Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke Lexuar Temat 1 ne 20 nga 30

Forum: Ligjet e institucioneve shtetėrore

Nocioni ligj pėrcaktohet si akt juridik i pėrgjithshėm, rregull e detyrueshme dhe si urdhėr shtetėror i sanksionuar, i adresuar numrit tė pakufizuar tė subjekteve tė sė drejtės pėr ta perfillur. Ligji miratohet konform me kushtetutėn, nė procedurė tė vecantė, zakonisht nga organi legjislativ i njėjtė qė e miraton kushtetutėn. Aspekti juridik-formal i ligjit konsiston nė konstatimin se ligji ėshtė akt juridik i shprehjes sė vullnetit politik tė ligjvėnėsit. Aspekti material i ligjit konsiston nė pėrmbajtjen e normave juridike te tij. Ligjet janė tė shumta dhe praktikisht i rregullojnė tė gjitha sferat e jetės shoqėrore, sic janė arsimi, kultura, shkenca, shėndetesia, ekonomia etj.

 1. Exclamation Teme NgjitėsE Ngjitėse: Pyetje dhe Ndihme rreth ligjeve ne Shqiperi..

  Started by Love‎, 29-01-2012
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 1,465
  29-01-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 1. Ndryshimet tek ligji i dhunės

  Started by AnGeLiC‎, 12-02-2017
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 1,527
  12-02-2017 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 2. E Drejta Ndėrkombėtare Private

  Started by Loyalty‎, 13-01-2017
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 241
  13-01-2017 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 3. E Drejta Ndėrkombėtare

  Started by Loyalty‎, 06-01-2017
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 175
  06-01-2017 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 495
  07-07-2016 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 1,200
  06-11-2015 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 4. Question Ndihmeeeee!!

  Started by Kila‎, 13-12-2013
  • Pergjigje: 25
  • Shikime: 6,583
  16-12-2013 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 5. Po nė Shqipėri?

  Started by Love‎, 02-11-2013
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 935
  03-11-2013 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 6. Parlamenti voton tre ligjet e integrimit

  Started by Love‎, 31-05-2013
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 1,116
  31-05-2013 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 5
  • Shikime: 1,188
  25-05-2013 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 1,357
  12-12-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 7. Lightbulb Ligji nė Internet!

  Started by ricky_ch‎, 27-06-2012
  • Pergjigje: 9
  • Shikime: 1,818
  13-08-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 8. Ekstradimi ne Shqiperi

  Started by Elushe‎, 12-08-2008
  • Pergjigje: 5
  • Shikime: 1,737
  22-05-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 9. Ligji i Arsimit

  Started by E3‎, 01-01-2010
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 1,154
  01-01-2010 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 10. Ligji Pėr autopsin

  Started by ida angel‎, 04-08-2009
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 1,338
  04-08-2009 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 2
  • Shikime: 1,329
  29-07-2009 Shko tek postimi i fundit ne kete temė

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Opsionet e Shfaqjes

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat ne..

Kusdes: kur ti renditni sipas dates, 'descending order' do te shfaqe me te rejat perpara.

Legjenda e Ikonave

Pėrmban postime te palexuara
Pėrmban postime te palexuara
Pėrmban Asnjė mesazh te palexuar
Pėrmban Asnjė mesazh te palexuar
Me Shume se 40 pergjigje ose 150 shikime
Teme e Nxehte me postime te palexuara
Me Shume se 40 pergjigje ose 150 shikime
Teme e nxehte me postime te palexuara
Post e Mbydhur
Tema eshte e Mbydhur
Tema permban mesah shkruar nga
Ju keni postuar ne kete teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •