Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 6 nga 6

Teme: Kodi

 1. #1
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  320
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  134

  Kodi

  Pershendetje te gjithe dashamiresve te televizionit.

  Mendoj se duhet te hap kete teme per te gjithe ata qe ende nuk dine si te shohin kanalet televizive nga kompjuteri juaj.

  Pikesepari kompjuteri juaj duhet te kete 3GB-RAM dhe nje procesor dual-core pavarsisht modelit.

  Kodi nuk mund te instalohet ne sistemin operativ Windows XP por vetem ne Windows Vista e lart.

  Per te instaluar KODI-n duhet te shkojme ne kete link per ta shkarkuar: Kodi | Open Source Home Theater Software

  Kodi eshte nje Media Player (OpenSource) si gjithe te tjeret, por ka disa shtesa me shume se te tjeret pasi eshte nje gjurmues i sakte i url te regjistruara me pare.
  Kodi aktualisht ka nder tracking-et me te fuqishem per gjurmimin e link-ve te ndryshem por the te text name file

  Mos e merrni me frike apo pertese, pasi ndihma ime nuk do ju mungoje dhe do kenaqeni shume kur te shikoni qe jeni dhe vete te afte te ndertoni dicka te bukur e cila eshte shume e larmishme per ate qe do ju ofroje.

  Vijoj me nje foto nga Kodi dhe ne postimet e tjera do shohim si instalohet KODI.
  image-jpeg
  Likes NeVertiti liked this post

 2. #2
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  320
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  134
  Pasi te shkoni ne linkun Kodi | Open Source Home Theater Software shikoni foton se si ta shkarkoni ate. Gjithmone do ti keni te shenuara ne figure me shenje se ku duhet te klikoni
  image-jpeg

 3. #3
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  320
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  134
  klikoni mbi ikonen te rrethuar me rreth te kuq, dhe prisni qe kodi te shkarkohet.

  image-jpeg

 4. #4
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  320
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  134
  Pasi te keni shkarkuar aplikacionin instalojeni ate.

  image-jpeg

 5. #5
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  320
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  134
  Pasi ta keni instaluar startojeni ate nga ikona perkatese ose nese nuk e gjeni duhet ta keni ketu (shih ne foto)

  image-jpeg

 6. #6
  Closed Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  320
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  134
  Kodi ka bere perditesimin e versionit duke kaluar ne versionin 17.1 prandaj ju kerkoj ndjese qe nuk do ta vazhdoj dot sot kete teme pasi me pare me duhet te bej screenshot-tet e duhura dhe ti editoj ato qe te jene sa me te thjeshta per ju.
  Mirupafshim neser.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •