Faqja 1 nga 3 1 2 3 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 20 nga 45

Teme: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

 1. #1
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 2. #2
  VIP Avatari i bledikorcari
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ndodhem ne Korce....
  Postime
  2,316
  Forca e Rrespektit
  88

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Berati sigurisht


 3. #3
  Veri investigatio Avatari i alfonci
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Perpara kompjuterit
  Postime
  3,047
  Forca e Rrespektit
  128

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Edhe une do te thosha qe eshte Berati

  Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

  "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

  Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

 4. #4
  drague Avatari i Sefer Daja
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Postime
  233
  Forca e Rrespektit
  53

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  qyteti aktual???apo si eshte pyetja? 5. #5
  Homo Homini Lupus Avatari i Cyber_Spartacus
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Atje ku fluturojne shqiponjat
  Postime
  9,866
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  770

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Durresi (Dyrrahium)

  Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

 6. #6
  мαи ωιтн α мιѕѕιои Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  12,862
  Forca e Rrespektit
  2331

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Durresi mendoj (628 p.e.s.)

  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 7. #7
  ..... Avatari i JoJo
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  italy
  Postime
  436
  Forca e Rrespektit
  60

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Une di beratin !
  ps: seshte cudi qe dikush ketu te dali te na i rrezoje dhe ato pak njohuri qe kemi. Tashme u be e modes ketu ne fv te na "vertetojne" qe cdo gje qe paskemi studiuar paska qene jo e sakte 8. #8
  Homo Homini Lupus Avatari i Cyber_Spartacus
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Atje ku fluturojne shqiponjat
  Postime
  9,866
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  770

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Citim Origjinale Postuar nga JoJo Shfaq Poten
  Une di beratin !
  ps: seshte cudi qe dikush ketu te dali te na i rrezoje dhe ato pak njohuri qe kemi. Tashme u be e modes ketu ne fv te na "vertetojne" qe cdo gje qe paskemi studiuar paska qene jo e sakte
  Pse kush tha qe cdo gje qe lexon ketu ti duhet te merret per e sakte.....po qe se i merr per te verteta te gjitha te lutem shiko ''filtrin e informacioneve'' se ndoshta te eshte prishur

  Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

 9. #9
  Anėtar i ri Avatari i jackass
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In The Dark...
  Mosha
  26
  Postime
  694
  Forca e Rrespektit
  61

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  me sa di une eshte berati...

  edhe vushtrria eshte njeri nder qytetet me te vjetra te kosoves...por nuk dihet saktesisht se kur eshte ndertuar...ekziston nje kala ne vushtrri por nuk dihet saktesisht koha ne te cilen eshte ndertuat...e me sa shihet as nuk do ta dijne kurr se e kane lene plotesisht anash

  "If you want a hundred Italians to be quiet, shoot one.
  If you want a hundred Albanians to be quiet, you must shoot ninety-nine."

 10. #10
  ..... Avatari i JoJo
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Vendodhja
  italy
  Postime
  436
  Forca e Rrespektit
  60

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Citim Origjinale Postuar nga Cyber_Spartacus Shfaq Poten
  Pse kush tha qe cdo gje qe lexon ketu ti duhet te merret per e sakte.....po qe se i merr per te verteta te gjitha te lutem shiko ''filtrin e informacioneve'' se ndoshta te eshte prishur
  Absolutisht, personalisht kam fillu te heq dore fare nga "dituria" e ketushme...kishte filluar te me mbingarkohej me inerte filtri, nuk arrija ta pastoja asnjehere ne kohe, aq shume e keqperdorja ..


 11. #11

  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Postime
  51
  Forca e Rrespektit
  51

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Dyrrahu(Durresi)


 12. #12
  Anėtar i ri Avatari i gjirokastriti
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  me banim ne ATHIN
  Postime
  130
  Forca e Rrespektit
  52

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  gjirokastra {argjiro}


 13. #13
  VIP Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,384
  Forca e Rrespektit
  2078

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Shkodra eshte me i vjetri , pastaj vjen Berati ..........


 14. #14
  Anėtar i ri Avatari i gjirokastriti
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  me banim ne ATHIN
  Postime
  130
  Forca e Rrespektit
  52

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  ca thua more hartim tani kemi temen e diktimit

  gjirokastra eshte me e vjetra nga te tera se eshte qe ne kohen e baba qemos


 15. #15
  VIP Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,384
  Forca e Rrespektit
  2078

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  hahahahhaahahahahahaha
  ah ,me fal ,thash mos eshte hartim plako , se dija qe ishte cili eshte qyteti i origjines suaj.


 16. #16
  Anėtar i ri
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  AN
  Postime
  213
  Forca e Rrespektit
  50

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  qyteti me i vjeter eshte Berati 2000 e ca vjecar, keto qytetet e tjera qe thoni ju jane ne arkeologji me te vjetrat


 17. #17
  Anėtar i ri Avatari i gjirokastriti
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  me banim ne ATHIN
  Postime
  130
  Forca e Rrespektit
  52

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  hahahah


 18. #18
  VIP Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,384
  Forca e Rrespektit
  2078

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Berati eshte 2420 vjet qytet . Duhet te jete me i vjetri.


 19. #19
  Anėtar i Respektuar Avatari i orakulli
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Postime
  1,392
  Forca e Rrespektit
  66

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  Durresi,Berati,Shkodra,Vlora,Amantia,Apollonia,Byl is,Mati,Elbasani,Lezha,tepelena,Gjirokastra,Janina ,Arta,Preveza Maliqi,Pogradeci,jane me te jane me te vjetra se sa thote arkeologjia e Historigrafia.Ato jane aq te vjetra sa nuk mund te mendohen.


 20. #20
  Anėtar i Respektuar Avatari i orakulli
  Antarėsuar nė
  Sep 2008
  Postime
  1,392
  Forca e Rrespektit
  66

  Default Titulli: Cili eshte qyteti me i vjeter shqiptar?

  ..e vazhdohet me Nishin,Prishtinen dhe..


Faqja 1 nga 3 1 2 3 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Qyteti shqiptar me djemte me te bukur!
  Nga albgrl ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 181
  Postimi i Fundit: 01-11-11, 12:12
 2. Kush eshte qyteti juaj i preferuar?
  Nga toni007 ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 78
  Postimi i Fundit: 18-01-10, 22:41
 3. Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-01-10, 18:23
 4. Kush eshte qyteti me % me te madhe qytetaresh ?
  Nga Nostra_22 ne forum Lojė Inteligjente
  Pergjigje: 10
  Postimi i Fundit: 30-12-08, 14:38
 5. Meka, qyteti mė i vjetėr dhe mė i shenjtė nė Botė
  Nga Loverboy ne forum Besimtarėt musliman
  Pergjigje: 21
  Postimi i Fundit: 22-11-08, 05:16

Etiketa per kete Teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181