Faqja 2 nga 2 I parėI parė 1 2
Duke shikuar rezultatet 21 ne 27 nga 27
Like Tree4Likes

Teme: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

 1. #1
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,860
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  25

  Default A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  A ushqehemi shendecem? kjo eshte nje pyetje qe duhet tja veme vetes...duke pasur prane nesh nje milion fast-foodesh, restorante dhe pije nga me te ndryshmet....
  Mbase me te vertet koha nuk na lejon perdite te hame dreke ne shtepi...... keshtu qe detyrohemi te hame gjera sa me te pashendecme per organismin tone, ushime plot kimikate asgje natyrale....ose vetem gjera te skuqura qe prap ndikojne negativisht.....
  Mos them dhe per pijet te karbogazuara.... dhe kto jan helm...........

  A rrini dite per dite ne tavoline te hani 3 vaktet, ose te pakten 2 [mengjes/dark]?
  Kur hani beni naze...kete se ha....zarzavatet sme pelqejne.... dua vetem gjera te skuqura...??

  Cili eshte stili i jetes tuaj nga pikpamja alimentare?

  Heren e fundit u redaktua nga Briciolo; 12-10-08 ne 18:24.
  Kila likes this.
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 2. #21
  Themelues i Forumit Avatari i Angel_Devil
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Braila Romania
  Mosha
  30
  Postime
  15,411
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  ora 7.30 got qumesht ne vend te sheqerit mjalt Ora 10 2 byreke me gjiz te blem te dyqani para punes , ora 12 1 b-52 te perditshme , ora 2 dreka ne shtepisot persh sallate patate te skuqme dhe kraharor pule , ora 6 schiaciata me proshut dhe ndonje got uj. Palester dhe pas palestre ne oren 10 pak a shum sallat grosh ca te dali ca te ket per darke , Haj shum po nuk shnoshem fare, dhe madje mendoj se kshu si haj un i bej dem vetes jo mir .

  Si mund te thuash qe ke jetuar , kur nuk ke nje histori per te treguar!!!

 3. #22
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,760
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3218

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  kujdesem shume per ushqimet qe ha
  mengjesin se humbas asnjehere kurdo qe te zgjohem dhe duhet te jet ai tipiku me qumesht, mjalt, veze, djath, djathbebe, briosh me cokollate ose ndonje apple pie <3 ka dhe raste qe ha 3 vakte mengjes madje

  perpiqem te evitoj fast food edhe pse s'rri dot pa nje sufllaqe ne jave

  ne darke fruta, shumee frutaaa

  me mungojne gjellet qe gatuan mami ne shpi por blej nga ato te gatshme ne supermarket, bamjet dhe patellxhanet jane te preferuarat
  edhe mishin e ha shume

  SHINE ON!

  Sęglópur

  be young , be dope , be proud

 4. #23
  Anėtar i Nderuar Avatari i Dying_Poet
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Postime
  3,207
  Forca e Rrespektit
  2169

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  7:00 - qumesht, 2 veze omelete ose te ziera, me raste haj na1 tas cornflakes ose tost.

  10:30- caj mali ne dimer, uje ne vere!

  13:30- gjelle + sallate (fiksim kam rukola, fasulle pllaqi, misra, pomodorini ene qep te njoma)

  18:10- portokall i shtrudh ose karrota.

  18:10- ne vazhdim ca te dali perime, fruta te gjalla

  21:00 premte, shtune, djele , alkol 2x50cc ! Kur jam me "dashnoren" per faze parapergatitore perdor konjak

  Uje 1.5-2.5 litra ne dite

  " Cfare eshte nje mik ?... Eshte nje individ me te cilin keni guxim te jeni vetvetja..."

 5. #24
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  5,496
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  2810

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  Mundohem te kujdesem per cdo gje qe ha. Zakonisht nuk haja mengjes por tani kam filluar.
  Pastaj ne dreke ha cte kete(jo gjithmon se sme pelqejn te gjitha gjerat. Nga kuzhina jone
  i ha pothuajse te gjitha pjatat kurse keto te italianeve disa si shtu dot. Gjithsesi mbasdite
  ha ndonje frut ne dark ha sallatra e kur kam uri dhe ndonje pjate makaronash. Lol. Frutat mbas darke
  jo gjithmon i ha..kur kujtohem.

  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 6. #25
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  4,861
  Forca e Rrespektit
  1142

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  Po sigurisht, vec ne kohen e evulacionit qe haj c'te me dali para, 1 jave ne muaj haj pa orar dhe te kunderten e asaj qe haj zakonisht

  Some people feel the Rain, others just get Wet,

 7. #26
  :P:P Avatari i Kila
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Burrel
  Mosha
  19
  Postime
  2,046
  Forca e Rrespektit
  3463

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  un pervete nuk ushqeshem ashu si duhet e di kam boll probleme per keto mjesin nuk e ha kur kam qen ne shkoll haja ne pushim te gjat ora 11 ndonje brioshe haburger varet ne 2 kur shkoja ne shpi dhe ne darke ky orar me ka mbetur . problemi esht se haj vetem gjera te thata ( 1 her ne 3 dit 1 or ne banjo )ha shum fruta perimet vec naj domate o kastravec me icik gjalp e djath

  Bukuria e nje njeriu esht Shpirti
  Pasuria e shpirtit esht Mendja
  Dhe thesari i mendjes eshte Sinqeriteti

 8. #27
  Banned
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Peja
  Postime
  2,200
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  0

  Default Titulli: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

  nje here ne dite ha edhe ate ne makine me te rralle ndonjehere ne shpi


Faqja 2 nga 2 I parėI parė 1 2

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Zakonet mė tė kėqija nė mėnyrėn se si ne ushqehemi!
  Nga Legally_Sweet ne forum Dieta dhe ushqimi
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-07-12, 15:49
 2. Si tė kemi kėmbė sa mė tė shėndetshme
  Nga Loverboy ne forum Mirėmbajtja e Trupit
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-03-12, 12:48
 3. Ushqimet e shendetshme per veshkat
  Nga Loverboy ne forum Dieta dhe ushqimi
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-11, 23:34
 4. Seleni pėr zorrė tė shėndetshme
  Nga E3 ne forum Keshilla Mjeksore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-12-09, 23:35
 5. Me cfare te ushqehemi per te patur nje shikim me te mire!
  Nga sweetzzinna ne forum Dieta dhe ushqimi
  Pergjigje: 18
  Postimi i Fundit: 29-09-08, 20:32

Etiketa per kete Teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181