Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123
Duke shikuar rezultatet 61 ne 81 nga 81

Teme: Luftoni burra sikur te jete Helena e Trojes!!!!

 1. #1
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Luftoni burra sikur te jete Helena e Trojes!!!!

  Te gjithe e dime cf ndodhi me Trojen dhe Helenen
  Me femren me te bukur, me luften me princat qe luftuan per te.
  Tani ne kete forum qe ta themi troc te ishte Helena ketu sdo kishte ndonje ndryshim me ne te tjerat.
  Prandaj gjithmone ne ambjentin e humorit e lojes nxirrni topat ( e luftes) pushket e shpatat ( po te luftes)
  edhe beni secilen prej nesh te ndihet nje bukuri pushtuese.


  Jo molle sherri.Ideja nuk eshte komplet origjinale
  Per te drejtat e tjera mund te kontaktoni direktmua.
  Gjithcka behet ne formen lojes.
  Jo ankande.
  Jo fendime.
  Por tregoni interesin tuaj per ne
  Qe te fillojme me Helenen tone te pare dhe jam e sigurte qe i qendron lojes...


  Endrra per ju.
  Heren e fundit u redaktua nga Nicktjeter; 05-12-2012 ne 15:53.
  Likes Endrra, Love liked this post

 2. #61
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Lexo mes rrjeshtave
  Dhe dy pytjet e fundit

  Shpesh pergjigjem me pytje

  Likes NeVertiti liked this post
  Dislikes Nicktjeter disliked this post

 3. #62
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Meqe u bere kurioz kam pasur dhe nje te shkuar te zeze
  Nuk m'u duk e kaluar e zeze, se ti nuk fshihesh.
  Thjesht kerkon te kesh nje nofke te re.
  Pak rendesi kane nofkat. Rendesi kane mendimet, ato qe hedhim ne karten e forumit...
  Ato nuk ndryshojne, edhe nese perpiqesh.
  Likes Nicktjeter liked this post

 4. #63
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Nuk m'u duk e kaluar e zeze, se ti nuk fshihesh.
  Thjesht kerkon te kesh nje nofke te re.
  Pak rendesi kane nofkat. Rendesi kane mendimet, ato qe hedhim ne karten e forumit...
  Ato nuk ndryshojne, edhe nese perpiqesh.
  Vitet bejne qe te ndryshosh.

  Pse je tip qe nuk lufto ti?
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 5. #64
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten
  Por cila femer s'do kishte deshiren qe meshkujt te shpallnin luften per ta fituar ate!!!
  Jo per ta kthyer temen ne serioze, se eshte hapur per shaka tek humori, por perfitoj nga rasti te them nja dy fjale per Helenen.
  Sipas legjendes, ajo ishte gruaja e nje mbreti, qe iku me nje tjeter, i cili e rrėmbeu.

  Kurrfare simpatie s'mund te kete ketu, as per Helenen dhe as per dashnorin e saj.
  Paridi ishte dikush qe i mori gruan tjetrit, kurse Helena nje bishtperdredhur.

  Lufta nuk u be per te fituar Helenen, po per fyerjen qe iu be mbretit.
  T'i rrembesh gruan tjetrit, eshte e papranueshme edhe per standardet e sotme, jo me ne kohen e shpatave.
  Likes Monique, ZoteriaJuaj liked this post

 6. #65
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,299
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Lufta nuk eshte e duhura ne asgje!
  Cfare nuk vjen me deshiren e ajrit te lire,apo rrezeve te arta te diellit,lere te rrije ne "erresiren" e saj/ti,lere te ndricohet aty ku shpirti i gjene qetesi.
  Trimfon shpirti kur fiton betejen,apo jo pr Athina ?
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 7. #66
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten

  hahahahahahaha,robi qe eshte rob keshtu lufton
  Likes ZoteriaJuaj liked this post

 8. #67
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Trimfon shpirti kur fiton betejen,apo jo pr Athina ?
  Se di,por luftrat sme pelqejne..
  Likes Passion liked this post

 9. #68
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,299
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Se di,por luftrat sme pelqejne..
  E leme si te duash ti

  Ta prish une ?
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B
  Likes NeVertiti liked this post

 10. #69
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  hahahahahahaha,robi qe eshte rob keshtu lufton
  Shikoni si lufton nje femer per te terhequr nje burr :p
  Likes NeVertiti liked this post

 11. #70
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,299
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Ti, qe sedren ma perkedhel
  Dhe fjale te bukura hedh
  O Une, mallkim i natyres, per ty Zoteri e duhur sjam
  Meriton dike qe perkedheljet pas qafes naten ti beje
  Pa helm ata te jene
  Dhe floket argjend te derdhen mbi kraharorin tend.
  I Imi Parid, syte e mi vetem ty te shikojne
  Dhe Perendeshes se Henes per ty i lutem qe te vezhgoje.
  Per cilat merita me flet e ti !?
  Kur njeh fuqine tende perendie
  Ku di qe zotat te kane zili
  E vula jote,nderthur mprehtesi +(bukurie)

  Zgjate doren te plasin mekataret
  Te ikin nga erdhen,barbaret,shpirt vraret
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B
  Likes NeVertiti liked this post

 12. #71
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Per cilat merita me flet e ti !?
  Kur njeh fuqine tende perendie
  Ku di qe zotat te kane zili
  E vula jote,nderthur mprehtesi +(bukurie)

  Zgjate doren te plasin mekataret
  Te ikin nga erdhen,barbaret,shpirt vraret
  Ade dy vende per ne i ka rezervuar
  Nese kete rruge ne do marrim , ashtu shtruar.
  Me thuaj o ti sy mrephtei im, a te behem une Amazona jote e per ty te luftoj?
  A nuk eshte kjo me e embla gje, qe me ty te mekatoj?
  Mbase i meshirmshi Zeus sdo jete per ne plot smir
  E si nje Promotheo sdo jemi denuar
  Atehere le te arratisemi diku ku naten te dehemi me mirr ( pije mbreterish)
  Te bejme dashuri ne petkat e nje tempulli te braktisur

  Kunder botes, Parid, vetem ne te dy.
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Thanks Passion thanked for this post
  Likes Passion, NeVertiti, kitrra 123 liked this post

 13. #72
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Jo per ta kthyer temen ne serioze, se eshte hapur per shaka tek humori, por perfitoj nga rasti te them nja dy fjale per Helenen.
  Sipas legjendes, ajo ishte gruaja e nje mbreti, qe iku me nje tjeter, i cili e rrėmbeu.

  Kurrfare simpatie s'mund te kete ketu, as per Helenen dhe as per dashnorin e saj.
  Paridi ishte dikush qe i mori gruan tjetrit, kurse Helena nje bishtperdredhur.

  Lufta nuk u be per te fituar Helenen, po per fyerjen qe iu be mbretit.
  T'i rrembesh gruan tjetrit, eshte e papranueshme edhe per standardet e sotme, jo me ne kohen e shpatave.
  Kujtoje qe rrembimi eshte dicka qe realizohet me dhune. Ne rastin e Helenes nuk kishte dicka te dhunshme meq Helena iku per kokrren e qejfit andaj kur ikja behet me qejf them se lufta e burrit, si ne te kaluaren e njashtu dhe sot nuk eshte lufte burri

  Ja shembull;

  Mua me pelqen shume Danay por po e zem qe edhe Danayt i pelqen plakushi Une per Danayn jam ne gjendje me nez luften e trete boterore sikur edhe ajo te me donte mua

  Kshu pra, ju dhe munde te me vrisni mua, si qyqar qe jam ama une Danayn nuk e leshoje pa me dal shpirti
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Likes Nicktjeter, AnGeLiC liked this post
  Dislikes Nicktjeter disliked this post

 14. #73
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Kujtoje qe rrembimi eshte dicka qe realizohet me dhune. Ne rastin e Helenes nuk kishte dicka te dhunshme meq Helena iku per kokrren e qejfit andaj kur ikja behet me qejf them se lufta e burrit, si ne te kaluaren e njashtu dhe sot nuk eshte lufte burri

  Ja shembull;

  Mua me pelqen shume Danay por po e zem qe edhe Danayt i pelqen plakushi Une per Danayn jam ne gjendje me nez luften e trete boterore sikur edhe ajo te me donte mua

  Kshu pra, ju dhe munde te me vrisni mua, si qyqar qe jam ama une Danayn nuk e leshoje pa me dal shpirti
  Danay duhet para te kaloje mbi kufomen time!
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 15. #74
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  408
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Kujtoje qe rrembimi eshte dicka qe realizohet me dhune. Ne rastin e Helenes nuk kishte dicka te dhunshme meq Helena iku per kokrren e qejfit..
  Fjala rrėmbim ka shumė kuptime. Pėrdoret edhe kur vajza ikėn me dėshirėn e saj, por pa dėshirėn ose dijeninė e familjes.
  Nuk justifikoj luftėn, por thashė qė edhe Helena me bandillin e saj, nuk janė pėr t'u admiruar.

 16. #75
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Fjala rrėmbim ka shumė kuptime. Pėrdoret edhe kur vajza ikėn me dėshirėn e saj, por pa dėshirėn ose dijeninė e familjes.
  Nuk justifikoj luftėn, por thashė qė edhe Helena me bandillin e saj, nuk janė pėr t'u admiruar.
  Them te drejten mendoje dhe kujtoje se fjala grabitjedo i pershtatej me shume ketij rasti:Ja grabiti vajzen, Ja grabiti nusen ...... e sa per veprimin e tyre nese e shofim ne rrafshin etik munde te thuhet se ishte aq etik sa martesa eHelenes me mbretin

  Por, meq jemi ketej tani nese Danay do kish pranu me qendru nen mburojen time une do kisha pranu edhe me rremby, edhe me vjedh e edhe me grabit noshta kshu si plak qe jam nuk do ishte shume etike por qe do e kisha mbajte kshu si princesh per shtate pale qejfe edhe do e kisha mbajte

  Oj Helena e forumit a pranon t'i shpaten plakut
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Thanks AnGeLiC thanked for this post
  Likes AnGeLiC liked this post

 17. #76
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Danay duhet para te kaloje mbi kufomen time!
  hahahahahahahahahah o me lot

  Shiko ti nurieee ke kujdes kur flet eh
  jo per gje por te duhet te shtrihesh.

 18. #77
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  hahahahahahahahahah o me lot

  Shiko ti nurieee ke kujdes kur flet eh
  jo per gje por te duhet te shtrihesh.
  Kitra nuk preket pike.
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 19. #78
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  hahahahahahahahahah o me lot

  Shiko ti nurieee ke kujdes kur flet eh
  jo per gje por te duhet te shtrihesh.
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Kitra nuk preket pike.
  Ju jeni pergjegjeset kryesore qe Helena, e shtrenjta ime, eshte zhdukur Danay, o yll, o shpirt, o drite

  Luftoni pėr dashurinė, edhe vetė bota u krijua nga ajo.


  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Thanks AnGeLiC thanked for this post
  Likes AnGeLiC liked this post

 20. #79
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Ju jeni pergjegjeset kryesore qe Helena, e shtrenjta ime, eshte zhdukur Danay, o yll, o shpirt, o drite

  Luftoni pėr dashurinė, edhe vetė bota u krijua nga ajo.


  Erdhaaaa

  Ku jane burrat o Kiterr ahaha?!

  Sa te kam ty ne krah nuk i tutem askujt,ta marrin vesh dynjaja se ne te dy duhemi e s'ka zot qe mund ta prish kete dashuri
  Likes kitrra 123 liked this post

 21. #80
  Moderatorė Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  7,490
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2155
  S'ka nevojč te behet mč lufte ...

  Aftesi eshte tč fitojnč pa berč lufte , luftetaret futen brenda keshtjelles e pa demtim ngren flamurin e fitores.

 22. #81
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,299
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Ade dy vende per ne i ka rezervuar
  Nese kete rruge ne do marrim , ashtu shtruar.
  Me thuaj o ti sy mrephtei im, a te behem une Amazona jote e per ty te luftoj?
  A nuk eshte kjo me e embla gje, qe me ty te mekatoj?
  Mbase i meshirmshi Zeus sdo jete per ne plot smir
  E si nje Promotheo sdo jemi denuar
  Atehere le te arratisemi diku ku naten te dehemi me mirr ( pije mbreterish)
  Te bejme dashuri ne petkat e nje tempulli te braktisur

  Kunder botes, Parid, vetem ne te dy.
  U mblodhen harketaret,e gjemoi trumbeta
  Qielli si re nga shigjetat u nxi
  Me mua Helen sa te jet jeta
  Marros perendit,nese me ndajn nga ty

  E Zeusi leshoi bekimet e tija
  Se flok argjenda ish vet dashuria
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B
  Thanks Nicktjeter thanked for this post
  Likes Nicktjeter, kitrra 123 liked this post

Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Helena e Trojės dhe misteri i saj
  Nga sweetzzinna ne forum Letėrsia antike greke
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-06-2013, 22:17
 2. Po sikur te jete vegjetarjan/e?
  Nga Hostel ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 59
  Postimi i Fundit: 18-11-2011, 19:20
 3. Panairi, Helena Kadare shpallet “Autorja e vitit”
  Nga arch_modern ne forum Letėrsia
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-11-2011, 06:06

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •