Faqja 2 nga 3 I pariI pari 1 2 3 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 21 nga 40 e 43
Like Tree11Likes

Temė: Thonjte

 1. #1
  Lost out in the desert Avatari i *Linda*
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  26
  Postime
  855
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  146

  Gabim Thonjte

  Une per vete kam shume merak thonjte, me pelqen kur kam mundesine ti kuroj...
  Sa preferoni thonjet me lloj lloj modeli, sa me vija, sa me pika, sa me lule, apo preferoni me shume thonjte te palyer?

  Per guston time keto jane ideal:
  It can't rain forever!

 2. #21
  kazhanov Avatari i *Casanova*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  kudo dhe kurdo ne cdo kohe
  Postime
  505
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shiHanny!! Shiko postimin
  jo jo se hupi copat rruges kshtu...po i mbaj kshtu tybe se kshtu m'plq, normal prsh kur ha diqka me kryp pak dhomin veq durohet durohet...

  pse ti ca ben apo kafsho bukun dhe kafsho thonjte
  buk krip thonj e zemer 3. #22
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Rrespekti
  155

  Gabim French manicure me tri levizje

  Pėr t'u dhėnė duarve njė pamje sensuale dhe fine. Manikyri mė i pėrhapur sė fundmi dhe njė guidė e thjeshtė me tre hapa, pėr ta praktikuar sa mė lehtė.

  French manicure ėshtė njė teknikė e krijuar nė Francė, por tepėr e pėrhapur gati nė tė gjithė botėn. E thėnė mė thjesht, french manicure do tė thotė tė "pikturosh" tho-njtė nė mėnyrė natyrale. Pėr njė rezultat sa mė tė efektshėm dhe femėror, thonjtė duhet tė jenė tė hollė, veēse gjatėsia duhet tė jetė paksa e kursyer.

  Vendosni nė fillim mbi sipėrfaqen e thoit njė bazė transparente. Mė mirė do tė ishte nėse do tė kishte pėrmbajtje mbrojtėse dhe ushqyese.

  Vendosni maskat ngjitėse mbi thonj, tė cilat duhet tė limitojnė zonėn qė duhet ngjyrosur (pjesa e dalė e thoit) dhe mbuloni me maskė gjithė pjesėn qė mbetet pasi tė keni limituar me kujdes konturin midis dy ngjyrave. Estetistet se dhe ato qė kanė njė dorė tė stėrvitur mund tė bėjnė edhe pa maskat ngjitėse tė thonjve, duke pėrfituar njė rezultat edhe mė natyral.

  Pėrhapni manikyrin e bardhė mbi pjesėn e thonjve tė rritur dhe tė limituar dhe lėreni tė thahet plotėsisht.
  Hiqni maskėn ngjitėse me kujdes. Mė pas vendosni manikyrin e tejdukshėm nė tė gjithė gjatėsinė e thoit dhe lėreni tė thahet.

  r.spekter


  Imazhet E Bashkangjitura Imazhet E Bashkangjitura

 4. #23
  fuck grecce Avatari i columbia
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  220
  Rrespekti
  56

  Gabim

  ej goca qe te kini thonjte e bukur duhet te kini edhe doren te bukur !!!kjo ka rendesi.


 5. #24
  VIP Avatari i Karamele Zana
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Postime
  4,098
  Blog Entries
  5
  Rrespekti
  544

  Gabim

  Erdhi sezoni i vjeshtes. Ngjyrat e ketij sezoni jane vishnje, roz, e kuqe e erret.

  (Glamour)

  (ska dal shume paster po hajt mo, si ide. mua e dyta me pelqen)

  Imazhet E Bashkangjitura Imazhet E Bashkangjitura  

 6. #25
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  25
  Postime
  3,921
  Rrespekti
  386

  Gabim

  Si ti pėrforcojmė thonjtė tonė?  Dėshironi tė keni thonj tė fortė dhe tė shėndetshėm? Ndiqni disa kėshilla tė thjeshta por shumė tė efektshme. Pėrpara se tė vazhdoja me kėshillat, do tė dėshiroja t’ju bėja disa pyetje tė thjeshta: Sa shpesh kujdeseni pėr thonjtė tuaj? Sa shumė I doni thonjtė tuaj? Duke u kujdesur rregullisht dhe nė mėnyrėn e duhur dhe me njė dietė tė balancuar, tė rrisėsh thonjė natyralė nuk ėshtė dhe aq e vėshtirė.
  Mė poshtė ėshtė cfarė ėshtė ajo qė duam tė themi me pėrkujdesje tė duhur duarsh dhe thonjsh

  •Aplikoni krem ushqyes cdo ditė
  •Pėrdorni vaj kutikulash cdo ditė; I jep shtyse rritjes sė thoit dhe I bėn ato mė tė fortė.
  •Mbani doreza kur bėni punė shtėpie.
  •Bėni dush thonjsh cdo ditė. Sot, ka shumė produkte dushi pėr thonjtė, qė mund tė zgjidhni nė varėsi tė preferencave dhe tė ardhurave.
  •Mos I hani thonjtė tuaj.
  •Limojini thonjtė tuaj vetėm nė njė drejtim
  •Hani njė dietė tė balancuar dhe merrni mjaftushėm kalcium.
  •Bėni manikyr nė sallone bukurie rregullisht, jo vetėm pėr raste tė vecanta.

  Tė mėsipėrmet janė rregulla bazė, nėse dėshironi tė rrisni thonj pėr tė cilėt tė jeni krenarė. Nėse thonjtė tuaj akoma thyhen dhe ndahen, atėherė kjo ėshtė njė arsye serioze qė duhet tė konsultoheni mė njė doktor.

  beauty.al


  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 7. #26
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  25
  Postime
  3,921
  Rrespekti
  386

  Gabim

  Kėshilla pėr njė manikyr qė zgjat


  Mesa duket shpenzojmė shumė kohė qė tė gjejmė njė manikyr qė tė zgjasė. Gjithsesi ėshtė e lehtė dhe e pėrballueshme tė pasurit e thonjve dhe duarve tė bukura, tė cilat tregojnė se cfarė tipi jeni dhe si kujdeseni pėr veten tuaj.
  Duhet pėrkujdesje, kėshtuqė ne do t’ju ndihmojmė me disa hile tė thjeshta qė manikyri juaj tė zgjasė mė tepėr.

  Mbajini thonjtė e shkurtėr
  Thonjtė e gjatė janė mė tė prirur qė tė ciflosen dhe tė thyhen sesa tė shkurtrit.

  Shėrbėtor kutikulash

  Kur aplikohet manikyr nė kutikula tė rritura, ajo ikėn shpejt. Kontrollojini kutikulat duke aplikuar pak vaj mbi to dhe shtyjini ato me kujdes me njė mjet druri. ( Mos I prisni kutikulat, pasi kjo mund tė bėjė qė kur ato tė rriten tė jenė mė tė trasha)

  Pastrojini thonjtė
  Aplikoni manikyr nė thonjtė tė cilėt ti keni pastruar mė parė mė njė leckė pambuku me aceton. Cfarėdo lloj vaji ose locioni tė ngelur nė shtratin e thoit, do bėjė qė manikyri tė mos ngjisė mirė duke bėrė qė tė iki pėr dy ose tre ditė.

  beauty.al
  Aplikoni manikyr nė shtresa tė holla

  Pastrojeni njė anė tė furcės sė manikyrit tek fillimi I shishes sė manikyrit nė mėnyrė qė tė iki pak manikyr shtesė. Mė pas lyeni thoin me shtresa tė holla.

  Aplikoni njė shtresė bazė

  Dhe nėse e keni me tė shpejtė! Njė shtresė bazė e formuluar nė mėnyrė tė vecatė pėr ktė funksion, I jep manikyrit me ngjyrė dicka qė tė ngjisė dhe tė zgjasė mė tėpėr.

  Lejojeni manikyrin tė thahet midis shtresave.

  Ekspertėt e manikyrėve thonė se duke lejuar shtresėn e parė tė thahet pėrpara se tė vini tė dytėn lejon shtresėn e parė tė formojė njė lloj “lidhje” me thoin. Shtresa e dytė do tė “lidhet” me tė parėn.

  Mbrojini duart nga uji

  Duke I zhytur thonjtė shpesh nė ujė pėr njė kohė tė gjatė, mund tė bėjė manikyrin tė iki nga thoi, duke shkurtuar jetėn e thoit tuaj. Pėrdorni doreza gome kur lani enėt dhe dushet bėjini pėr rreth 10 -15 minuta.

  Aplikoni shtresėn e sipėrme pėrditė

  Kjo ėshtė mėnyra 1 qė tė siguroheni qė manikyri juaj zgjat. Aplikoni njė shtresė tė sipėrme cdo ditė qė tė rrisni jetėgjatėsinė e manikyrit.

  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 8. #27
  VIP Avatari i *deliza*
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  25
  Postime
  3,921
  Rrespekti
  386

  Gabim

  A mund tė thuhet pėr njė femėr se ėshtė e bukur nėse i ka thonjėt e parregullt, tė kafshuar dhe tė shtresuar me shtresa llaku njė mbi njė? Disa detaje, sado nė dukje tė vogla, siq janė thonjėt e duarve dhe tė kėmbėve, mund ta ndryshojnė fotografinė mbi bukurinė e njeriut nė sytė e tjerėve.

  Ndėr gjėrat e para qė vėrehen nė pamjen e femrės janė edhe thonjtė. Nė anėn tjetėr, kafshimi i thonjėve me dhėmbė jo vetėm qė i dėmton ato dhe lėkurėn pėrreth tyre, por nuk ėshtė fare higjienike dhe e shėndoshė. Kjo shprehi patjetėr duhet tė largohet me vendosmėri, ashtu siq luftohet edhe ēdo shprehi tjetėr.

  Pėr t’i zbukuruar thonjtė tuaja, dhe nė kėtė mėnyrė pėr ta kompletuar fotografinė e bukurisė tuaj, nuk ėshtė patjetėr qė tė shkoni te ndonjė manikir apo pedikir, ngase pėr bukurinė e tyre mund tė kujdeseni edhe vet. Mjafton qė njė here nė javė, atėherė kur tė keni kohė tė lire, t'i vendosni duart nė ujė tė vakėt apo nė vaj tė ngrohtė tė ullirit, qė thonjtė tė zbuten. Pastaj me anėn e lakuar (tė rrumbullakėt) tė limės pėr thonjė shtyni skajet e thonjėve kah rrėnja e saj dhe filloni tu jepni formė duke i trajtuar me kujdes me anė tė limės sė dedikuar pėr thonjė. Skajet e thonjėve mos i preni asnjėherė. Thonjtė assesi nuk bėnė t’i lyeni para se ti lustroni mirė me limė pėr lustrim. Ėshtė e preferueshme qė nėse dėshironi qė tė keni llakun mė tė bukur , sė pari ta lyeni me njė shtresė bazė pėr llaqe tė tejdukshme, kėshtu qo do tė keni thonjė mė tė bukur dhe llaku do tė qėndroj mė gjatė. Nė rast se thonjėt apo lėkurėn e keni tė plasaritur dhe tė vrazhdė, sė pari do duhet t'i kuroni ato me ndonjė krem pėr duar duke i lyer edhe thonjėt deri nė rrėnjė. Sa mė e shėndosh qė ėshtė rrėnja e thonjėve, aq mė tė bukura, mė tė forta dhe mė tė shėndosha do t’i keni thonjėt.

  Edhe mungesa e vitamineve nė organizėm mund tė manifestohet me ērregullime nė thonjė. Nėse thonjėt tuaja bėhen tė vrazhda dhe shtresohen fleta-fleta, atėherė mund tė flitet pėr ēarregullim tė kalciumit, gjegjėsisht mungesė tė saj nė organizem.

  Thonjėt, si ato tė duarve po ashtu dhe ato tė kėmbėve, merritojnė kujdes gjat gjithė kohės. Mirėpo kujdes mė tė madh duhet t’i kushtohet gjat sezonit tė verės, kur mbahen nėpėr kėmbė sandale dhe papuqe. Po ashtu preferohet larja e kėmbėve nė ujė tė vakėt, dhe kjo, jo vetėm pėr arsye higjienike, por ngase me atė veprim, thonjėt dhe shputat zbuten dhe mė lehtė formėsohen.

  Gjat prerjes sė thonjėve, mundohuni qė tė jenė tė prera drejtė e jo pjertazi, sidomos skajet e tyre. Nėse thonjėt i preni pjertazi, atėherė ado do t’mund tė rriten dhe tė depėrtojnė nė lėkurė. Dhe pėr fund, para se ta vendosni shtresėn e llakut, kujdesuni qė tėrė yndyrėn nga thonjėt ta largoni.

  Nė sezonin e verės, kur kėmbėt djersiten shumė, para se ti veshni kėpucėt, spėrkatni ato me pudėr pluhur apo sprej. Mund tė pėrdorni edhe talk, pudėr tė rėndomtė qė shitet nėpėr barnatore. Kėshtu kėmbėt do t’i keni tė freskėt pėr njė kohė mė tė gjatė, dhe do tė pengoni shfaqjen e bakterieve dhe tė kėpurdhave nė to. Dhe, nėse edhe pas gjith kujdesit tuaj, nuk jeni tė kėnaqur me thonjėt tuaja, provoni ta vizitoni ndonjė pedikir apo manikir nėse keni nė afėrsi dhe konsultohuni me tė.

  cdodite


  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 9. #28
  ... Avatari i AjSi
  Anėtarėsuar
  Mar 2009
  Postime
  2,833
  Rrespekti
  2306

  Gabim

  Nuk merrem edhe aq me thonjte..Nganjehere kur kam kohe vetem me keto manikyrat qe jane si uje sa per ti mbajtur mire se i kam gishtat shume te holle...Po ngjyrat si perdori asnjehere..I provova te zeza ne vere po sme shkonin fare  Happy stories are stories that havent finished yet.
  .

 10. #29
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Anėtarėsuar
  May 2011
  Vendndodhja
  In a world of my own
  Postime
  5,177
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  3472

  Gabim Pe: Thonjte

  Thonjte i kam fiksimin tim te jetes dhe i dizenjoj sipas qejfit tim jave per jave. I ble te gjitha mjetet qe me duhen-c'jane diamante, penela per thonjt etj etj dhe i lyej ne shpi. Po ju vendos ca foto me poshte 15693_10150162947225364_741220363_11672275_4999163_n.jpg34185_10150224771520364_741220363_13400863_7337285_n.jpg38079_10150238471555364_741220363_13794840_7874379_n.jpg

  *~~An eagle uses the storm to reach unimaginable heights...~~*

 11. #30
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Anėtarėsuar
  May 2011
  Vendndodhja
  In a world of my own
  Postime
  5,177
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  3472

  Gabim Pe: Thonjte

  T'ju tregoj i cik dizajnin e fundit, se spo me rrihejsh pa ja u treguar  kreta flakita likes this.
  *~~An eagle uses the storm to reach unimaginable heights...~~*

 12. #31
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Anėtarėsuar
  Dec 2011
  Postime
  4,755
  Rrespekti
  4950

  Gabim Titulli: Thonjte

  ua goca po ju sjell ca modele per thonjt, @Legally_Sweet, provoj nje stil ne cdo jave  kto si nare:p

  I don't like what are you doing, but I respect who you are, because who you are tomorrow might be better than who I am today...

 13. #32
  VIP Avatari i Endrra
  Anėtarėsuar
  Sep 2011
  Postime
  5,438
  Rrespekti
  4475

  Gabim Titulli: Thonjte

  648.jpg


  black is beautiful

  Yellow Redhead likes this.

 14. #33
  ... Avatari i AjSi
  Anėtarėsuar
  Mar 2009
  Postime
  2,833
  Rrespekti
  2306

  Gabim Titulli: Thonjte

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AjSi Shiko postimin
  Nuk merrem edhe aq me thonjte..Nganjehere kur kam kohe vetem me keto manikyrat qe jane si uje sa per ti mbajtur mire se i kam gishtat shume te holle...Po ngjyrat si perdori asnjehere..I provova te zeza ne vere po sme shkonin fare

  ncncnc sa adoleshente kam qen n 2009..

  Tani i lyej vete thonjte por i mbaj te shkurter edhe ne pergjithesi i lyej ne varesi te veshjes qe kam ;p

  Happy stories are stories that havent finished yet.
  .

 15. #34
  VA.... Inter Avatari i Anhela Engjell
  Anėtarėsuar
  Jul 2011
  Vendndodhja
  I LOVE MY FAMILY...<3
  Postime
  182
  Rrespekti
  34

  Gabim Pe: Thonjte

  thonje qe u pershtaten femrave jane thonjte me xhel....


  kreta flakita likes this.
  JETA OSHT E JEMJA E JETOJ QYSH T'DU

  ATA QE S'ME DOJN I THEM

  I ❤ YOU TOO

 16. #35
  What I do is who I'm . Avatari i Alessia
  Anėtarėsuar
  Jul 2011
  Vendndodhja
  Everywere !
  Postime
  719
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  64

  Gabim Titulli: Thonjte  Dashuria,eshte nje varesi me e keqe se kokaina.

 17. #36
  What I do is who I'm . Avatari i Alessia
  Anėtarėsuar
  Jul 2011
  Vendndodhja
  Everywere !
  Postime
  719
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  64

  Gabim Titulli: Thonjte  Dashuria,eshte nje varesi me e keqe se kokaina.

 18. #37
  kreta flakita Avatari i kreta flakita
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Postime
  3,625
  Rrespekti
  2051

  Gabim Titulli: Thonjte

  th.jepg.jpg

  keto jane aktualisht thonjte e mi, super thjesht, edhe jo te gjate, se sme lejojne te punoj me shpejtesi

  ♥♥♥ COLOURS ♥♥♥

 19. #38
  Vogėlushe Avatari i Elushe
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  4,343
  Rrespekti
  5720

  Gabim Titulli: Thonjte

  Qenkam pergjigjur ketu

  http://www.forumivirtual.com/flokėt-...61/#post436914

  Dy tema...nje permbajtje...

  Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

 20. #39
  Moderatorė Avatari i PiNkY
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Postime
  3,979
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  2333

  Gabim Titulli: Thonjte

  Eksperimentoni me ngjyrat, teksturat dhe modelet e thonjve

  Liri nė fantazi, duar tė arta, durim e cilėsi nė manikyret e pėrdorura - ėshtė e gjitha ēfarė i duhet njė dizajneri tė thonjve.
  Dizajnerėt e thonjve na kėshillojnė qė tė eksperimentojmė me ngjyrat, teksturat dhe modelet.

  Rregulli kryesor i kėtij sezoni ėshtė tė dalim nga kornizat e klasikes dhe tė aplikojmė nė manikyrin e pėrditshėm elemente tė postmodernizmit, stilit avangard dhe njė pikė kubizmi "tė ēmendur".

  Motivet abstrakte dhe futuriste janė tė mirėpritura gjithashtu. /Telegrafi/
  (Æ`•.•“Æ) (Æ`•.•“Æ)
  *`•.ø(Æ`•.•“Æ)ø.•“ ♥
  ☆ ŗ ♥ `•.ø.•“ ♥ŗ ☆

 21. #40
  Dwell in possibility
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Postime
  3,693
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  1118

  Gabim Titulli: Thonjte

  Me pelqejne jo shume te gjate edhe thjeshte, nuk eksperimentoj shume se nese sme pelqejn gjith dites aty me rri mendja deri sa ti heq
  sme pelqejne as ato format qe ishin perpara ca viteve si tip katrore por as keto qe jane vitet e fundit si skifter .
  Pak a shume si keto posht i mbaj, edhe gjithmone njengjyresh.


Faqja 2 nga 3 I pariI pari 1 2 3 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182