Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 13 e 13

Temė: Reēel shalqini

 1. #1
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Reēel shalqini

  Reēel shalqini  Per te perfituar nje reēel shalqini sa me te suksesshem se pari ju duhet nje shalqi me lekure te trashe. Pasi ky reēel behet vetem me te bardhen e lekures se shalqinit. Pasi ta qeroni pjesen jeshile te tij priteni pjesen e bardhe ne copa. Me pas lijini per nja 1 ore ne uje me gelqere.

  Vini re! Gelqerja eshte pika kyēe e ketij reēeli. Nese e zieni rendom siē behet me reēelrat e tjere, do te perfitoni nje reēel, ndersa nese e lini keshtu do te hani reēel te vertete shalqini. Si bonus do perfitoni: copa kerce dhe me nje pamje si prej xhami. Pra si nga paraqitja dhe nga ana e shijes do te fitoni shume.

  Me pas vijeni ne zihet pas i shtuar aspak uje, por vetem sheqer (ne proporcion me lekurat e shalqinit, pra nese hidhni 1 kg lekura po aq hidhni dhe sheqer). Sipas deshires mund t'i hidhni siper dhe copa karafili ose gjethe borziloku te fresket. Ja rrit shume shijen. Lereni te zihet mire ne zjarr te ulet ashtu siē beni dhe me ēdo reēel tjeter. Ruajeni ne frigorifer dhe servireni te ftohte.


  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 2. #2
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim

  Recel shalqiri (imoniku)

  Zgjidhen lekurat e trasha, qerohen, priten ne forme katrore, ylli, trekendeshi ose me forma te dhembezuara, sipas gustos, vihen ne uje me gelqere 25-30 min, kullohen shpelahen disa here, zihen 10-15 min, hidhen ne shurup te pergatitur dhe zihen me 2-3 nderprerje derisa te bhet gati, Si ereza perdoren barbaroza, kanella, karafil etj.

  (keto me lart jane per mendimin tim recelrat me te mira qe mund te behen. Vetem se me sa di une ajo e lena ne gelqere zgjatej pak, nuk ishte vetem 25-30 min, megjithate provojini se nuk do zhgenjeheni)

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 3. #3
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Reēel shalqini

  Per te perfituar nje reēel shalqini sa me te suksesshem se pari ju duhet nje shalqi me lekure te trashe.Pasi ky reēel behet vetem me te bardhen e lekures se shalqinit.Pasi ta qeroni pjesen jeshile te tij priteni pjesen e bardhe ne copa si keto qe shini ne foto.Me pas lijini per nja 1 ore ne uje me gelqere. Vini re! Gelqerja eshte pika kyēe e ketij reēeli.Nese e zieni rendom siē behet me reēelrat e tjere , do te perfitoni nje reēel, ndersa nese e lini keshtu do te hani reēel te vertete shalqini.Si bonus do perfitoni: Copa kerce dhe me nje pamje si prej xhami.Pra si nga paraqitja dhe nga ana e shijes do te fitoni shume
  Me pas vijeni ne zihet pas i shtuar aspak uje por vetem sheqer (ne proporcion me lekurat e shalqinit ,pra nese hidhni 1 kg lekura po aq hidhni dhe sheqer).Sipas deshires mund ti hidhni siper dhe copa karafili ose gjethe borziloku te fresket.Ja rrit shume shijen.Lereni te zihet mire ne zjarr te ulet ashtu siē beni dhe me ēdo reēel tjeter.Ruajeni ne frigorifer dhe servireni te ftohte.Ideale per qerasje alla shqiptarēe
  Ju befte mire! Yummania  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga sweetzzinna : 03-06-10 nė 20:47
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 4. #4
  Reborn!!! Avatari i Bambolita
  Anėtarėsuar
  Apr 2010
  Vendndodhja
  ktu
  Postime
  1,413
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  18
  Rrespekti
  86

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  me shkoi goja leng....

  du rrecel fiku dhe pastashuta

  si embelsirat shqiptare skaaa
  na ka mar malli

  Quando esprimi un desiderio, stą attento a non caderci dentro.
  The passion for destruction is also creative passion...

  Tutti senza credito ma tutti con l'iPhone. Ragazze disoccupate con le mani in testa e con le unghie rigorosamente ricostruite. Gente che piange miseria nelle migliori discoteche. L'unica crisi che riesco a cogliere, č di valori

 5. #5
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  Edhe mua me vajti mendja per recel, po skam ku te gjej gelqere.

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 6. #6
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  DurreS
  Mosha
  30
  Postime
  15,436
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  Ne dr se quajm rrecel por liko apo liker i gje e tille sme kujtohet mire .Eshte fantastik ,na e shtit ne men dua dhe une .Ps qelqere ne it ska si ajo shqiptarja dhe se bejme dot ,te maresh gelqere nga shqiperia sna e man se na fusin brenda ,kur te dali qe ishte gelqere dhe jo drog ,i ke ber 3 vjet burg .

  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 7. #7
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  Po mbase do hapen ne Shqiperi dyqane te shesin prodhime tradicionale shqiptare...besoj qe do ken shume sukses sepse te gjithe emigrantet mezi presin disa gjera nga vendi...
  E keshtu mbase gjejme per te shitur recel me shalqi...

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 8. #8
  Reborn!!! Avatari i Bambolita
  Anėtarėsuar
  Apr 2010
  Vendndodhja
  ktu
  Postime
  1,413
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  18
  Rrespekti
  86

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sweetzzinna Shiko postimin
  Edhe mua me vajti mendja per recel, po skam ku te gjej gelqere.
  mu mi ka mcef mami ne garazh hahahahha
  se ajo ka fiksim te boj rrecel deri ne 3 te mjesit kur jam ne shtepi
  fillojm vejm dvd dhe gatujm te dyja

  por tani jam me diet

  ---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel_Devil Shiko postimin
  Ne dr se quajm rrecel por liko apo liker i gje e tille sme kujtohet mire .Eshte fantastik ,na e shtit ne men dua dhe une .Ps qelqere ne it ska si ajo shqiptarja dhe se bejme dot ,te maresh gelqere nga shqiperia sna e man se na fusin brenda ,kur te dali qe ishte gelqere dhe jo drog ,i ke ber 3 vjet burg .
  gelqeren ne e kemi mar nga shqiperia ahahha skemi pasur probleme shyqyr

  liko apo gliko ? ajo e kumlles 1her....me arra brenda...
  boll se jemi ne ver

  Quando esprimi un desiderio, stą attento a non caderci dentro.
  The passion for destruction is also creative passion...

  Tutti senza credito ma tutti con l'iPhone. Ragazze disoccupate con le mani in testa e con le unghie rigorosamente ricostruite. Gente che piange miseria nelle migliori discoteche. L'unica crisi che riesco a cogliere, č di valori

 9. #9
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  DurreS
  Mosha
  30
  Postime
  15,436
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  25

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bambolita Shiko postimin
  mu mi ka mcef mami ne garazh hahahahha
  se ajo ka fiksim te boj rrecel deri ne 3 te mjesit kur jam ne shtepi
  fillojm vejm dvd dhe gatujm te dyja

  por tani jam me diet

  ---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:02 ----------  gelqeren ne e kemi mar nga shqiperia ahahha skemi pasur probleme shyqyr

  liko apo gliko ? ajo e kumlles 1her....me arra brenda...
  boll se jemi ne ver
  Se di saktesisht si eshte por i emer i tille duhet te jet do e bej si pytje tek tema perkatese.

  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 10. #10
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,406
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  778

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  ong:ong:ong:ong:ong:ong: do dal per vizita te me qerasin me recelra

  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 11. #11
  rremujaxhije:P Avatari i 3R1
  Anėtarėsuar
  Oct 2008
  Vendndodhja
  ne shtepi...
  Postime
  2,029
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  107

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  hmmmmmmmmm,para 2 netesh kam ngrene ne restorant reqel shalqiri...bobo sa i miri ishte....hengra gati nje pjate....eh,t'me rroje dieta o shoke

  You're not Albanian??
  It's :ok, nobody is Perfect!!!  ..kerko te dish kush je,e te jesh ajo qe din.. :viola:

 12. #12
  Kate 💖 Avatari i ida angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,261
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2055

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  hahahaha Eri dhe ti e paske prish djeten ...se une harroj sh here qe jam ne djete

  nejse ,kur behet fjale per gjera te tilla gjynah te egzistoje dieta


  I love you daddy
  :flamuri:

 13. #13
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,406
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  778

  Gabim Titulli: Reēel shalqini

  na gjeni dhe neve pa djete nga nje cik

  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •