Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 30

Teme: Smajlaj dridh Serbinė, bėn shqiponjėn midis Beogradit

 1. #1
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Smajlaj dridh Serbinė, bėn shqiponjėn midis Beogradit

  Izmir Smajlaj ėshtė Kampioni i ri i Evropės nė hedhje sė gjati nė salla tė mbyllura

  Atleti shqiptar, pas medaljes sė Ballkanikut qė siguroi nė Beograd, arriti tė merrte njė sukses edhe mė tė madh nė kryeqytetit e Serbisė, duke fituar medaljen e artė dhe treguar se ka njė tė ardhme tė shkėlqyer pėr sportin shqiptar.

  Smajlaj realizoi njė hedhje tė parė 7,81 metra, poshtė pritshmėrisė dhe aftėsive tė tij. Atleti shqiptar tregoi potencialin e tij me hedhjen e dytė, ku realizoi gjatėsinė 8,02 metra, njė rekord i ri kombėtar, duke thyer atė qė kishte vendosur vetėm pak ditė mė parė.

  Kjo hedhje i mundėsoi atij qė tė zinte menjėherė vendin e dytė nė klasifikimin e pėrgjithshėm, nė ndjekje tė suedezit Torneus qė kishte realizuar 8,08 qė nė provėn e parė.

  Prova e tretė ishte njė faull, ndėrsa nė tė katėrtėn nuk realizoi njė hedhje tė plotė, duke rrėshqitur nė vendin e tretė nė klasifikimin e pėrgjithshėm, i kaluar edhe nga ukrainasi Nikiforov, shkruan Panorama.

  Smajlaj kreu faull edhe nė hedhjen e pestė, por rezistoi nė vendin e tretė nė klasifikim qė i siguronte medaljen. Nė hedhjen e fundit, pasi kishte sigurinė e tė paktėn vendit tė tretė, Smajlaj dhuroi hedhjen perfektė, 8,8 metra, pėr tė realizuar rekordin e ri kombėtar dhe pėr tė marrė kreun e renditjes, kur mbetej vetėm suedezi Torneus nė garė.

  Ky i fundit nuk ia doli tė realizonte njė hedhje mė tė mirė dhe medalja e artė i shkoi pikėrisht atletit shqiptar qė u shpall Kampion i Evropės.

  Bėje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  http://www.gazetaexpress.com
  Likes AnGeLiC liked this post

 2. #2
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  Ku din shqiptari te friksohet se...te lumt
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...
  Thanks legjenda thanked for this post

 3. #3
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,350
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Mr japin te vjella tituj bombastik ,drodhi,tundi,shkuli etj.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B
  Thanks legjenda thanked for this post

 4. #4
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga Arfenilla Shfaq Poten
  Ku din shqiptari te friksohet se...te lumt
  Me siguri i Kosoves dhe ky...!
  Heren e fundit u redaktua nga AnGeLiC; 05-03-2017 ne 00:22.
  Thanks legjenda thanked for this post

 5. #5
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Reaa Shfaq Poten
  Me patjeter i Kosoves dhe ky...!
  mos dalim i shqiperise i kosoves apo maqedonise jem nje kombi

 6. #6
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  Citim Origjinale Postuar nga Reaa Shfaq Poten
  Me patjeter i Kosoves dhe ky...!
  Edhe me mir
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 7. #7
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Ashtu vlla ashtu po kujt ja thu..mua?!
  Thanks legjenda thanked for this post

 8. #8
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,582
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350
  .......23 vjeqar nga Shkodra


  i Shqiperisė doli pra

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..…


  Thanks legjenda thanked for this post

 9. #9
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Reaa Shfaq Poten
  Ashtu vlla ashtu po kujt ja thu..mua?!
  faleminderit shum moter per mirekuptim

 10. #10
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  Nuk eshte nga kosova!!!iiii me zhgenjeu.
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 11. #11
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga Arfenilla Shfaq Poten
  Edhe me mir
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten
  .......23 vjeqar nga Shkodra


  i Shqiperisė doli pra
  Opo s'ka mundesi

  Arfe mos qaj ti mos qaj

 12. #12
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,582
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350
  haha ska mundesi, lexo ne eurosport.com

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 13. #13
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  Po me qetsoi emrin ama hahah..!
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 14. #14
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Arfenilla Shfaq Poten
  Po me qetsoi emrin ama hahah..!
  pi pak uje qetesohu
  Likes AnGeLiC liked this post

 15. #15
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  Citim Origjinale Postuar nga legjenda Shfaq Poten
  pi pak uje qetesohu
  Edhe thon pastaj nuk ban me rrah burrin!!!po njo till ,larg qoft..duhet me mbyt bre
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...
  Thanks legjenda thanked for this post

 16. #16
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Arfenilla Shfaq Poten
  Edhe thon pastaj nuk ban me rrah burrin!!!po njo till ,larg qoft..duhet me mbyt bre
  une kam shum respekt ndaj teje kurse ty me uren shum ngase jam nga tetova e maqedonise
  Thanks Arfenilla thanked for this post
  Likes Arfenilla liked this post

 17. #17
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga legjenda Shfaq Poten
  pi pak uje qetesohu


  Thote nje shprehje ketej "nga i vogli e i marri do degjosh te verteten" eh more Legjende

 18. #18
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,582
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350
  mua po me qeshet me shum kur po thoni shpesh: vella, e moter....... hahah Shqiperia e bashkume

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 19. #19
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,350
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten
  mua po me qeshet me shum kur po thoni shpesh: vella, e moter....... hahah Shqiperia e bashkume
  E une eksitim total pesoj.
  Mendokemi njesoj
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B
  Thanks Jetesa thanked for this post

 20. #20
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten
  mua po me qeshet me shum kur po thoni shpesh: vella, e moter....... hahah Shqiperia e bashkume
  po me emer te zoti une legjenda me disa njezer punojm per bashkim
  Thanks Jetesa thanked for this post

 21. #21
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,498
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Spurdhjak!
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 22. #22
  sweet Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  28
  Postime
  10,294
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2906
  Urime...hedhja se gjati ka qene sporti im i preferuar

 23. #23
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,629
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Atleti shqiptar shpallet kampion Europe, bėn shqiponjėn nė Beograd

  Ēmenden Serbėt; atleti shqiptar shpallet kampion Europe, bėn shqiponjėn nė Beograd .  Atleti shqiptar Izmir Smajli ka triumfuar nė Beograd duke u shpallur kampion Europe. Ai u rendit i pari nė disiplinėn kėrcim sė gjati.

  Smajli me distancwn e arritur, 8.08 metra, theu edhe rekordin kombėtar. Smajlaj nė hedhjen e parė kėrceu 7,81 metra, megjithatė e rregulloi gjithēka me hedhjen e dytė, ku realizoi gjatėsinė 8,08 metra, njė rekord i ri kombėtar, duke thyer atė qė kishte vendosur vetėm pak ditė mė parė.

  Kampionati Europian i sallave tė mbyllura ėshtė duke u zhvilluar nė Beograd. Ndėrkohė, atletja Luiza Gega u rendit nė vendin e pestė nė garėn e 1500 metrave.

  b;.thealbanian.co.uk
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 05-03-2017 ne 12:05.
  Likes AnGeLiC liked this post

 24. #24
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Jo po qe ta dine Kosovaret qe ka Shqiptare po ka e Shqiptare

  Ps: Nevi bashkoji temat me ate te Legjendes qe e hapi dje!

 25. #25
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,350
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Sa mllef me ka kriju kjo stafeta
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 26. #26
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Shko gjej gjetke te lozesh ti se si ha une kunjat e tua..!

  Te pengon "stafeta" ?

  Pertypu mire atehere se mos te ngec!

 27. #27
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,350
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  :p
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 28. #28
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Te lumt o kampion
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 29. #29
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,350
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  E dridhi ai,e ua ngjeshi.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 30. #30
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,199
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9110
  Rrofte ky kampjonat te njiheshim me nje stortist si ky. S'kemi lene emer "kengetari me enca e noizi" pa njojtur e ata qe duhet vertet te nxirren neper TV-ra s'figurojne gjekundi.

  Urime dhe Bravo Cunit! Epo, me qene shkodran te tana i ban
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •