pas aleancave tė kėsaj tė fundit, jam totalisht i sigurt qė nuk kam pėr tė votuar.Thonė qė politika ėshtė ku... po edhe ajo e shkretė ku... ka pak dinjitet,kėta politikanėt tanė nuk kanė asnjė gjė tė tillė,pra edhe ku... nuk mund ti quash.Prandaj duke mos dashur tė dėnoj tė tjerėt apo veten duke i dhėnė me votėn time njė ufo pėr shtetar parapėlqej tė bojkotoj.

  Ē'do budalla do tė gjejė gjithmonė njė budalla tjetėr qė tė mahnitet me tė.

 15. #174
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Anėtarėsuar
  Dec 2011
  Postime
  4,829
  Rrespekti
  4950

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  nqs do bojkotoni e mori prap Saliu ... ska zgjidhje ne mes.. o me Saliun prap, ose Pa te por prap me nje te keq mbi krye.. nqs s'e doni jepjani dikujt tjetri, nqs bojkotoni mos u qani pse fitoi Saliu. thjesht mendoni kush eshte e keqja me e vogel dhe jepjani u pa puna

  I don't like what are you doing, but I respect who you are, because who you are tomorrow might be better than who I am today...

 16. #175
  Larguar...
  Anėtarėsuar
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  1,240
  Rrespekti
  757

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Z. Dritan Prifti, a ka kanė ndryshuar mendimet tuaja sa i pėrket Kryetarit tė Partisė Socialiste, qė e keni quajtur publikisht njė njeri tė droguar, dhe kryetarit tė LSI-sė, pėr tė cilin, falė jush, ēdo njeri e di qė ėshtė lideri qė ecėn me bllok dhe penė nė dorė?

  Njohja ime pėr Edi Ramėn ėshtė thelluar nė krahasim me kohėn kur kam bėrė ato deklarata. Nė atė kohė kisha njė mendim tepėr negativ pėr Ramen cka I kam shprehur dhe publikisht. Nė aspektin intelektual Rama mbetet njė aktor. Nuk kupton asgjė nga qeverisja. Ėshtė njė piktor qė sdo sjell asgjė tė re pėr shqiptarėt nėse behet kryeministėr. Kam pasur shpesh biseda me atė, dhe jam i bindur qė ai ska as konceptet mė bazike ekonomike, mėson disa gjėra pėrmėndėsh dhe reciton nėpėr ekrane. Rama besoj do tė jetė eksperimenti i fundit nė politikėn shqiptare. Mbasi ta pėsojmė edhe prej tij, nuk besoj se shqiptarėt do tė zgjedhin sėrish nė krye njerėz kaq tė cekėt, kaq tė paaftė dhe pa asnjė bazė morale. Kurse pėr Metėn nuk kam asnjė gjė tė re pėr tė shtuar.

  E paska kuptuar edhe Prifti qe eshte me gjys trruni qe Rama eshte nje cope mishi me dy sy


  Rama ka shokuar ne maksimum elektoratin e majte me kete levizje, aq sa nje pjese e madhe e tij nuk shohin me arsye per te votuar. Ne syte e socialisteve te thjeshte, Meta dhe Rama tani jane prej nje brumi dhe nuk motivojne, nuk japin shprese, nuk ofrojne ndryshim.

  Nicktjeter, pak rendesi ka se kush fiton, e djathta apo e majta, e rendesishme eshte te behen zgjedhje te lira, te ndershme dhe demokratike, ne kete menyre fiton Shqiperia. (PD-ja)

  Keshtuqe Ti do te fitosh nje bilete vajtje-ardhje me avion, ne nje nga destinacionet Europiane, kafen le ta shperndajne humbesit, PS+LSI

  Kila likes this.
  La vita č bella...

 17. #176
  Avatari i seyfert
  Anėtarėsuar
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Honolulu
  Postime
  81
  Rrespekti
  34

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Aleanca kuqezi


 18. #177
  Larguar...
  Anėtarėsuar
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  1,240
  Rrespekti
  757

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Aleanca kuqezi
  Qofte larg ajo dite e Pamundur!

  Arroganca e tij nuk njeh kufij. Nje person qe spitullohet dhe shikon gjithnje drejt kamerave nese po e fokusojne apo jo dhe duke bere disa xheste prej gjysem mashkulli dhe gjysem femre, nuk mund te emertohet ndryshe vecse nje adoleshent i moshuar qe i nxjerr fjalet si lopa jarget.

  Kila likes this.
  La vita č bella...

 19. #178
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Anėtarėsuar
  Dec 2011
  Postime
  4,829
  Rrespekti
  4950

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  SI tha Saliu... Votoni ju votoni, numerimin jua bej une...

  I don't like what are you doing, but I respect who you are, because who you are tomorrow might be better than who I am today...

 20. #179
  Anėtar i ri Avatari i AppleCrisp
  Anėtarėsuar
  Mar 2013
  Postime
  200
  Rrespekti
  111

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Le te fiton kush do se ne fund politikanet po i mbushin xhepat me lek. Populli skan buk me hanger e kta shkojn ne pushime


 21. #180
  Nobody Is Perfect Avatari i cent
  Anėtarėsuar
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Ne Hėnė
  Postime
  5,936
  Rrespekti
  4775

  Gabim Titulli: Kush do tė fitojė zgjedhjet nė 2013?

  Sala e ka te fituar,premtimet e tija behen me te besueshme cdo dite..Para Sala  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga cent : 24-04-13 nė 15:27
  Zana1 likes this.
  Kur diamantit nuk i gjetėn asnjė tė metė, Thanė qė shkėlqimi i tij ti vret sytė..!!

Faqja 9 nga 13 I pariI pari ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
Regjistrohuni The Facebook Platform


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182