Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 8 nga 8

Teme: “The New York Times”, gjuha shqipe radhitet nė mesin e 3 gjuhėve mė tė vjetra tė botė

 1. #1
  Banned Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  “The New York Times”, gjuha shqipe radhitet nė mesin e 3 gjuhėve mė tė vjetra tė botė

  Sipas prestigjiozes amerikane “The New York Times”, gjuha shqipe radhitet nė mesin e 3 gjuhėve mė tė vjetra tė botės.

  Nė kėtė studim, paraqiten fakte se gjuha shqipe ėshtė ndėr gjuhet mė tė vjetra tė botės, madje si gjuhė ėshtė praktikuar qė nė kohėn e Greqisė sė lashtė. Sipas gazetės amerikane, gjuha mė e vjetėr nė botė ėshtė armenishtja, e dyta ėshtė greqishtja e mė pas vjen shqipja, prej nga rrjedhin shumė gjuhė tė tjera.

  Ky vlerėsim pėrforcon tezėn e albanologėve shqiptarė, tė cilėt gjithnjė kanė argumentuar se gjuha shqipe burimin e ka nė gjuhen indoevropiane, e cila ka gjetur pėrdorim qė nė kohėn para lindjes sė Krishtit, respektivisht para epokės sė re.

  Kėrkuesit studiuan evolucionin e fjalėve mes 103 gjuhėve moderne dhe tė zhdukura nga familja e gjuhėve indoevropiane dhe krijuan njė pemė tė marrėdhėnieve mes gjuhėve tė ndryshmehttp://www.botasot.info
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 22-03-2017 ne 09:38.

 2. #2
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Ku eshte artikulli i New York Times?

 3. #3
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,498
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Ku eshte artikulli i New York Times?
  Te prezantoj me legjenden!
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes ZoteriaJuaj liked this post

 4. #4
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Te prezantoj me legjenden!
  Fajin me te madh e kane keto portalet virtuale dhe gazetat Shqiptare, qe nuk din te citojne ose qe pergenjeshtrojne.


  Legjenda merr e sjell.

 5. #5
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,498
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Fajin me te madh e kane keto portalet virtuale dhe gazetat Shqiptare, qe nuk din te citojne ose qe pergenjeshtrojne.


  Legjenda merr e sjell.
  Pa mendo sikur nje portal te tille qe shpik lajme te ishte i legjendes?
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 6. #6
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Pa mendo sikur nje portal te tille qe shpik lajme te ishte i legjendes?
  Atehere i bie qe legjenda te kete te gjitha portalet, se pak a shume te gjitha nje material kane. Legjenda kopjon, nuk shpik

 7. #7
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,498
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga ZoteriaJuaj Shfaq Poten
  Atehere i bie qe legjenda te kete te gjitha portalet, se pak a shume te gjitha nje material kane. Legjenda kopjon, nuk shpik

  E sikur legjenda holle holle te jete nje person qe tall gjithe forumin e,e,e,?
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes ZoteriaJuaj liked this post

 8. #8
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten

  E sikur legjenda holle holle te jete nje person qe tall gjithe forumin e,e,e,?
  Atehere shume mire per legjenden, por se besoj.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •