Duke shikuar rezultatet 1 ne 11 nga 11

Teme: Njeriu me i shendoshe ne bote

 1. #1
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Njeriu me i shendoshe ne bote

  njeriu me i shendoshe ne bote.
  ky eshte njeriu me i shendoshe ne kete bote,
  prej 570 kilogram.shikojeni...


  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 2. #2
  мαи ωιтн α мιѕѕιои Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  12,862
  Forca e Rrespektit
  2331

  Default

  Ky ndoshta 24/7 mendon rreth pyetjes: Sa bejne 1+1 ?

  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 3. #3
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  2,508
  Forca e Rrespektit
  75

  Default

  Ishallah dobsohet sa me shum..besoj qe urim ma te mir nuk ka marr


 4. #4
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default

  sikur te jet i fryre me pompe duket
  me vjen keq per te....

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 5. #5

  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Mosha
  24
  Postime
  72
  Forca e Rrespektit
  54

  Default

  Pfff ku osht per t'ardh keq? T'jesh i shnosh nuk do t'thot se je i smur po thjesht je pertac. Masnej si rezultat i dhjamit te tepert te vijn gjith ato smunje ene avash avash njall vdekjen tate.


 6. #6
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default

  hey.....obeziteti eshte nje semundje
  ska aritur ashu se ka ngrene

  a e di ti ca shkakton obezitetin e nqs esht i kuruar?

  mos flit pa ditur

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 7. #7

  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Mosha
  24
  Postime
  72
  Forca e Rrespektit
  54

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  a e di ti ca shkakton obezitetin e nqs esht i kuruar?

  mos flit pa ditur
  M'pelqejn shum paragjykimet. :bum

  A e di un ca e shkakton obezitetin? Po e di. Gjithashtu di se ka shkalle shum me perpara qe mun te ndalohet kjo qe tashi e qujn smunje. Cdo gjo osht me faza mi omelsin dhe obeziteti nuk osht faza par


 8. #8
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default

  pa me thuaj pak ca eshte obeziteti..mqs e dike dhe ca e shkakton

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 9. #9

  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Mosha
  24
  Postime
  72
  Forca e Rrespektit
  54

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga sweetzzinna Shfaq Poten
  pa me thuaj pak ca eshte obeziteti..mqs e dike dhe ca e shkakton
  Obeziteti osht smunje kronike, mund te kurohet po nuk mund te mbeshtetesh totalisht mbi ket te funit. Jan bo studime qe kan zbulu se disa variante gjenetike qe pak a shum jan te ngjashme, ndikojn ne sasin e yndyres qe osht e pranishme ne turpin ton, peshen dhe rrezikun e shnoshjes - sidomos mas dietave. Variante qe kan t'bojn me pjesen e ADNse qe ndodhet afer gjenit MC4R ku mutacioni shkakton nje form te rend obeziteti familjar. Robt qe kan dy kopje te ktit varianti peshojn mesatarisht 1 kile e gjys me shum ne krahasim me te tjeret qe skan asnjonin nga kto variante. Mesa thon, ala s'dihet se cilat mekanizma preken nga kto variante gjenetike, po pasojat biologjike jan shum te dukshme, me i fjal kilet e teperta. Proteina qe prodhohet nga gjeni MC4R ka rolin kryesor per te shperndar info rreth oreksit, perhapjes ushqimit ene peshes. Ai qe e ka ne trup te tij kte difektoz, esht i predispozum te shtoj shum kalori. Puna osht omelsin, se numrat e qelizave te dhjamit mbeten te njejta per gjith jeten. Kur mbaro rritja, asigjo s'i modifiko, as dietat as humbjet e mdhaja ne peshe. Gjenet dhe karakteristikat e indit dhjamor duket se jan bo vec per te veshtirsu renien nga pesha dhe nfakt nuk esht vec faji tyre. Tendenca per te majt peshen e duhur varet nga shum faktor, mes tyre roli i Hipotalamusit, pjesa e trunit qe rregullon nivelin e rrezervave energjike te orgazmit. Hipotalamusi run kujtesen deri 8 vjet me par, e peshes maksimale te arritur dhe cdo perpjekje per te rrezu kilet e shtuara shifet si nje kercenim drejt ruajtjes fillestare te rezervave te energjise. Kjo ndodh duke rrit ndjesine e urise po dhe duke djeg konsuminin e energjis dhe prodhimit kalorive. Tashi nderhyrja me ilacet e reja mbi ket ekuacion mund ta zgjidhe enigmen e obezitetit e cila konsiderohet nga disa (perfshi ktu ene ty mesa duket ) si nje semundje kronike e nderlikuar. Tashi se osht smundje kronike do te thote qe ka ilace po ske si ta lesh plotesisht te ilacet se duhet majt nen kontroll trupi per gjat gjith jetes.

  Tashi nqfse do ene noj informacion tjeter fol ti, po t'lutem mos u justifiko per ato qe jan te shendosh se menyra ka plot, po ska vullnet, vetbesim edhe kurajo. Doktorr te vetes jena vet, po skena besimin te vetja


 10. #10
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default

  ti se kupton qe eshte pune hormonale ketu??
  metabolismi tyre nuk punon sic duhet....le te bejne sa ushtrime te duan....te vrapojne 3 ore ne dite..............

  biles as operacionet ne stomak [unaze ose bypass gastric] nuk jan te rekomanduara.........

  prandaj te thash mos i gjyko....

  ti mbase mendon tek obezet e USA qe ata po...jan se han junk&fast food
  por ky ta siguroj une qe seshte nga ushqimi...eshte i lindur

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 11. #11
  VIP Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,609
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  152

  Default

  uauu sa i shendoshe??????!!!!!!!!

  :fluturoze:"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.:fluturoze:

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 11-05-12, 22:40
 2. Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-07-11, 22:36
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-07-11, 18:46
 4. Femija mė i shėndoshė nė botė
  Nga The StaR ne forum Lajme Mjekėsore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-09, 02:31
 5. Njeriu me i gjate ne bote
  Nga angel boy ne forum Lajme Mjekėsore
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-08-08, 07:35

Etiketa per kete Teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181