Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 20 e 27

Temė: Si mund te behesh kengetar i/e njohur ne Shqiperi..

 1. #1
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  24
  Postime
  1,252
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  236

  Gabim Si mund te behesh kengetar i/e njohur ne Shqiperi..

  Ne Shqiperi mund te behesh shume shpejt kengetare e njohur...Si do thoni ju?...Mjafton te kesh kembe te gjata gjoks te madh (per femrat flas) e te zhvishesh deri ne lakuriqsi ne TV....Amon se kane fillu ethet kush e kush te zhvishet me shume....Tekstet e kengeve nje pjese e tyre flas shume banale....Dhe ben bum ne tregun e sotem muzikor...A mos kemi harruar ceshte muzika e vertete ne shqiptaret??..Cmendoni per kete??

  .."Per nje burre dashuria eshte nje pjese e jetes, per nje grua eshte gjithe ekzistenca"...

 2. #2
  NJERI I THJESHT Avatari i sec_l
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Espań, mendjen e kam ne Laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
  Postime
  405
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  52

  Gabim

  Mir ca gjera i ke gjet po ke harru me kryesoren
  Vidh dhe pak muzik anej e bohesh kengetar , por shum pak jan ata qe jan kengetar se sa per ca te tjer sja vle me nez digitalbin se dalin ca qe ta shpifin te presin oreksin

  " No llueve eternamente"
  "Cuidado con lo q deseas... podria hacerse realidad"
  "Los edificios arden, las personas mueren, pero el amor verdadero es para siempre"
  Piensa en lo que puedes perder.

 3. #3
  Anėtar i Respektuar
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  1,521
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  73

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ina@ina@ina Shiko postimin
  Ne Shqiperi mund te behesh shume shpejt kengetare e njohur...Si do thoni ju?...Mjafton te kesh kembe te gjata gjoks te madh (per femrat flas) e te zhvishesh deri ne lakuriqsi ne TV....Amon se kane fillu ethet kush e kush te zhvishet me shume....Tekstet e kengeve nje pjese e tyre flas shume banale....Dhe ben bum ne tregun e sotem muzikor...A mos kemi harruar ceshte muzika e vertete ne shqiptaret??..Cmendoni per kete??
  jo vetem e kemi harruare muziken shqipetare por e zhdukem fare .Po shikoja para ca ditesh ate kenget e shekullit (mos gabohem drejtohet nga GJERGJ LEKA)dhe ishte nje nga te muzikes shqiptare (nuk e mbaj mend emrin por nga theksi dukej shkodran)po i njohure dhe thoshte qe para 90 teksti i kenges shkruhej qe te jetonte me vite dhe kendohej me shpirte dhe me profesionalizem ndersa sot i bejne per te fituare para dhe e vjedhin muziken tekstin ja fusin kot me kote dhe reklamojne breket dhe syrtjenat dhe e quajne veten kengetare dhe VIP


  [COLOR="R[/COLOR]

 4. #4
  Anėtar i ri Avatari i kapetani79
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ne boten time
  Postime
  190
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  te behesh kengetar te mjaftojne 5 mije euro per nje disk ose 250 euro kenga

  nese nuk me njeh mos me paragjyko

 5. #5
  Anėtar i ri Avatari i kapetani79
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ne boten time
  Postime
  190
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  aktualisht ne shqiperi ka rreth 33 000 kengetare

  nese nuk me njeh mos me paragjyko

 6. #6
  Anėtar i Nderuar Avatari i Briciolo
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  varavingo
  Postime
  2,387
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  106

  Gabim

  Tani, per tu bere i njohur, nuk do ndonje filozofi te madhe, se sa here shkoj atje vetem tek BBF ose ndonje kanal muzike e gjej TV! (nejse, se me mire se telenovelat jane)

  Per tu bere kengetar i mirefillte duhet te jesh i talentuar..... ELSA LILA 4ever
  Nuk ka vetem talent, por finese dhe bukuri te papare
  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 7. #7
  Banned
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Peja
  Postime
  2,200
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  8
  Rrespekti
  0

  Gabim

  Skom koment...
  Mjafton me qit cicat ne fushe....
  Kuptohet se pari duhet te kesh qka te reklamosh...hahahha


 8. #8
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  24
  Postime
  1,252
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  236

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vitk Shiko postimin
  jo vetem e kemi harruare muziken shqipetare por e zhdukem fare .Po shikoja para ca ditesh ate kenget e shekullit (mos gabohem drejtohet nga GJERGJ LEKA)dhe ishte nje nga te muzikes shqiptare (nuk e mbaj mend emrin por nga theksi dukej shkodran)po i njohure dhe thoshte qe para 90 teksti i kenges shkruhej qe te jetonte me vite dhe kendohej me shpirte dhe me profesionalizem ndersa sot i bejne per te fituare para dhe e vjedhin muziken tekstin ja fusin kot me kote dhe reklamojne breket dhe syrtjenat dhe e quajne veten kengetare dhe VIP
  degjo vargjet e nje kenge ...me ta heq petllen...
  'Ma ka thene dhe horoskopi
  burri ty moj po ta dredh...etj etj...
  ....ca teksti mund te jete ky qe te mbetet e te te transmetoje dicka...
  edhe muziken popullore te mrekullueshme po e kthejne ne tallava...ance:ance:

  .."Per nje burre dashuria eshte nje pjese e jetes, per nje grua eshte gjithe ekzistenca"...

 9. #9
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  24
  Postime
  1,252
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  236

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xhebrail Shiko postimin
  Skom koment...
  Mjafton me qit cicat ne fushe....
  Kuptohet se pari duhet te kesh qka te reklamosh...hahahha
  ka ngel me zhvesh dhe lekuren tani se gjo pa heq nuk ka ngel....me vjen keq per kengetaret meshkuj qe skane mundesi me heq shume gjona...ong:ong:ong:

  .."Per nje burre dashuria eshte nje pjese e jetes, per nje grua eshte gjithe ekzistenca"...

 10. #10
  Banned
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Peja
  Postime
  2,200
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  8
  Rrespekti
  0

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ina@ina@ina Shiko postimin
  ka ngel me zhvesh dhe lekuren tani se gjo pa heq nuk ka ngel....me vjen keq per kengetaret meshkuj qe skane mundesi me heq shume gjona...ong:ong:ong:
  Pajtohem me ty..
  Po ama kengetaret meshkuj jan Minoritar ne Krahasim me femrat e zhveshura qe pretendojne se jan kengetare...


  P.s Bricolo ndeshkimi qe mma bere nuk eshte i rregullt qaq.


 11. #11
  Homo Homini Lupus Avatari i Cyber_Spartacus
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Atje ku fluturojne shqiponjat
  Postime
  9,866
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  764

  Gabim

  ehu si beni ju ato kenge po ju i degjoni ato kengetare po ju i shikoni...thrasum e bucasim kot sa ka kerkese do kete dhe te tille kengetare kengetare i thencin

  Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

 12. #12
  100%shqiptare
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  durres
  Mosha
  26
  Postime
  607
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  49

  Gabim

  pak a shume e dija qe mendimet e mesiperme do ishin te ketij lloji persa i perket talentit mendoj se vlersohet edhe shqiperi si en gjtihe boten..kane hecur para kengetaret e etheve edhe pse kan pasur moshe te vogel??pse?sepse kan pasur talent??do thoni ju pse dalin kendojn kot ca femra te bukura pa pasur ze???kjo ndodh en gjithe boten???do me mbushi mendjen ndonje prej jsuh qe paris hilton ka talent??kurrsesi!!edhe ajo del kot per ekspozim e per te rritur famen sepse nuk dallohet per ndonje vokal..
  i vetmi problem qe shoh jane kompozimet qe lene shume per te deshiruar pa permendur fare pastaj kenget e vjedhura!

  vieni vedi vinci:fluturoze:

 13. #13
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  146

  Gabim

  ska me muzike te vertete.....muzike live ku vertet i kupton vlerat e kengetarit.....
  sot vetem pirateri,kengetare ne play back..gjithcka fallco duke filluar nga vete kengetaret!!!!!!! 14. #14
  KorcaR Avatari i Alb_KorcaR
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  165
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim


  Brazilka ne nje ane te jap tedrejte ne nje ande po te kundershtoj pak Po te bej nje ftese per ne Korce e do te coj ne nje Club ku kendojne Vllezrit Prifti ketu ne Korcer edhe ke per te ndryshuar mendim Do jesh pak a shume ne te njejtin mendim me mua 15. #15
  ujk ne FV Avatari i con_uk
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Chelsa_FC
  Postime
  2,094
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Rrespekti
  673

  Gabim

  fare thjesht di te mbash microfonin rregulloj disa fjale qe rimojne merr nje kamer bej video klip fare thjesht shit kaseten pse jo shqiperi hesapi

  What really counts is not the word of your enemies but the silence of your friends

 16. #16
  Kate 💖 Avatari i ida angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,261
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2055

  Gabim

  eshte e vertet ,ne kohet e sotme nuk gjen nje kengetar profesionist,mjafton vetem aftesia per te reklamuar trupin me veshje skandaloze dhe behesh kengetar.ka ikur koha e kengetarve te vertet sic ishte vace zela,anita bitri e sh kengetar te tjere qe ti degjosh edhe sot kenget e tyre akoma e kan bukurin e tyre.


  I love you daddy
  :flamuri:

 17. #17
  IT`S TOASTED Avatari i lucky_strike
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Postime
  149
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  te mrekullushme jane kengetaret tona. ju ca me beni kot , gjith diten rrini para bbf-se e ktu jepni numra , sot edhe muzika si gjithcka eshte thjesht nje bussines . do beshe ate muzike qe shitet . pastaj keni edhe mundesi te degjoni kozma dushin po nuk ju ppelqyen kto tjerat

  KILL YOUR LOVE
  mendja ve limite , zemra i thyen

  cka eshte e jotja eshte e imja , cka eshte e imja eshte e imja

 18. #18
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim

  ehu...nqs ato jan budallacka dhe cvishen.....
  ce do te jesh kengetar nqs ske ze?
  pse duhet te besh dicka ku ske pik talenti?
  me mire te besh dicka...ama ta dish qe e bere mire..se sa hec cvishu e arrite ne top 10 dhe ne vend te 1....

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 19. #19
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  146

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alb_KorcaR Shiko postimin

  Brazilka ne nje ane te jap tedrejte ne nje ande po te kundershtoj pak Po te bej nje ftese per ne Korce e do te coj ne nje Club ku kendojne Vllezrit Prifti ketu ne Korcer edhe ke per te ndryshuar mendim Do jesh pak a shume ne te njejtin mendim me mua
  po un nuk them per ata qe i perkasin disa brezave perpara..un po them per keta tani......qe ne ndriten muziken!!!!!!!!!!!ong:


 20. #20
  Anėtar i Nderuar Avatari i Hostel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Google maps aty e gjen nese kerkon
  Postime
  4,157
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  397

  Gabim

  Une mund te behem po te dua kam nje ze qe cmend personat kur e degjojne po sdua te behem se po u bera i famshem gje e sigurt kjo do me vrasin ato qe me kane inat.
  Me ca lek edhe po dite te luash gojen behesh kengetar

  And I was shakin' at the knees
  Could I come again please.
  Yeah the ladies were too kind
  You've been - thunderstruck, thunderstruck

Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •