Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123
Duke shikuar rezultatet 61 ne 72 nga 72

Teme: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

 1. #1
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Avatari i JetMir
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  439
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  47

  Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  Afersisht 1,154,928 probleme matematikore te zgjidhura, te gjitha hap pas hapi...

  Eshte nje web faqe qe mundeson te gjitha zgjedhjet e problemeve tuaja matematikore neper aktivitetet tuaja shkollore apo univerzitare dhe ate te gjitha shume qarte te spjeguara, hap pas hapit...


  Zgjidhje nga me te ndryshmet ne te gjitha matematikat si:
  BAsic Math, Pre-Algebra, Trigonometry, Pre-Calculus, Calculus.

  Per me shume vizitoni faqen:
  Likes Mr-Bledi, toniblu liked this post

 2. #61

  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  1
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Pe: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  Jepet cilindri me rreze 7 cm dhe lartesi 13 cm ,duke marre pi= 3,14 gjeni:
  A) syprinen e qarkut te bazes
  B) vellimin e cilindrit

 3. #62
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,199
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9110

  Pe: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  Citim Origjinale Postuar nga mela Shfaq Poten
  Jepet cilindri me rreze 7 cm dhe lartesi 13 cm ,duke marre pi= 3,14 gjeni:
  A) syprinen e qarkut te bazes
  B) vellimin e cilindrit
  PO kjo vec aplikim formule paska, nejse...

  A- syprina e rrethit = Siperfaqe = pi x r2 (r-ne katror dmth) = 3.14x7(nkatror)=3.14x49= 153.86 cm2 (katror)

  B-Vellimi= baze x lartesi = 153.86 x 13 = 2000.19 cm3(kub)
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 4. #63

  Antarėsuar nė
  May 2015
  Mosha
  17
  Postime
  1
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Pe: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  prz qe nk e di

 5. #64
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Avatari i JetMir
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  439
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  47

  Titulli: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  Citim Origjinale Postuar nga JetMir Shfaq Poten
  Afersisht 1,154,928 probleme matematikore te zgjidhura, te gjitha hap pas hapi...

  Eshte nje web faqe qe mundeson te gjitha zgjedhjet e problemeve tuaja matematikore neper aktivitetet tuaja shkollore apo univerzitare dhe ate te gjitha shume qarte te spjeguara, hap pas hapit...


  Zgjidhje nga me te ndryshmet ne te gjitha matematikat si:
  BAsic Math, Pre-Algebra, Trigonometry, Pre-Calculus, Calculus.

  Per me shume vizitoni faqen:
  Pershendetje te dashur miq , po shkruaj edhe njehere pas disa vites po ne te njejten teme.

  Shoh qe uebi qe ju kam rekomanduar shume vite me heret eshte bere me pagese, qe te shohesh zgjidhjet e detyrave matematikore hap pas hapi.
  Tani mund te shikoni vetem zgjidhjen e jo gjith hapat njeri pas tjetrit.

  Per te gjithe ata qe kan nevoje akoma per nje ndihme, per zgjedhjen e problemeve apo detyrat matematikore ne shkolla te mesme, kolegje apo univerzitete po ju tregoj nje ueb tjeter qe eshte shum efikas.


  Ky ueb ben zgjidhje te te gjith problemeve matamatikore ne te gjith fushat e matematikes sic jane:

  - Pre Algebra
  · Algebra
  · Matrices & Vectors
  · Functions & Graphing
  · Geometry
  · Trigonometry
  · Calculus
  · Statistics
  · Chemistry

  Per me shume vizitoni:
  ·


  P.s. Meqe jam antar i thjeshte ne forum do ju lutesha qe postimin e pare ne kete teme ta zavendesoni me kete postim.
  Don't cry because it's over. Smile because it happened.
  Likes jana80 liked this post

 6. #65
  VIP Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,709
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  887

  Titulli: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  Citim Origjinale Postuar nga JetMir Shfaq Poten

  Pershendetje te dashur miq , po shkruaj edhe njehere pas disa vites po ne te njejten teme.

  Shoh qe uebi qe ju kam rekomanduar shume vite me heret eshte bere me pagese, qe te shohesh zgjidhjet e detyrave matematikore hap pas hapi.
  Tani mund te shikoni vetem zgjidhjen e jo gjith hapat njeri pas tjetrit.

  Per te gjithe ata qe kan nevoje akoma per nje ndihme, per zgjedhjen e problemeve apo detyrat matematikore ne shkolla te mesme, kolegje apo univerzitete po ju tregoj nje ueb tjeter qe eshte shum efikas.


  Ky ueb ben zgjidhje te te gjith problemeve matamatikore ne te gjith fushat e matematikes sic jane:

  - Pre Algebra
  · Algebra
  · Matrices & Vectors
  · Functions & Graphing
  · Geometry
  · Trigonometry
  · Calculus
  · Statistics
  · Chemistry

  Per me shume vizitoni:
  ·


  P.s. Meqe jam antar i thjeshte ne forum do ju lutesha qe postimin e pare ne kete teme ta zavendesoni me kete postim.
  Pėr fat tė mirė, si duket paska edhe tė tjera:

  Cymath | Math Problem Solver with Steps | Math Solving App

  MathPapa

  Step-by-Step Mathā€”Wolfram|Alpha Blog
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

 7. #66

  Antarėsuar nė
  Dec 2016
  Postime
  1
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Zgjedhje e detyrave matematikore!!! HAP PAS HAPI.

  tehu i kubit eshte 7cm.njehso siperfaqen e prerjes diagonale te kubit.

 8. #67

  Antarėsuar nė
  Feb 2017
  Postime
  1
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  70% e nxenesve te nje klase luajne volejboll, 60% basketboll dhe 9 nxenes i luajne te 2 sportet. Sa nxenes ka klasa ?

 9. #68
  Moderatorė Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,672
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2662
  Citim Origjinale Postuar nga DoriD1 Shfaq Poten
  70% e nxenesve te nje klase luajne volejboll, 60% basketboll dhe 9 nxenes i luajne te 2 sportet. Sa nxenes ka klasa ?
  Klasa ka 30 nxenes
  Feja eshte injorance , por jo vetem !

 10. #69

  Antarėsuar nė
  Sep 2017
  Postime
  1
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  112 liter x 0.35 km x 395dm =

 11. #70

  Antarėsuar nė
  Jan 2018
  Postime
  2
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  A mund te me ndihmoni ne nje detyr? Ajo eshte:2a ne katror ne te treten +16 dhe gjithashtu 3xne te treten +24

 12. #71

  Antarėsuar nė
  Jan 2018
  Postime
  2
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Jane 2 detyra e para vet e dyta vet

 13. #72
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  9,142
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5112
  Citim Origjinale Postuar nga Kurbin morina Shfaq Poten
  A mund te me ndihmoni ne nje detyr? Ajo eshte:2a ne katror ne te treten +16 dhe gjithashtu 3xne te treten +24
  Ca klase ben ti xhan, shkruaj pak me mire.
  Gjithsesi ceshtje formulash eshte, ja dhe formula: x^3 + a^3= (x+a)(x^2-ax+a^2).
  Heren e fundit u redaktua nga Didi; 2 Dite me Pare ne 16:09.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Me 13 Prill, hapi i pare i njeriut drejt qendres se Tokes
  Nga ida angel ne forum Shkencė dhe Teknologji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2011, 02:13
 2. Chip pėr 16 nanometers, duke i inkurajuar hapi i parė.
  Nga DEVIL HAND ne forum Shkencė dhe Teknologji
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-12-2009, 00:28
 3. Ilir Meta ju hapi nje porte socialisteve per tu angazhuar ne Partine Demokratike.
  Nga prodigious ne forum Zgjedhjet Parlamentare 2009
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-07-2009, 22:56

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •